برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱

کارواش ماشین

کارواش ماشین چیست ؟

دستگاه کارواش ماشین یا دستگاه شستشوی ماشین سیستمی مکانیزه می باشد که به منظور شستشو اتوماتیک اتومبیل و خودروهای سنگین طراحی و تولید شده است. ساختار دستگاه های کارواش مکانیزه از جنس فولاد و با روکش گالوانیزه بوده که ایمنی و مقاومت دستگاه را در شرایط کاری مرطوب افزایش می دهد و از اجزا هوشمند حفاظتی و کنترلی تشکیل شده است که ایمنی وسایل نقلیه را در حین انجام عملیات شستشو تضمین می کند. در طراحی و ساخت سیستم شستشو اتوماتیک از پیشرفته ترین و نوین ترین فناوری های روز بهره گیری شده که در نتیجه آن تجهیزاتی با کیفیت، قابل اطمینان، ایمن و با دوام عرضه گشته است و شستشویی با کیفیت بی نظیر و ایمنی منحصر به فرد ارائه می دهد. راه اندازی کارواش اتومات شامل نصب ماژول های مهمی مانند کانوایر (نوار نقاله)، نازل های پاشش آب و مواد شوینده، برس، خشک کن، انواع سنسورهای هوشمند و... می باشد که عملکرد هماهنگ آن ها با یکدیگر شستشو خودرو با کیفیت مطلوب را نتیجه می دهد. این دستگاه ها به دو دسته کارواش دروازه ای و کارواش مکانیزه تونلی با ویژگی های گوناگون تقسیم بندی می شود که هنگام خرید کارواش ماشین متناسب با تجهیزات هر مدل می توان قیمت کارواش تمام اتوماتیک ابراهیم را براورد نمود.


عکس شستشوی خودرو با  کارواش ماشین

قیمت کارواش ماشین

براورد هزینه کارواش و بررسی قیمت دستگاه کارواش اتوماتیک یکی از مراحل بسیار مهم پیش از اقدام برای خرید کارواش ماشین و راه اندازی آن می باشد. سیستم لوله کشی، ابزار پاشش آب پرفشار، تجهیز به دستگاه کارواش اتوماتیک دستی (واترجت) ، مواد شوینده و فوم مناسب، نیروی خدماتی، دستگاه های مورد نیاز به منظور نظافت داخل خودرو نظیر دستگاه جاروبرقی کارواشی، بخار شوی و... همگی از جمله تجهیزات لازم و بعضا دلخواهی است که تعیین کننده قیمت دستگاه کارواش ماشین  در حالت کلی می باشد. قیمت دستگاه کارواش با توجه به پیچیدگی های کارکرد و ساختار دستگاه کارواش ماشین ، بسیار پایین تر و برای کسب و کار های کوچکتر مناسب تر است. بهره گیری از دستگاه ها و تجهیزات با کیفیت اگرچه ممکن است در ابتدای کار هزینه راه اندازی کارواش ماشین را افزایش دهد ولی در بلند مدت موجب بازگشت سرمایه اولیه خواهد شد. برای دریافت لیست قیمت کارواش اتومات و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این تجهیزات نظافت میتوانید با مشاورین و کارشناسان مجموعه ابراهیم در تماس باشید.


روند کلی عملکرد کارواش های اتوماتیک

در حالت کلی مکانیزم شستشو در کارواش تمام اتوماتیک دارای این روند است: پیش شستشو که آب با فشار قوی روی بدنه پاشش می شود و اجرام چسبیده شده به بدنه خودرو را می زداید، پاشش شامپو و پاشش فوم روی بدنه خودرو از طریق نازل ها، برس زنی که با شامپو و فوم های موجود خودرو را شستشو می دهد، آب کشی نهایی دستگاه کارواش مکانیزه ماشین که آلودگی ها و مواد شوینده باقی مانده را از اتومبیل می شوید، پاشش واکس یا سوپر واکس که هم به منظور جلادهی و هم برای کمک به تجمیع قطرات آب برای سهولت در کار خشک کردن انجام می شود و در نهایت آخرین مرحله خشک کردن است که با پاشش هوا با فشار روی بدنه، قطرات جمع شده را از روی بدنه می زداید. به هنگام راه اندازی کارواش ماشین باید به این نکته توجه کرد که مرحله پیش شستشو همیشگی نیست و بهره گیری از این مرحله باعث می شود که قبل از ورود به مراحل شستشو، ماشین از شن و ماسه و آلودگی های بزرگ پاک شود و ضمن سهولت فرایند شستشو، با کشیدن برس روی بدنه، آسیبی به بدنه خودرو وارد نشده و همچنین باقی ماندن شن و ماسه در لابلای برس ها موجب آسیب به برس ها نگردد. در هنگام خرید توجه به نوع و ظرفیت دستگاه بر قیمت کارواش تمام اتوماتیک ابراهیم تاثیر دارد و به صورت کلی از تجهیزات و خدمات ارائه شده در محل از عوامل مهم تعیین قیمت دستگاه کارواش ماشین خودرو می باشد.


عکس مراحل احداث  کارواش ماشین

انواع کارواش تمام اتوماتیک از جنبه مکانیزم شستشو

دستگاه کارواش ماشین شامل دو نوع است که هر کدام از آن ها مکانیزم مخصوص به خود را دارند. کارواش تونلی و کارواش ریلی نام هایی است که به این دو دسته اتلاق می گردد. اگرچه اساس عملکرد این دو سیستم مشابه یکدیگر می باشد، قیمت کارواش اتوماتیک شوی یا قیمت دستگاه کارواش مکانیزه ماشین متناسب با تجهیزات و نوع دستگاه متفاوت می باشد. در کارواش ریلی ماژول ها روی دستگاه به صورت ثابت و یکجا قرار گرفته اند و دستگاه با حرکت به جلو و عقب، خودرو را شستشو می دهد اما در کارواش تونلی ماژول ها از یکدیگر مجزا هستند و خودرو روی نوار نقاله حرکت کرده و با رسیدن به ماژول های مختلف، تحت شستشو قرار می گیرد. خرید کارواش ماشین و راه اندازی کارواش اتومات تونلی برای مکان هایی با تعداد مراجعه کنندگان زیاد مناسب می باشد اما با وجود مزیت ها و پشتیبانی کردن از تعداد بیشتر خودرو، فضای زیادتری را نسبت به کارواش ریلی نیاز دارد. دستگاه های ماشین شوی دروازه ای و تونلی قابلیت شستشو انواع ماشین های سواری، ون و وانت را دارند.


راه اندازی  کارواش ماشین

بخش های کارواش ماشین

دستگاه کارواش تمام اتوماتیک شامل ماژول های متفاوتی است که هرکدام فعالیت تخصصی خود را انجام داده و در کنار هم باعث شستشو خودرو با کیفیت مطلوب خواهند شد. اگرچه برخی کارواش مکانیزه دارای امکانات بیشتر و مراحل تخصصی تری در شستشو می باشند ولی بخش هایی که در ادامه به آنها اشاره می شود از بخش های اصلی دستگاه کارواش اتوماتیک به شمار می آید. با توجه به ماژولار بودن دستگاه خرید دستگاه کارواش ماشین با امکانات ارائه شده بیشتر، قیمت کارواش تمام اتوماتیک ابراهیم را افزایش خواهد داد.

نوار نقاله

به هنگام احداث و راه اندازی کارواش ماشین تعبیه ماژول ها سبب می شود که حرکت خودرو در مسیر تعیین شده به درستی انجام شود و کلیه مراحل شستشو خودور براساس برنامه های تعیین شده انجام پذیرد. 

نازل

پاشش آب و مواد شوینده در این دستگاه اتوماتیک کارواش از طریق نازل ها انجام می شود. در طی مراحل متفاوت نازل ها مشغول فعالیت می شوند. در مرحله پیش شستشو که در برخی از دستگاه اتوماتیک کارواش وجود دارد، از طریق نازل ها، آب با فشار قوی برای زدودن شن و ماسه و اجرام چسبیده به ماشین پاشش می گردد. فوم و شامپو از طریق نازل دیگری که به هنگام راه اندازی کارواش اتومات در محل تعبیه می گردد روی بدنه ماشین پاشش می شود. یک نازل دیگر نیز برای آب کشی نهایی و پاشش واکس وجود دارد. تجهیزات به کار رفته قیمت دستگاه کارواش ماشین را تحت تاثیر قرار می دهند.


کارواش تمام اتوماتیک

برس

دستگاه کارواش تمام اتوماتیک می تواند چند نوع برس داشته باشد که در جهت افقی، عمودی و جدا شونده (برای شستشو آینه بغل و... ) طراحی شده است. در دستگاه های کارواش خودکار صنعتی قطار شو که به صورت اختصاصی ساخته می شوند، برس های زاویه داری نیز طراحی می شوند که برای شستشو جلوی قطار های سریع السیر می باشد. این برس ها با حرکت سریع روی بدنه خودرو سبب جدا شدن آلودگی ها می گردند. برس های به کار رفته در شستشو اتوماتیک، بسیار نرم و ضد خش هستند به گونه ای که هیچ گونه آسیب و خشی به بدنه و رنگ خودرو وارد نخواهند کرد. دو یا چهار برس افقی برای شستشوی بدنه، یک برس افقی برای شستشوی سقف، صندوق عقب و کاپوت جلوی ماشین و برس های رینگ شوی برای شستشوی چرخ ها از جمله برس هایی است که به هنگام راه اندازی کارواش ماشین تعبیه می گردند.


سیستم تصفیه و بازگشت آب

یکی از مهم ترین بخش های طراحی شده در راه اندازی کارواش ماشین ، سیستم تصفیه و بازگشت آب می باشد، به این صورت که آب مصرف شده در طول شستشو از طریق راهآب جمع آوری شده و به سیستم تصفیه آب انتقال داده می شوند. این آب به وسیله فیلترهای قوی تصفیه شده، ذرات جامد و آلودگی ها به طور کامل از آن جدا شده و برای شستشوی بعدی آماده می شوند. آب تصفیه از طریق سیستم بازگشت آب به چرخه شستشوی دوباره راه پیدا می کند. برای آبکشی نهایی از آب تصفیه شده استفاده نمی شود بلکه آب تازه مصرف خواهد شد و آب تصفیه برای پیش شستشو کاربرد دارد. سیستم تصفیه و بازگشت آب به میزان بسیار چشمگیر و به نحوی خیره کننده سبب صرفه جویی در آب می گردد و علاوه بر آن به حفاظت از محیط زیست نیز کمک نموده بدون آن که به خودرو آسیبی وارد کند. بدون شک خرید کارواش ماشین و تعبیه این سیستم تصفیه آب در آن می تواند موجب سودآوری قابل توجه و جبران قیمت کارواش ماشین در مرحله احداث و نصب گردد.


هزینه  کارواش ماشین

خشک کن

آخرین مرحله در عملیات شستشو خودرو توسط کارواش تمام اتوماتیک به وسیله خشک کن انجام می پذیرد. به هنگام راه اندازی کارواش ماشین خشک کن ها به صورت فوقانی و کناری تعبیه می شوند و توان این ماژول و تعداد و نحوه قرار گیری آن ها به مدل دستگاه کارواش خودکار بستگی دارد. این ماژول با پاشش هوا با فشار زیاد سبب پخش شدن و جدا شدن قطرات آب از روی بدنه و در نتیجه خشک شدن خودرو می گردد. پیش از فعال شدن سیستم خشک کن (دمنده)، واکس خشک کن بر روی بدنه از نازل های مخصوص پاشش شده تا قطره های آب تجمیع پذیری پیدا کرده و هنگامی که خشک کن شروع به کار می کند، قطره های آب سریع تر خشک گردند.


واحد کنترلر منطقی ( PLC )

در دستگاه های اتوماتیک شستشوی خودرو یا ماشین شوی سیستم الکترونیکی (PLC) یا همان کنترلر منطقی برنامه پذیر تعبیه شده که قابل برنامه ریزی است و می توان برنامه های مختلف شستشو را به صورت اختیاری برای آن تعریف نمود. در واقع در زمان راه اندازی کارواش ماشین از PLC به عنوان قلب دستگاه اتوماتیک کارواش مکانیزه یاد می شود که مراحل یک شستشوی اتوماتیک کاملا تحت کنترل و برنامه ریزی آن انجام می گردد. برخی از این برنامه ها عبارتند از: کنترل پیش شستشو، پاشش فوم، تعداد دفعات آب کشی، تعداد دفعات رفت و برگشت برس ها و پاشش واکس ها که به صورت اختیاری در واحد کنترل کننده تنظیم می گردند. فوتوسل های کنترل فاصله خشک کن از بدنه خودرو، سنسور مکانیکی کنترل اضطراری فاصله خشک کن، سیستم ایمنی کنترل هوشمند فشار برس به بدنه اتومبیل، سیستم هوشمند تغییر جهت خودکار برس ها به منظور حفاظت از آینه ها و آنتن از جمله سیستم های ایمنی کارواش تمام اتوماتیک هستند که مانع از آسیب رسیدن به وسایل نقلیه می شوند و تحت برنامه ریزی واحد کنترلر هستند.


راه اندازی کارواش ماشین

یکی از رایج ترین سوالات مطرح شده نحوه راه اندازی کارواش ماشین می باشد، در بیانی ساده و کوتاه باید گفت که پیش از هرگونه اقدام برای احداث لازم است تا یک طرح کلی شامل تحلیل رقبا، خدمات مورد نظر برای ارائه در مرکز، حجم فعالیت ها و سرمایه اولیه در ذهن داشت. اولین قدم، پیش از خرید دستگاه کارواش اتومات تحقیق درباره مناسب ترین مکان برای احداث کارواش از لحاظ جغرافیایی و سهولت در دسترسی می باشد. اماکن در معرض رفت و آمد بیشتر، از شانس بالاتری برای دیده شدن برخوردار بوده و در نتیجه به تبلیغات کمتری نیاز دارند و این به معنی کاهش قیمت کارواش ماشین در حالت کلی می باشد. پس از انتخاب موقعیت کلی کارواش خودکار لازم است تا زمین از مساحت کافی برای راه اندازی کارواش ماشین برخوردار باشد. دستگاه های کارواش تونلی و دروازه ای هریک به دلیل تجهیز به ابزار مختلف به مساحت متفاوتی برای احداث نیاز دارند برای مثال برای احداث کارواش مکانیزه تونلی به فضایی با 12 تا 32 متر طول و حدود 5 متر عرض نیاز است. این مقدار در یک کارواش دروازه ای به 10 متر طول و 5 متر عرض خواهد رسید. البته در نظر گرفتن محیطی برای صف کشیدن خودرو ها بدون ایجاد ترافیک در محل نیز ضروری می باشد. یکی از مهم ترین مراحل راه اندازی کارواش ماشین نصب تجهیزات در مرکز است. طراحی سیستم فاضلاب، مسیر ورودی و خروجی و آب و سیستم تصفیه آب شستشو (به اختیار) از جمله مراحل اصلی راه اندازی این تجهیزات می باشد.  سولات متداول