جاروی شهری

جاروی شهری صنعتی یا سوییپر به منظور نظافت و جمع آوری آلودگی های سطح زمین به ویژه در محیط های وسیع طراحی و ساخته شده است. تمامی این دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی دارای یک برس مرکزی استوانه ای شکل و دو برس دیسکی جانبی می باشند و یکی از برس های جانبی به صورت اختیاری نصب می گردد و جهت حرکت برس های کناری به سمت داخل بوده که سبب انتقال مواد به بخش میانی دستگاه می شود. هدایت جاروی شهری شهری همانند یک خودرو توسط سرنشین است و در مسیر حرکت خود همه آلودگی ها را با استفاده از برس ها جمع آوری می کند. دستگاه های جاروب صنعتی عملکردی دو گانه دارند به این معنا که هم به صورت مکانیکی و هم به صورت مکشی عملیات نظافت را انجام می دهند؛ عملکرد سامانه مکانیکی بر اساس حرکت برس ها است که آلودگی ها را جمع آوری کرده و به درون مخزن جاروب می ریزند و سامانه مکشی دستگاه که بر روی برس های جانبی تعبیه گشته، گرد و خاک را مکش کرده و از ورود ذرات به هوا و انتشار آن ها جلوگیری به عمل می آورد.


 جاروی شهری


جاروی شهری صنعتی به عنوان یک جاروب شهری یا جاروب خیابانی دستگاهی کارآمد با کارکردی فوق العاده و اثر بخش است که در انواع محیط های تجاری، صنعتی، صنعتی سخت و ... قابل به کار گیری می باشد. این وسیله نظافت صنعتی انواع آلودگی های سبک و سخت را مانند خاک، گل و لای، سنگ ریزه، شن و ماسه، سیمان و بسیاری دیگر از مواد جامد را جمع آوری و از محیط حذف می کند. جاروی شهری صنعتی در ابعاد و مدل های متنوعی تولید شده است و به همین دلیل محدودیتی برای استفاده از این دستگاه مکانیزه نظافتی وجود ندارد. انواع مختلف دستگاه های سویپر صنعتی امروزه جایگزین روش های دستی و سنتی گردیده و بهره مندی از آن ها مزایای بسیار زیادی به همراه دارد به صورتی که با استفاده از شیوه های قدیمی این مزیت ها به دست نخواهد آمد.


تقسیم بندی دستگاه جاروی شهری صنعتی

با توجه به کاربرد های مختلف دستگاه جاروی شهری شهری در محیط های گوناگون و همچنین امکانات مختلف در آن ها از چند نظر قابل تقسیم بندی هستند.


1-تقسیم بندی از نظر نوع هدایت

دستگاه های مکنده شهری از نظر نوع هدایت به دو دسته جاروی شهری دستی و جاروی شهری سرنشین دار تقسیم می شوند.


جاروی شهری دستی

جاروی شهری دستی دارای ابعاد کوچک تری نسبت به جاروی شهری سرنشین دار می باشد، بنابراین برای محیط هایی با وسعت کم و یا معابر و راهرو های باریک مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع جاروی شهری صنعتی کاربر در پشت دستگاه ایستاده و آن را به مسیر مورد نظر هدایت می نماید.


 جاروی شهری  دستیجاروی شهری سرنشین دار

جاروی شهری سرنشین دار یا خودرویی دارای ابعاد بزرگ تری نسبت به نوع دستی می باشد، به همین دلیل در محیط های وسیع و معابر و خیابان های شهری مورد استفاده قرار می گیرد. پهنای نظافت، ظرفیت مخزن و بازده این نوع سویپر صنعتی نسبت به مدل دستی بسیار بیشتر می باشد. جاروی خیابانی خودرویی همانند خودرو دارای صندلی می باشد و کاربر در پشت آن نشسته و با فرمان آن را هدایت می نماید. به همین دلیل علاوه بر سرعت بالای نظافت، هیچ گونه خستگی برای نیرو های خدماتی نخواهد داشت.


 جاروی شهری  صنعتی


2-تقسیم بندی سوییپر از نظر نوع سیستم محرک

دستگاه های جاروی شهری صنعتی یا جاروب خیابانی از نظر نوع سیستم حرکتی به دو دسته اصلی مدل های مکانیکی و موتور دار تقسیم بندی می شوند. مدل های دارای موتور حرکتی یا باتری دار هستند و یا از نوع بنزینی یا دیزلی می باشند.


جاروی شهری مکانیکی

این نوع جاروب صنعتی دارای هیچ موتور حرکتی نمی باشد و برای عملکرد به باتری یا بنزین نیاز ندارند.در این نوع عملکرد هیچ یک از اجزای وابسته به موتور نمی باشد. برخی انواع جاروی شهری دستی از این دسته می باشند. هنگامی که کاربر جاروی شهری را جهت حرکت هل می دهد، این حرکت موجب عملکرد بخش های مختلف خواهد شد. مزیت مهم این دستگاه ها این است که به دلیل این که از هیچ منبع انرژی استفاده نمی کنند باعث ایجاد آلودگی در محیط نخواهند شد.


 جاروی شهری  باتری دار


جاروی شهری باتری دار

این نوع سویپر صنعتی دارای موتور الکتریکی بوده و انرژی آن از طریق باتری تامین می شود. این نوع جاروی شهری صنعتی به دلیل استفاده نکردن از سوخت های فسیلی هیچ گونه آلودگی برای محیط زیست نخواهد داشت، بنابراین گزینه بسیار مناسبی برای فضاهای بسته می باشد. از این نوع جاروی شهری ها هم به صورت دستی و هم به صورت سرنشین دار وجود دارد. 


 جاروی شهری


جاروی شهری بنزینی یا دیزلی

دستگاه مکنده شهری یا سوییپر با سوخت فسیلی به صورت بنزینی، دیزلی یا دوگانه سوز متداول ترین نوع جاروی شهری جهت نظافت و جاروب می باشد. این نوع ترولی هم به صورت دستی و هم به صورت سرنشین دار وجود دارد. انواع سرنشین دار آن برای جمع آوری سریع و با کیفیت گرد و خاک و آلودگی های خشک در محیط های وسیع صنعتی و یا خیابانی مورد استفاده قرار می گیرد. تامین سوخت این نوع جاروب شهری بسیار آسان می باشد و همین باعث شده است یکی از پرکاربرد ترین ابزار نظافتی در محیط های وسیع شود. 


 جاروی شهری  شهری


3-تقسیم بندی جاروی خیابانی از نظر نوع سیستم تخلیه مخزن

جاروی شهری صنعتی یا سوییپر دارای یک مخزن جهت جمع آوری ضایعات و گرد و خاک می باشند که باید پس از استفاده تخلیه شود. تخلیه این مخزن به دو روش دستی و مکانیزه قابل انجام است که جاروی شهری ها بسته به نوع تخلیه به دو دسته تقسیم می شوند.


جاروی شهری با تخلیه دستی

جاروی شهری های کوچک یا متوسط که حجم مخزن آن ها نسبتا کم تر است دارای یک اهرم می باشند که کاربر با فشار دادن آن می تواند مخزن را از بدنه اصلی جدا کرده و به صورت دستی تخلیه نماید. 


جاروی شهری با تخلیه مکانیزه

این نوع سیستم تخلیه برای دستگاه های مکنده شهری یا سویپر صنعتی با مخزن بزرگ نصب می شود که تخلیه آن ها به صورت دستی دشوار می باشد. این نوع جاروی شهری دارای یک جک هیدرولیک می باشد. مخزن جاروی شهری صنعتی توسط جک تا ارتفاع مشخص بالا رفته و مستقیما داخل سطل زباله قابل تخلیه می باشد. میزان ارتفاع تخلیه مخزن یکی از فاکتور های مهم در انتخاب یک جاروی شهری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
سوالات متداول درباره دستگاه جاروی شهری صنعتی


دستگاه جاروی شهری یا سوییپر یک ماشین مکانیزه نظافت صنعتی است که آلودگی ها و زباله های سطح زمین را در مناطق وسیع و بزرگ جمع آوری می کند و در هر دو فضای باز و سرپوشیده کاربرد دارد.

عملکرد این دستگاه به صورتی است که کاربران با یک آموزش ساده و بدون هیچ محدودیتی آن را به کار گیرند. جاروی شهری صنعتی که با نام های سوییپر یا جاروی خیابانی نیز شناخته می شود،‌ یک ماشین مکانیزه برای جمع آوری گرد و خاک و زباله های سطح زمین در محیط های وسیع می باشد.

تفاوت این دو دستگاه در محیط کاری آن ها است به این معنا که جاروی شهری باتری دار غالباً در محیط های سرپوشیده و جاروی شهری بنزینی در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند و این به شرایط محیطی بستگی دارد که کدام دستگاه انتخاب گردد.

این دستگاه قادر است آلودگی های خشک پراکنده شده بر روی سطح زمین را همچون خاک، سنگ ریزه، برگ، قوطی های کوچک، خرده زباله های صنعتی و ... در حجم وسیع جمع آوری کند.

مخزن برخی از انواع جاروب های محوطه به صورت دستی تخلیه شده و برخی از مدل های نیز با استفاده از جک هیدرولیکی تخلیه می شوند. دستگاه هایی که دارای ظرفیت بیشتر و اندازه بزرگ تر هستند، سیستم تخلیه هیدرولیکی دارند.

این وسیله نظافتی دارای یک برس استوانه ای شکل در بخش مرکزی و دو برس دیسکی جانبی می باشد که تمامی آلودگی های موجود در مسیر حرکت دستگاه را جمع آوری می کنند. برس های جانبی آلودگی را به سمت مرکز انتقال داده و در نهایت همه مواد به سمت مخزن خاکروبه سرازیر می شوند.

دستگاه های جاروی شهری صنعتی بسته به مدل دستگاه می توانند بر روی سطوح شیب دار 10 تا 20 درصد حرکت کنند.

این دستگاه مانند سایر تجهیزات مکانیزه نظافتی بخش هایی دارد که قابل دسترسی است و اپراتور به راحتی می تواند آن ها را بررسی و نظافت نماید. در صورت بروز هر گونه خرابی، می توانند به خدمات پس از فروش شرکت مراجعه نمایند.

مرتب سازی بر اساس :
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱