واترجت ها و نکات مهم در انتخاب آنها

۸ آبان ۱۳۹۵

واترجت های با فشار پایین امکانات و استحکام لازم برای استفاده در اماکن عمومی و تجاری را دارا نیستند. به همین منظور، در هنگام خرید یک واترجت جهت شستشوی محیط های صنعتی، تجاری و اداری باید توجه داشت که مدل های خانگی انتخاب نشوند. نمونه های تجاری علاوه بر توانایی و ظرفیت بیشتر در انجام عملیات نظافتی، کیفیت و کارایی بالاتری دارند. مدل های خانگی به منظور انجام امور نظافتی روزمره و ساده منزل طراحی شده اند و قابلیت کارکرد مداوم و عملیات نظافتی سنگین را ندارند.

 

کارواش های صنعتی در مقایسه با مدل های خانگی توانایی تولید فشار های بیشتری دارند. همچنین، این دستگاه ها می توانند قدرت های مختلفی را برای کاربر متناسب با نیاز کاربر و محدوده نظافتی مشخص فراهم نمایند. معمولا واتر جت های صنعتی در انواع آب گرم، آب سرد و بخار به بازار ارائه می شوند که در برخی از مدل های آب سرد قابلیت تبدیل آب سرد به دمای بالاتر وجود دارد. سامانه شستشو به همراه آب سرد به سبب مصرف کمتر الکتریسیته و انرژی به نسبت دستگاه های آب گرم ارزان تر هستند. کارواش آب سرد به منظور شستشو و نظافت انواع سطوح و آلاینده ها مانند گل و لای، خاک و شیره گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. جهت شستشو و نظافت سطوح آغشته به مواد روغنی، نفت، امولسیون ها و به طور کلی چربی ها از شوینده فشار قوی آب گرم استفاده می شود زیرا قابلیت شکست پیوند های موجود در مواد چرب را دارند. واترجت آب گرم می تواند آب را تا دمای ۱۶۵ درجه سانتیگراد گرم نماید.

 

استحکام انواع واتر جت ها

واترجتدر هنگام انتخاب واترجت های صنعتی باید به خصوصیاتی مانند مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدن توجه نمود. خوردگی از عواملی است که می تواند به دستگاه های حرفه ای و گران قیمت نیز آسیب وارد نماید. بدنه برخی از دستگاه های کارواش صنعتی از یک لایه استیل پوشانده شده است که کمک می کند تا دستگاه در برابر حرارت و خوردگی مقاومت بیشتری داشته باشد. استیل آبکاری شده در این دستگاه ها به راحتی از بین نمی رود و زیبایی و ظاهر دستگاه واترجت حفظ می شود. از دیگر ویژگی هایی که باید در هنگام خرید واترجت صنعتی به آن توجه نمود، آبکاری با فولاد ضد زنگ، جنس شلنگ فشار قوی و سامانه گرمایشی دستگاه می باشند. شلنگ های لاستیکی استحکام بیشتری در مقابل شلنگ های فشار وقتی پلاستیکی دارند.

 

فناوری های به کار رفته در کارواش صنعتی

کارواش صنعتیدر دستگاه های کارواش صنعتی با کیفیت به جهت افزایش ایمنی و کارایی دستگاه از تکنولوژی های به روز استفاده می کنند. در نمونه های حرفه ای واترجت های برقی مانند واترجت آلمانی ، از سامانه خاموش کن خودکار استفاده می شود که در صورت غیر فعال بودن تفنگی دستگاه در مدت معین، موتور واترجت را به طور اتوماتیک خاموش می نماید. این فرآیند کمک می کند تا نه تنها در مصرف انرژی صرفه جویی شود بلکه از استهلاک بی مورد و کاهش عمر مفید دستگاه جلوگیری گردد. نکته دیگری که در هنگام خرید کارواش صنعتی باید به آن توجه نمود، منبع تغذیه موتور دستگاه می باشد. واترجت های صنعتی در مدل های بنزینی یا گازوییلی نیز ارائه می شوند که می توانند محدودیت های دسترسی به پریز برق و استفاده از کابل را مرتفع نماید.

 

کارایی واترجت ها

واترجت صنعتیسامانه  گرمکن موجود در واترجت صنعتی به بهترین شکل ممکن طراحی شده است تا مصرف کمترین سطح انرژی به حداکثر حرارت ممکن دست یابد. طول شلنگ فشار قوی متناسب به محیط متغیر خواهد بود و بین ۱۰ متر الی ۳۰ متر قابل ارائه است. از آن جا که با افزایش طول شلنگ فشار آب دچار افت می شود، از تجهیزاتی مانند شیر آلات فشار قوی و تنظیم دستگاه جهت افزایش فشار آب و کارایی دستگاه استفاده می کنند.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :