دستگاه خوشبوکننده

دستگاه خوشبوکننده یک دستگاه اتوماتیک صنعتی است که رایحه اسانس را در هوا پراکنده ساخته و آن را معطر می کند. ایجاد یک رایحه مطبوع در محیط گاهی فراتر از پوشش دادن بوی نامطبوع موجود در فضا می باشد. بویایی تنها حسی است که بر روی بخش حافظه و احساسات مغز تأثیر می گذارد، همچنین براساس تحقیقات انجام شده تأثیر یک رایحه مطبوع بر افراد در محیط های گوناگون باعث بازدهی بیشتر افراد، تمرکز بالاتر، احساس راحتی بیشتر و یا باعث ایجاد و یا یادآوری یک خاطره و یا یک محیط خاص شود. برای مثال اگر هنگام خریدن یک محصول یا حضور در یک محیط تحت تأثیر بوی خوب آن محصول یا آن محیط قرار بگیریم به خریدن آن محصول بخصوص و یا به حضور در آن محیط خاص ترغیب می شویم. از این رو امروزه استفاده از دستگاه خوشبوکننده یا دستگاه عطر افشان که در مدل های صنعتی، دیواری و خانگی تولید شده، بسیار مورد توجه صنوف گوناگون قرار گرفته است و مزایای بسیاری را به همراه دارد. این دستگاه به منظور خوشبو شدن هوا در مراکز مختلف برای جذب مشتریان بیشتر، خنثی کردن بوی نامطبوع و هم چنین رایحه درمانی به کار می رود.


برای تهیه انواع دستگاه خوشبوکننده و همچنین اسانس های مختلف می توان به فروشگاه اینترنتی  آرورایحه مراجعه نمود. 


 دستگاه خوشبوکننده


نحوه عملکرد دستگاه خوشبوکننده

یکی از تکنولوژی های مؤثر که می توان از آن به عنوان اساس کار دستگاه خوشبوکننده یا دستگاه پخش کننده رایحه نام برد، تکنولوژی اتمیزیشن می باشد، به این ترتیب که مولکول های موجود در دستگاه که حاوی رایحه مشخص هستند، در حالت مایع دارند، اما عموما به علت سبکی، به عنوان موادی بسیار فرار شناخته می شوند، این مولکول ها تحت تأثیر فشار ایجاد شده در داخل دستگاه خوشبوکننده قرار می گیرند اما با خروج از دستگاه و قرار گرفتن در فشار استاندارد به علت سبکی می توانند به راحتی و در سرعت بالا از حالت مایع به حالت گازی تبدیل شوند، این فرایند در دمای اتاق انجام می گردد و ذرات به طور معمول نامحلول در هوا می باشند و همین امر موجب ماندگاری بالاتر آن ها و در نتیجه ماندگاری بالاتر رایحه ای با خود حمل می کنند، در هوا می باشد. در میان تمامی دستگاه های خوشبو کننده موجود در بازار، دستگاه های اتوماتیک دارای تکنولوژی اتمیزیشن بهترین و بالاترین کارایی را ارائه می دهند و رایحه متصاعد شده از آن ها بیشترین ماندگاری را در محیط دارد.


 دستگاه خوشبوکننده  اتوماتیک


اسانس برای دستگاه پخش کننده رایحه

انتخاب نوع رایحه و اسانس مورد استفاده در داخل دستگاه خوشبوکننده اتوماتیک می تواند بسته به محیط، سلیقه افراد، شرایط فصلی و دیگر عوامل متفاوت باشد. اسانس های به کارگرفته شده در دستگاه عطر افشان از بروز حساسیت های تنفسی و آلرژی جلوگیری کرده و استفاده از آنها را کامل ایمن می سازند. میزان پخش و پراکندگی و ماندگاری اسانس ها بر اساس غلظت مواد تشکیل دهنده آنها تعریف می شود. این اسانس ها بر پایه آب و یا الکل می باشند به این معنی که برای رقیق کردن اسانس و رساندن آن به غلظت مورد نظر از الکل و یا آب استفاده می شود. در دستگاه های پخش کننده رایحه با تکنولوژی اتمیزیشن اسانس ها بر پایه الکل می باشند.


 دستگاه خوشبوکننده  صنعتی


انواع اسانس

اسانس های تولید شده بر گرفته از رایحه های مختلف هستند که بر اساس ماهیتی که دارند، دارای رایحه ادکلنی، خوراکی، گل و طبیعت، و میوه ای می باشند که می توانند گرم، شیرین، خنک، سبک و ملایم باشند. اسانس های دارای رایحه گرم و شیرین به طور معمول به عنوان بوی غالب مورد استفاده قرار می گیرند و انتخاب نوع اسانس به شرایط محیطی یعنی وسعت آن، میزان رفت و آمد، وجود یا عدم بوی نامطبوع در محیط، سیستم هواساز و ... بستگی دارد و با بررسی ویژگی های محیط به سادگی می توان اسانس ایده آل را برگزید.


اسانس خوشبو کننده هوا


مفهوم و دلایل اختصاص بوی سازمانی 

یک رایحه خاص می تواند با تحریک سیستم لیمبیک که مسئول احساسات و تصمیم گیری در بدن می باشد، موجب شود که تمایل داشته باشیم زمان بیشتری را در یک محیط بگذرانیم، یا دوباره به آن محیط خاص مراجعه کنیم و یا ترغیب به خرید محصولی خاص شویم. همه این موارد اساس کار و از جمله دلایل اختصاص بوی سازمانی می باشد، به این معنی که با انتخاب یک اسانس ویژه برای یک مجموعه و اختصاصی کردن آن اسانس برای آن مجموعه مشخص از طریق ایجاد یک کد، توسط شرکت تولید کننده اسانس می توان از استفاده آن رایحه توسط سازمان ها و مراکز دیگر جلوگیری کرد. در نتیجه استشمام آن رایحه اختصاصی شده برای افراد، یادآور یک مرکز و یا مجموعه خاص می باشد. فرایند را بازاریابی رایحه نیز می توان نامید. استفاده از رایحه مناسب همراه با دستگاه خوشبوکننده یا پخش کننده رایحه موجب انتشار سریع و موثر اسانس در محیط می شود.


عطر افشان


کاربرد دستگاه خوشبوکننده یا عطر افشان

دستگاه خوشبوکننده اتوماتیک قابل استفاده در اکثر محیط ها، از جمله محیط های اداری، مجتمع های تجاری، مراکز تفریحی، هتل ها، رستوران ها، سرویس های بهداشتی، سالن همایش ها و مراکز گردهمایی از جمله سالن سینماها، مساجد، آرایشگاه ها، نمایشگاه ها، دانشگاه ها، فروشگاه ها و هایپر مارکت ها، تالارهای مجالس، مراکز پزشکی و به طور کل تمامی محیط هایی می باشند، که با داشتن یک رایحه مطبوع و مناسب می توانند باعث افزایش رضایت و جلب توجه افراد به مراکز خود شوند.خوشبو کننده هوا اتوماتیک


سوالات متداول درباره دستگاه خوشبوکننده


دستگاه های خوشبو کننده هوا در سه مدل یا سه اندازه مختلف طراحی و تولید شده اند که انتخاب آن ها به ابعاد محیط بستگی دارد. هر دستگاه دارای حجم پوشش دهی مخصوص به خود می باشد که تا متراژهای مشخصی را پاسخگو هستند. هر یک از خوشبو کننده های خانگی، دیواری و صنعتی به ترتیب 200، 500 و 5000 متر مکعب را پوشش داده و هوای این فضا را معطر می کنند.

اسانس هایی به همراه دستگاه های عطر افشان به کار می روند که بر پایه الکل هستند. تنوع رایحه در اسانس ها بسیار است که برخی دارای رایحه سبک و ملایم و برخی دیگر رایحه سنگین تر و غالب دارند. به طور کلی برای محیط های کوچک، اداره ها، منازل، مراکز تجاری، درمانی، آموزشی و محیط های مشابه از اسانس های دارای بوی سبک و ملایم استفاده می شود و برای محیط های پرجمعیت که احتمال انتشار بوی نامطبوع در آن بیشتر است مانند اماکن مذهبی و یا برخی فروشگاه ها، اسانس هایی با بوی غالب و تندتر به کار می رود.

مصرف اسانس به شرایط محیطی بستگی دارد؛ اگر پخش بوی نامطبوع در یک فضا بیشتر باشد، دستگاه به مدت طولانی تری روشن خواهد بود و در نتیجه مصرف اسانس بالاتر می رود، اما در محیط هایی که برای معطر شدن هوا و ایجاد حس رضایت در افراد از دستگاه عطر افشان استفاده می شود، لزومی به کارکرد طولانی دستگاه نبوده و به همان اندازه مصرف اسانس کاهش می یابد. 

دستگاه خوشبوکننده از نوع برقی بوده و دارای کنترل از راه دور می باشد. ابتدا باید دریچه مخزن اسانس را که در پشت دستگاه می باشد باز نمود. بعد از پر کردن مخزن شیشه ای با اسانس دلخواه آن را در جای خود قرار می دهیم. در صورتی که قبلا از اسانس دیگری در دستگاه استفاده کرده ایم، می توان برای از بین بردن بوی قبل، مخزن اسانس را با آب و صابون شستشو نمود. بعد از اتصال دستگاه به برق می توان آن را با استفاده از کنترل از راه دور روشن کرد. پس از عطر افشانی در محیط به اندازه دلخواه می توان دستگاه را خاموش نمود. در صورت استفاده از مدل EA5000 که قابلیت برنامه ریزی نیز دارد، می توان با دادن برنامه دلخواه برای کارکرد دستگاه، رایحه افشانی را کنترل نمود.

مرتب سازی بر اساس :
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱