کارواش اتوماتیک سنگین شوی دستگاه کارواش سنگین شوی

دستگاه کارواش سنگین شوی

دستگاه کارواش سنگین شوی - Heavy Vehicle Wash Systems

کامیون ها و انواع ماشین های سنگین به دلیل تردد در سطح شهر، جاده های بین شهری و یا مراکز صنعتی با آلودگی های مختلفی روبه رو می باشند. این آلودگی ها از انواع گرد و غبار، جرم و لکه تا آلودگی های صنعتی متفاوت است و موجب آسیب به بدنه و رنگ ماشین ها می گردد و می تواند جلوه ناپسندی را ایجاد نماید. به دلیل ابعاد بزرگ و ارتفاع زیاد ماشین های سنگین تصور می رود انجام عملیات شستشو به زمان، انرژی و مقدار زیادی آب و مواد شوینده نیاز داشته باشد. اما امروزه دیگر شستشوی این ماشین ها عملیاتی دشوار و پیچیده نبوده و تنها در چند دقیقه با بهترین کیفیت قابل ارائه می باشد. به این ترتیب صاحبان این وسایل دیگر نگرانی از حضور در مناطق آلوده و احتمال آسیب به وسیله نقلیه خود نخواهند داشت. دستگاه کارواش سنگین شوی اتوماتیک یک وسیله کاملا مکانیزه، هوشمند و پیشرفته است که بدون دخالت دست و با استفاده از سیستم های کنترلی، وسایل نقلیه را شستشو می نماید. مدل هایی از این دستگاه با ابعاد بزرگ برای شسشتوی وسایل نقلیه سنگین مانند اتوبوس، تریلی و کامیون طراحی و تولید شده است. دستگاه کارواش بدنه و تمامی بخش های کناری و فوقانی ماشین های سنگین را با کیفیت بالا و در مدت زمان چند دقیقه شست و شو می دهد. برس های این دستگاه آلودگی ها را به خوبی از بین می برند و با استفاده از سیستم کنترلی هوشمند متناسب با ابعاد وسیله به عقب یا جلو حرکت می کنند.


 دستگاه کارواش

نحوه عملکرد دستگاه کارواش سنگین شوی اتوماتیک سنگین شوی

از جمله اصلی ترین انواع کارواش سنگین شوی می توان به دو مدل دستگاه کارواش و دروازه ای اشاره نمود. در هر دو این مدل دستگاه کارواش عملیات شست و شو، برس زنی و آبکشی وسیله به ترتیب و بر طبق یک سیستم کنترلی هوشمند انجام می شود. کارواش ماشین سنگین از سیستم ایمنی کنترل هوشمند فشار برس به بدنه بهره مند بوده و آسیبی به سطح بدنه خودرو نمی رساند. مراحل شستشو در یک دستگاه کارواش سنگین شوی اتوماتیک از پاشش آب پرفشار به منظور جداسازی آلودگی های چسبنده و بزرگ و همچنین آماده سازی وسیله به منظور برس زنی و پاشش فوم آغاز می شود. سپس برس های تعبیه شده در جهت افقی و عمودی با ترتیب تعیین شده به شستشوی دستگاه می پردازند. در مرحله آخر نیز مجددا آب پرفشار از نازل های مخصوص بر روی وسیله نقلیه پاشش می گردد تا آبکشی نهایی انجام گیرد. تمامی این مراحل به ترتیب و مطابق یک سیستم هوشمند انجام می پذیرد. یکی دیگر از ویژگی های مهم دستگاه کارواش ماشین سنگین تجهیز به سیستم خشک کن وسایل نقلیه است، عملیاتی که انجام آن در روش های سنتی عملا غیرممکن می باشد. به این ترتیب کیفیت شستشو افزایش یافته و هیچ گونه لکه ای بر روی بدنه وسیله باقی نمی ماند.


کارواش تونلی

همانطور که از نام کارواش مشخص است دستگاه همانند یک تونل طراحی شده که وسیله نقلیه با حرکت در طول آن شستشو داده می شود. در نتیجه به وجود کاربر برای حرکت ماشین نیاز می باشد. برای نصب دستگاه کارواش تونلی به فضای بیشتری نیاز بوده و برخلاف مدل دروازه ای تجهیزات ثابت و وسیله نقلیه متحرک می باشد.


کارواش دروازه ای

در این مدل کارواش ماشین سنگین وسیله با قرارگیری بر روی یک مکان مشخص و ثابت و حرکت تجهیزات کارواش شسته می شود در نتیجه نیازی به کاربر داخل وسیله نقیله وجود نمی باشد. تجهیزات در این کارواش بر روی ریل های موازی نصب شده و با حرکت بر ماژول های مخصوص به شستشوی تمامی بخش های ماشین می پردازد.


 دستگاه کارواش


مزایای ماشین سنگین شوی اتوماتیک

دستگاه شستشوی وسایل نقلیه سنگین، دارای مزایای متعددی نسبت به روش های دستی می باشند. مزیت اصلی آن ها، سرعت بالا و صرفه جویی در وقت افراد می باشد. کیفیت بالای شستشو نیز موجب شده تا دستگاه کارواش سنگین شوی ماشین سنگین تمامی آلودگی های سطح وسیله را بدون آسیب به دستگاه از بین ببرد. بعلاوه برس های با کیفیت با بافتی نرم از جنس پلی اتیلن و یا فوم دستگاه کارواش، با انعطاف پذیری بالا، به راحتی قادر به از بین بردن آلودگی های باقی مانده در نقاط کور و با دسترسی دشوار می باشند. کارواش های ماشین سنگین با توجه به سرعت بالای شست و شو در تمیز نمودن سطح تعداد زیادی ماشین سنگین در روز بخصوص برای ناوگان های شهری بسیار مناسب و کاربردی اند. در یک دستگاه کارواش سنگین شوی تمام اتوماتیک هیچ گونه کاربری به طور مستقیم با آلودگی ها در ازتباط نبوده و فرایند شستشو در نهایت ایمنی انجام می پذیرد.


تجهیز به سیستم بازیافت و تصفیه آب

به منظور جلوگیری از مصرف آب زیاد به هنگام شستشو، کارواش های سنگین شوی به سیستم های پیشرفته بازیافت آب مجهز می باشند. به این ترتیب که آب آلوده به صورت کاملا مکانیزه جمع آوری شده و پس از تصفیه مجددا به چرخه شستشو بازگردانده می شود. همچنین میزان مصرف آب و مواد شوینده در این دستگاه ها قابل تنظیم می باشد و به این ترتیب می توان در مصرف آب به طرز چشمگیری صرفه جویی نمود.


شستشوی غیرقابل دسترس ترین بخش های خودرو

به دلیل تجهیز به برس هایی از جنس پلی اتیلن که در قطر بزرگ طراحی شده اند تمامی بخش های یک کامیون، تریلی، اتوبوس و... قابل شستشو می باشد. همچنین به دلیل پاشش آب پرفشار به وسیله نازل های مخصوص در جهات مختلف، حتی درصورت باقی ماندن آلودگی در مرحله برس زنی نیز آب پرفشار به حذف تمامی آنها می پردازد.


شستشوی سریع و باکیفیت

به دلیل طراحی ویژه و تخصصی تمامی بخش های یک دستگاه کارواش هیچ گونه آسیبی به رنگ و بدنه اتومبیل وارد نشده، تمامی آلودگی و گل و لای از تایر و چرخ ها و بخش زیرین ماشین شسته شده و با خشک کردن اتومبیل در مرحله پایانی شستشو، هیچ گونه لکه و ردی از آب بر روی وسیله باقی نمی ماند. درنتیجه کیفیت شستشو تا چندین برابر استفاده از روش های سنتی افزایش می یابد. یک کارواش سنگین شور می تواند به شستشوی ماشین های کوچک تر و در مدل های سواری نیز بپردازد در نتیجه استفاده از آن چند منظوره می باشد.


مرتب سازی بر اساس :
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱