کاربرد دستگاه مکنده صنعتی در صنایع سیمان

۸ فروردین ۱۳۹۶

در کارخانه های تولید سیمان مقدار زیادی از مواد اولیه و یا محصول نهایی به عنوان ضایعات و آلودگی در محیط پراکنده می شود که در نتیجه آن سالانه چندین تن سیمان به هدر رفته و خسارات مالی فراوانی را به بار می آورد. به منظور افزایش کیفیت سیمان تولید شده می بایست با بیشتر شدن غلظت ذرات گرد و غبار و مشکلات ناشی از آن مبارزه گردد. فرآیند نظافت کارخانه سیمان امری ضروری بوده و علاوه بر این که نقش مؤثری در بالا بردن کیفیت محصولات دارد از بروز بیماری در افراد مشغول به فعالیت در محیط کارخانه جلوگیری می نماید، مانع از آسیب رسیدن به تجهیزات می گردد و خطرات زیست محیطی را کاهش می دهد. می توان از دستگاه مکنده صنعتی به عنوان کارآمدترین و مناسب ترین روش برای نظافت و انتقال مواد در صنایع سیمان نام برد.

 

نظافت کارخانه سیمان با استفاده از دستگاه مکنده صنعتی

مکنده صنعتی

متوقف ساختن عملیات تولید به منظور نظافت و جمع آوری مواد به سادگی امکان پذیر نبوده و می تواند نتایج نامطلوب بر جای گذارد. از همین رو دستگاه های مکنده صنعتی با قابلیت عمل در شرایط سخت و دشوار کاری برای استفاده در کارخانه های سیمان مناسب و کارآمد می باشد. مکنده صنعتی علاوه بر این که نیاز به توقف تولید را از میان بر می دارد، حجم ضایعات را به میزان قابل توجهی کاهش داده و امکان بازیابی مواد را فراهم می کند به صورتی که موادی که در حین تولید و یا جا به جایی با نوار نقاله ها به هدر رفته اند دوباره به چرخه تولید بازگردانده می شوند که نتیجه آن افزایش کیفیت محصولات و کاهش هزینه های خواهد بود.

 

 

 

نحوه عملکرد دستگاه مکنده یا جاروبرقی صنعتی در صنایع سیمان

دستگاه مکنده صنعتی

دستگاه های مکنده صنعتی کارهای سنگین از قدرت مکش و سرعت مکش فوق العاده ای برخوردار هستند به گونه ای که ذرات سیمان و گرد و غبار منتشر شده در محیط کارخانه را جمع آوری می کنند و از آن جایی که دارای واحد فیلتراسیون قدرتمند و کارآمد می باشند و در کنار آن از فناوری سایکلون بهره مند گشته اند، از بازگشت ذرات به محیط جلوگیری می شود. مکنده صنعتی با ترکیب مکش پر قدرت و فیلتر بسیار کارآمد، شرایط نظافت، جمع آوری و انتقال مواد را با نتیجه ای ایده آل به وجود می آورد. جاروبرقی صنعتی در صنایع و کارخانجات سیمان جهت نظافت های عمومی خط تولید، محوطه و انبارها، انتقال مواد و هم چنین جمع آوری مواد تلف شده و بازگشت آن به چرخه تولید مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

 

مکنده پرتابل و مکنده مرکزی

جاروبرقی صنعتی

مکنده های صنعتی سنگین کار در کارخانه سیمان هم به صورت پرتابل و هم به صورت مرکزی قابل به کار گیری هستند. هر دو سیستم نظافتی قادرند مواد را به طور مستقیم از نقطه تولید مکش کنند بدون آن که در چرخه تولید وقفه ای صورت گیرد. دستگاه های جارو برقی صنعتی که جهت استفاده در شرایط سخت کاری طراحی و ساخته شده اند از قابلیت کارکرد پیوسته و طولانی مدت برخوردار می باشند. تجهیزات متداول نظافتی به طور معمول در مناطق پر گرد و خاک قابل استفاده نیستند و این در حالی است که دستگاه های مکنده صنعتی در محیط هایی با شرایط دشوار کاری و انبوهی از مواد و آلودگی های صنعتی را جمع آوری می نماید و سبب انتقال آسان مواد از نقطه ای به نقطه دیگر می گردد.

 

 

 

دستگاه مکنده کامیونی

مکنده سیمانمکنده های کامیونی رده ای از مکنده های صنعتی کارهای سخت هستند که به دلیل دارا بودن قدرت بی نظیر و گنجایش بالا علاوه بر گرد و خاک مواد سنگین تر و درشت تر را مانند سنگ جمع آوری کرده و به محل مورد نظر انتقال می دهد. مکنده های کامیونی همانند دیگر مکنده های صنعتی سخت کار دائم کار هستند.

 

 

 

مزایای بهر گیری از انواع مکنده

جارو برقی صنعتیانواع مکنده های صنعتی که در صنایع سیمان به کار می روند وضعیت ایمنی محیط کار را بهبود می بخشند، احتمال بروز خطرات و حوادث را به حداقل می رسانند، خطوط تولید را تمیز کرده و مواد تلف شده را بازیابی می کنند. با استفاده از جارو برقی های صنعتی و مکنده ها حجم تولیدات و بازدهی کارخانه افزایش می یابد، بر طول عمر تجهیزات افزوده می شود و میزان انجام عملیات تعمیر و نگه داری ماشین آلات صنعتی و تاسیسات کاهش می یابد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :