1 2 3 4
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱

جاروی خیابانی

دستگاه جاروی خیابانی

جاروی خیابانی صنعتی یا جاروی شهری به منظور نظافت و جمع آوری آلودگی های سطح زمین به ویژه در محیط های وسیع طراحی و ساخته شده است. تمامی این دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی دارای یک برس مرکزی استوانه ای شکل و دو برس دیسکی جانبی می باشند که یکی از برس های جانبی به صورت اختیاری نصب می گردد و جهت حرکت برس های کناری به سمت داخل بوده که سبب انتقال مواد به بخش میانی دستگاه می شود. هدایت جاروی خیابانی شهری مانند هدایت یک خودرو توسط کاربر است و در مسیر حرکت خود همه آلودگی ها را با استفاده از برس ها جمع آوری می کند. دستگاه های جاروب صنعتی عملکردی دو گانه دارند، یعنی هم به صورت مکانیکی و هم به صورت مکشی عملیات نظافت را انجام می دهند؛ عملکرد سامانه مکانیکی بر اساس حرکت برس ها است که آلودگی ها را جمع آوری کرده و به درون مخزن جاروب می ریزند و سامانه مکشی دستگاه که بر روی برس های جانبی تعبیه گشته، گرد و خاک را مکش کرده و از ورود ذرات به هوا و انتشار آن ها جلوگیری به عمل می آورد.

 جاروی خیابانی صنعتی چیست


سویپر صنعتی به عنوان یک جاروب شهری یا جاروب خیابانی دستگاهی کارآمد با کارکردی فوق العاده و اثر بخش است که در انواع محیط های تجاری، صنعتی، صنعتی سخت و ... قابل به کار گیری می باشد. این وسیله نظافت صنعتی انواع آلودگی های سبک و سخت را مانند خاک، گل و لای، سنگ ریزه، شن و ماسه، سیمان و بسیاری دیگر از مواد جامد، را جمع آوری و از محیط حذف می کند. جاروب صنعتی در ابعاد و مدل های متنوعی تولید شده است و به همین دلیل محدودیتی برای استفاده از این دستگاه مکانیزه نظافتی وجود ندارد. انواع مختلف دستگاه های سویپر صنعتی امروزه جایگزین روش های دستی و سنتی گردیده و بهره مندی از آن ها مزایای بسیار زیادی به همراه دارد.


عوامل تاثیر گذار در قیمت جاروی خیابانی صنعتی

با توجه به اینکه سویپر صنعتی در انواع مختلف طراحی و تولید می شوند، از ویژگی ها و قابلیت های مختلفی برخوردارند که به طور مستقیم در قیمت جاروی خیابانی صنعتی تاثیر گذار می باشند. این ویژگی ها میتواند خرید سویپر صنعتی مناسب برای محیط های مختلف تحت تاثیر گذاشته و نتیجه کیفیت متفاوتی در اختیار شما قرار دهد. 


تقسیم بندی دستگاه جاروی خیابانی صنعتی

با توجه به کاربرد های مختلف دستگاه جاروی خیابانی شهری در محیط های گوناگون و همچنین امکانات مختلف در آن ها، سویپر ها از چند نظر قابل تقسیم بندی هستند.


1- تقسیم بندی از نظر نوع هدایت

دستگاه های مکنده شهری از نظر نوع هدایت به دو دسته سویپر دستی و سویپر سرنشین دار تقسیم می شوند.


جاروی خیابانی دستی

سویپر دستی دارای ابعاد کوچک تری نسبت به جاروی خیابانی صنعتی سرنشین دار می باشد، بنابراین برای محیط هایی با وسعت کم همانند معابر و راهرو های باریک مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع جاروب صنعتی کاربر در پشت دستگاه ایستاده و آن را به مسیر مورد نظر هدایت می نماید.


دستگاه جاروی خیابانی دستی مناسب نظافت محوطه های کوچک

جاروی خیابانی سرنشین دار

جاروی خیابانی سرنشین دار یا خودرویی دارای ابعاد بزرگ تری نسبت به نوع دستی می باشد، به همین دلیل در محیط های وسیع و معابر و خیابان های شهری مورد استفاده قرار می گیرد. پهنای نظافت، ظرفیت مخزن و بازده این نوع سویپر صنعتی نسبت به مدل دستی بسیار بیشتر می باشد. سوییپر خودرویی همانند خودرو دارای صندلی می باشد و کاربر در پشت آن نشسته و با فرمان آن را هدایت می نماید. به همین دلیل علاوه بر سرعت بالای نظافت، هیچ گونه خستگی برای نیرو های خدماتی نخواهد داشت.


 کاربرد جاروی خیابانی صنعتی در نظافت پارکینگ

2- تقسیم بندی جاروی شهری از نظر نوع سیستم محرک

دستگاه های جاروی خیابانی صنعتی یا جاروب خیابانی از نظر نوع سیستم حرکتی به دو دسته اصلی مدل های مکانیکی و موتور دار تقسیم بندی می شوند. مدل های دارای موتور حرکتی، یا باتری دار هستند و یا از نوع بنزینی یا دیزلی می باشند.


جاروی خیابانی مکانیکی

این نوع جاروب صنعتی دارای هیچ موتور حرکتی نمی باشد و برای عملکرد به باتری یا بنزین نیاز ندارد. در این نوع سویپر صنعتی عملکرد هیچ یک از اجزای وابسته به موتور نمی باشد. برخی انواع جاروی خیابانی دستی از این دسته می باشند. هنگامی که کاربر جاروب صنعتی را جهت حرکت هل می دهد، این حرکت موجب عملکرد بخش های مختلف خواهد شد. مزیت مهم این دستگاه ها این است که به دلیل این که از هیچ منبع انرژی استفاده نمی کنند باعث ایجاد آلودگی در محیط نخواهند شد. قیمت جاروی خیابانی صنعتی مکانیکی به دلیل ساختار ساده از سایر مدل ها پایین تر است و میتواند برای نظافت محیط هایی با وسعت کم مناسب و مقرون به صرفه باشد.


جمع آوری آلودگی ها با دستگاه جاروی خیابانی مکانیکی

جاروی خیابانی باتری دار

این نوع سویپر صنعتی دارای موتور الکتریکی بوده و انرژی آن از طریق باتری تامین می شود. این نوع جاروب صنعتی به دلیل استفاده نکردن از سوخت های فسیلی هیچ گونه آلودگی برای محیط زیست نخواهد داشت، بنابراین خرید جاروی خیابانی صنعتی باتری دار و استفاده از آن در فرایند نظافت، امکان استفاده از دستگاه در محیط های سرپوشیده و فضا های بسته را فراهم می کند. از این نوع جاروب ها هم به صورت دستی و هم به صورت سرنشین دار وجود دارد. قیمت جاروی خیابانی صنعتی باتری دار به دلیل قابلیت هایی نظیر تکنولوژی به کار رفته در آن، کاربری متنوع و نوع باتری به کار رفته در آن در بازه های مختلفی دسته بندی می شود.


دستگاه جاروی خیابانی صنعتی سرنشین دار

جاروی خیابانی بنزینی یا دیزلی

دستگاه مکنده شهری یا جاروی شهری که از سوخت فسیلی به صورت بنزینی، دیزلی یا دوگانه سوز، استفاده می کند از متداول ترین نوع سویپر صنعتی جهت نظافت و جاروب می باشد. این نوع جاروی خیابانی هم به صورت دستی و هم به صورت سرنشین دار وجود دارد. انواع سرنشین دار آن برای جمع آوری سریع و با کیفیت گرد و خاک و آلودگی های خشک در محیط های وسیع صنعتی و یا خیابانی مورد استفاده قرار می گیرد. تامین سوخت این نوع جاروب شهری بسیار آسان می باشد و همین باعث شده است یکی از پرکاربرد ترین ابزار نظافتی در محیط های وسیع شود. تنوع قیمت جاروی خیابانی صنعتی دیزلی با توجه به کاربرد گسترده آن در صنایع و قابلیت های عملکرد دستگاه، بالاتر از سایر مدل های سویپر صنعتی می باشد.


دستگاه جاروی خیابانی شهری مکانیزه

3-تقسیم بندی سوییپر از نظر نوع سیستم تخلیه مخزن

سویپر صنعتی یا جاروی شهری دارای یک مخزن جهت جمع آوری ضایعات و گرد و خاک می باشند که باید پس از استفاده تخلیه شود. تخلیه این مخزن به دو روش دستی و مکانیزه قابل انجام است که جاروب ها بسته به نوع تخلیه به دو دسته تقسیم می شوند.


جاروی خیابانی با تخلیه دستی

جاروی خیابانی های کوچک یا متوسط که حجم مخزن آن ها نسبتا کم تر است دارای یک اهرم می باشند که کاربر با فشار دادن آن می تواند مخزن را از بدنه اصلی جدا کرده و به صورت دستی تخلیه نماید.


جاروی خیابانی با تخلیه مکانیزه

این نوع سیستم تخلیه برای دستگاه های مکنده شهری یا سویپر صنعتی با مخزن بزرگ نصب می شود که تخلیه آن ها به صورت دستی دشوار می باشد. این نوع سویپر دارای یک جک هیدرولیک می باشند. مخزن سویپر صنعتی توسط جک تا ارتفاع مشخص بالا رفته و مستقیما داخل سطل زباله قابل تخلیه می باشد. میزان ارتفاع تخلیه مخزن یکی از فاکتور های مهم در انتخاب یک جاروب صنعتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


دستگاه جاروی خیابانی صنعتی مخصوص نظافت محوطه

خرید بهترین جاروی خیابانی صنعتی

جاروی خیابانی ها در دسته بندی کاربردی به دو مدل جاروی خیابانی صنعتی و شهری تقسیم می شوند. برای خرید بهترین جاروی خیابانی معیار اول کاربرد مد نظر و مساحت محیط است. کارایی عملی دستگاه باید با مساحت محیط آلوده تناسب داشته باشد. قیمت جاروی خیابانی عامل دیگری است که باید در حین خرید جاروی خیابانی صنعتی یا شهری مد نظر قرار گیرد. البته باید توجه داشت که قیمت جاروی خیابانی بایستی متناسب با کیفیت و ارزش ذاتی آن باشد و لزوما قیمت بالا عیب محسوب نمی شود. طول عمر بالای جاروی خیابانی صنعتی با کیفیت می تواند شما را سالها از خرید جاروی خیابانی صنعتی بی نیاز کند. معمولا قیمت جاروی خیابانی صنعتی تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند برند سازنده، کیفیت ساخت دستگاه، دستی یا خودرویی بودن جاروی خیابانی ، تعداد برس های نظافتی، ظرفیت مخزن، تکنولوژی بکار رفته در نحوه تخلیه مخزن و ... می باشد. 
سوالات متداول درباره دستگاه جاروی خیابانی صنعتی