چرا باید در یک انبار از سوییپر یا اسکرابر استفاده شود؟ (۱)

۲۱ اسفند ۱۳۹۷

انبارها محیط های وسیع و با حجم کاری بالا هستند و این امکان وجود دارد به دلیل مشغله های زیاد به نظافت انبار بی توجهی شود. اما این علت نمی تواند قابل توجیه باشد و تمیز نمودن روزانه انبار و نظافت کف انبار باید در اولویت قرار داشته باشد. گرد و خاک، مواد نشتی از بسته بندی نامناسب کالاها و رد لاستیک لیفتراک از جمله آلودگی هایی است که در محیط انبار و در سطح زمین به چشم می خورد. در ادامه به اهمیت تمیزی سطوح کف در انبارها و در حقیقت نظافت صنعتی انبار می پردازیم و این که چگونه به وسیله ماشین آلات مکانیزه نظافتی از جمله اسکرابر و سوییپر تمیزی و بهداشت محیط حاصل می گردد.

 

چرا نظافت صنعتی انبار اهمیت بسیار دارد؟

بخش عمده ای از مواد اولیه و محصولات تولید و فرآوری شده کارخانه ها و مراکز صنعتی در انبارها و سوله ها نگهداری می شود. شرایط نگهداری این کالاها بسیار مهم است و در بسیاری موارد وجود گرد و خاک و آلودگی می تواند کیفیت محصولات را تحت تأثیر قرار دهد و به ویژه زمانی که لازم است محصول طولانی مدت در انبار نگهداری شود، اثرات آلودگی محیطی بیشتر نمایان خواهد شد. از همین رو نظافت روزانه انبار از سطح زمین گرفته تا قفسه ها و طبقه بندی ها یک امر ضروری به شمار می آید.

 

کاربرد دستگاه سوییپر در نظافت انبار

کاربرد دستگاه سوییپر در نظافت انباردستگاه سوییپر صنعتی یک ماشین مکانیزه نظافتی است که به طور تخصصی برای نظافت و جمع آوری آلودگی و زباله های سطح زمین مورد استفاده قرار می گیرد. سوییپر برای تمیز نمودن سطح زمین در محیط انبار کارایی بسیار بالایی دارد و نظافت حرفه ای و عالی انبار به صورت روزانه توسط این دستگاه امکان پذیر می باشد. خطرات زیادی سوله انبار را تهدید می کند، از نشت مواد نفتی گرفته تا اجسام ساده ای مثل تکه های کارتن و کاغذ برای محیط انبار زیان آور هستند. گرد و خاک و زباله های خشک به وسیله دستگاه سوییپر جمع آوری می شوند و مواد اشتعال زا توسط مکنده ضد انفجار باید از محیط حذف شوند و یا به وسیله دستگاه اسکرابر صنعتی سطح زمین شستشو شود.

 

کاربرد اسکرابر در انبارها

کاربرد اسکرابر در انبارهاآلودگی های خطرناک تهدیدی برای سلامت و ایمنی کارکنان هستند. هنگامی که زمان کافی برای شستشوی سطح زمین در انبار صرف می شود و تجهیزات مناسب به کار رود، از تمیزی کامل و دقیق محیط انبار یا سوله اطمینان حاصل خواهد شد. تمیز شدن محیط و سطوح کف چشم اندازی واضح و روشن نسبت به محیط به کارکنان و نیروهای انسانی ارائه می دهد. با استفاده از دستگاه کف شوی سطح زمین شستشو شده و استانداردهای بالایی در زمینه افزایش ایمنی محیط کار ایجاد می شود.

 

افزایش بهره وری با نظافت صنعتی انبار

افزایش بهره وری با نظافت صنعتی انبارکدام یک بهتر و کارآمدتر است؟ انباری با لیفتراک های در حال حرکت بر روی سطحی کثیف و تلی از گرد و غبار؟ یا انباری با سالن ها و راهروهای تمیز و عاری از گرد و خاک؟ گزینه دوم تنها یک جمله تمرینی نیست بلکه دست یابی به آن با استفاده از دستگاه های اسکرابر و سوییپر علاوه بر حفظ کیفیت کالاهای نگهداری شده، انگیزه و بهره وری کارکنان نیز افزایش خواهد یافت. تصور کنید پشت میز کار خود نشسته اید در حالی که اطراف شما نامرتب و آشفته است؛ در این حالت تمرکز شما بر روی کار مورد نظر کاهش یافته و احساس کلافگی خواهید داشت و با مرتب نمودن محیط پیرامون خود این احساس آشفتگی از بین می رود و تمرکز شما افزایش می یابد. محیط انبار نیز به همین صورت می باشد، یعنی آلودگی و آشفتگی احساس ناخوشایند به کارکنان و نیروهای انسانی می دهد و فضای مرتب و آراسته سبب افزایش تمرکز افراد بر روی کار خود می گردد. فعالیت افرادی با بهره وری بالا بر میزان بازدهی آن کسب و کار تاثیر مستقیم دارد.

 

ایجاد ظاهری مناسب در انبار با سوییپر و اسکرابر

ایجاد ظاهری مناسب در انبار با سوییپر و اسکرابرانباری تمیز و پاکیزه می تواند از کیفیت محصولات و اهمیت صاحبان کسب و کار به مشتریان خود سخن بگوید. کثیفی سطح زمین به ویژه گرد و خاک اجناس موجود در انبار را سریع آلوده می کند و بدون تردید هیچ یک از مشتریان تمایلی به تهیه محصولات آلوده و گرد و خاکی ندارند. به همین دلیل نظافت و شستشوی منظم انبارها به وسیله سوییپر صنعتی و اسکرابر صنعتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بر دیدگاه مشتریان بالقوه هنگام اولین بازدید تأثیر مهمی دارد. بهره مندی از تجهیزات تخصصی نظافتی یعنی اسکرابر و سوییپر به شرکت و مشتریان ثابت می کند که در کار خود حرفه ای هستید.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :