زمین شوی

زمین شوی چیست ؟

زمین شوی یا اسکرابر صنعتی یک ابزار مکانیزه، حرفه ای و تخصصی جهت انجام شستشو و خشک کردن سطح زمین است که این دو عملیات را به طور هم زمان به انجام رسانده و اساس عملکرد دستگاه زمین شوی صنعتی بر پایه سامانه برس زنی، سامانه پاشش آب و مخازن جداگانه آب تمیز و آب کثیف استوار می باشد. برس ماشین کف شوی صنعتی با سرعت زیاد می چرخد و آلودگی های چسبیده به سطح زمین را جدا کرده و هم زمان با حرکت دورانی برس نیز آب تمیز از مخزن آب تمیز بر روی سطح زمین پاشش می گردد. هم زمان با این فرآیند آب کثیف و آلودگی های باقی مانده توسط تی لاستیکی تعبیه شده در قسمت عقب دستگاه جمع آوری شده و از طریق سامانه مکش که شامل موتور مکنده و شیلنگ مکش است، به سمت مخزن آب کثیف فرستاده می شود و در نتیجه آن سطح زمین تمیز، درخشان و خشک خواهد شد. مزیت وجود مخازن مجزای آب تمیز و کثیف در ماشین اسکرابر صنعتی این است که این مخازن از ورود آب آلوده به چرخه شستشو و انتقال آلودگی از نقطه ای به نقطه دیگر جلوگیری می نمایند.


 زمین شوی

کارایی برتر زمین شوی صنعتی

دستگاه های کفشوی صنعتی یا اسکرابر صنعتی در ابعاد و مدل های متنوعی طراحی و روانه بازار شده اند و همین امر موجب گشته که بتوان در بسیاری از محیط های مسکونی، تجاری، اداری، آموزشی، درمانی، ورزشی، صنعتی و ... از دستگاه زمین شوی صنعتی جهت نظافت و شستشوی سطح زمین با هر جنس و نوعی از کف پوش استفاده نمود. امکان دارد در یک محیط به دلیل تراکم وسایل و تجهیزات قدرت مانور محیط پایین باشد و یا یک محیط فراخ و گسترده باشد، برای همه این فضاها با هر قدرت مانور و وسعتی به جهت تنوع در محصولات ارائه شده، می توان از دستگاه شستشوی کف بهره مند شد. بهره گیری از ماشین کف شوی صنعتی مزیت های فراوانی به همراه دارد که از جمله آن می توان به افزایش سرعت شستشو، کاهش هزینه های مربوط به نظافت، افزایش قابل توجه کیفیت شستشو، کاهش مصرف آب، سازگاری با محیط زیست به دلیل کاهش مصرف مواد شوینده و .... اشاره کرد. به علاوه این دستگاه های مکانیزه کف شوی صنعتی از کاربری آسان برخوردار هستند و عموم کاربران قادر به استفاده از آن خواهند بود؛ هم چنین ساختار و کارکرد ماشین اسکرابر صنعتی کاملاً ایمن بوده و در محیط هایی با حساسیت بالای ایمنی و بهداشتی با اطمینان مورد استفاده قرار می گیرد.


 زمین شوی صنعتی

انواع زمین شوی صنعتی

تفاوت وسعت، قدرت مانور، مشخصات محیطی و سطح بهداشت مورد نیاز در محیط های گوناگون، لزوم استفاده از دستگاه های اسکرابر صنعتی با مشخصه های متفاوت را ایجاب می نماید. سودمندی یک دستگاه زمین شوی و کارایی آن در یک محیط معین، نه تنها به پهنای شستشو و ظرفیت مخازن آن، بلکه به مشخصه هایی همچون نوع هدایت، منبع تغذیه بستگی دارد و با انتخاب یک دستگاه درست و مناسب می توان به سطح بهداشت مورد نظر دست یافت. بر این اساس می توان این دستگاه ها را بر اساس پارامترهای زیر تقسیم بندی نمود. نوع طراحی و ظرفیت دستگاه، بر قیمت زمین شوی تاثیر می گذارند.


انواع زمین شوی صنعتی از نظر نوع هدایت

نوع هدایت ماشین اسکرابر صنعتی غالباً بر ابعاد دستگاه کف شوی صنعتی و به تبع آن پهنای شستشو و ظرفیت مخازن تاثیرگذار بوده و همچنین از لحاظ انرژی صرف شده توسط کاربر و بازده وی مهم می باشد. بر این اساس دستگاه های زمین شوی صنعتی به دو دسته اصلی تقسیم بندی می شوند.

 • زمین شوی دستی
 • زمین شوی صنعتی سرنشین دار

این تقسیم بندی بر انتخاب دستگاه صحیح و مناسب تأثیر بسیار مهمی دارد.


کفشوی صنعتی

زمین شوی دستی

در این نوع کف شوی صنعتی یا دستگاه شستشوی کف کاربر در پشت دستگاه قرار گرفته و ضمن حرکت دستگاه اسکرابر صنعتی را در جهت مورد نظر هدایت می نماید. مدل های دستگاه کفشور دستی معمولاً به صورت منسجم و با ابعاد فشرده طراحی و تولید می شوند و در نتیجه برای کاربرد در محیط های با وسعت کم و متوسط و کاربرد در فضاهایی همانند راهرو مناسب می باشند. طراحی فشرده این دستگاه ها، قابلیت مانور لازم را برای کاربرد دستگاه در فضاهایی با تراکم بالای موانع محیطی همانند کلاس های درس و .. فراهم می نماید. از دستگاه های کف شوی دستی علاوه بر فضاهای کوچک در محیط های دارای وسعت بالا به عنوان مکمل برای دستگاه های زمین شوی خودرویی استفاده می شود.


کف شوی صنعتی

زمین شوی سرنشین دار

زمین شوی سرنشین دار یا کفشوی خودرویی مدل کارآمدی از ماشین کف شوی صنعتی یا اسکرابر صنعتی است که در آن فضایی برای نشستن کاربر و هدایت دستگاه همانند یک خودرو در نظر گرفته شده است. میزان انرژی مصرف شده توسط کاربر و خستگی وی هنگام کاربرد زمین شوی خودرویی به حداقل رسیده و بازده وی به نحو چشمگیری افزایش می یابد. طراحی زمین شوی سرنشین دار امکان بهره گیری دستگاه از پهنای شستشوی وسیع تر و مخازنی بزرگ تر نسبت به مدل های دستی را فراهم می آورد. این رده از دستگاه های اسکرابر صنعتی معمولاً برای فضاهای دارای وسعت بالا مورد استفاده قرار می گیرند. اگر شرایط یک محیط به گونه ای باشد که امکان بهره مندی از هر دو زمین شوی صنعتی دستی و سرنشین دار وجود داشته باشد، به کارگیری زمین شوی سرنشین دار مقرون به صرفه تر و کارآمدتر خواهد بود.


 اسکرابر صنعتی

انواع زمین شوی صنعتی از نظر منبع تغذیه

نوع منبع تغذیه زمین شوی صنعتی یا اسکرابر صنعتی بر روی قدرت مانور دستگاه و مشخصه های فنی سامانه های عملگر آن تاثیرگذار می باشد. همچنین مشخصه های همچون وجود رمپ و سطوح شیبدار، سهولت دسترسی به پریز برق، وجود یا عدم وجود سیستم تهویه مناسب هنگام انتخاب اسکرابر صنعتی با نوع خاص منبع تغذیه باید مورد توجه قرار گیرد.

 • زمین شوی برقی
 • زمین شوی باتری دار
 • زمین شوی دیزلی

دستگاه کف شوی صنعتی از لحاظ نوع منبع تغذیه به دو دسته اصلی تقسیم می شود:


زمین شوی های عمل کننده با جریان الکتریسیته

الکتریسیته یک منبع انرژی پاک و بدون آلودگی و قابل اطمینان می باشد که به دلیل سهولت دسترسی، هزینه مقرون به صرفه و عدم ایجاد هیچ گونه آلودگی غالباً به عنوان منبع تغذیه برای دستگاه های زمین شوی انتخاب می گردد. با توجه به این که دستگاه های زمین شوی صنعتی به طور معمول در محیط های سرپوشیده مورد استفاده قرار می گیرند، مشکلی از لحاظ ایجاد دود و آلودگی به وجود نخواهد آمد. موتورهای الکتریکی تأمین کننده انرژی مورد نیاز دستگاه های اسکرابر صنعتی یا کفشوی صنعتی از طریق باتری یا اتصال مستقیم به جریان برق شهری عمل می نمایند. بدین ترتیب زمین شوی های الکتریکی خود به دو دسته کف شوی باتری دار و کف شوی برقی (کابلی) تقسیم می شوند. در دستگاه های باتری دار محدودیت کابل برق و لزوم دسترسی به پریز برق حذف شده است در مقابل دستگاه های زمین شوی برقی یا اسکرابر برقی به دلیل اتصال پیوسته به منبع برق مشکل اتمام شارژ باتری را نداشته و موتورهای الکتریکی قدرتمندتر آن ها در مقایسه با مدل های اسکرابر صنعتی باتری دار مشابه، امکان بهره گیری از سامانه های برس زنی و مکش قوی تر را فراهم می نماید. با توجه به محیط و نوع کاربرد دستگاه های اسکرابر صنعتی دستی، امکان طراحی و تولید آن ها در هر دو ورژن کابلی و باتری دار وجود دارد در مقابل به دلیل محدودیت در دسترسی به پریز برق در محیط های دارای وسعت بالا دستگاه های زمین شوی خودرویی تنها به صورت مدل های باتری دار عرضه می شوند.


کفشور صنعتی

منبع تغذیه زمین شوی دستی

دستگاه های زمین شوی دستی در مدل های زمین شوی برقی و باطری دار طراحی و تولید شده اند. هر یک از کفشوی های کابلی دارای مدل مشابه باتری دار هستند و با توجه به شرایط محیطی و امکانات پیش رو اسکرابر صنعتی مورد نظر انتخاب می گردد.


منبع تغذیه زمین شوی سرنشین دار

منبع تأمین انرژی اسکرابر صنعتی خودرویی همواره از نوع باتری است تا دستگاه محدودیت های کابل برق را نداشته باشد و بتواند آزادانه در محیط حرکت نماید.


زمین شوی های عمل کننده با سوخت فسیلی

در برخی موارد محدودیت دسترسی به منبع الکتریکی و همچنین نیاز به دستگاه هایی با قدرت بالاتر برای محیط های صنعتی دارای حجم آلودگی بالا، استفاده از موتورهای عمل کننده با سوخت های فسیلی همانند بنزین، دیزل و LPG را در تولید ماشین اسکرابر  صنعتی ایجاب می نماید.


کف شور صنعتی

انواع زمین شوی صنعتی از نظر امکانات و مشخصه های ویژه

استفاده از ورژن های استاندارد دستگاه های کفشوی صنعتی یا اسکرابر صنعتی در اغلب محیط ها به خوبی پاسخگوی نیاز نظافتی آن ها می باشد. اما اضافه شدن برخی امکانات و تجهیزات خاص به زمین شوی ها می تواند سودمندی این تجهیزات را هنگام کاربرد در محیط های ویژه افزایش دهد. سه دسته مهم از زمین شوی های دارای امکانات خاص عبارت اند از:


زمین شوی بیمارستانی

این رده از ماشین کف شوی صنعتی یا اسکرابر صنعتی برای کاربرد در محیط های نیازمند سطح بالای بهداشت طراحی و تولید شده اند. در تولید مخازن این زمین شوی ها از مواد آنتی باکتریال استفاده شده است. خاصیت ضد باکتری دستگاه یک ویژگی دائمی آن محسوب می شود. وجود افزودنی های آنتی باکتریال در ماده سازنده مخازن موجب از بین رفتن 99/9 % باکتری و میکروب ها ظرف مدت سه روز شده و از رشد و تکثیر عوامل بیماری زا جلو گیری می نماید. همچنین موتورهای به کار رفته در مدل های کفشوی بیمارستانی با توجه به محیط نیازمند آرامش بیمارستان ها، درمانگاه ها، سرای سالمندان و ... دارای عملکرد با سطح صدای بسیار پایین می باشند.


کف شوی

زمین شوی مجهز به موتور جلوبرنده

نیروی لازم برای حرکت رو به جلوی دستگاه در اسکرابر صنعتی دستی یعنی زمین شوی برقی یا زمین شوی باتری دار ، توسط حرکت چرخش برس و نیروی به جلو راننده وارد شده از سمت کاربر قابل تأمین می باشد اما تجهیز ماشین کفشور صنعتی به موتور جلوبرنده قدرت حرکتی دستگاه را افزایش داده، موجب افزایش سهولت حرکت آن روی سطوح شیبدار و رمپ ها شده و خستگی کاربر را به هنگام کار با دستگاه کاهش می دهد. از طرف دیگر موتور جلو برنده سرعت حرکت دستگاه را ثابت نگه می دارد که در نتیجه سبب شستشوی یکنواخت و افزایش کیفیت تمیزی می شود. همچنین وجود موتور حرکتی در دستگاه، امکان تنظیم سرعت حرکت ماشین کف شوی صنعتی را فراهم نموده و کارایی دستگاه را افزایش می دهد.


 اسکرابر

زمین شوی کم صدا

دستگاه های زمین شوی صنعتی کم صدا یا silent در مقایسه با مدل های مشابه استاندارد دارای عملکرد کم صداتری می باشند. در نتیجه امکان استفاده از آنها در طول شبانه روز و ساعات کاری نیز وجود دارد. این دستگاه های اسکرابر صنعتی به ویژه برای کاربرد در محیط های آموزشی و اداری گزینه ای مطلوب به شمار می آیند.


ویژگی های یک زمین شوی مناسب

به طور کلی تمامی دستگاه های زمین شوی صنعتی یا اسکرابر صنعتی موجود در بازار از لحاظ بخش های تشکیل دهنده و نحوه عملکرد مشابه می باشند اما ویژگی های خاص دستگاه های زمین شوی صنعتی تولید شده توسط کمپانی های معتبر و شناخته شده این دستگاه های کف شوی صنعتی را از سایر مدل های مشابه متمایز می نماید. ویژگی های متمایز کننده یک اسکرابر صنعتی کارآمد عبارت اند از:


 اسکرابر صنعتی

دارا بودن طراحی سخت کار صنعتی

دستگاه اسکرابر صنعتی برقی یا زمین شوی برقی یا دیزلی یک ابزار نظافتی تخصصی است که به منظور استفاده روزانه و پیوسته در عملیات نظافت و شستشوی سطوح کف تولید شده است بنابراین طراحی زمین شوی صنعتی به شکل یک ابزار سخت کار و صنعتی دارای اهمیت بالایی می باشد. در دستگاه های کفشوی صنعتی و سخت کار تا حد امکان از مکانیزم های عملگر مکانیکی به جای سیستم های الکترونیکی پیچیده و ظریف استفاده شده است در نتیجه میزان خرابی و استهلاک در این دستگاه ها پایین بوده و دستگاه دارای طول عمر بالایی می باشد. وجود مکانیزم های مکانیکی همچون اهرم های کنترل تی و برس نه تنها میزان خرابی و استهلاک دستگاه را کاهش می دهد بلکه باعث افزایش سهولت کاربری می گردد به طوری که صفحه کنترل دستگاه های کفشوی صنعتی یا اسکرابر صنعتی سخت کار کاملاً ساده و قابل فهم بوده و کاربری با کمترین میزان مهارت و تجربه نیز به سادگی و پس از یک آموزش مقدماتی می تواند از اسکرابر صنعتی استفاده نماید.


کف شور صنعتی

مقاومت بالا

خطای انسانی هنگام به کار بردن دستگاه کفشوی یا اسکرابر صنعتی اجتناب ناپذیر است بنابراین برس، تی و حتی بدنه دستگاه همراه در معرض آسیب دیدگی به دلیل برخوردهای ناخواسته با اشیاء و موانع واقع در محیط هستند. در صورتی که بدنه اسکرابر صنعتی برس و تی آن دارای مقاومت کافی نباشند در مدت زمان کوتاهی دفرمه شده و عملکرد بهینه خود را از دست می دهند. دستگاه های کفشوی صنعتی یا کف شوی صنعتی باکیفیت دارای بدنه های دو جداره تولید شده از پلاستیک فشرده و مقاوم، شاسی تی فولادی و سری های برس مقاوم هستند تا بخش های ذکر شده به راحتی دچار آسیب و دفرمگی نشوند. اضافه کردن سپرها و استوانه های ضربه گیر به زمین شوی صنعتی تاثیر به سزایی در کاهش آسیب های وارده به دستگاه در برخوردهای ناخواسته و تصادفی و حفظ عملکرد بهینه بخش های مختلف کفشوی صنعتی دارد.


 زمین شوی برقی

عملکرد مناسب تی

یکی از مهمترین مزایای استفاده از زمین شور صنعتی یا دستگاه کف شوی صنعتی انجام عملیات شستشو و خشک کردن سطوح کف به صورت همزمان است. بنابراین عملکرد مناسب تی و جمع آوری کامل آب و آلودگی باقیمانده توسط آن دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد. طراحی نامناسب تی و عدم تماس کامل آن با سطح زمین موجب عملکرد ضعیف آن می شود. سیستم نصب تی و نحوه حرکت آن باید به گونه ای باشد که تی بتواند کاملا مطابق با حرکات دستگاه حرکت نماید. به این ترتیب تی حتی هنگام چرخش دستگاه اسکرابر صنعتی نیز به نحو مناسب عمل کرده و هیچ گونه رد و رطوبت بر جای نمی گذارد. همچنین وجود شاسی تی فولادی و چرخ های محافظ بر روی آن ضمن محافظت از تی در برابر ضربات خارجی موجب تماس کامل تی با سطح زمین و مکش کامل می شود.


دستگاه زمین شوی

سهولت دسترسی و نظافت مخازن

مخازن ماشین  کف شوی صنعتی یا اسکرابر صنعتی پس از هر بار استفاده باید کاملاً تخلیه شده و به دقت مورد نظافت و شستشو قرار گیرند. عدم شستشو و تخلیه مناسب مخزن آب کثیف موجب باقی مانده آب و آلودگی در اتصالات و زوایای آن شده و در طولانی مدت خود تبدیل به یک عامل انتشار آلودگی می شود. بنابراین سهولت دسترسی به مخازن زمین شوی صنعتی یا ماشین کف شور صنعتی و امکان تخلیه و نظافت کامل آن ها دارای اهمیت بالا می باشد. زمین شوب صنعتی سخت کار با ساختار مکانیکی به شکلی طراحی شده اند که به راحتی می توان به بخش های داخلی دستگاه و مخازن دسترسی پیدا نمود که فرآیند تعمیر و نگهداری و نظافت مخازن را آسان می سازد.


باتری های باکیفیت

برخلاف تجهیزاتی که در آن ها باتری تنها نقش استارتر را دارد در ماشین کفشور صنعتی یا کفشوی صنعتی باتری دار، باتری تنها تأمین کننده نیروی مورد نیاز برای عملکرد دستگاه است. بنابراین کیفیت باتری در دستگاه زمین شوی شارژی بسیار مهم می باشد. بهترین نوع باتری های قابل استفاده برای دستگاه های اسکرابر صنعتی باتری های ژل هستند که بدون نیاز به سرویس و نگهداری بوده و دارای زمان شارژدهی بالا می باشند.


کفشوی سالن

مزایای استفاده از زمین شوی صنعتی

استفاده از دستگاه کف شوی صنعتی یا ماشین کف شور صنعتی در عملیات شستشوی کف دارای مزایای متعدد است که مهم ترین آن ها عبارت اند از:

 • افزایش کیفیت شستشو
 • افزایش سرعت شستشو
 • خشک کردن سریع سطوح کف
 • افزایش طول عمر کفپوش
 • افزایش سطح بهداشت محیط
 • حفظ سلامت کاربر
 • کاهش هزینه ها

افزایش کیفیت شستشو

هنگام استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی برس های دستگاه اسکرابر صنعتی با بهره مندی از فشار و سرعت چرخش بالا به خوبی هر گونه آلودگی را از سطح جدا می نمایند. از سوی دیگر الیاف برس در خلل و فرج و شیارها و درزها نفوذ کرده و آلودگی ها را به نحو موثر از آن ها خارج می نمایند. همچنین وجود مخازن مجزا در دستگاه های زمین شوی صنعتی یا کفشور صنعتی از ترکیب شدن محلول شوینده و آلودگی جمع آوری شده جلوگیری کرده و مانع از انتقال آلودگی می شود. موارد ذکر شده در مجموع به افزایش کیفیت شستشو کمک می نمایند.


افزایش سرعت شستشو

استفاده از کفشوی برقی صنعتی یا اسکرابر برقی به عنوان یک ابزار مکانیزه به دلیل کیفیت بالای شستشو و عدم نیاز به صرف زمان زیاد در شستشوی سطوح کف، سرعت عملیات را به میزان قابل توجه در مقایسه با به کارگیری روش های سنتی افزایش می دهد. این امر موجب بهینه شدن فرآیند شستشو و عدم ایجاد مزاحمت به مدت طولانی در زمان نظافت و شستشوی سطوح کف می گردد. از این رو می توان در صورت نیاز در طول روز و موازی با دیگر فرآیندهای صنعتی به شستشوی سطوح کف توسط دستگاه اسکرابر صنعتی پرداخت.


ادستگاه شستشوی زمین

خشک کردن سریع سطوح کف

دستگاه زمین شوی صنعتی یا اسکرابر صنعتی عملیات شستشو و خشک کردن سطح را به صورت همزمان انجام داده و در نتیجه از صرف زمان و انرژی برای خشک کردن سطح پس از عملیات شستشو جلوگیری کرده و همچنین خطرات پیرامون مرطوب باقی ماندن سطح را کاهش می دهد. با خشک شدن سریع سطح نه تنها خطر سر خوردن و لغزش افراد کاهش می یابد بلکه احتمال آلوده شدن مجدد سطح نیز کاهش می یابد زیرا سطوح مرطوب بیش از سطوح خشک مستعد پذیرش آلودگی می باشند.


افزایش طول عمر کفپوش

زمین شوی یا اسکرابر صنعتی به عنوان یک دستگاه نظافت صنعتی مهم و پرکاربرد انواع آلودگی های موجود بر روی سطح را به نحو موثر جدا و جمع آوری می نماید. در نتیجه عوامل کدر کننده و از بین برنده جلا و زیبایی کف پوش حذف می شوند. همچنین هنگام استفاده از دستگاه شستشوی کف ، مواد شوینده به میزان کم و کنترل شده بر روی سطوح کف پاشش می شوند که خود در حفظ کیفیت و سلامت کفپوش موثر است. جمع آوری کامل آب باقیمانده توسط دستگاه نیز از باقی ماندن آن در درزها و شیارها و نفوذ به لایه های زیرین و مشکلات متعاقب جلوگیری می نماید. بدین ترتیب با استفاده از کفشوی صنعتی عمر کفپوش افزایش می یابد.


زمینشور صنعتی

افزایش سطح بهداشت محیط

هنگام استفاده از دستگاه شستشوی زمین یا کفشوی سالن آلودگی به نحو مؤثر از محیط حذف می شود و همچنین با جمع آوری کامل آب باقی مانده و آلودگی از حفرات و درزها و شیارها از انباشت آلودگی و تبدیل این نقاط به مرکز رشد و انتشار میکروب ها و باکتری ها جلوگیری می شود. سیستم برس زنی دستگاه کفشوی صنعتی یا اسکرابر صنعتی کمک می کند الیاف برس در میان درزها و بندهای سطوح نفوذ پیدا کند و آلودگی های قدیمی و به دام افتاده در این نواحی را جدا ساخته و از میان بردارد.


حفظ سلامت کاربر

کار کردن با اسکرابر صنعتی یا کف شوی صنعتی نیازمند خم و راست شدن مداوم نبوده و در صورت طراحی ارگونومیک دستگاه کفشوی صنعتی هیچ گونه فشاری به کاربر وارد نمی شود. از سوی دیگر هنگام کار با زمین شوی صنعتی کاربر مستقیما با آلودگی در تماس نبوده و به این ترتیب ایمنی و سلامت وی حفظ می گردد.


دستگاه زمین شوی صنعتی

کاهش هزینه

استفاده از زمین شوی صنعتی یا ماشین کفشور صنعتی به طرق مختلف باعث کاهش هزینه ها خواهد شد. قیمت زمین شوی به معنای افزایش هزینه ها نبوده و یک سرمایه گذاری بلند مدت به شمار می آید. در شرایطی که برای نظافت و شستشوی محیطی با وسعت بالا نیاز به چندین نیروی خدماتی است می توان با جایگزین کردن یک زمین شور صنعتی تعداد نیروهای خدماتی را به یک نفر کاهش داد و عملیات را با سرعت و کیفیت بسیار بالاتر به انجام رسانید. کاهش نیروهای خدماتی یا ساعات کاری آن ها به معنای کاهش هزینه های مرتبط با نیروی انسانی است. از سوی دیگر به کار بردن دستگاه کف شوی صنعتی به کاهش مصرف آب و مواد شوینده کمک می نمایند و موجب صرفه جویی در منابع می شود. همچنین اسکرابر صنعتی به حفظ جلا و زیبایی کفپوش کمک کرده و در نتیجه از تحمیل هزینه های هنگفت مرتبط با تعویض و ترمیم کفپوش ها در یک مجموعه جلوگیری می نماید.
سوالات متداول درباره دستگاه زمین شوی

1 2 3
1 2 3
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱