پمپ کارواش صنعتی

پمپ کارواش صنعتی چیست ؟

دستگاه  پمپ کارواش صنعتی  یا کارواش صنعتی یک شوینده فشار قوی است که جریان معمولی آب را از یک منبع بیرونی دریافت کرده و به آب پر فشار و با سرعت بالا تبدیل می کند. نظافت و شستشوی سطوح کف، دیوار ها و تجهیزات امری ضروری در صنایع بوده و از آن جایی که تاثیر به سزایی در ارتقای سلامت محیط و افزایش عمر مفید تجهیزات دارد، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مکانیزه هم چون دستگاه های واتر جت صنعتی بهترین گزینه برای تامین نیاز های نظافتی محیط خواهد بود.

دستگاه کارواش صنعتی به یک پمپ جا به جایی مثبت مجهز گردیده که وظیفه ایجاد جریان آب فشار قوی را بر عهده دارد و مهم ترین بخش هر دستگاه واترجت به شمار می آید. اساس عملکرد دستگاه پمپ کارواش صنعتی به گونه ای است که با پاشش آب فشار قوی بر روی سطح آلوده، پیوند های شیمیایی و بین مولکولی ایجاد شده در بین ذرات آلاینده و سطح را سست نموده و در نتیجه سبب جدا شدن و حذف انواع آلودگی های سخت می گردد.

عکس معرفی بخش های  پمپ کارواش صنعتی


پارامتر های مهم در یک دستگاه کارواش صنعتی

ویژگی ها و پارامتر های مختلفی در قیمت واترجت کارواش صنعتی تاثیر گذار هستند که از مهمترین بخش های این دستگاه مکانیزه به حساب می آیند. در یک دستگاه کارواش صنعتی فشار و دبی دو مشخصه اصلی دستگاه بوده و تعیین کننده میزان توانایی دستگاه واتر جت صنعتی در از بین بردن آلودگی ها می باشند. با بیشتر شدن فشار آب خروجی قدرت دستگاه واتر جت در حذف آلودگی افزایش می یابد و افزایش نرخ جریان (دبی) نیز سبب بالا رفتن سرعت عملیات شستشو و نظافت می شود. دستگاه های واتر جت صنعتی بسته به میزان فشار و دبی در انواع مختلف و مدل های متنوع از رده های خانگی گرفته تا دستگاه هایی در سطح تجاری و صنعتی و فوق فشار قوی تولید شده اند. این تنوع طراحی ساخت و قیمت امکان استفاده از دستگاه کارواش صنعتی را در محیط های گوناگون جهت رفع نیازهای مختلف مشتریان به وجود می آورد. تنوع ویژگی ها و مشخصات این دستگاه مکانیزه بر قیمت پمپ کارواش صنعتی  اثر گذار هستند.

 


شستشوی قطعات فلزی با دستگاه کارواش آب گرم ابراهیم

انو اع مختلف دستگاه کارواش صنعتی بر اساس فشار کاری

از آن جایی که هر یک از دستگاه های کارواش صنعتی بازه فشار و دبی مخصوص به خود دارند، توجه به فشار و دبی دستگاه و نوع عملیات نظافتی، اهمیت ویژه ای در کیفیت و سرعت عملیات دارند. به عبارت دیگر انتخاب دستگاهی با فشار نامناسب با نوع عملیات، یا توانایی لازم برای انجام عملیات را ندارد یا می تواند به سطوح هدف آسیب برساند. معمولا دستگاه های پمپ کارواش صنعتی بر اساس میزان فشار تولیدی به دو دسته پمپ کارواش صنعتی فشار قوی و واترجت فوق فشار قوی تقسیم می شوند. دستگاه کارواش فشار قوی صنعتی برای انجام کلیه امور نظافتی چون شستشوی سطوح عمودی، افقی و ناهموار، رسوب گیری، جرم زدایی و خزه تراشی و مانند این ها مناسب بوده در حالی که واترجت های فوق فشار قوی در انجام عملیات های سنگین نظافتی هم چون تخریب بتن، رنگ بری و لایه برداری از روی سطوح هدف کارآیی ویژه ای دارند. اغلب دستگاه های واتر جت صنعتی مجهز به پیچ تنظیم فشار می باشند که امکان انتخاب فشار کاری مناسب با نوع عملیات را برای کاربر فراهم می نماید.


عکس کاربردی دستگاه کارواش در شستشوی قطعات

واترجت های آب سرد یا کارواش صنعتی آب گرم؟

یکی از دسته بندی های واترجت ها، طبقه بندی آنها بر اساس نوع دمای آب خروجی دستگاه است. دستگاه کارواش صنعتی بر اساس درجه حرارت آب خروجی به دو دسته واترجت آب سرد و کارواش آب گرم صنعتی تقسیم بندی می شو که بر قیمت کارواش صنعتی اثر دارد. اغلب دستگاه های واتر جت صنعتی از نوع واترجت آب سرد می باشند، مدل های آب گرم دستگاه کارواش فشار قوی صنعتی که با عنوان دستگاه کارواش آب گرم نیز شناخته می شوند، به منظور افزایش دمای آب خروجی مجهز به سیستم گرمکن هستند. از آن جایی که ورود آب با حرارت بالا به داخل پمپ کارواش، میتواند به دستگاه آسیب وارد کرده و عمر مفید دستگاه را کاهش دهد، سیستم گرمکن به صورت یکپارچه یا مجزا از دستگاه واتر جت، همواره بعد از پمپ قرار می گیرد.

گرمکن های به کار رفته در دستگاه های کارواش دستی و کارواش سیار، از نوع دیزلی یا الکتریکی می باشد. سیستم های گرمکن دیزلی در مقایسه با انواع الکتریکی توانایی بالاتری در افزایش دمای آب دارند زیرا ساختار مشعل گرمکن استوانه ای شکل بوده و آب مدت زمان بیشتری در آن باقی می ماند، در نتیجه آب به اندازه کافی گرم می شود. اگر چه دستگاه های واتر جت صنعتی آب سرد از توانایی لازم و کافی برای انجام عملیات های نظافتی بر خوردار می باشند اما واترجت های فشار قوی آب گرم صنعتی، کارایی ویژه ای در نظافت و از بین بردن آلودگی های چرب، روغنی و آلاینده های سخت دارند و به واسطه استفاده از آب با حرارت های بالا می توانند در فرایند های ضد عفونی سطوح نیز به کار روند. قیمت واترجت کارواش صنعتی آب گرم از مدل مشابه آب سرد بالاتر می باشد.


شستشوی سطوح کف با کارواش صنعتی

مزایای خرید دستگاه کارواش صنعتی

کارواش صنعتی فشار قوی یک ابزار کارآمد و ایمن بوده و کاربر با اطمینان و ایمنی کامل می تواند از این دستگاه در فرایند نظافت سطوح استفاده نماید. علاوه بر این رده های گوناگون دستگاه کارواش صنعتی آلودگی، جرم، رسوبات و ... را از میان بر می دارند بدون آن که کوچک ترین آسیبی به سطح اصلی وارد شود. ابداع واتر جت یا دستگاه کارواش صنعتی فعالیت های سخت و دشوار نظافتی همچون لایه برداری، جرم بری، رسوب زدایی، زنگ بری، حذف رنگ های پوسیده، حذف آلودگی های چرب و روغنی و بسیاری دیگر از فرآیندهای نظافتی را به میزان قابل توجهی سهولت و سرعت بخشیده و نتیجه ای با کیفیت و بی نظیر بر جای می گذارد. کاهش در هزینه ها و افزایش بهره وری در کنار ارتقا کیفیت نظافت از جمله مزایای استفاده از دستگاه کارواش صنعتی یا همان واترجت های صنعتی در نظافت می باشد.


عکس دستگاه کارواش صنعتی آب گرم

آیا میتوان با استفاده از کارواش صنعتی هزینه نظافت را کاهش داد؟

یکی از دغدغه های کاربران برای استفاده از شیوه های نظافت صنعتی کاهش هزینه های نظافت است. دستگاه های کارواش صنعتی در مقایسه با شیوه های سنتی نظافت مانند شستشو با شلنگ و فشار معمولی آب، حجم کمتری از آب را برای شستشو استفاده کرده که موجب صرفه جویی در مصرف آب می گردند. علاوه بر این فشار تولید شده توسط این دستگاه ها بدون نیاز به مواد شوینده توانایی لازم و کافی برای نظافت و از بین بردن آلودگی ها را دارا بوده و از این رو پمپ کارواش صنعتی یا دستگاه کارواش سازگار با محیط زیست می باشد. به علاوه سرعت عملیات نظافت با دستگاه های شوینده فشار قوی بسیار بالاتر از شیوه های سنتی بوده و تنها یک کاربر میتواند با استفاده از آن محدوده گسترده ای را نظافت کند. کاهش در تعداد نیروی خدماتی از یک سو و کاهش در مصرف آب، مواد شوینده و زمان لازم برای انجام نظافت از سوی دیگر، موجب کاهش چشم گیر هزینه ها و افزایش سود و بهره وری کسب و کار می گردد.


خرید دستگاه کارواش صنعتی

ارتقا کیفیت نظافت با دستگاه کارواش

مزایای استفاده از دستگاه کارواش صنعتی میتواند از بزرگترین برتری های استفاده از این دستگاه نظافت مکانیزه در مقابل نظافت دستی باشد. امکان تنظیم فشار در انواع دستگاه کارواش صنعتی دستی و انتخاب فشار عملیاتی مناسب با نوع آلاینده ها و جنس سطوح نظافتی، در کنار ارائه نظافتی موثر و با کیفیت مانع از ایجاد آسیب به سطوح نظافتی می گردد. از سوی دیگر استفاده از لنس ها و نازل های متنوع در دستگاه های شوینده فشار قوی، امکان دسترسی و نظافت نقاط دور از دسترس را به راحتی برای کاربر فراهم نموده و موجب ارتقا کیفیت نظافت در مقایسه با شیوه های سنتی می شود. استفاده از یک دستگاه کارواش صنعتی با قیمت مناسب و استفاده از تجهیزات جانبی مناسب میتواند شما را از کیفیت بالای نظافت بهره مند سازد و فرایند نظافت را به میزان زیادی ارتقا دهد.


تفاوت های پمپ کارواش صنعتی دیزلی و الکتریکی

یکی از دسته بندی های دستگاه پمپ کارواش صنعتی طبقه بندی این کارواش فشار قوی بر اساس نوع منبع تغذیه آن است. دستگاه کارواش با دو نوع منبع تغذیه دیزلی یا بنزینی و موتور الکتریکی طراحی و تولید شده اند:


شستشوی آلودگی های عمیق با دستگاه  پمپ کارواش صنعتی

واترجت الکتریکی

دستگاه های پمپ کارواش صنعتی الکتریکی خود در دو مدل تک فاز و سه فاز ارائه شده اند. واترجت تک فاز یا دستگاه کارواش تک فاز دسته ای از شوینده های فشار قوی هستند که نیروی محرکه موتور از برق تک فاز یعنی برق شهری تامین می شود. فشار عملیاتی واتر جت های صنعتی موتور الکتریکی تک فاز زیر 200 بار می باشد. دستگاه های واترجت سه فاز یا کارواش صنعتی سه فاز فشار کاری بیشتر از 200 بار را در بر می گیرند و برای تامین نیروی محرکه آن ها بر 400 ولت مورد نیاز می باشد. دستگاه های کارواش صنعتی سه فاز نسبت به دستگاه کارواش صنعتی تک فاز توان و قدرت بیشتری دارند که آن ها را برای شستشوهای عمیق و صنعتی مناسب می سازد و از قیمت بالاتری برخوردارند.


واترجت بنزینی

دسته دیگری از دستگاه های کارواش فشار قوی، واترجت بنزینی یا کارواش بنزینی هستند. این دستگاه های کارواش صنعتی بنزینی بدون نیاز به برق کار می کنند، از همین رو جهت به کارگیری در محیط هایی که به برق دسترسی ندارند، بسیار مناسب و ایده آل هستند. بهتر است از کارواش های صنعتی بنزینی در فضای باز و یا دارای تهویه مناسب استفاده شود.


خرید دستگاه کارواش صنعتی آبسرد

تجهیزات جانبی و نازل های مختلف دستگاه پمپ کارواش صنعتی

استفاده از تجهیزات جانبی در دستگاه های کارواش دستی یا کارواش سیار میتواند سهولت بیشتر کاربر حین کارکرد با این دستگاه نظافتی را به همراه داشته باشد. قابلیت تجهیز شدن به نازل های گوناگون امکان انجام فرایند های متنوعی را برای کاربر فراهم می آورد. یکی از رایج ترین نازل ها در دستگاه پمپ کارواش صنعتی نازل تخت است که برای شستشو انواع سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. به کار گیری تازل های دوار برای از بین بردن آلودگی های سخت تر میتواند سرعت فرایند نظافت شما را افزایش دهد و با پاشش آب به صورت چرخشی لایه آلودگی سطوح را با قدرت بالاتری جدا سازد. نازل سوزنی نازل خاصی است که برای انجام عملیات سنگین تر مانند برش دادن، تخریب بتن و ... به کار گرفته می شود.

دستگاه های کارواش صنعتی دارای قابلیت تجهیز شدن به نازل زمین شوی هستند که به منظور از بین بردن آلودگی های عمیق و تثبیت شده بر روی سطح زمین مورد استفاده قرار می گیرند. تمامی نازل های دستگاه پمپ کارواش صنعتی در محیط های گوناگون با کاربری های مختلف، کاربردهای فراوان داشته و مزیت های منحصر به فردی ارائه می دهند. قیمت واترجت کارواش صنعتی براساس تجهیزات ارائه شده به همراه آن می تواند متغیر باشد.

موارد استفاده از دستگاه کارواش در صنایع و مراکز تجاری

به کار گیری دستگاه پمپ کارواش صنعتی در محیط های صنعتی و تجاری میتواند با افزایش کیفیت و سرعت نظافت فرایند نظافت بهینه تری فراهم آورد. از سوی دیگر استفاده از این تجهیزات مکانیزه در نظافت در شستشوی مکاشین آلات صنعتی کارکرد بهینه آنها را تضمین نموده و ایمنی کار با آن را افزایش خواهد داد. در مجموعه های تجاری شستشوی سطوح پارکینگ با استفاده از دستگاه کارواش صنعتی باعث برطرف شدن لکه های چربی و رد لاستیک خودرو ها شده و جلوه زیبایی به محیط خواهد بخشید. استفاده از دستگاه واترجت در شستشو و نظافت خودرو نیز میتواند کیفیت مطلوبی بر جای گذارد. این دستگاه با قدرت نفوذ آب پاشش شده و ایجاد دسترسی به نقاط مختلف خودرو آلودگی های آن را به طور کامل برطرف خواهد نمود.سوالات متداول درباره دستگاه پمپ کارواش صنعتی

1 2 3 4
1 2 3 4
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱