دستگاه پولیشر

دستگاه پولیشر چیست ؟

دستگاه پولیشر دستگاهی است کارآمد که به منظور جلا بخشیدن و درخشان ساختن سطوح کف و هم چنین شستشوی عمیق سطح طراحی و ساخته شده است. این دستگاه جهت صیقلی کردن و جلا دادن سطوح به ویژه سطوح براق مانند سنگ، سرامیک و ... با مساحت های کوچک، متوسط و بزرگ ابزاری مناسب به شمار می آید، علاوه بر این پولیشر از ساختار ایمن و مقاومی برخوردار است که امکان استفاده از آن در محیط های صنعتی و در شرایط سخت و دشوار فراهم می شود و برای شستشوی انواع سطوح سخت و خشن در این محیط ها کاملا مناسب و کارآمد خواهد بود.


 دستگاه پولیشر

نحوه عملکرد پولیشر

دستگاه پلیشر دارای یک برس دوار، دسته کنترلی و مخزن آب تمیز بوده و در انواع محیط های تجاری و صنعتی با اهداف گوناگون قابل استفاده می باشد. مکانیزم عملکرد دستگاه ساده بوده و دارای یک دسته هدایتی با قابلیت تنظیم زاویه، دسته کنترلی برای قطع و وصل کردن پاشش آب و دسته دیگر جهت توقف حرکت دستگاه می باشد. برس دستگاه پولیشر با سرعت زیادی می چرخد و سطح را سایش می دهد؛ کوچک بودن سطح مقطع در دستگاه باعث بیشتر شدن وزن و فشار اعمال شده از جانب موتور برس به سمت پایین می شود که در نتیجه آن قدرت سایندگی و پاک کنندگی دستگاه افزایش می یابد. برای سهولت هدایت و کنترل دستگاه در قسمت عقب دستگاه پولیش دو چرخ بزرگ تعبیه شده است. بدنه آن تمام استیل بوده که سبب افزایش مقاومت و طول عمر پلیشر می گردد.


 پولیشر

ویژگی های دستگاه پولیشر

ساختار ساده پولیشر و کم بودن قطعات فنی در این دستگاه باعث ممکن است باعث شود تا در انتخاب و خرید آنها بررسی های لازم صورت نگیرد. این درحالی است که توجه به این ویژگی ها در انتخاب دستگاه مناسب میتواند به میزان زیادی در نتیجه نهایی تاثیر گذار باشد.


کیفیت ساخت دستگاه

در ساختار دستگاه پولیشر بکارگیری قطعات با کیفیت باعث شده این دستگاه به یک دستگاه مقاوم و مطلوب تبدیل شود. بدنه فلزی این دستگاه از آسیب دیدگی آن در حین کار با دستگاه جلوگیری میکند. سرعت بالای چرخش و فشار وارد شده بر سطح عملکرد بهینه و کیفیت نظافت مطلوب را تضمین می نماید. دستگاه پلیشر از سطح صدای پایینی برخوردار بوده که سبب حفظ آرامش محیط می شود و جهت کاربرد در محیط های حساس مناسب است. در ساختار دستگاه پلیشر هیچ سیستم انتقال نیرویی مانند گیربکس و تسمه به کار نرفته است از همین رو هزینه های تعمیر و نگه داری آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.


سهولت استفاده از دستگاه پولیشر

طراحی پولیشر به گونه ای است که کاربر به هنگام استفاده از آن به راحتی قادر به کنترل و هدایت دستگاه می باشد و خستگی کاربر را به حداقل می رساند. دسته قابل تنظیم و ایمنی کار با دستگاه، سهولت کاربری را فراهم می آورد. با وجود کابل برق با طول مناسب، این دستگاه از منبع تغذیه پیوسته بهره برده و نگرانی اتمام شارژ در حین کار با دستگاه وجود نخواهد داشت.
تنوع تجهیزات برای کسب نتیجه مطلوب

برس دستگاه پولیشر در انواع زبر، استاندارد و نرم تولید شده است و کاربران متناسب با جنس سطح مورد نظر برس مناسب را انتخاب می نمایند. از طرف دیگر امکان نصب انواع پد پولیش بر روی دستگاه وجود دارد که با هدف برق انداختن سطوح مورد استفاده قرار می گیرند. در زمان به کار گیری دستگاه پلیشر به منظور هر چه براق تر شدن سطح می توان از واکس سنگ استفاده نمود.


پهنای نظافت

پهنای کاری یا پهنای نظافت در دستگاه پولیشر به منظور پهنای بد یا برس نظافت قابل استفاده در دستگاه می باشد. پهنای شستشوی استاندارد این دستگاه 43 سانتی متر است. با این حال دستگاه هایی با پهنای شستشوی بالاتر یا پایین تر نیز وجود دارد. تناسب پهنای نظافت با مساحت محیط بسیار مورد اهمیت است. به کار گیری دستگاه پلیشر بزرگ در محیط کوچک دشوار خواهد بود، به همین ترتیب به کار گیری دستگاه کوچک در محیط های بزرگ، حجم کار را افزایش خواهد داد.


مزایای استفاده از پولیشر

کاربرد و استفاده از پلیشر تنها برای افزایش درخشندگی و جلا و ایجاد زیبایی ظاهری محدود نیست. از جمله مهم ترین مزایای به کار گیری این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره داشت.


افزایش سهولت نظافت سطوح پولیش شده

نظافت سطوح صیقلی و پولیش شده کاری بسیار آسان بوده و نظافت روزانه آن را آسان تر و بهینه تر خواهد نمود. کاربرد پلیشر برای برطرف کردن آلودگی و ایجاد درخشندگی در سطوح، مقاومت آن ها را در برابر لک شدن و جذب آلودگی بالا می برد.
کاهش آسیب ناشی از تجمع آلودگی ها

استفاده از دستگاه پولیشر ناهمواری های نا محسوس سطح را از بین برده و با ایجاد یک لایه کاملا صاف از تجمع آلودگی ها و رطوبت در سطوح جلوگیری می نماید. کاهش میزان تجمع آلاینده ها در سطح احتمال بروز آسیب در آنها را کاهش داده و از بالا رفتن هزینه نگهداری سطوح می کاهد.


محافظت از سطوح در برابر بروز خوردگی و ترک

وجود رطوبت در قسمت های ناهموار سطح می تواند به مرور زمان باعث ایجاد فرسودگی و ترک خوردگی در سطح گردد. با استفاده پلیشر و از بین بردن این ناهمواری ها نفوذ رطوبت در لایه های سطوح پولیش شده به مراتب سخت تر و دشوار تر می گردد. به همین دلیل بروز ترک سطحی و انتفال رطوبت در کف پوش های پولیش شده، بسیار کمتر خوهد بود.


کاهش هزینه های نظافت

با کاربرد پولیشر در سطوح و افزایش سهولت نظافت سطح پولیش شده، هزینه های لازم برای انجام فرایند نظافت به مراتب کاهش خواهد یافت. بدین ترتیب نیروی خدماتی نیاز به صرف زمان کمتری برای شستشو و نظافت این سطوح خواهد داشت و این امر کاهش هزینه های نظافت را به همراه خواهد داشت.برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱