کفشور صنعتی

کفشور صنعتی یا زمین شوی صنعتی یک ابزار مکانیزه، حرفه ای و تخصصی جهت انجام شستشو و خشک کردن سطح زمین است که این دو عملیات را به طور هم زمان به انجام می رساند. اساس عملکرد دستگاه کفشور صنعتی بر پایه سامانه برس زنی، سامانه پاشش آب و مخازن جداگانه آب تمیز و آب کثیف استوار است. برس کف شوی صنعتی با سرعت زیاد می چرخد و آلودگی های چسبیده به سطح زمین را جدا کرده و هم زمان با حرکت دورانی برس نیز آب تمیز از مخزن آب تمیز بر روی سطح زمین پاشش می گردد. هم زمان با این فرآیند آب کثیف و آلودگی های باقی مانده توسط تی لاستیکی تعبیه شده در قسمت عقب دستگاه جمع آوری شده و از طریق سامانه مکش که شامل موتور مکنده و شیلنگ مکش است، به سمت مخزن آب کثیف فرستاده می شود و در نتیجه آن سطح زمین تمیز، درخشان و خشک خواهد شد. مزیت وجود مخازن مجزای آب تمیز و کثیف این است که این مخازن از ورود آب آلوده به چرخه شستشو و انتقال آلودگی از نقطه ای به نقطه دیگر جلوگیری می نمایند.


 کفشور صنعتی


کارایی برتر کفشور صنعتی

دستگاه های کفشوی صنعتی یا زمین شور صنعتی در ابعاد و مدل های متنوعی طراحی و روانه بازار شده اند و همین امر موجب گشته که بتوان در بسیاری از محیط های مسکونی، تجاری، اداری، آموزشی، درمانی، ورزشی، صنعتی و ... از دستگاه کفشور صنعتی صنعتی جهت نظافت و شستشوی سطح زمین با هر جنس و نوعی از کف پوش استفاده نمود. امکان دارد در یک محیط به دلیل تراکم وسایل و تجهیزات قدرت مانور محیط پایین باشد و یا یک محیط فراخ و گسترده باشد، برای همه این فضاها با هر قدرت مانور و وسعتی به جهت تنوع در محصولات ارائه شده، می توان از دستگاه شستشوی کف بهره مند شد. بهره گیری از دستگاه کف شور صنعتی مزیت های فراوانی به همراه دارد که از جمله آن می توان به افزایش سرعت شستشو، کاهش هزینه های مربوط به نظافت، افزایش قابل توجه کیفیت شستشو، کاهش مصرف آب، سازگاری با محیط زیست به دلیل کاهش مصرف مواد شوینده و .... اشاره کرد. به علاوه این دستگاه های مکانیزه کف شوی صنعتی از کاربری آسان برخوردار هستند و عموم کاربران قادر به استفاده از آن خواهند بود؛ هم چنین ساختار و کارکرد دستگاه زمین شوی صنعتی کاملاً ایمن بوده و در محیط هایی با حساسیت بالای ایمنی و بهداشتی با اطمینان مورد استفاده قرار می گیرد. 


 کفشور صنعتی صنعتی


انواع کفشور صنعتی

تفاوت وسعت، قدرت مانور، مشخصات محیطی و سطح بهداشت مورد نیاز در محیط های گوناگون، لزوم استفاده از زمین شورهایی با مشخصه‌های متفاوت را ایجاب می نماید. سودمندی یک دستگاه کفشور صنعتی و کارایی آن در یک محیط معین، نه تنها به پهنای شستشو و ظرفیت مخازن آن، بلکه به مشخصه هایی همچون نوع هدایت، منبع تغذیه بستگی دارد و با انتخاب یک دستگاه درست و مناسب می توان به سطح بهداشت مورد نظر دست یافت. بر این اساس می توان کفشور صنعتی ها را بر اساس پارامترهای زیر تقسیم بندی نمود. نوع طراحی و ظرفیت دستگاه، بر قیمت کفشور صنعتی تاثیر می گذارند.


انواع کفشور صنعتی از نظر نوع هدایت

نوع هدایت دستگاه زمین شوی صنعتی غالباً بر ابعاد دستگاه کف شور صنعتی و به تبع آن پهنای شستشو و ظرفیت مخازن تاثیرگذار بوده و همچنین از لحاظ انرژی صرف شده توسط کاربر و بازده وی مهم می باشد. بر این اساس دستگاه های کفشور صنعتی صنعتی به دو دسته اصلی تقسیم بندی می شوند.

 • کفشور صنعتی دستی
 • کفشور صنعتی سرنشین دار

این تقسیم بندی بر انتخاب دستگاه صحیح و مناسب تأثیر بسیار مهمی دارد.
کفشور صنعتی دستی

در این نوع دستگاه کف شوی صنعتی کاربر در پشت دستگاه قرار گرفته و ضمن حرکت دستگاه را در جهت مورد نظر هدایت می نماید. مدل های دستگاه کفشور دستی معمولاً به صورت منسجم و با ابعاد فشرده طراحی و تولید می شوند و در نتیجه برای کاربرد در محیط های با وسعت کم و متوسط و کاربرد در فضاهایی همانند راهرو مناسب می باشند. طراحی فشرده این دستگاه ها، قابلیت مانور لازم را برای کاربرد دستگاه در فضاهایی با تراکم بالای موانع محیطی همانند کلاس های درس و .. فراهم می نماید. از دستگاه‌های کف شوی دستی علاوه بر فضاهای کوچک در محیط های دارای وسعت بالا به عنوان مکمل برای دستگاه های کفشور صنعتی خودرویی استفاده می شود.


کف شوی صنعتی


کفشور صنعتی سرنشین دار

کفشور صنعتی سرنشین دار یا کفشوی خودرویی مدل کارآمدی از دستگاه های کف شوی صنعتی یا زمین شوی صنعتی است که در آن فضایی برای نشستن کاربر و هدایت دستگاه همانند یک خودرو در نظر گرفته شده است. میزان انرژی مصرف شده توسط کاربر و خستگی وی هنگام کاربرد کفشور صنعتی خودرویی به حداقل رسیده و بازده وی به نحو چشمگیری افزایش می یابد. طراحی کفشور صنعتی سرنشین دار امکان بهره گیری دستگاه از پهنای شستشوی وسیع تر و مخازنی بزرگ تر نسبت به مدل های کفشور صنعتی دستی را فراهم می آورد. این رده از دستگاه های کفشور صنعتی معمولاً برای فضاهای دارای وسعت بالا مورد استفاده قرار می گیرند. اگر شرایط یک محیط به گونه ای باشد که امکان بهره مندی از هر دو کفشور صنعتی دستی و سرنشین دار وجود داشته باشد، به کارگیری کفشور صنعتی سرنشین دار مقرون به صرفه تر و کارآمدتر خواهد بود. 


زمین شوی صنعتی


انواع کفشور صنعتی از نظر منبع تغذیه

نوع منبع تغذیه کفشور صنعتی صنعتی بر روی قدرت مانور دستگاه و مشخصه های فنی سامانه های عملگر آن تاثیرگذار می باشد. همچنین مشخصه های همچون وجود رمپ و سطوح شیبدار، سهولت دسترسی به پریز برق، وجود یا عدم وجود سیستم تهویه مناسب هنگام انتخاب زمین شویی با نوع خاص منبع تغذیه باید مورد توجه قرار گیرد.

 • کفشور صنعتی برقی
 • کفشور صنعتی باتری دار
 • کفشور صنعتی دیزلی

کفشور صنعتی ها از لحاظ نوع منبع تغذیه به دو دسته اصلی تقسیم می شوند.


  کفشور صنعتی های عمل کننده با جریان الکتریسیته

الکتریسیته یک منبع انرژی پاک و بدون آلودگی و قابل اطمینان می باشد که به دلیل سهولت دسترسی، هزینه مقرون به صرفه و عدم ایجاد هیچ گونه آلودگی غالباً به عنوان منبع تغذیه برای دستگاه های کفشور صنعتی انتخاب می گردد. با توجه به این که دستگاه های کفشور صنعتی صنعتی به طور معمول در محیط های سرپوشیده مورد استفاده قرار می گیرند، مشکلی از لحاظ ایجاد دود و آلودگی به وجود نخواهد آمد. موتورهای الکتریکی تأمین کننده انرژی مورد نیاز دستگاه های زمین شوی صنعتی یا کفشوی صنعتی از طریق باتری یا اتصال مستقیم به جریان برق شهری عمل می نمایند. بدین ترتیب کفشور صنعتی های الکتریکی خود به دو دسته کف شوی باتری دار و کف شوی برقی (کابلی) تقسیم می شوند. در دستگاه های کفشور صنعتی باتری دار محدودیت کابل برق و لزوم دسترسی به پریز برق حذف شده است در مقابل دستگاه های کفشور صنعتی برقی به دلیل اتصال پیوسته به منبع برق مشکل اتمام شارژ باتری را نداشته و موتورهای الکتریکی قدرتمندتر آن‌ها در مقایسه با مدل های زمینشور صنعتی باتری دار مشابه، امکان بهره گیری از سامانه های برس زنی و مکش قوی تر را فراهم می نماید. با توجه به محیط و نوع کاربرد دستگاه های زمین شوی صنعتی دستی، امکان طراحی و تولید آن‌ها در هر دو ورژن کابلی و باتری دار وجود دارد در مقابل به دلیل محدودیت در دسترسی به پریز برق در محیط های دارای وسعت بالا دستگاه های کفشور صنعتی خودرویی تنها به صورت مدل‌ های باتری دار عرضه می شوند. 


 اسکرابر


منبع تغذیه کفشور صنعتی دستی

دستگاه های کفشور صنعتی دستی در مدل های کفشور صنعتی برقی و کفشور صنعتی باطری دار طراحی و تولید شده اند. هر یک از کفشوی های کابلی دارای مدل مشابه باتری دار هستند و با توجه به شرایط محیطی و امکانات پیش رو کفشوی مورد نظر انتخاب می گردد.


منبع تغذیه کفشور صنعتی سرنشین دار

منبع تأمین انرژی زمین شوی خودرویی همواره از نوع باتری است تا دستگاه محدودیت های کابل برق را نداشته باشد و بتواند آزادانه در محیط حرکت نماید. 


کفشور صنعتی های عمل کننده با سوخت فسیلی 

در برخی موارد محدودیت دسترسی به منبع الکتریکی و همچنین نیاز به دستگاه هایی با قدرت بالاتر برای محیط های صنعتی دارای حجم آلودگی بالا، استفاده از موتورهای عمل کننده با سوخت های فسیلی همانند بنزین، دیزل و LPG را در تولید دستگاه های زمین شور صنعتی ایجاب می نماید.


کف شور صنعتی


انواع کفشور صنعتی صنعتی از نظر امکانات و مشخصه های ویژه

استفاده از ورژن های استاندارد دستگاه های کفشوی صنعتی در اغلب محیط ها به خوبی پاسخگوی نیاز نظافتی آن ها می باشد. اما اضافه شدن برخی امکانات و تجهیزات خاص به کفشور صنعتی ها می تواند سودمندی این تجهیزات را هنگام کاربرد در محیط های ویژه افزایش دهد. سه دسته مهم از کفشور صنعتی های دارای امکانات خاص عبارت اند از:


کفشور صنعتی بیمارستانی

این رده از دستگاه های کف شور صنعتی یا زمین شوی صنعتی برای کاربرد در محیط های نیازمند سطح بالای بهداشت طراحی و تولید شده اند. در تولید مخازن این کفشور صنعتی ها از مواد آنتی باکتریال استفاده شده است. خاصیت ضد باکتری دستگاه یک ویژگی دائمی آن محسوب می شود. وجود افزودنی های آنتی باکتریال در ماده سازنده مخازن موجب از بین رفتن 99/9 % باکتری و میکروب ها ظرف مدت سه روز شده و از رشد و تکثیر عوامل بیماری زا جلو گیری می نماید. همچنین موتورهای به کار رفته در مدل های کفشوی بیمارستانی با توجه به محیط نیازمند آرامش بیمارستان ها، درمانگاه ها، سرای سالمندان و ... دارای عملکرد با سطح صدای بسیار پایین می باشند. 


کف شوی


کفشور صنعتی مجهز به موتور جلوبرنده

نیروی لازم برای حرکت رو به جلوی دستگاه در زمین شوی صنعتی دستی یعنی کفشور صنعتی برقی یا کفشور صنعتی باتری دار ، توسط حرکت چرخش برس و نیروی به جلو راننده وارد شده از سمت کاربر قابل تأمین می باشد اما تجهیز دستگاه های اسکرابر به موتور جلوبرنده قدرت حرکتی دستگاه را افزایش داده، موجب افزایش سهولت حرکت آن روی سطوح شیبدار و رمپ ها شده و خستگی کاربر را به هنگام کار با دستگاه کاهش می دهد. از طرف دیگر موتور جلو برنده سرعت حرکت دستگاه را ثابت نگه می دارد که در نتیجه سبب شستشوی یکنواخت و افزایش کیفیت تمیزی می شود. همچنین وجود موتور حرکتی در دستگاه، امکان تنظیم سرعت حرکت دستگاه کف شور صنعتی را فراهم نموده و کارایی دستگاه را افزایش می دهد.


زمین شوی


کفشور صنعتی کم صدا

دستگاه های کفشور صنعتی صنعتی کم صدا یا silent در مقایسه با مدل های مشابه استاندارد دارای عملکرد کم صداتری می باشند. در نتیجه امکان استفاده از آنها در طول شبانه روز و ساعات کاری نیز وجود دارد. این دستگاه های زمینشور صنعتی به ویژه برای کاربرد در محیط های آموزشی و اداری گزینه ای مطلوب به شمار می آیند. 


ویژگی‌های یک کفشور صنعتی مناسب

به طور کلی تمامی دستگاه های کفشور صنعتی صنعتی یا زمینشور صنعتی موجود در بازار از لحاظ بخش‌های تشکیل دهنده و نحوه عملکرد مشابه می‌باشند اما ویژگی‌های خاص دستگاه های کفشور صنعتی صنعتی تولید شده توسط کمپانی‌های معتبر و شناخته شده این دستگاه‌های کف شوی صنعتی را از سایر مدل‌های مشابه متمایز می نماید. ویژگی‌های متمایز کننده یک کفشوی صنعتی کارآمد عبارت‌اند از:


زمین شوی صنعتی


دارا بودن طراحی سخت کار و صنعتی

دستگاه زمین شوی برقی یا کفشور صنعتی برقی یا دیزلی یک ابزار نظافتی تخصصی است که به منظور استفاده روزانه و پیوسته در عملیات نظافت و شستشوی سطوح کف تولید شده است بنابراین طراحی کفشور صنعتی صنعتی به شکل یک ابزار سخت کار و صنعتی دارای اهمیت بالایی می‌باشد. در دستگاه‌های زمینشور صنعتی و سخت کار تا حد امکان از مکانیزم‌های عملگر مکانیکی به جای سیستم‌های الکترونیکی پیچیده و ظریف استفاده شده است در نتیجه میزان خرابی و استهلاک در این دستگاه‌ها پایین بوده و دستگاه دارای طول عمر بالایی می‌باشد. وجود مکانیزم‌های مکانیکی همچون اهرم‌های کنترل تی و برس نه تنها میزان خرابی و استهلاک دستگاه را کاهش می‌دهد بلکه باعث افزایش سهولت کاربری می‌گردد به طوری که صفحه کنترل دستگاه های کفشوی صنعتی سخت کار کاملاً ساده و قابل فهم بوده و کاربری با کمترین میزان مهارت و تجربه نیز به سادگی و پس از یک آموزش مقدماتی می‌تواند از زمین شور صنعتی استفاده نماید.


کف شور صنعتی


مقاومت بالا

خطای انسانی هنگام به کار بردن دستگاه زمین شو یا کف شوی صنعتی اجتناب ناپذیر است بنابراین برس، تی و حتی بدنه دستگاه همراه در معرض آسیب دیدگی به دلیل برخوردهای ناخواسته با اشیاء و موانع واقع در محیط هستند. در صورتی که بدنه زمین شور صنعتی برس و تی آن دارای مقاومت کافی نباشند در مدت زمان کوتاهی دفرمه شده و عملکرد بهینه خود را از دست می‌دهند. دستگاه‌های اسکرابر یا زمین شوی صنعتی باکیفیت دارای بدنه‌های دو جداره تولید شده از پلاستیک فشرده و مقاوم، شاسی تی فولادی و سری های برس مقاوم هستند تا بخش‌های ذکر شده به راحتی دچار آسیب و دفرمگی نشوند. اضافه کردن سپرها و استوانه‌های ضربه‌گیر به کفشور صنعتی صنعتی تاثیر به سزایی در کاهش آسیب‌های وارده به دستگاه در برخوردهای ناخواسته و تصادفی و حفظ عملکرد بهینه بخش های مختلف زمین شور صنعتی دارد.


 کفشور صنعتی برقی


عملکرد مناسب تی

یکی از مهمترین مزایای استفاده از زمین شور صنعتی یا کف شور صنعتی انجام عملیات شستشو و خشک کردن سطوح کف به صورت همزمان است. بنابراین عملکرد مناسب تی و جمع آوری کامل آب و آلودگی باقیمانده توسط آن دارای اهمیت بسیار بالایی می‌باشد. طراحی نامناسب تی و عدم تماس کامل آن با سطح زمین موجب عملکرد ضعیف آن می‌شود. سیستم نصب تی و نحوه حرکت آن باید به گونه‌ای باشد که تی بتواند کاملا مطابق با حرکات دستگاه حرکت نماید. به این ترتیب تی حتی هنگام چرخش دستگاه نیز به نحو مناسب عمل کرده و هیچ گونه رد و رطوبت بر جای نمی‌گذارد. همچنین وجود شاسی تی فولادی و چرخ‌های محافظ بر روی آن ضمن محافظت از تی در برابر ضربات خارجی موجب تماس کامل تی با سطح زمین و مکش کامل می‌شود.


دستگاه کفشور صنعتی


سهولت دسترسی و نظافت مخازن

مخازن دستگاه‌ کف شور صنعتی یا زمین شوی صنعتی پس از هر بار استفاده باید کاملاً تخلیه شده و به دقت مورد نظافت و شستشو قرار گیرند. عدم شستشو و تخلیه مناسب مخزن آب کثیف موجب باقی مانده آب و آلودگی در اتصالات و زوایای آن شده و در طولانی مدت خود تبدیل به یک عامل انتشار آلودگی می‌شود. بنابراین سهولت دسترسی به مخازن کفشور صنعتی صنعتی یا کف شور صنعتی و امکان تخلیه و نظافت کامل آن‌ها دارای اهمیت بالا می‌باشد. زمین شو های سخت کار با ساختار مکانیکی به شکلی طراحی شده اند که به راحتی می توان به بخش های داخلی دستگاه و مخازن دسترسی پیدا نمود که فرآیند تعمیر و نگهداری و نظافت مخازن را آسان می سازد.


باتری‌های باکیفیت

برخلاف تجهیزاتی که در آنها باتری تنها نقش استارتر را دارد در دستگاه‌های اسکرابر یا کفشوی صنعتی باتری دار، باتری تنها تأمین کننده نیروی مورد نیاز برای عملکرد دستگاه است. بنابراین کیفیت باتری در دستگاه کفشور صنعتی شارژی بسیار مهم می‌باشد. بهترین نوع باتری‌های قابل استفاده برای زمین شوها باتری‌های ژل هستند که بدون نیاز به سرویس و نگهداری بوده و دارای زمان شارژدهی بالا می‌باشند.


کفشوی سالن


مزایای استفاده از کفشور صنعتی صنعتی

استفاده از دستگاه کف شوی صنعتی یا کف شور صنعتی در عملیات شستشوی کف دارای مزایای متعدد است که مهم ترین آن ها عبارت اند از:

 • افزایش کیفیت شستشو
 • افزایش سرعت شستشو
 • خشک کردن سریع سطوح کف
 • افزایش طول عمر کفپوش
 • افزایش سطح بهداشت محیط
 • حفظ سلامت کاربر
 • کاهش هزینه ها


افزایش کیفیت شستشو

هنگام استفاده از دستگاه کفشور صنعتی صنعتی برس های دستگاه زمین شوی صنعتی با بهره مندی از فشار و سرعت چرخش بالا به خوبی هر گونه آلودگی را از سطح جدا می‌نمایند. از سوی دیگر الیاف برس در خلل و فرج و شیارها و درزها نفوذ کرده و آلودگی‌ها را به نحو موثر از آنها خارج می‌نمایند. همچنین وجود مخازن مجزا در دستگاه‌های کفشور صنعتی صنعتی یا اسکرابر از ترکیب شدن محلول شوینده و آلودگی جمع آوری شده جلوگیری کرده و مانع از انتقال آلودگی می‌شود. موارد ذکر شده در مجموع به افزایش کیفیت شستشو کمک می‌نمایند.


افزایش سرعت شستشو

استفاده از کفشوی برقی صنعتی به عنوان یک ابزار مکانیزه به دلیل کیفیت بالای شستشو و عدم نیاز به صرف زمان زیاد در شستشوی سطوح کف، سرعت عملیات را به میزان قابل توجه در مقایسه با به کارگیری روش‌های سنتی افزایش می‌دهد. این امر موجب بهینه شدن فرآیند شستشو و عدم ایجاد مزاحمت به مدت طولانی در زمان نظافت و شستشوی سطوح کف می‌گردد. از این رو می‌توان در صورت نیاز در طول روز و موازی با دیگر فرآیندهای صنعتی به شستشوی سطوح کف توسط دستگاه زمین شوی صنعتی پرداخت.


ادستگاه شستشوی زمین


خشک کردن سریع سطوح کف

دستگاه کفشور صنعتی عملیات شستشو و خشک کردن سطح را به صورت همزمان انجام داده و در نتیجه از صرف زمان و انرژی برای خشک کردن سطح پس از عملیات شستشو جلوگیری کرده و همچنین خطرات پیرامون مرطوب باقی ماندن سطح را کاهش می‌دهد. با خشک شدن سریع سطح نه تنها خطر سر خوردن و لغزش افراد کاهش می‌یابد بلکه احتمال آلوده شدن مجدد سطح نیز کاهش می‌یابد زیرا سطوح مرطوب بیش از سطوح خشک مستعد پذیرش آلودگی می‌باشند. 


افزایش طول عمر کفپوش

کفشور صنعتی یا زمین شوی صنعتی به عنوان یک دستگاه نظافت صنعتی مهم و پرکاربرد انواع آلودگی‌های موجود بر روی سطح را به نحو موثر جدا و جمع آوری می‌نماید. در نتیجه عوامل کدر کننده و از بین برنده جلا و زیبایی کف پوش حذف می شوند. همچنین هنگام استفاده از دستگاه شستشوی کف ، مواد شوینده به میزان کم و کنترل شده بر روی سطوح کف پاشش می‌شوند که خود در حفظ کیفیت و سلامت کفپوش موثر است. جمع آوری کامل آب باقیمانده توسط دستگاه نیز از باقی ماندن آن در درزها و شیارها و نفوذ به لایه های زیرین و مشکلات متعاقب جلوگیری می‌نماید. بدین ترتیب با استفاده از کفشوی صنعتی عمر کفپوش افزایش می یابد.


 کفشور صنعتی


افزایش سطح بهداشت محیط

هنگام استفاده از دستگاه شستشوی زمین یا کفشوی سالن آلودگی‌ به نحو مؤثر از محیط حذف می‌شود و همچنین با جمع آوری کامل آب باقی‌ مانده و آلودگی از حفرات و درزها و شیارها از انباشت آلودگی و تبدیل این نقاط به مرکز رشد و انتشار میکروب ها و باکتری‌ها جلوگیری می‌شود. سیستم برس زنی دستگاه کفشوی صنعتی کمک می کند الیاف برس در میان درزها و بندهای سطوح نفوذ پیدا کند و آلودگی های قدیمی و به دام افتاده در این نواحی را جدا ساخته و از میان بردارد. 


حفظ سلامت کاربر

کار کردن با زمین شور صنعتی یا کف شوی صنعتی نیازمند خم و راست شدن مداوم نبوده و در صورت طراحی ارگونومیک دستگاه کفشوی صنعتی هیچ گونه فشاری به کاربر وارد نمی‌شود. از سوی دیگر هنگام کار با کفشور صنعتی صنعتی کاربر مستقیما با آلودگی در تماس نبوده و به این ترتیب ایمنی و سلامت وی حفظ می‌گردد.


دستگاه کفشور صنعتی صنعتی


کاهش هزینه

استفاده از کفشور صنعتی صنعتی یا اسکرابر به طرق مختلف باعث کاهش هزینه ها خواهد شد. قیمت کفشور صنعتی به معنای افزایش هزینه ها نبوده و یک سرمایه گذاری بلند مدت به شمار می آید. در شرایطی که برای نظافت و شستشوی محیطی با وسعت بالا نیاز به چندین نیروی خدماتی است می‌توان با جایگزین کردن یک زمین شور صنعتی تعداد نیروهای خدماتی را به یک نفر کاهش داد و عملیات را با سرعت و کیفیت بسیار بالاتر به انجام رسانید. کاهش نیروهای خدماتی یا ساعات کاری آن ها به معنای کاهش هزینه‌های مرتبط با نیروی انسانی است. از سوی دیگر به کار بردن دستگاه کف شوی صنعتی به کاهش مصرف آب و مواد شوینده کمک می‌نمایند و موجب صرفه جویی در منابع می‌شود. همچنین زمین شوی صنعتی به حفظ جلا و زیبایی کفپوش کمک کرده و در نتیجه از تحمیل هزینه‌های هنگفت مرتبط با تعویض و ترمیم کفپوش ها در یک مجموعه جلوگیری می‌نماید.
سوالات متداول درباره دستگاه کفشور صنعتی

کفشور صنعتی ابزاری مکانیزه و تخصصی برای شستشوی سطح زمین بوده که دارای مخازن مجزای آب تمیز و کثیف، سامانه برس زنی و سامان مکش می باشد و این اجزا به طور هماهنگ با یکدیگر عمل نموده و در نهایت سطوح کف را به خوبی شستشو داده و خشک می کنند. این دستگاه نظافت صنعتی پرکاربرد در محیط های گوناگون با مساحت های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد.

کفشور صنعتی ها در انواع گوناگون و با هدایت دستی و خودرویی در اندازه ها و ظرفیت های متنوع طراحی و عرضه شده اند. مدل های دستی به صورت کابلی و باتری دار موجود می باشند و همه دستگاه های سرنشین دار نیز مجهز به باتری های قدرتمند هستند.

این دستگاه نظافت صنعتی انواع سطوح سخت همانند سطوح سنگی، سرامیکی، سیمانی، اپوکسی و ... را با کیفیت مطلوب شستشو می دهد و سبب تمیزی کامل و حفظ کیفیت چنین کفپوش هایی می گردد.

دستگاه کف شوی صنعتی دارای سهولت کاربری می باشد به گونه ای که طی یک آموزش ساده همه کاربران قادر به استفاده از آن خواهند بود. نکات ایمنی، آشنایی با قطعات مصرفی، آشنایی با نحوه تعویض قطعات مصرفی، نحوه نظافت قطعات و روش کنترل دستگاه از جمله مواردی است که کاربران دستگاه ها همواره باید بر آن ها اشراف داشته باشند.

کفشور صنعتی صنعتی فرآیند نظافت را با استفاده از نیروی حاصل از سامانه برس زنی به انجام می رساند از همین رو با استفاده از این وسیله، مصرف آب به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. هر دستگاه زمین شوی صنعتی دارای گنجایش مشخصی است که به اندازه و ساختار دستگاه بستگی دارد.

دستگاه زمین شوی صنعتی دارای ساختار مکانیکی بوده که اجزای داخلی آن در دسترس قرار دارند؛ از همین رو میزان خرابی آن کم است و هزینه های مربوط به تعمیر و نگه داری بسیار پایین خواهد بود. در صورتی که هر یک از بخش های دستگاه کفشوی صنعتی کارایی درست نداشته باشد، کاربر باید بخش های مختلف را بررسی نماید و در صورت مشاهده هر گونه فرسودگی، پارگی، شکستگی و به طور کلی خرابی با واحد خدمات پس از فروش در تماس باشد.

این تجهیزات با در نظر گرفتن جنس سطح، مساحت، قدرت مانور محیط، محدودیت های  ایمنی، منبع تغذیه در دسترس و ... انتخاب می گردند و کارشناسان ما مشتریان را در این زمینه راهنمایی می نمایند.

کفشور صنعتی های دستی در انواع کابلی و باتری دار موجود بوده و کفشور صنعتی های خودرویی به وسیله باتری تغذیه می شوند. هر دستگاه کفشوی سالن متناسب با ویژگی های یک محیط انتخاب می شوند، یعنی اگر محدودیت های استفاده از وسایل کابلی وجود داشته باشد و یا دسترسی به پریز برق نباشد، می توان از کفشور صنعتی باتری دار استفاده نمود و در غیر این صورت کفشور صنعتی برقی گزینه ای کارآمد خواهد بود.

در هر یک از دستگاه های زمین شوی صنعتی امکان نصب برس های زبر، استاندارد و نرم موجود می باشد که با توجه به شدت آلودگی و جنس سطح انتخاب می شوند. علاوه بر آن می توان برای جلا دادن به سطح به جای برس از پد استفاده نمود.

مرتب سازی بر اساس :
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱