1 2 3 4
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱

جاروی شهری

دستگاه جاروی شهری

جاروی شهری صنعتی یا سوییپر به منظور نظافت و جمع آوری آلودگی های سطح زمین به ویژه در محیط های وسیع طراحی و ساخته شده است. تمامی این دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی دارای یک برس مرکزی استوانه ای شکل و دو برس دیسکی جانبی می باشند که یکی از برس های جانبی به صورت اختیاری نصب می گردد و جهت حرکت برس های کناری به سمت داخل بوده که سبب انتقال مواد به بخش میانی دستگاه می شود. هدایت جاروی شهری شهری مانند هدایت یک خودرو توسط کاربر است و در مسیر حرکت خود همه آلودگی ها را با استفاده از برس ها جمع آوری می کند. دستگاه های جاروب صنعتی عملکردی دو گانه دارند، یعنی هم به صورت مکانیکی و هم به صورت مکشی عملیات نظافت را انجام می دهند؛ عملکرد سامانه مکانیکی بر اساس حرکت برس ها است که آلودگی ها را جمع آوری کرده و به درون مخزن جاروب می ریزند و سامانه مکشی دستگاه که بر روی برس های جانبی تعبیه گشته، گرد و خاک را مکش کرده و از ورود ذرات به هوا و انتشار آن ها جلوگیری به عمل می آورد.

 جاروی شهری صنعتی چیست


سویپر صنعتی به عنوان یک جاروب شهری یا جاروب خیابانی دستگاهی کارآمد با کارکردی فوق العاده و اثر بخش است که در انواع محیط های تجاری، صنعتی، صنعتی سخت و ... قابل به کار گیری می باشد. این وسیله نظافت صنعتی انواع آلودگی های سبک و سخت را مانند خاک، گل و لای، سنگ ریزه، شن و ماسه، سیمان و بسیاری دیگر از مواد جامد، را جمع آوری و از محیط حذف می کند. جاروب صنعتی در ابعاد و مدل های متنوعی تولید شده است و به همین دلیل محدودیتی برای استفاده از این دستگاه مکانیزه نظافتی وجود ندارد. انواع مختلف دستگاه های سویپر صنعتی امروزه جایگزین روش های دستی و سنتی گردیده و بهره مندی از آن ها مزایای بسیار زیادی به همراه دارد.


تقسیم بندی دستگاه جاروی شهری صنعتی

با توجه به کاربرد های مختلف دستگاه جاروی شهری شهری در محیط های گوناگون و همچنین امکانات مختلف در آن ها، سویپر ها از چند نظر قابل تقسیم بندی هستند.


1- تقسیم بندی از نظر نوع هدایت

دستگاه های مکنده شهری از نظر نوع هدایت به دو دسته سویپر دستی و سویپر سرنشین دار تقسیم می شوند.


جاروی شهری دستی

سویپر دستی دارای ابعاد کوچک تری نسبت به جاروی شهری صنعتی سرنشین دار می باشد، بنابراین برای محیط هایی با وسعت کم همانند معابر و راهرو های باریک مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع جاروب صنعتی کاربر در پشت دستگاه ایستاده و آن را به مسیر مورد نظر هدایت می نماید.


دستگاه جاروی شهری دستی مناسب نظافت محوطه های کوچک

جاروی شهری سرنشین دار

جاروی شهری سرنشین دار یا خودرویی دارای ابعاد بزرگ تری نسبت به نوع دستی می باشد، به همین دلیل در محیط های وسیع و معابر و خیابان های شهری مورد استفاده قرار می گیرد. پهنای نظافت، ظرفیت مخزن و بازده این نوع سویپر صنعتی نسبت به مدل دستی بسیار بیشتر می باشد. جاروی خیابانی خودرویی همانند خودرو دارای صندلی می باشد و کاربر در پشت آن نشسته و با فرمان آن را هدایت می نماید. به همین دلیل علاوه بر سرعت بالای نظافت، هیچ گونه خستگی برای نیرو های خدماتی نخواهد داشت.


 کاربرد جاروی شهری صنعتی در نظافت پارکینگ

2- تقسیم بندی سوییپر از نظر نوع سیستم محرک

دستگاه های جاروی شهری صنعتی یا جاروب خیابانی از نظر نوع سیستم حرکتی به دو دسته اصلی مدل های مکانیکی و موتور دار تقسیم بندی می شوند. مدل های دارای موتور حرکتی، یا باتری دار هستند و یا از نوع بنزینی یا دیزلی می باشند.


جاروی شهری مکانیکی

این نوع جاروب صنعتی دارای هیچ موتور حرکتی نمی باشد و برای عملکرد به باتری یا بنزین نیاز ندارد. در این نوع سویپر صنعتی عملکرد هیچ یک از اجزای وابسته به موتور نمی باشد. برخی انواع جاروی شهری دستی از این دسته می باشند. هنگامی که کاربر جاروب صنعتی را جهت حرکت هل می دهد، این حرکت موجب عملکرد بخش های مختلف خواهد شد. مزیت مهم این دستگاه ها این است که به دلیل این که از هیچ منبع انرژی استفاده نمی کنند باعث ایجاد آلودگی در محیط نخواهند شد.


جمع آوری آلودگی ها با دستگاه جاروی شهری مکانیکی

جاروی شهری باتری دار

این نوع سویپر صنعتی دارای موتور الکتریکی بوده و انرژی آن از طریق باتری تامین می شود. این نوع جاروب صنعتی به دلیل استفاده نکردن از سوخت های فسیلی هیچ گونه آلودگی برای محیط زیست نخواهد داشت، بنابراین گزینه بسیار مناسبی برای فضاهای بسته می باشد. از این نوع جاروب ها هم به صورت دستی و هم به صورت سرنشین دار وجود دارد.


دستگاه جاروی شهری صنعتی سرنشین دار

جاروی شهری بنزینی یا دیزلی

دستگاه مکنده شهری یا سوییپر که از سوخت فسیلی به صورت بنزینی، دیزلی یا دوگانه سوز، استفاده می کند از متداول ترین نوع سویپر صنعتی جهت نظافت و جاروب می باشد. این نوع جاروی شهری هم به صورت دستی و هم به صورت سرنشین دار وجود دارد. انواع سرنشین دار آن برای جمع آوری سریع و با کیفیت گرد و خاک و آلودگی های خشک در محیط های وسیع صنعتی و یا خیابانی مورد استفاده قرار می گیرد. تامین سوخت این نوع جاروب شهری بسیار آسان می باشد و همین باعث شده است یکی از پرکاربرد ترین ابزار نظافتی در محیط های وسیع شود.


دستگاه جاروی شهری شهری مکانیزه

3-تقسیم بندی جاروی خیابانی از نظر نوع سیستم تخلیه مخزن

سویپر صنعتی یا سوییپر دارای یک مخزن جهت جمع آوری ضایعات و گرد و خاک می باشند که باید پس از استفاده تخلیه شود. تخلیه این مخزن به دو روش دستی و مکانیزه قابل انجام است که جاروب ها بسته به نوع تخلیه به دو دسته تقسیم می شوند.


جاروی شهری با تخلیه دستی

جاروی شهری های کوچک یا متوسط که حجم مخزن آن ها نسبتا کم تر است دارای یک اهرم می باشند که کاربر با فشار دادن آن می تواند مخزن را از بدنه اصلی جدا کرده و به صورت دستی تخلیه نماید.


جاروی شهری با تخلیه مکانیزه

این نوع سیستم تخلیه برای دستگاه های مکنده شهری یا سویپر صنعتی با مخزن بزرگ نصب می شود که تخلیه آن ها به صورت دستی دشوار می باشد. این نوع سویپر دارای یک جک هیدرولیک می باشند. مخزن سویپر صنعتی توسط جک تا ارتفاع مشخص بالا رفته و مستقیما داخل سطل زباله قابل تخلیه می باشد. میزان ارتفاع تخلیه مخزن یکی از فاکتور های مهم در انتخاب یک جاروب صنعتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


دستگاه جاروی شهری صنعتی مخصوص نظافت محوطه

خرید بهترین جاروی شهری صنعتی

جاروی شهری ها در دسته بندی کاربردی به دو مدل جاروی شهری صنعتی و شهری تقسیم می شوند. برای خرید بهترین جاروی شهری معیار اول کاربرد مد نظر و مساحت محیط است. کارایی عملی دستگاه باید با مساحت محیط آلوده تناسب داشته باشد. قیمت جاروی شهری عامل دیگری است که باید در حین خرید جاروی شهری صنعتی یا شهری مد نظر قرار گیرد. البته باید توجه داشت که قیمت جاروی شهری بایستی متناسب با کیفیت و ارزش ذاتی آن باشد و لزوما قیمت بالا عیب محسوب نمی شود. طول عمر بالای جاروی شهری صنعتی با کیفیت می تواند شما را سالها از خرید جاروی شهری صنعتی بی نیاز کند. معمولا قیمت جاروی شهری تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند برند سازنده، کیفیت ساخت دستگاه، دستی یا خودرویی بودن جاروی شهری ، تعداد برس های نظافتی، ظرفیت مخزن، تکنولوژی بکار رفته در نحوه تخلیه مخزن و ... می باشد. 
سوالات متداول درباره دستگاه جاروی شهری صنعتی