دستگاه فرش شوی

دستگاه فرش شوی چیست ؟

فرش ها به عنوان بخش عظیمی از ملزومات خانگی، اداری و محیط های مذهبی، با توجه به استفاده بالا و تماس با آلاینده های مختلف، به نظافت دقیق نیازمندند. دستگاه دستگاه فرش شوی وسیله ای حرفه ای، توانمند و قابل اطمینان است که به منظور شستشوی مؤثر انواع فرش و موکت با هر مساحتی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از فرش و موکت شوی نظافت مکانیزه در شستشوی فرش و موکت میتواند کیفیت و سرعت بالای فرایند را به همراه داشته باشد.

 دستگاه فرش شوی  چیست


مشخصات و ساختار دستگاه فرش شوی

تمامی دستگاه های مکانیزه دستگاه فرش شوی از سه بخش اصلی یعنی سامانه پاشش آب و مواد شوینده، برس یا برس های غلتکی و سامانه مکش تشکیل شده است. فرش و موکت شوی طراحی اصولی و دقیقی دارد که عملکرد بهینه دستگاه و شستشوی با کیفیت انواع فرش و موکت را فراهم می آورد. عوامل گوناگونی بر روی میزان بازدهی و کیفیت کارایی دستگاه موکت شوی تأثیر می گذارد، این عوامل شامل ظرفیت مخازن آب تمیز و آب کثیف، پهنای شستشوی برس، تعداد برس و قدرت مکش موتور مکنده هستند.

تنوع طراحی دستگاه های فرش شوی در اندازه ها و مدل های مختلف امکان انتخاب دستگاه برای محیط های گوناگون با ویژگی های متفاوت را برای کاربران امکان پذیر خواهد نمود.


 دستگاه فرش شوی

مزایای استفاده از دستگاه شستشوی فرش

به کارگیری دستگاه فذش شوی در محیط های اداری و تجاری با امکان نظافت و شستشوی موکت در محل قرار گیری آن، سرعت فرایند نظافت را ارتقا خواهد داد. این تجهیزات نظافت با استفاده از سامانه های پاشش فوم و مکش آن به همراه آلودگی ها از بافت فرش و موکت، نظافت کامل آن را به همراه خواهد داشت. دستگاه فرش شوی صنعتی با پاشش ماده شوینده به سطح و برس زنی کامل الیاف آن، آلودگی ها را از عمق بافت فرش جدا نموده و توسط سامانه مکش جمع آوری خواهد نمود. این امر به ارتقا کیفیت سلامت فرش و افزایش دوام آن کمک خواهد نمود.

مکش کامل آب و آلودگی پس از شستشو به خشک شدن سریع فرش ها کمک خواهد نمود. با توجه به این امر و همچنین ابعاد مناسب دستگاه جابجایی فرش و موکت جهت شستشو و نظافت نیاز نخواهد بود، در نتیجه سرعت فرایند به میزان زیادی افزایش خواهد یافت.

کارایی دستگاه دستگاه فرش شوی

برخی از دستگاه های دستگاه فرش شوی با تجهیز به تی مخصوص سطوح تخت، قابلیت شستشوی سطوح سخت هم چون سطوح سنگی را خواهند داشت. نحوه عملکرد فرش و موکت شوی به گونه ای است که هم زمان با پاشش آب و مواد شوینده برس غلتکی می چرخد و آلودگی ها را از عمیق ترین نقاط بافت فرش خارج می کند و بلافاصله آب و آلودگی های باقی مانده توسط سامانه قدرتمند مکش جمع آوری شده و به درون مخزن آب کثیف می ریزد. دستگاه های موکت شوی در انواع و مدل های متنوعی تولید شده اند که سبب انجام شستشوی حرفه ای فرش و موکت می شوند.

بدنه دستگاه از جنس پلی اورتان فشرده ساخته شده است که طول عمر دستگاه موکت شوی را افزایش داده و مقاومت دستگاه در برابر ضربه های احتمالی را افزایش می دهد. استفاده از این دستگاه در محیط مراکز مذهبی، اقامتی و رفاهی میتواند در کاهش زمان، هزینه و انرژی لازم برای نظافت آنها را به همراه داشته باشد.


دستگاه  دستگاه فرش شوی

عملکرد برس های دستگاه

دستگاه دستگاه فرش شوی بسته به نوع آن مجهز به یک یا دو برس غلتکی است و این برس ها حرکتی هم راستا با بافت فرش دارند که علاوه بر افزایش قدرت شستشوی دستگاه، به فرش یا موکت آسیبی نمی رسد. دستگاه هایی که دو برس غلتکی دارند به دلیل چرخش این برس ها خلاف جهت یکدیگر سرعت و کیفیت شستشو را افزایش می دهند. فرش و موکت شور مجهز به موتور حرکتی است و با وجود آن نیازی به هل دادن دستگاه توسط کاربر نیست و تنها هدایت آن را بر عهده دارد، به علاوه موتور حرکتی عملیات نظافت را یکنواخت و در نتیجه با کیفیت تر می سازد.

انرژی الکتریکی مورد نیاز برای این تجهیزات به وسیله برق شهری و یا باتری تأمین می شود. بعضی از محیط ها میزان حساسیت به آلودگی صوتی بالایی دارند و از همین رو رده های بی صدای این دستگاه نیز طراحی و ساخته شده تا سهولت  بکار گیری آن در محیط های حساس به سر و صدا فراهم آید.


 دستگاه فرش شوی  صنعتی

اهمیت استفاده از دستگاه دستگاه فرش شوی صنعتی

استفاده از تجهیزات نظافتی همچون فرش شوی ها در محیط هایی که با فرش پوشیده شده اند، میتواند از بروز بوی نامطبوع جلوگیری کند. کاربرد این دستگاه در محیط اداری، مکان های مذهبی، عبادتگاه ها و حتی منازل مسکونی میتواند به میزان زیادی در کاهش بوی نامطبوع تاثیر گذار بوده و ارتقا سطح سلامت محیط را به همراه داشته باشد. حذف آلودگی ها از تار و پود فرش با استفاده از فرش و موکت شوی میتواند در افزایش دوام و ماندگاری این نوع کفپوش ها تاثیر گذاری بالا به همراه داشته باشد.

کاربردهای دستگاه دستگاه فرش شوی

دستگاه های مکانیزه شستشوی فرش و موکت، جهت استفاده در محیط های وسیع و پر رفت و آمد بسیار مناسب هستند و نیاز به خروج فرش و موکت را از محل، حذف می گرداند. هتل ها، مهمان پذیرها، مساجد و حسینیه ها، نمازخانه ها، اداره ها و شرکت ها، دانشگاه ها و مدارس، تالارها و ... از جمله فضاهایی به شمار می آیند که دستگاه های مکانیزه موکت شوی در آن ها کاربرد فوق العاده دارند.

با توجه به این که دستگاه ها دارای سیستم مکش یا به عبارتی خشک کن می باشند، الیاف فرش و موکت به سرعت خشک شده و افراد خیلی زود می توانند در محل مورد نظر حضور پیدا کنند و دیگر نیازی نخواهد بود مدت زیادی جهت خشک شدن سطوح در انتظار بمانند. برس های دستگاه آلودگی ها را از عمق تار و پود فرش خارج کرده و مانع از تشکیل قارچ و بوی نامطبوع می گردد.


برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱