جاروب خیابانی

جاروب خیابانی صنعتی یا جاروی شهری به منظور نظافت و جمع آوری آلودگی های سطح زمین به ویژه در محیط های وسیع طراحی و ساخته شده است. تمامی این دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی دارای یک برس مرکزی استوانه ای شکل و دو برس دیسکی جانبی می باشند و یکی از برس های جانبی به صورت اختیاری نصب می گردد و جهت حرکت برس های کناری به سمت داخل بوده که سبب انتقال مواد به بخش میانی دستگاه می شود. هدایت جاروب خیابانی شهری همانند یک خودرو توسط سرنشین است و در مسیر حرکت خود همه آلودگی ها را با استفاده از برس ها جمع آوری می کند. دستگاه های جاروب صنعتی عملکردی دو گانه دارند به این معنا که هم به صورت مکانیکی و هم به صورت مکشی عملیات نظافت را انجام می دهند؛ عملکرد سامانه مکانیکی بر اساس حرکت برس ها است که آلودگی ها را جمع آوری کرده و به درون مخزن جاروب می ریزند و سامانه مکشی دستگاه که بر روی برس های جانبی تعبیه گشته، گرد و خاک را مکش کرده و از ورود ذرات به هوا و انتشار آن ها جلوگیری به عمل می آورد.


 جاروب خیابانی


جاروب خیابانی صنعتی به عنوان یک جاروب شهری یا سوییپر دستگاهی کارآمد با کارکردی فوق العاده و اثر بخش است که در انواع محیط های تجاری، صنعتی، صنعتی سخت و ... قابل به کار گیری می باشد. این وسیله نظافت صنعتی انواع آلودگی های سبک و سخت را مانند خاک، گل و لای، سنگ ریزه، شن و ماسه، سیمان و بسیاری دیگر از مواد جامد را جمع آوری و از محیط حذف می کند. جاروب خیابانی صنعتی در ابعاد و مدل های متنوعی تولید شده است و به همین دلیل محدودیتی برای استفاده از این دستگاه مکانیزه نظافتی وجود ندارد. انواع مختلف دستگاه های سویپر صنعتی امروزه جایگزین روش های دستی و سنتی گردیده و بهره مندی از آن ها مزایای بسیار زیادی به همراه دارد به صورتی که با استفاده از شیوه های قدیمی این مزیت ها به دست نخواهد آمد.


تقسیم بندی دستگاه جاروب خیابانی صنعتی

با توجه به کاربرد های مختلف دستگاه جاروب خیابانی شهری در محیط های گوناگون و همچنین امکانات مختلف در آن ها از چند نظر قابل تقسیم بندی هستند.


1-تقسیم بندی از نظر نوع هدایت

دستگاه های مکنده شهری از نظر نوع هدایت به دو دسته جاروب خیابانی دستی و جاروب خیابانی سرنشین دار تقسیم می شوند.


جاروب خیابانی دستی

جاروب خیابانی دستی دارای ابعاد کوچک تری نسبت به جاروب خیابانی سرنشین دار می باشد، بنابراین برای محیط هایی با وسعت کم و یا معابر و راهرو های باریک مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع جاروب خیابانی صنعتی کاربر در پشت دستگاه ایستاده و آن را به مسیر مورد نظر هدایت می نماید.


 جاروب خیابانی  دستیجاروب خیابانی سرنشین دار

جاروب خیابانی سرنشین دار یا خودرویی دارای ابعاد بزرگ تری نسبت به نوع دستی می باشد، به همین دلیل در محیط های وسیع و معابر و خیابان های شهری مورد استفاده قرار می گیرد. پهنای نظافت، ظرفیت مخزن و بازده این نوع سویپر صنعتی نسبت به مدل دستی بسیار بیشتر می باشد. جاروی خیابانی خودرویی همانند خودرو دارای صندلی می باشد و کاربر در پشت آن نشسته و با فرمان آن را هدایت می نماید. به همین دلیل علاوه بر سرعت بالای نظافت، هیچ گونه خستگی برای نیرو های خدماتی نخواهد داشت.


 جاروب خیابانی  صنعتی


2-تقسیم بندی جاروی شهری از نظر نوع سیستم محرک

دستگاه های جاروب خیابانی صنعتی یا سوییپر از نظر نوع سیستم حرکتی به دو دسته اصلی مدل های مکانیکی و موتور دار تقسیم بندی می شوند. مدل های دارای موتور حرکتی یا باتری دار هستند و یا از نوع بنزینی یا دیزلی می باشند.


جاروب خیابانی مکانیکی

این نوع جاروب صنعتی دارای هیچ موتور حرکتی نمی باشد و برای عملکرد به باتری یا بنزین نیاز ندارند.در این نوع عملکرد هیچ یک از اجزای وابسته به موتور نمی باشد. برخی انواع جاروب خیابانی دستی از این دسته می باشند. هنگامی که کاربر جاروب خیابانی را جهت حرکت هل می دهد، این حرکت موجب عملکرد بخش های مختلف خواهد شد. مزیت مهم این دستگاه ها این است که به دلیل این که از هیچ منبع انرژی استفاده نمی کنند باعث ایجاد آلودگی در محیط نخواهند شد.


 جاروب خیابانی  باتری دار


جاروب خیابانی باتری دار

این نوع سویپر صنعتی دارای موتور الکتریکی بوده و انرژی آن از طریق باتری تامین می شود. این نوع جاروب خیابانی صنعتی به دلیل استفاده نکردن از سوخت های فسیلی هیچ گونه آلودگی برای محیط زیست نخواهد داشت، بنابراین گزینه بسیار مناسبی برای فضاهای بسته می باشد. از این نوع جاروب خیابانی ها هم به صورت دستی و هم به صورت سرنشین دار وجود دارد. 


 جاروب خیابانی


جاروب خیابانی بنزینی یا دیزلی

دستگاه مکنده شهری یا جاروی شهری با سوخت فسیلی به صورت بنزینی، دیزلی یا دوگانه سوز متداول ترین نوع جاروب خیابانی جهت نظافت و جاروب می باشد. این نوع ترولی هم به صورت دستی و هم به صورت سرنشین دار وجود دارد. انواع سرنشین دار آن برای جمع آوری سریع و با کیفیت گرد و خاک و آلودگی های خشک در محیط های وسیع صنعتی و یا خیابانی مورد استفاده قرار می گیرد. تامین سوخت این نوع جاروب شهری بسیار آسان می باشد و همین باعث شده است یکی از پرکاربرد ترین ابزار نظافتی در محیط های وسیع شود. 


 جاروب خیابانی  شهری


3-تقسیم بندی جاروی خیابانی از نظر نوع سیستم تخلیه مخزن

جاروب خیابانی صنعتی یا جاروی شهری دارای یک مخزن جهت جمع آوری ضایعات و گرد و خاک می باشند که باید پس از استفاده تخلیه شود. تخلیه این مخزن به دو روش دستی و مکانیزه قابل انجام است که جاروب خیابانی ها بسته به نوع تخلیه به دو دسته تقسیم می شوند.


جاروب خیابانی با تخلیه دستی

جاروب خیابانی های کوچک یا متوسط که حجم مخزن آن ها نسبتا کم تر است دارای یک اهرم می باشند که کاربر با فشار دادن آن می تواند مخزن را از بدنه اصلی جدا کرده و به صورت دستی تخلیه نماید. 


جاروب خیابانی با تخلیه مکانیزه

این نوع سیستم تخلیه برای دستگاه های مکنده شهری یا سویپر صنعتی با مخزن بزرگ نصب می شود که تخلیه آن ها به صورت دستی دشوار می باشد. این نوع جاروب خیابانی دارای یک جک هیدرولیک می باشد. مخزن جاروب خیابانی صنعتی توسط جک تا ارتفاع مشخص بالا رفته و مستقیما داخل سطل زباله قابل تخلیه می باشد. میزان ارتفاع تخلیه مخزن یکی از فاکتور های مهم در انتخاب یک جاروب خیابانی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
سوالات متداول درباره دستگاه جاروب خیابانی صنعتی


دستگاه جاروب خیابانی یا جاروی شهری یک ماشین مکانیزه نظافت صنعتی است که آلودگی ها و زباله های سطح زمین را در مناطق وسیع و بزرگ جمع آوری می کند و در هر دو فضای باز و سرپوشیده کاربرد دارد.

عملکرد این دستگاه به صورتی است که کاربران با یک آموزش ساده و بدون هیچ محدودیتی آن را به کار گیرند. جاروب خیابانی صنعتی که با نام های جاروی شهری یا جاروی خیابانی نیز شناخته می شود،‌ یک ماشین مکانیزه برای جمع آوری گرد و خاک و زباله های سطح زمین در محیط های وسیع می باشد.

تفاوت این دو دستگاه در محیط کاری آن ها است به این معنا که جاروب خیابانی باتری دار غالباً در محیط های سرپوشیده و جاروب خیابانی بنزینی در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند و این به شرایط محیطی بستگی دارد که کدام دستگاه انتخاب گردد.

این دستگاه قادر است آلودگی های خشک پراکنده شده بر روی سطح زمین را همچون خاک، سنگ ریزه، برگ، قوطی های کوچک، خرده زباله های صنعتی و ... در حجم وسیع جمع آوری کند.

مخزن برخی از انواع جاروب های محوطه به صورت دستی تخلیه شده و برخی از مدل های نیز با استفاده از جک هیدرولیکی تخلیه می شوند. دستگاه هایی که دارای ظرفیت بیشتر و اندازه بزرگ تر هستند، سیستم تخلیه هیدرولیکی دارند.

این وسیله نظافتی دارای یک برس استوانه ای شکل در بخش مرکزی و دو برس دیسکی جانبی می باشد که تمامی آلودگی های موجود در مسیر حرکت دستگاه را جمع آوری می کنند. برس های جانبی آلودگی را به سمت مرکز انتقال داده و در نهایت همه مواد به سمت مخزن خاکروبه سرازیر می شوند.

دستگاه های جاروب خیابانی صنعتی بسته به مدل دستگاه می توانند بر روی سطوح شیب دار 10 تا 20 درصد حرکت کنند.

این دستگاه مانند سایر تجهیزات مکانیزه نظافتی بخش هایی دارد که قابل دسترسی است و اپراتور به راحتی می تواند آن ها را بررسی و نظافت نماید. در صورت بروز هر گونه خرابی، می توانند به خدمات پس از فروش شرکت مراجعه نمایند.

مرتب سازی بر اساس :
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱