1 2 3 4
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱

جاروب خیابانی

دستگاه جاروب خیابانی

جاروب خیابانی صنعتی یا جاروی شهری به منظور نظافت و جمع آوری آلودگی های سطح زمین به ویژه در محیط های وسیع طراحی و ساخته شده است. تمامی این دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی دارای یک برس مرکزی استوانه ای شکل و دو برس دیسکی جانبی می باشند که یکی از برس های جانبی به صورت اختیاری نصب می گردد و جهت حرکت برس های کناری به سمت داخل بوده که سبب انتقال مواد به بخش میانی دستگاه می شود. هدایت جاروب خیابانی شهری مانند هدایت یک خودرو توسط کاربر است و در مسیر حرکت خود همه آلودگی ها را با استفاده از برس ها جمع آوری می کند. دستگاه های جاروب صنعتی عملکردی دو گانه دارند، یعنی هم به صورت مکانیکی و هم به صورت مکشی عملیات نظافت را انجام می دهند؛ عملکرد سامانه مکانیکی بر اساس حرکت برس ها است که آلودگی ها را جمع آوری کرده و به درون مخزن جاروب می ریزند و سامانه مکشی دستگاه که بر روی برس های جانبی تعبیه گشته، گرد و خاک را مکش کرده و از ورود ذرات به هوا و انتشار آن ها جلوگیری به عمل می آورد.

 جاروب خیابانی صنعتی چیست


سویپر صنعتی به عنوان یک جاروب شهری یا سوییپر دستگاهی کارآمد با کارکردی فوق العاده و اثر بخش است که در انواع محیط های تجاری، صنعتی، صنعتی سخت و ... قابل به کار گیری می باشد. این وسیله نظافت صنعتی انواع آلودگی های سبک و سخت را مانند خاک، گل و لای، سنگ ریزه، شن و ماسه، سیمان و بسیاری دیگر از مواد جامد، را جمع آوری و از محیط حذف می کند. جاروب صنعتی در ابعاد و مدل های متنوعی تولید شده است و به همین دلیل محدودیتی برای استفاده از این دستگاه مکانیزه نظافتی وجود ندارد. انواع مختلف دستگاه های سویپر صنعتی امروزه جایگزین روش های دستی و سنتی گردیده و بهره مندی از آن ها مزایای بسیار زیادی به همراه دارد.


عوامل تاثیر گذار در قیمت جاروب خیابانی صنعتی

با توجه به اینکه سویپر صنعتی در انواع مختلف طراحی و تولید می شوند، از ویژگی ها و قابلیت های مختلفی برخوردارند که به طور مستقیم در قیمت جاروب خیابانی صنعتی تاثیر گذار می باشند. این ویژگی ها میتواند خرید سویپر صنعتی مناسب برای محیط های مختلف تحت تاثیر گذاشته و نتیجه کیفیت متفاوتی در اختیار شما قرار دهد. 


تقسیم بندی دستگاه جاروب خیابانی صنعتی

با توجه به کاربرد های مختلف دستگاه جاروب خیابانی شهری در محیط های گوناگون و همچنین امکانات مختلف در آن ها، سویپر ها از چند نظر قابل تقسیم بندی هستند.


1- تقسیم بندی از نظر نوع هدایت

دستگاه های مکنده شهری از نظر نوع هدایت به دو دسته سویپر دستی و سویپر سرنشین دار تقسیم می شوند.


جاروب خیابانی دستی

سویپر دستی دارای ابعاد کوچک تری نسبت به جاروب خیابانی صنعتی سرنشین دار می باشد، بنابراین برای محیط هایی با وسعت کم همانند معابر و راهرو های باریک مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع جاروب صنعتی کاربر در پشت دستگاه ایستاده و آن را به مسیر مورد نظر هدایت می نماید.


دستگاه جاروب خیابانی دستی مناسب نظافت محوطه های کوچک

جاروب خیابانی سرنشین دار

جاروب خیابانی سرنشین دار یا خودرویی دارای ابعاد بزرگ تری نسبت به نوع دستی می باشد، به همین دلیل در محیط های وسیع و معابر و خیابان های شهری مورد استفاده قرار می گیرد. پهنای نظافت، ظرفیت مخزن و بازده این نوع سویپر صنعتی نسبت به مدل دستی بسیار بیشتر می باشد. جاروی خیابانی خودرویی همانند خودرو دارای صندلی می باشد و کاربر در پشت آن نشسته و با فرمان آن را هدایت می نماید. به همین دلیل علاوه بر سرعت بالای نظافت، هیچ گونه خستگی برای نیرو های خدماتی نخواهد داشت.


 کاربرد جاروب خیابانی صنعتی در نظافت پارکینگ

2- تقسیم بندی جاروی شهری از نظر نوع سیستم محرک

دستگاه های جاروب خیابانی صنعتی یا سوییپر از نظر نوع سیستم حرکتی به دو دسته اصلی مدل های مکانیکی و موتور دار تقسیم بندی می شوند. مدل های دارای موتور حرکتی، یا باتری دار هستند و یا از نوع بنزینی یا دیزلی می باشند.


جاروب خیابانی مکانیکی

این نوع جاروب صنعتی دارای هیچ موتور حرکتی نمی باشد و برای عملکرد به باتری یا بنزین نیاز ندارد. در این نوع سویپر صنعتی عملکرد هیچ یک از اجزای وابسته به موتور نمی باشد. برخی انواع جاروب خیابانی دستی از این دسته می باشند. هنگامی که کاربر جاروب صنعتی را جهت حرکت هل می دهد، این حرکت موجب عملکرد بخش های مختلف خواهد شد. مزیت مهم این دستگاه ها این است که به دلیل این که از هیچ منبع انرژی استفاده نمی کنند باعث ایجاد آلودگی در محیط نخواهند شد. قیمت جاروب خیابانی صنعتی مکانیکی به دلیل ساختار ساده از سایر مدل ها پایین تر است و میتواند برای نظافت محیط هایی با وسعت کم مناسب و مقرون به صرفه باشد.


جمع آوری آلودگی ها با دستگاه جاروب خیابانی مکانیکی

جاروب خیابانی باتری دار

این نوع سویپر صنعتی دارای موتور الکتریکی بوده و انرژی آن از طریق باتری تامین می شود. این نوع جاروب صنعتی به دلیل استفاده نکردن از سوخت های فسیلی هیچ گونه آلودگی برای محیط زیست نخواهد داشت، بنابراین خرید جاروب خیابانی صنعتی باتری دار و استفاده از آن در فرایند نظافت، امکان استفاده از دستگاه در محیط های سرپوشیده و فضا های بسته را فراهم می کند. از این نوع جاروب ها هم به صورت دستی و هم به صورت سرنشین دار وجود دارد. قیمت جاروب خیابانی صنعتی باتری دار به دلیل قابلیت هایی نظیر تکنولوژی به کار رفته در آن، کاربری متنوع و نوع باتری به کار رفته در آن در بازه های مختلفی دسته بندی می شود.


دستگاه جاروب خیابانی صنعتی سرنشین دار

جاروب خیابانی بنزینی یا دیزلی

دستگاه مکنده شهری یا جاروی شهری که از سوخت فسیلی به صورت بنزینی، دیزلی یا دوگانه سوز، استفاده می کند از متداول ترین نوع سویپر صنعتی جهت نظافت و جاروب می باشد. این نوع جاروب خیابانی هم به صورت دستی و هم به صورت سرنشین دار وجود دارد. انواع سرنشین دار آن برای جمع آوری سریع و با کیفیت گرد و خاک و آلودگی های خشک در محیط های وسیع صنعتی و یا خیابانی مورد استفاده قرار می گیرد. تامین سوخت این نوع جاروب شهری بسیار آسان می باشد و همین باعث شده است یکی از پرکاربرد ترین ابزار نظافتی در محیط های وسیع شود. تنوع قیمت جاروب خیابانی صنعتی دیزلی با توجه به کاربرد گسترده آن در صنایع و قابلیت های عملکرد دستگاه، بالاتر از سایر مدل های سویپر صنعتی می باشد.


دستگاه جاروب خیابانی شهری مکانیزه

3-تقسیم بندی جاروی خیابانی از نظر نوع سیستم تخلیه مخزن

سویپر صنعتی یا جاروی شهری دارای یک مخزن جهت جمع آوری ضایعات و گرد و خاک می باشند که باید پس از استفاده تخلیه شود. تخلیه این مخزن به دو روش دستی و مکانیزه قابل انجام است که جاروب ها بسته به نوع تخلیه به دو دسته تقسیم می شوند.


جاروب خیابانی با تخلیه دستی

جاروب خیابانی های کوچک یا متوسط که حجم مخزن آن ها نسبتا کم تر است دارای یک اهرم می باشند که کاربر با فشار دادن آن می تواند مخزن را از بدنه اصلی جدا کرده و به صورت دستی تخلیه نماید.


جاروب خیابانی با تخلیه مکانیزه

این نوع سیستم تخلیه برای دستگاه های مکنده شهری یا سویپر صنعتی با مخزن بزرگ نصب می شود که تخلیه آن ها به صورت دستی دشوار می باشد. این نوع سویپر دارای یک جک هیدرولیک می باشند. مخزن سویپر صنعتی توسط جک تا ارتفاع مشخص بالا رفته و مستقیما داخل سطل زباله قابل تخلیه می باشد. میزان ارتفاع تخلیه مخزن یکی از فاکتور های مهم در انتخاب یک جاروب صنعتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


دستگاه جاروب خیابانی صنعتی مخصوص نظافت محوطه

خرید بهترین جاروب خیابانی صنعتی

جاروب خیابانی ها در دسته بندی کاربردی به دو مدل جاروب خیابانی صنعتی و شهری تقسیم می شوند. برای خرید بهترین جاروب خیابانی معیار اول کاربرد مد نظر و مساحت محیط است. کارایی عملی دستگاه باید با مساحت محیط آلوده تناسب داشته باشد. قیمت جاروب خیابانی عامل دیگری است که باید در حین خرید جاروب خیابانی صنعتی یا شهری مد نظر قرار گیرد. البته باید توجه داشت که قیمت جاروب خیابانی بایستی متناسب با کیفیت و ارزش ذاتی آن باشد و لزوما قیمت بالا عیب محسوب نمی شود. طول عمر بالای جاروب خیابانی صنعتی با کیفیت می تواند شما را سالها از خرید جاروب خیابانی صنعتی بی نیاز کند. معمولا قیمت جاروب خیابانی صنعتی تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند برند سازنده، کیفیت ساخت دستگاه، دستی یا خودرویی بودن جاروب خیابانی ، تعداد برس های نظافتی، ظرفیت مخزن، تکنولوژی بکار رفته در نحوه تخلیه مخزن و ... می باشد. 
سوالات متداول درباره دستگاه جاروب خیابانی صنعتی