جارو برقی صنعتی

جارو برقی صنعتی چیست ؟

جارو برقی صنعتی یا مکنده صنعتی دستگاهی است دارای یک مخزن، که درون آن توسط یک پمپ خلأ نسبی ایجاد می شود و این خلأ یا فشار منفی مواد را به داخل مخزن جاروبرقی می کشاند. جارو برقی صنعتی یک وسیله مناسب و کارآمد با کاربردهای متفاوت می باشد که به منظور نظافت، جمع آوری انواع آلودگی های سخت و توده ای، غبار گیری، و حتی انتقال مواد مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی دستگاه های جارو برقی در رده های خانگی، تجاری، نیمه صنعتی، صنعتی و صنعتی سنگین کار، دارای دو مؤلفه اصلی تحت عنوان قدرت مکش و سرعت مکش هستند و هر چه میزان قدرت مکش یک جاروبرقی بیشتر باشد توانایی آن در مکش مواد سنگین با چگالی بالا بیشتر می شود. همچنین افزایش شاخصه سرعت مکش توانایی مکنده صنعتی را در جمع آوری ذرات سبک و غبار گیری بیشتر می کند و سرعت عملیات نظافت نیز افزایش می یابد. قدرت و سرعت مکش در هر کدام از رده های جارو برقی تفاوت می کند و متناسب با نوع کاربرد دستگاه موتور و پمپ مناسب بر روی جارو نصب می شود.

عکس دستگاه مکنده صنعتی یا  جارو برقی صنعتی  چیست


با طراحی و ساخت انواع گوناگون جارو برقی صنعتی و نیمه صنعتی بسیاری از فرآیندهای نظافتی و انتقال مواد که در گذشته با دشواری انجام می شد، تسهیل یافته و این تجهیزات پیشرفته چنین فعالیت هایی را با کیفیت خیره کننده، سرعت بالا و ضریب ایمنی فوق العاده به انجام می رسانند. دستگاه های مکنده صنعتی قابلیت مکش هم زمان مواد جامد و مایع را دارند و برخی از انواع آن می توانند این مواد را از یکدیگر جدا سازی کرده و به چرخه مصرف بازگردانند. جارو برقی صنعتی نسبت به سیستم های نظافتی مشابه و یا روش های سنتی مزایای بی شماری دارد و می توان به جمع آوری صحیح و کامل مواد، عدم بازگشت گرد و خاک و ذرات و غبار به محیط، حذف کامل غبارات سمی و یا اشتعال زا و جلوگیری از بازگشت آن ها به محیط، حفظ ایمنی اپراتور و دیگر کارکنان، افزایش قابل توجه سرعت عملیات، افزایش بهره وری و بازدهی کاری، بازیابی مواد از دست رفته در طول انجام فعالیت های صنعتی و تولیدی و ... اشاره نمود. 


دستگاه مکنده صنعتی مخصوص جمع آوری ذرات فلزی

جاروی صنعتی چگونه کار می کند؟

عملکرد تمامی دستگاه های جاروبرقی صرف نظر از نوع این گونه است که توسط یک پمپ، درون مخزن آن فشار منفی ایجاد می شود و به دلیل اختلاف فشار میان هوای بیرون مخزن و درون مخزن مواد از سمت بیرون به داخل آن کشیده شده و به این ترتیب مواد داخل مخزن باقی می مانند. جارو برقی صنعتی جهت انجام عملیات های مختلف قابل استفاده خواهد بود به این معنا که در بیشتر مواد برای جمع آوری آلودگی ها و مواد انباشت شده در محیط از مکنده صنعتی استفاده می شود، هم چنین به منظور انتقال مواد نیز در صنایع جاروبرقی صنعتی قابل به کار گیری بوده و به دلیل داشتن مخزن با گنجایش بالا و قدرت فوق العاده حجم زیادی از مواد را جا به جا می کنند. 


 جارو برقی صنعتی  ابراهیم با نازل ثابت

یکی دیگر از کاربردهای جارو برقی صنعتی یا مکنده صنعتی انجام عملیات غبارگیری است که در محیط های حساس به آلودگی و یا محیط هایی که غبارات سمی تولید شده و سلامت کارکنان را تهدید می کند، کاربرد ویژه ای دارد. همانطور که در بالا ذکر شد همه مدل های دستگاه جاروبرقی اعم از خانگی، تجاری، نیمه صنعتی، صنعتی و صنعتی سنگین کار و یا حتی مکنده های کامیونی از دو پارامتر قدرت مکش و سرعت مکش برخوردار هستند. قدرت مکش به میزان توانایی جاروبرقی صنعتی در مکش مواد اطلاق می گردد که هر چه مقدار آن بیشتر باشد جاروبرقی قادر به مکش مواد سنگین تر و چگال تر خواهد بود. از طرف دیگر سرعت مکش به حجم هوای مکش شده در واحد زمان تلقی می شود و با افزایش آن سرعت انجام عملیات نیز افزایش می یابد. طراحی و تولید انواع گوناگون دستگاه های جاروبرقی با قدرت مکش و سرعت مکش های متفاوت امکان جمع آوری سبک ترین مواد تا سخت ترین و سنگین ترین مواد را فراهم آورده و کاربران متناسب با نوع عملیات و شرایط کاری جاروی صنعتی مناسب را انتخاب می کنند.


  جارو برقی صنعتی  مخصوص ذرات ریز

جاروبرقی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

به طور معمول انواع دستگاه های جارو برقی از چند بخش مهم تشکیل شده اند که تعیین کننده کیفیت و کارایی آن می باشد. اصلی ترین بخش های یک جاروبرقی صنعتی موتور، پمپ، فیلتر، جنس بدنه و تجهیزات جانبی هستند. در موتور جاروبرقی صنعتی ، توان و نوع آن که می تواند کلکتوری، توربینی و یا هواکار باشد، در فیلتر ظرافت بافت، سطح مقطع، جنس و شکل ظاهری، برای بدنه و لوازم جانبی جنس، ضخامت، طراحی و مقاومت دستگاه از جمله ویژگی های مهمی هستند که همواره مورد بحث قرار می گیرند. 


دستگاه  جارو برقی صنعتی  ابراهیم

مدل های متنوع جاروبرقی کدامند؟

از آن جایی که ایجاد آلودگی در محیط های مختلف اجتناب ناپذیر بوده و در هر یک از آن ها بسته به نوع کارکرد محیط دچار آلودگی می شود، جارو برقی ها را می توان در مدل های متنوعی یافت که هر کدام متناسب با آن شرایط محیطی طراحی شده اند. خرید جارو برقی صنعتی مناسب، بر اساس نوع کاربری و ساختار دستگاه بر قیمت جارو برقی صنعتی و نیمه صنعتی تاثیر می گذارد. برخی از این دستگاه های عبارت اند از: 


جاروبرقی خانگی

این دسته از جاروها که در منازل به کار می روند دارای موتور کلکتوری، پمپ سانتریفیوژال و کیسه خاکروبه هستند که آلودگی های سبک خانگی را به خوبی جمع آوری نموده و محیط خانه را تمیز می کند و برخی از انواع آن ها از نوع آب و خاک هستند. جارو برقی های خانگی با توجه به قیمت پایین تر نسبت به جارو برقی صنعتی میتوانند انتخاب مناسبی برای محیط های اداری کوچک و نظافت محیط های خانگی و منازل به حساب بیاید. خرید جاروبرقی های خانگی با قدرت مکش بالا در افزایش کیفیت نظافت و جمع آوری آلودگی های خانگی موثر خواهد بود.


جاروبرقی تجاری

جارو برقی تجاری در محیط هایی که نسبت به مناطق مسکونی بزرگ تر بوده و آلودگی بیشتری دارند مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه های جارو برقی دارای قابلیت مکش هم زمان مایعات و جامدات بوده و مجهز به مخزنی با گنجایش بالاتر هستند. جاروی تجاری می تواند در مجتمع های تجاری، فروشگاه ها و هایپرها، بیمارستان ها و کلیه مراکز درمانی، مراکز آموزشی و ... به کار گرفته شود و با برخورداری از قدرت مناسب آلودگی های محیط را جمع آوری می کنند. این رده از دستگاه ها از نوع جاروبرقی سطلی هستند زیرا ظرفیت مخزن آن ها از مدل های خانگی بیشتر است. 


جاروبرقی تجاری

جاروبرقی نیمه صنعتی

دستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی یا مکنده نیمه صنعتی نسبت به مکنده های تجاری قدرتمندتر هستند و در مراکز نیمه صنعتی مانند کارگاه ها و کارخانه ها به کار گرفته می شوند. جارو برقی های نیمه صنعتی با قابلیت مکش جامدات و مایعات، دو یا سه موتور دارند که امکان کنترل هر یک از آن ها به طور جداگانه اماکن پذیر بوده و می توان به صورت مجزا آن ها را خاموش و یا روشن نمود که به این ترتیب بر میزان کارایی و طول عمر جارو افزوده می شود. جاروبرقی نیمه صنعتی نیز به دلیل استفاده از مخزن بزرگ برای جمع آوری آلاینده ها از نوع جاروبرقی سطلی می باشد. 


 جارو برقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی

دستگاه جارو برقی صنعتی دسته ای از دستگاه های مکنده صنعتی است که از قدرت بسیار بالایی برخوردار بوده و به دلیل تجهیز شدن به موتور توربینی و پمپ ساید چنل قابلیت کارکرد پیوسته و دائمی دارند. یک جاروی صنعتی قادر خواهد بود مواد مایع و جامد سنگین و با چگالی بالا را مکش کند و در مخزن بزرگ و مقاوم خود جای دهد. این دستگاه ها نیز قادرند مواد سمی، اسیدی و خورنده را جمع آوری نموده و از انتشار دوباره آن ها در محیط جلوگیری کند. جاروبرقی صنعتی در مدل های بسیار متنوعی ارائه شده اند تا به این وسیله امکان جمع آوری، انتقال مواد و حذف انواع آلودگی های صنعتی و سخت فراهم گردد. مدل های مختلف جاروبرقی صنعتی به فیلترهای کارآمد و قدرتمندی مجهز هستند، که ذرات بسیار ریز و کوچک را در خود نگه داشته و از ورود آن ها به واحد مکنده و هم چنین بازگشت به محیط ممانعت می کند. جاروبرقی های صنعتی همگی از نوع جاروبرقی سطلی هستند و مخزن آن ها از مدل های تجاری و نیمه صنعتی بسیار بزرگ تر است. برای دریافت قیمت جارو برقی صنعتی ابراهیم با شماره 87184-021 تماس حاصل فرمایید. 


نظافت ذرات ریز چوب با  جارو برقی صنعتی

جارو برقی صنعتی تخصصی

از انواع جاروبرقی صنعتی تخصصی می توان به غبارگیرها، جاروبرقی صنعتی مکش و جداسازی مواد جامد و مایع، جارو برقی صنایع داروسازی، جارو برقی تخصصی مکش الیاف و رشته های نخی در صنایع نساجی و مکنده های صنعتی و جارو برقی های ضد انفجار اشاره نمود که دارای طراحی اختصاصی برای هستند. قیمت جارو برقی صنعتی تخصصی به نسبت جاروبرقی صنعتی بالا تر می باشد، اما خرید و استفاده از آن در محیط صنایع جهت جمع آوری آلودگی های خاص میتواند هزینه های بالای نگهداری و نظافت را کاهش دهد.


جاروبرقی صنعتی کارهای سنگین

در برخی از مراکز صنعتی جهت جمع آوری آلودگی های ایجاد شده و ضایعات به وجود آمده در هنگام فرآیند تولید نیاز به وجود جاروبرقی صنعتی قوی تری است تا مواد سنگین و چگال را به صورت پیوسته جمع آوری کند. از همین رو دستگاه های فوق العاده پر قدرت جاروی صنعتی سخت کار طراحی و ساخته شده تا به این ترتیب امکان انجام هر گونه فعالیت نظافتی سخت در شرایط سخت کاری فراهم گردد. مکنده صنعتی یا جارو برقی صنعتی سنگین کار علاوه بر بهره مندی از واحد فیلتراسیون قدرتمند مجهز به فناوری سایکلون بوده که موجب جدا سازی ذرات سبک از هوا شده و پیش از آن که ذرات با فیلتر تماس پیدا کنند، به طور مستقیم وارد مخزن می شوند که در نتیجه آن میزان بازدهی و طول عمر فیلتر افزایش می یابد. 


دستگاه  جارو برقی صنعتی  کارخانه

مکنده هواکار

جاروهای هواکار برای عمل کردن نیازی به برق ندارند، جهت نظافت و جمع آوری مواد در محیط هایی با دسترسی کم به جریان برق و یا محدودیت استفاده از برق به کار می روند. مکنده هواکار از طریق دریافت هوای فشرده مرکزی یا سیار تغذیه می گردد و دارای پمپ مکش ونتوری است که مسیری مستقیم برای ورود و خروج داشته که در این مسیر یک ورودی دیگر برای مکش هوای فشرده تعبیه گردیده و سبب مکش مواد می شود. برخی از انواع مکنده هواکار دارای گواهی نامه ATEX و ضد انفجار می باشند که برای نظافت محیط های دارای مواد اشتعال زا و یا جمع آوری مواد جامد و مایع انفجاری طراحی و ساخته شده اند. خرید یک دستگاه جاروبرقی صنعتی هواکار، در جمع آوری آلودگی های صنعتی در این مجموعه ها از بروز حوادث پیشگیری نموده و در ارتقا سطح ایمنی محیط تاثیر گذار خواهد بود.


جاروبرقی ابراهیم مناسب صنایع دارویی

مکنده کامیونی

این سری از دستگاه های مکنده صنعتی قدرت مکش فوق العاده زیادی دارند که برای مکش و جمع آوری حجم عظیمی از مواد سخت و سنگین مورد استفاده قرار می گیرند و جهت کارکرد در محیط های خشن و شرایط سخت و دشوار کاری مناسب هستند. کارخانه های سیمان، صنایع فولاد و ... از جمله صنایعی هستند که مکنده کامیونی در آن ها کاربرد فراوان دارد. 


خرید جارو برقی صنعتی چه مزایایی به همراه دارد؟

جارو برقی صنعتی یا مکنده صنعتی مواد را به طور کامل و صحیح جمع آوری نموده و مانع از بازگشت گرد و خاک به محیط می شود. از تجمع گرد و غبار و آلودگی جلوگیری نموده و سبب حفظ ایمنی محیط کار و کاهش خطرات می گردد. با خرید و استفاده از دستگاه های جاروبرقی صنعتی زمان مورد نیاز برای انجام عملیات نظافت کاهش قابل توجهی یافته و متناسب با آن بازده کاری افزایش می یابد. این تجهیزات قادر به مکش مواد سمی بوده و به این طریق سلامت کارکنان و ایمنی محیط کار حفظ می شود. هم چنین با بهره مندی از جاروبرقی صنعتی یا مکنده صنعتی می توان میزان هدر رفت مواد ارزشمند را کاهش داد و مواد از دست رفته و قابل بازگشت را به چرخه تولید باز گرداند که در نتیجه آن هزینه های گزاف و خسارت های مالی از میان برداشته می شود.

قیمت جارو برقی صنعتی با توجه به انواع مختلف آن و ویژگی های منحصر به فرد آنها در بازه های مختلف می باشد و صاحبان مجموعه میتوانند با توجه به نیاز خود و نوع آلودگی که با آن مواجه هستن، اقدام به خرید جارو برقی صنعتی مناسب نمایند. این تنوع قیمت جارو برقی صنعتی و توانایی های ویژه هر یک، کاربرد این دستگاه نظافت مکانیزه در محیط مجموعه های مختلف تجاری، صنعتی و اداری امکان پذیر نموده است.


سوالات متداول درباره دستگاه جارو برقی صنعتی

1 2 3 4
1 2 3 4
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱