مکنده تخصصی مکنده تخصصی

مکنده تخصصی

مکنده تخصصی - Professional Vacuum Cleaner

دستگاه های مکنده تخصصی تخصصی رده ای از جاروهای صنعتی هستند که برای یک صنعت خاص و یا یک کاربرد خاص طراحی و تولید شده و به طور تخصصی مورد استفاده قرار می گیرند. شباهت بسیار زیادی به دستگاه های مکنده داشته و همانند جاروبرقی های صنعتی مجهز به موتور و پمپ خلأ می باشند. خلأ ایجاد شده توسط پمپ موجب مکش مواد به داخل مخزن دستگاه می شود. ساختار مکنده تخصصی های تخصصی و اجزای تشکیل دهنده آن ها چون موتورها، پمپ ها و فیلترها به منظور انطباق با فعالیت های صنعتی، تأمین نیاز صنایع و ماهیت مواد مکش شده دستخوش تغییراتی شده است. جاروبرقی های تخصصی رده های پرکاربردی از دستگاه های مکنده به شمار می آیند که بسته به نوع کاربردشان با ویژگی های خاصی مانند محل قرار گیری پمپ و موتور، نوع سیستم فیلتراسیون، نوع مخزن، جنس بدنه و ... متمایز می گردند. مشخصه های ویژه هر یک از جاروهای صنعتی کارایی بهینه دستگاه را در هنگام مکش گونه های خاصی از مواد و آلودگی ها تضمین می نماید.


 مکنده تخصصی

کارایی مکنده تخصصی های تخصصی

مکنده تخصصی های تخصصی، بر اساس تغییرات ایجاد شده در ساختارشان در صنایعی چون صنایع سیمان، پتروشیمی، نساجی، غذایی و دارویی و به منظور مکش مواد خاصی چون الیاف نساجی، پودر های اشتعال زا و سمی، مایعات غلیظ و روغنی به کار می روند. از مکنده تخصصی های تخصصی علاوه بر مکش مواد آلاینده برای جا به جایی و انتقال مواد نیز در صنایع گوناگون استفاده می شود. این دستگاه ها با جمع آوری مواد اولیه هدر رفته در خطوط تولید و بازگرداندن مجدد آن‌ها به چرخه تولید تأثیر به سزایی در کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری دارند. علاوه بر این استفاده از مکنده تخصصی های تخصصی در جمع آوری و انتقال مواد بسیار ایمن تر و سریع تر از شیوه های سنتی و دستی می باشد.


 مکنده تخصصی  صنعتی

مکنده تخصصی تخصصی صنایع نساجی

در صنایع نساجی، کارخانه های ریسندگی و بافندگی، کارگاه های قالیبافی و دیگر صنایع مشابه آلودگی ها به شکل الیاف سبک و رشته ای هستند که ازدیاد آن ها در محیط مشکلات زیادی را به وجود می آورد. برای جمع آوری الیاف سبک مکنده تخصصی تخصصی طراحی و ساخته شده است که با عنوان مکنده تخصصی تخصصی صنایع نساجی شناخته می شود. ساختار مکنده تخصصی تخصصی نساجی با جاروهای صنعتی متداول تفاوت دارد، بدین صورت که در مکنده تخصصی های نساجی دهانه مکش در بخش فوقانی دستگاه قرار دارد و موتور و پمپ در بخش تحتانی دستگاه تعبیه شده اند. چنین ساختاری امکان مکش مواد سبک و رشته ای، الیاف، پر و ... را بدون ایجاد گرفتگی در فیلتر و یا آسیب زدن به پمپ فراهم می آورد. در بخش بالایی مکنده تخصصی تخصصی نساجی فیلتر کیسه ای قرار دارد که مواد درون آن جمع آوری می شوند. فیلتر کیسه ای نوعی از فیلتر است که به شکل یک کیسه بزرگ بوده و به منظور عبور جریان هوا دارای خلل و فرج می باشد.


 مکنده تخصصی  تخصصی

مکنده تخصصی تخصصی صنایع داروسازی

از دیگر مکنده تخصصی های تخصصی می توان به مکنده تخصصی تخصصی داروسازی اشاره نمود. این مکنده تخصصی ها دارای سیستم فیلتراسیون بسیار قدرتمند و کارآمدی هستند که جهت جمع آوری مواد زیر و پودری بسیار مناسب می باشند. فرآیند تولید مواد دارویی در کارخانه های داروسازی با ایجاد آلودگی و یا ضایعات ریز و پودری همراه است. وجود چنین موادی استفاده از مکنده تخصصی هایی با فیلتراسیون بسیار قوی را ضروری می سازد. این مکنده تخصصی ها مجهز به فیلتر ستاره ای هستند و در حالت استاندارد نیز فیلتر ایمنی یا فیلتر ثانویه بر روی آن ها قرار دارد. فیلتر ستاره ای ذراتی به کوچکی 1 میکرون و فیلتر ایمنی ذراتی به کوچکی 0.3 میکرون را فیلتر می سازند. هم چنین مخزن مکنده تخصصی های تخصصی داروسازی از جنس استنلس استیل تولید شده است که تضمین کننده سطح بالای بهداشت و ایمنی می باشد.


 مکنده تخصصی  تخصصی

مکنده تخصصی ضد انفجار

در محیط هایی که با خطر انفجار و آتش سوزی همراه هستند، امکان به کارگیری مکنده تخصصی های متداول به دلیل احتمال ایجاد جرقه به عنوان یکی از عوامل مهم انفجار، وجود ندارد. مکنده تخصصی هواکار ضد انفجار یک مکنده تخصصی تخصصی است که جهت نظافت محیط هایی با خطر انفجار طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این مکنده تخصصی ها به پمپ ونتوری تجهیز گردیده اند. در این پمپ ورودی هوای فشرده وارد پمپ شده و از داخل کانال ونتوری عبور کرده و از سمت دیگر خارج می شود. به دلیل طراحی یک انشعاب در کانال ونتوری به سمت مخزن مکنده تخصصی ، سرعت بالای هوای فشرده و طراحی دقیق پمپ، در محل کانال یک خلأ نسبی به وجود می آید که در نهایت این خلأ سبب مکش هوا از داخل مخزن به بیرون می گردد. هوای فشرده پمپ ونتوری توسط کمپرسور هوا تامین خواهد شد.


 مکنده تخصصی  های صنعتی

دستگاه های مکنده تخصصی صنعتی تخصصی بسیاری از چالش های نظافتی را در صنایع مختلف از میان بر می دارند و از بروز مشکلات ناشی از آلایند ها و ضایعات جلوگیری به عمل می آورند. آلاینده هایی که تصور می شود امکان جمع آوری آن ها وجود ندارد، به سادگی با استفاده از دستگاه های مکنده تخصصی تخصصی جمع آوری شده و در محل مناسب تخلیه می گردند.


مرتب سازی بر اساس :
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱