کارواش صنعتی

کارواش صنعتی چیست ؟

دستگاه کارواش صنعتی یا واترجت صنعتی یک شوینده فشار قوی است که جریان معمولی آب را از یک منبع بیرونی دریافت کرده و به آب پر فشار و با سرعت بالا تبدیل می کند. نظافت و شستشوی سطوح کف، دیوار ها و تجهیزات امری ضروری در صنایع بوده و از آن جایی که تاثیر به سزایی در ارتقای سلامت محیط و افزایش عمر مفید تجهیزات دارد، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مکانیزه هم چون دستگاه های واتر جت صنعتی بهترین گزینه برای تامین نیاز های نظافتی محیط خواهد بود. دستگاه واترجت صنعتی به یک پمپ جا به جایی مثبت مجهز گردیده که وظیفه ایجاد جریان آب فشار قوی را بر عهده دارد و مهم ترین بخش هر دستگاه واترجت به شمار می آید. اساس عملکرد دستگاه کارواش صنعتی به گونه ای است که با پاشش آب فشار قوی بر روی سطح آلوده، پیوند های شیمیایی و بین مولکولی ایجاد شده در بین ذرات آلاینده و سطح را سست نموده و در نتیجه سبب جدا شدن و حذف انواع آلودگی های سخت می گردد.


 کارواش صنعتی


پارامتر های مهم در یک دستگاه واترجت صنعتی

در یک دستگاه واترجت صنعتی فشار و دبی دو مشخصه اصلی دستگاه بوده و تعیین کننده میزان توانایی دستگاه واتر جت صنعتی در از بین بردن آلودگی ها می باشند. با بیشتر شدن فشار آب خروجی قدرت دستگاه واتر جت در حذف آلودگی افزایش می یابد و افزایش نرخ جریان (دبی) نیز سبب بالا رفتن سرعت عملیات شستشو و نظافت می شود. دستگاه های واتر جت صنعتی بسته به میزان فشار و دبی در انواع مختلف و مدل های متنوع از رده های خانگی گرفته تا دستگاه هایی در سطح تجاری و صنعتی و فوق فشار قوی تولید شده اند که این تنوع امکان استفاده از دستگاه واترجت صنعتی را در محیط های گوناگون جهت رفع نیازهای مختلف مشتریان به وجود می آورد. این مشخصات بر قیمت کارواش صنعتی اثر گذار هستند.


 واترجت صنعتی

مدل های مختلف دستگاه واترجت صنعتی بر اساس فشار کاری

از آن جایی که هر یک از دستگاه های جت واش صنعتی بازه فشار و دبی مخصوص به خود دارند، توجه به فشار و دبی دستگاه و نوع عملیات نظافتی، اهمیت ویژه ای در کیفیت و سرعت عملیات دارند. به عبارت دیگر انتخاب دستگاهی با فشار نامناسب با نوع عملیات، یا توانایی لازم برای انجام عملیات را ندارد یا می تواند به سطوح هدف آسیب برساند. معمولا دستگاه های کارواش صنعتی بر اساس میزان فشار تولیدی به دو دسته کارواش صنعتی فشار قوی و واترجت فوق فشار قوی تقسیم می شوند. دستگاه جت واتر فشار قوی برای انجام کلیه امور نظافتی چون شستشوی سطوح عمودی، افقی و ناهموار، رسوب گیری، جرم زدایی و خزه تراشی و مانند این ها مناسب بوده در حالی که واترجت های فوق فشار قوی در انجام عملیات های سنگین نظافتی هم چون تخریب بتن، رنگ بری و لایه برداری از روی سطوح هدف کارآیی ویژه ای دارند. اغلب دستگاه های واتر جت صنعتی مجهز به پیچ تنظیم فشار می باشند که امکان انتخاب فشار کاری مناسب با نوع عملیات را برای کاربر فراهم می نماید.


دستگاه کارواش

دسته بندی واترجت های صنعتی بر اساس دمای آب خروجی

دستگاه جت واش صنعتی بر اساس درجه حرارت آب خروجی به دو دسته واترجت آب سرد و واترجت آب گرم تقسیم بندی می شود که بر قیمت واترجت صنعتی اثر دارد. اغلب دستگاه های جت واش صنعتی از نوع واترجت آب سرد می باشند، مدل های آب گرم دستگاه کارواش صنعتی که با عنوان دستگاه کارواش آب گرم نیز شناخته می شوند، به منظور افزایش دمای آب خروجی مجهز به سیستم گرمکن هستند. از آن جایی که ورود آب با حرارت بالا به داخل پمپ کارواش ، به آن آسیب زده و عمر مفید دستگاه را کاهش می دهد، سیستم گرمکن چه به صورت  یکپارچه و چه به صورت مجزا از دستگاه واتر جت، همواره بعد از پمپ قرار می گیرد. گرمکن های به کار رفته در دستگاه های کارواش دستی و کارواش سیار یا از نوع دیزلی هستند یا از نوع الکتریکی. سیستم های گرمکن دیزلی در مقایسه با انواع الکتریکی توانایی بالاتری در افزایش دمای آب دارند زیرا ساختار مشعل گرمکن استوانه ای شکل بوده و آب مدت زمان بیشتری در آن باقی می ماند، در نتیجه آب به اندازه کافی گرم می شود. اگر چه دستگاه های جت واتر آب سرد از توانایی لازم و کافی برای انجام عملیات های نظافتی بر خوردار می باشند اما واتر جت های فشار قوی آب گرم، کارایی ویژه ای در نظافت و از بین بردن آلودگی های چرب، روغنی و الکترواستاتیک داشته و به واسطه استفاده از آب با حرارت های بالا می توانند برای ضد عفونی سطوح نیز به کار روند. قیمت واترجت آب گرم از مدل مشابه آب سرد بالاتر می باشد.


واتر جت صنعتی

مزایای خرید دستگاه واترجت صنعتی

شوینده فشار قوی یک ابزار کارآمد و ایمن بوده و کاربر با اطمینان و ایمنی کامل می تواند دستگاه را به کار گیرد؛ علاوه بر این رده های گوناگون دستگاه واترجت صنعتی آلودگی، جرم، رسوبات و ... را از میان بر می دارند بدون آن که کوچک ترین آسیبی به سطح اصلی وارد شود. ابداع این طیف از دستگاه های نظافت صنعتی فعالیت های سخت و دشوار لایه برداری، جرم بری، رسوب زدایی، زنگ بری، حذف رنگ های پوسیده، حذف آلودگی های چرب و روغنی و بسیاری دیگر از فرآیندهای نظافتی را به میزان قابل توجهی سهولت و سرعت بخشیده و نتیجه ای با کیفیت و بی نظیر بر جای می گذارد. کاهش در هزینه ها و افزایش بهره وری در کنار ارتقا کیفیت نظافت از جمله مزایای استفاده از دستگاه واترجت صنعتی یا همان واترجت های صنعتی در نظافت می باشد.


دستگاه  واترجت صنعتی

نقش واترجت صنعتی در کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری

دستگاه های واترجت صنعتی در مقایسه با شیوه های سنتی نظافت مانند شستشو با شلنگ و فشار معمولی آب، حجم کمتری از آب را برای شستشو استفاده کرده و موجب صرفه جویی در مصرف آب می گردند. علاوه بر این فشار تولید شده توسط این دستگاه ها بدون نیاز به مواد شوینده توانایی لازم و کافی برای نظافت و از بین بردن آلودگی ها را دارا بوده و از این رو دستگاه هایی سازگار با محیط زیست می باشند. از سوی دیگر سرعت عملیات نظافت با دستگاه های شوینده فشار قوی بسیار بالاتر از شیوه های سنتی بوده و به تعداد نیروی خدماتی کمتری نیز نیاز دارد. کاهش در تعداد نیروی خدماتی از یک سو و کاهش در مصرف آب، مواد شوینده و زمان لازم برای انجام نظافت از سوی دیگر، موجب کاهش چشم گیر هزینه ها و افزایش سود و بهره وری کسب و کار می گردد.


خرید کارواش

ارتقای کیفیت نظافت با استفاده از دستگاه واتر جت صنعتی

امکان تنظیم فشار در انواع دستگاه واترجت صنعتی دستی و انتخاب فشار عملیاتی مناسب با نوع آلاینده ها و جنس سطوح نظافتی، در کنار ارائه نظافتی موثر و با کیفیت مانع از ایجاد آسیب به سطوح نظافتی می گردد. از سوی دیگر استفاده از لنس ها و نازل های متنوع در دستگاه های شوینده فشار قوی، امکان دسترسی و نظافت نقاط دور از دسترس را به راحتی برای کاربر فراهم نموده و موجب ارتقا کیفیت نظافت در مقایسه با شیوه های سنتی می شود.


مدل های مختلف دستگاه واترجت  براساس منبع تغذیه

دستگاه های شوینده فشار قوی به دو گروه موتور الکتریکی و موتور بنزینی تقسیم بندی می شوند.


دستگاه کارواش

واترجت الکتریکی

دستگاه های کارواش صنعتی الکتریکی خود در دو مدل تک فاز و سه فاز ارائه شده اند. واترجت تک فاز یا دستگاه کارواش تک فاز دسته ای از شوینده های فشار قوی هستند که نیروی محرکه موتور از برق تک فاز یعنی برق شهری تامین می شود و فشار عملیاتی آن ها زیر 200 بار می باشد. دستگاه های واترجت سه فاز یا کارواش سه فاز فشار کاری بیشتر از 200 بار را در بر می گیرند و برای تامین نیروی محرکه آن ها بر 400 ولت مورد نیاز می باشد. دستگاه های واترجت صنعتی سه فاز نسبت به دستگاه کارواش صنعتی تک فاز توان و قدرت بیشتری دارند که آن ها را برای شستشوهای عمیق و صنعتی مناسب می سازد.


واترجت بنزینی

دسته دیگری از شوینده های فشار قوی دستگاه های واترجت بنزینی یا کارواش بنزینی هستند و این دستگاه های واترجت صنعتی بنزینی بدون نیاز به برق کار می کنند، از همین رو جهت به کارگیری در محیط هایی که به برق دسترسی ندارند، بسیار مناسب و ایده آل هستند و بهتر از در فضای باز و یا دارای تهویه مناسب به کار گرفته شود.


خرید دستگاه کارواش

انواع نازل کارواش صنعتی

دستگاه های کارواش دستی یا کارواش سیار دارای قابلیت تجهیز شدن به نازل های گوناگونی هستند که امکان انجام فرایند های متنوعی را فراهم می آورد. نازل تخت نازلی است که برای شستشوهای سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و یکی رایج ترین انواع نازل می باشد. یکی دیگر از نازل های پرکاربرد نازل دوار است که برای از بین بردن آلودگی های سخت تر به کار می رود زیرا با چرخاندن لایه آلودگی آن ها را با قدرت بالاتری از سطح جدا می سازد. نازل سوزنی نازل خاصی است که برای انجام عملیات سنگین تر مانند برش دادن، تخریب بتن و ... به کار گرفته می شود. دستگاه های واترجت صنعتی دارای قابلیت تجهیز شدن به نازل زمین شوی هستند که به منظور از بین بردن آلودگی های عمیق و تثبیت شده بر روی سطح زمین مورد استفاده قرار می گیرند. تمامی نازل های دستگاه کارواش صنعتی در محیط های گوناگون با کاربری های مختلف، کاربردهای فراوان داشته و مزیت های منحصر به فردی ارائه می دهند. قیمت دستگاه کارواش براساس تجهیزات ارائه شده به همراه آن می تواند متغیر باشد.سوالات متداول درباره دستگاه کارواش صنعتی

1 2 3 4
1 2 3 4
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱