جارو

جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی یا مکنده صنعتی دستگاهی است دارای یک مخزن که درون آن توسط یک پمپ خلأ نسبی ایجاد می شود و این خلأ یا فشار منفی مواد را به داخل مخزن جاروبرقی صنعتی برقی می کشاند. جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی یک وسیله مناسب و کارآمد با کاربردهای متفاوت می باشد که به منظور نظافت، جمع آوری انواع آلودگی های سخت و توده ای، غبار گیری، و انتقال مواد مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی دستگاه های جاروبرقی صنعتی برقی در رده های خانگی، تجاری، نیمه صنعتی، صنعتی و صنعتی سنگین کار دارای دو مؤلفه اصلی تحت عنوان قدرت مکش و سرعت مکش هستند و هر چه میزان قدرت مکش یک جاروبرقی صنعتی برقی بیشتر باشد توانایی آن در مکش مواد سنگین با چگالی بالا بیشتر می شود. هم چنین افزایش شاخصه سرعت مکش توانایی مکنده صنعتی را در جمع آوری ذرات سبک و غبار گیری بیشتر می کند و سرعت عملیات نظافت نیز افزایش می یابد. قدرت و سرعت مکش در هر کدام از رده های جاروبرقی صنعتی برقی تفاوت می کند و متناسب با نوع کاربرد دستگاه موتور و پمپ مناسب بر روی جاروبرقی صنعتی نصب می شود.
با طراحی و ساخت انواع گوناگون جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی و نیمه صنعتی بسیاری از فرآیندهای نظافتی و انتقال مواد که در گذشته با دشواری انجام می شد، تسهیل یافته و این تجهیزات پیشرفته چنین فعالیت هایی را با کیفیت خیره کننده، سرعت بالا و ضریب ایمنی فوق العاده به انجام می رسانند. دستگاه های مکنده صنعتی قابلیت مکش هم زمان مواد جامد و مایع را دارند و برخی از انواع آن می توانند این مواد را از یکدیگر جدا سازی کرده و به چرخه مصرف بازگردانند. جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی نسبت به سیستم های نظافتی مشابه و یا روش های سنتی مزایای بی شماری دارد و می توان به جمع آوری صحیح و کامل مواد، عدم بازگشت گرد و خاک و ذرات و غبار به محیط، حذف کامل غبارات سمی و یا اشتعال زا و جلوگیری از بازگشت آن ها به محیط، حفظ ایمنی اپراتور و دیگر کارکنان، افزایش قابل توجه سرعت عملیات، افزایش بهره وری و بازدهی کاری، بازیابی مواد از دست رفته در طول انجام فعالیت های صنعتی و تولیدی و ...  اشاره نمود. 


مکنده


نحوه عملکرد جاروبرقی صنعتی ی صنعتی

یک دستگاه جاروبرقی صنعتی برقی صرف نظر از نوع آن دستگاه های است که توسط یک پمپ درون مخزن آن فشار منفی یا همان خلأ ایجاد می شود و به دلیل اختلاف فشار میان هوای بیرون مخزن و درون مخزن مواد از سمت بیرون به داخل آن کشیده شده و به این ترتیب مواد داخل مخزن باقی می مانند. جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی جهت انجام عملیات های مختلف قابل استفاده خواهد بود به این معنا که در بیشتر مواد برای جمع آوری آلودگی ها و مواد انباشت شده در محیط از مکنده صنعتی استفاده می شود، هم چنین به منظور انتقال مواد نیز در صنایع جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی قابل به کار گیری بوده و به دلیل داشتن مخزن با گنجایش بالا و قدرت فوق العاده حجم زیادی از مواد را جا به جا می کنند.


 جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی ابراهیم


یکی دیگر از کاربردهای جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی انجام عملیات غبارگیری است که در محیط های حساس به آلودگی و یا محیط هایی که غبارات سمی تولید شده و سلامت کارکنان را تهدید می کند، کاربر ویژه دارد. تمامی دستگاه های جاروبرقی صنعتی برقی اعم از خانگی، تجاری، نیمه صنعتی، صنعتی و صنعتی سنگین کار و یا حتی مکنده های کامیونی از دو شاخصه اصلی تحت عنوان قدرت مکش و سرعت مکش برخوردار می باشند.  قدرت مکش به میزان توانایی جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی در مکش مواد اطلاق می گردد که هر چه مقدار آن بیشتر باشد جاروبرقی صنعتی برقی قادر به مکش مواد سنگین تر و چگال تر خواهد بود. از طرف دیگر سرعت مکش به حجم هوای مکش شده در واحد زمان تلقی می شود و با افزایش آن سرعت انجام عملیات نیز افزایش می یابد. طراحی و تولید انواع گوناگون دستگاه های جاروبرقی صنعتی برقی با قدرت مکش و سرعت مکش های متفاوت امکان جمع آوری سبک ترین مواد تا سخت ترین و سنگین ترین مواد را فراهم آورده و کاربران متناسب با نوع عملیات و شرایط کاری جاروبرقی صنعتی ی صنعتی مناسب را انتخاب می کنند.


 جاروبرقی صنعتی  برقی صنعتی


اجزای مهم جاروبرقی صنعتی برقی

به طور معمول انواع دستگاه های جاروبرقی صنعتی برقی از چند بخش مهم تشکیل شده اند که تعیین کننده کیفیت و کارایی آن می باشد. اصلی ترین بخش های یک جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی موتور، پمپ، فیلتر، جنس بدنه و تجهیزات جانبی هستند. در موتور جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی ، توان و نوع آن که می تواند کلکتوری، توربینی و یا هواکار باشد، در فیلتر ظرافت بافت، سطح مقطع، جنس و شکل ظاهری، برای بدنه و لوازم جانبی جنس، ضخامت، طراحی و مقاومت دستگاه از جمله ویژگی های مهمی هستند که همواره مورد بحث قرار می گیرند.


مکنده صنعتی


انواع جاروبرقی صنعتی برقی

از آن جایی که ایجاد آلودگی در محیط های مختلف اجتناب ناپذیر بوده و در هر یک از آن ها بسته به نوع کارکرد محیط دچار آلودگی می شود، جاروبرقی صنعتی برقی ها را می توان در مدل های متنوعی یافت به صورتی که متناسب با شرایط محیطی عمل می کنند. برخی از این دستگاه های عبارت اند از:


جاروبرقی صنعتی برقی خانگی

این دسته از جاروبرقی صنعتی ها که در منازل به کار می روند دارای موتور کلکتوری، پمپ سانتریفیوژال و کیسه خاکروبه هستند که آلودگی های سبک خانگی را به خوبی جمع آوری نموده و محیط خانه را تمیز می کند و برخی از انواع آن ها از نوع آب و خاک هستند.


جاروبرقی صنعتی برقی تجاری

جاروبرقی صنعتی برقی تجاری در محیط هایی که نسبت به مناطق مسکونی بزرگ تر بوده و آلودگی بیشتری دارند مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه های جاروبرقی صنعتی برقی دارای قابلیت مکش هم زمان مایعات و جامدات بوده و مجهز به مخزنی با گنجایش بالاتر هستند. جاروبرقی صنعتی ی تجاری می تواند مجتمع های تجاری، فروشگاه ها و هایپرها، بیمارستان ها و کلیه مراکز درمانی، مراکز آموزشی و ... به کار‌ گرفته شوند و با برخورداری از قدرت مناسب آلودگی های محیط را جمع آوری می کنند. این رده از دستگاه ها از نوع جاروبرقی صنعتی برقی سطلی هستند زیرا ظرفیت مخزن آن ها از مدل های خانگی بیشتر است.


 جاروبرقی صنعتی برقی تجاری


جاروبرقی صنعتی برقی نیمه صنعتی

دستگاه های جاروبرقی صنعتی برقی نیمه صنعتی نسبت به مکنده های تجاری قدرتمندتر هستند و در مراکز نیمه صنعتی مانند کارگاه ها و کارخانه ها به کار گرفته می شوند. جاروبرقی صنعتی برقی های نیمه صنعتی با قابلیت مکش جامدات و مایعات، دو یا سه موتور دارند که امکان کنترل هر یک از آن ها به طور جداگانه اماکن پذیر بوده و می توان به صورت مجزا آن ها را خاموش و یا روشن نمود که به این ترتیب بر میزان کارایی و طول عمر جاروبرقی صنعتی افزوده می شود. جاروبرقی صنعتی برقی نیمه صنعتی نیز به دلیل استفاده از مخزن بزرگ برای جمع آوری آلاینده ها از نوع جاروبرقی صنعتی برقی سطلی می باشد.


 جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی


جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی دسته ای از دستگاه های مکنده صنعتی است که از قدرت بسیار بالایی برخوردار بوده و به دلیل تجهیز شدن به موتور توربینی و پمپ ساید چنل قابلیت کارکرد پیوسته و دائمی دارند. یک جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی قادر خواهد بود مواد مایع و جامد سنگین و با چگالی بالا را مکش کند و در مخزن بزرگ و مقاوم خود جای دهد. این دستگاه ها نیز قادرند مواد سمی، اسیدی و خورنده را جمع آوری نموده و از انتشار دوباره آن ها در محیط جلوگیری کند. جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی در مدل های بسیار متنوعی ارائه شده اند تا به این وسیله امکان جمع آوری، انتقال مواد و حذف انواع آلودگی های صنعتی و سخت فراهم گردد. مدل های مختلف جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی به فیلترهای کارآمد و قدرتمندی مجهز هستند که ذرات بسیار ریز و کوچک را در خود نگه داشته و از ورود آن ها به واحد مکنده و هم چنین بازگشت به محیط ممانعت می کند. جاروبرقی صنعتی برقی های صنعتی همگی از نوع جاروبرقی صنعتی برقی سطلی هستند و مخزن آن ها از مدل های تجاری و نیمه صنعتی بسیار بزرگ تر است.


مکنده صنعتی


جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی تخصصی

از انواع جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی تخصصی می توان به غبارگیرها، جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی مکش و جداسازی مواد جامد و مایع، جاروبرقی صنعتی برقی صنایع داروسازی، جاروبرقی صنعتی برقی تخصصی مکش الیاف و رشته های نخی در صنایع نساجی و مکنده های صنعتی و جاروبرقی صنعتی برقی های ضد انفجار اشاره نمود که دارای طراحی اختصاصی برای هستند.


جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی کارهای سنگین

در برخی از مراکز صنعتی جهت آلودگی های ایجاد شده و ضایعات به وجود آمده در هنگام فرآیند تولید نیاز به وجود جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی قوی تری است تا مواد سنگین و چگال را به صورت پیوسته جمع آوری کند. از همین رو دستگاه های فوق العاده پر قدرت جاروبرقی صنعتی ی صنعتی سخت کار طراحی و ساخته شده تا به این ترتیب امکان انجام هر گونه فعالیت نظافتی سخت در شرایط سخت کاری فراهم گردد. مکنده صنعتی یا جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی سنگین کار علاوه بر بهره مندی از واحد فیلتراسیون قدرتمند مجهز به فناوری سایکلون بوده که موجب جدا سازی ذرات سبک از هوا شده و پیش از آن که ذرات با فیلتر تماس پیدا کنند، به طور مستقیم وارد مخزن می شوند که در نتیجه آن میزان بازدهی و طول عمر فیلتر افزایش می یابد.


 جاروبرقی صنعتی  برقی صنعتی


مکنده هواکار

جاروبرقی صنعتی های هواکار برای عمل کردن نیازی به برق ندارند و جهت نظافت و جمع آوری مواد در محیط هایی با دسترسی کم به جریان برق و یا محدودیت استفاده از برق به کار می روند. مکنده هواکار از طریق دریافت هوای فشرده مرکزی یا سیار تغذیه می گردد و دارای پمپ مکش ونتوری است که مسیری مستقیم برای ورود و خروج داشته که در این مسیر یک ورودی دیگر برای مکش هوای فشرده تعبیه گردیده و سبب مکش مواد می شود. برخی از انواع مکنده هواکار دارای گواهی نامه ATEX و ضد انفجار می باشند که برای نظافت محیط های دارای مواد اشتعال زا و یا جمع آوری مواد جامد و مایع انفجاری طراحی و ساخته شده اند.


مکنده های صنعتی


مکنده کامیونی

این سری از دستگاه های مکنده صنعتی قدرت مکش فوق العاده زیادی دارند که برای مکش و جمع آوری حجم عظیمی از مواد سخت و سنگین مورد استفاده قرار می گیرند و جهت کارکرد در محیط های خشن و شرایط سخت و دشوار کاری مناسب هستند. کارخانه های سیمان، صنایع فولاد و ... از جمله صنایعی هستند که مکنده کامیونی در آن ها کاربرد فراوان دارد.


مزیت های استفاده از انواع جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی یا مکنده صنعتی مواد را به طور کامل و صحیح جمع آوری نموده و مانع از بازگشت گرد و خاک به محیط می شود. از تجمع گرد و غبار و آلودگی جلوگیری نموده و سبب حفظ ایمنی محیط کار و کاهش خطرات می گردد. با استفاده از دستگاه های جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی زمان مورد نیاز برای انجام عملیات نظافت کاهش قابل توجهی یافته و متناسب با آن بازده کاری افزایش می یابد. این تجهیزات قادر به مکش مواد سمی بوده و به این طریق سلامت کارکنان و ایمنی محیط کار حفظ می شود. هم چنین با بهره مندی از جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی یا مکنده صنعتی می توان میزان هدر رفت مواد ارزشمند را کاهش داد و مواد از دست رفته و قابل بازگشت را به چرخه تولید باز گرداند که در نتیجه آن هزینه های گزاف و خسارت های مالی از میان برداشته می شود.سوالات متداول درباره دستگاه جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی


دستگاه جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی در حقیقت همان دستگاه جاروبرقی صنعتی برقی است که همه ما با آن آشنایی داریم با این تفاوت که ساختار بسیار قوی تر و پیچیده تری دارد که می تواند فرآیندهای سنگین نظافتی را به انجام رساند.

در دستگاه های جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی قدرت مکش به معنای توانایی آن در کندن آلودگی های سخت بوده و سرعت مکش تعیین کننده سرعت عمل انجام عملیات و حجم هوای مکش شده می باشد و این دو شاخص عوامل اصلی و تعیین کننده عملکرد دستگاه به شمار می آیند.

در مکنده های صنعتی دهانه مکش پایین تر از فیلتر قرار گرفته از همین رو امکان مکش هم زمان مایعات و جامدات فراهم می شود. هم چنین جاروبرقی صنعتی برقی های تجاری و نیمه صنعتی نیز دارای قابلیت مکش مواد مایع هستند.

جاروبرقی صنعتی برقی های صنعتی سنگین کار قدرت بسیار زیادی دارند که امکان نصب و راه اندازی آن ها به عنوان مکنده مرکزی وجود دارد. با استفاده از سیستم مکنده مرکزی ذرات آلاینده از نقطه تولید آلودگی مکش می شوند. در این سیستم دستگاه جاروبرقی صنعتی برقی صنعتی به صورت ثابت در نقطه ای مشخص قرار می گیرد و از آن به سمت دو یا چند ناحیه از طریق لوله کشی، انشعاب گذاری می شود.

مکنده های هواکار و جاروبرقی صنعتی برقی های صنعتی دارای گواهی نامه ATEX در گروه جاروبرقی صنعتی های ضد انفجار قرار می گیرند و در محیط هایی که با خطر انفجار و اشتعال رو به رو هستند، کاربرد دارند. از طرف دیگر برخی از انواع این دستگاه قادر به جمع آوری مواد جامد و مایع اشتعال زا می باشند بدون آن که خطر انفجار و آتش سوزی وجود داشته باشد.

فیلتر اصلی مکنده هاتی صنعتی در کلاس های L و M با سطح مقطع بالا ساخته شده اند و فیلتر کلاس H نیز به عنوان فیلتر ایمنی نصب می شود. هم چنین فیلتر آنتی استاتیک، فیلتر تفلونی و فیلتر عایق حرارت برای استفاده در شرایط خاص موجود هستند. 

مکنده های دائم کار دارای موتور توربینی هستند که قطعات سایشی ندارد و به وسیله القای الکترومغناطیسی عمل می کند؛ از همین رو میزان استهلاک آن ها نزدیک به صفر بوده و در نتیجه می توان آن ها را به صورت پیوسته و طولانی مدت یعنی 24 ساعته 7 روز هفته، به کار گرفت.

مرتب سازی بر اساس :
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱