جاروبرقی نیمه صنعتی جاروبرقی نیمه صنعتی

جاروبرقی نیمه صنعتی

جاروبرقی نیمه صنعتی - Semi Industrial Vacuum Cleaner

دستگاه جاروبرقی نیمه صنعتی برقی نیمه صنعتی رده ای قدرتمند از مکنده ها است که در مقایسه با جاروبرقی نیمه صنعتی های خانگی و تجاری بسیار قوی تر، مستحکم تر و با کارایی بیشتر است و جهت نظافت صنعتی در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی کاربرد دارد. در برخی اماکن نیاز است به منظور نظافت و جاروبرقی نیمه صنعتی ب سطوح هموار و ناهموار از تجهیزات تخصصی قدرتمند تری نسبت به جاروبرقی نیمه صنعتی برقی های متداول تجاری استفاده شود، اما به کارگیری دستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی برقی صنعتی نیز در چنین اماکنی به دلیل هزینه های بالای مکنده صنعتی، صرفه و توجیه اقتصادی ندارد. از سوی دیگر ابعاد بزرگ و سطح صدای بالای دستگاه های رده صنعتی مانع از به کارگیری آن ها در محیط های وسیع اما تجاری می شود. به همین دلیل برای جاروبرقی نیمه صنعتی ب سطوحی که نیاز به مکنده های قوی تری نسبت به جاروبرقی نیمه صنعتی برقی های متداول و جاروبرقی نیمه صنعتی برقی های تجاری دارند، می توان از رده جاروبرقی نیمه صنعتی برقی نیمه صنعتی استفاده نمود.


 جاروبرقی نیمه صنعتی برقی


اجزای سازنده جاروبرقی نیمه صنعتی برقی نیمه صنعتی

دستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی برقی نیمه صنعتی از لحاظ عملکرد و مبنای کاری مشابه با سایر مدل ها از جمله جاروبرقی نیمه صنعتی برقی صنعتی و تجاری می باشند. در جاروبرقی نیمه صنعتی برقی های نیمه صنعتی نیز همانند سایر مکنده ها، پمپ مکنده دستگاه با ایجاد فشار منفی در مخزن، موجب مکش ذرات به داخل دستگاه می گردد. تفاوت بین این رده از جاروبرقی نیمه صنعتی برقی ها با سایر رده های موجود به نوع اجزاء سازنده آن ها باز می گردد. در دستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی برقی نیمه صنعتی از موتور کلکتوری تقویت شده، پمپ سانتریفیوژال تقویت شده و سیستم فیلتراسیون قدرتمند شامل فیلترهای طبقه بندی شده و سیستم نظافت فیلتر استفاده شده است. از لحاظ ساختاری نیز این رده از مکنده ها مجهز به مخزن قابل جدا شدن بوده و بدنه آنها از جنس فولاد است.


 جاروبرقی نیمه صنعتی برقی ابراهیم

برتری جاروبرقی نیمه صنعتی برقی نیمه صنعتی نسبت به مدل های تجاری

هر دو رده جاروبرقی نیمه صنعتی برقی تجاری و نیمه صنعتی دارای موتورهای کلکتوری و پمپ های سانتریفیوژال هستند، با این تفاوت که موتور ها و پمپ های بکار رفته در رده نیمه صنعتی از نوع تقویت شده می باشند. پس قدرت و سرعت مکش بالاتری فراهم می نمایند. از سوی دیگر برخلاف مدل های خانگی و تجاری که فیلترهای پاکتی یا کیسه ای طبقه بندی نشده دارند، در این رده از مکنده ها فیلترهای دارای سطح فیلتراسیون بزرگ کارتریجی و ستاره ای استفاده شده است که بر اساس کلاس کاری خود می توانند ذراتی به کوچکی 1 میکرون را فیلتر کنند. همچنین برخلاف مدل های تجاری و خانگی این رده از جاروبرقی نیمه صنعتی برقی ها مجهز به سیستم نظافت فیلتر هستند. در نهایت نوع بدنه این دو رده متفاوت بوده و به دلیل استفاده از فولاد در تولید رده نیمه صنعتی، این رده در مقایسه با جاروبرقی نیمه صنعتی های خانگی و تجاری دارای بدنه پلاستیکی مقاوم تر هستند. مهم ترین برتری رده نیمه صنعتی به تجاری عبارتند از:


  • قدرت و سرعت مکش بالاتر
  • قدرت فیلتراسیون بالاتر
  • بدنه مقاوم تر
  • مخزن بزرگتر
  • قابلیت مکش همزمان آلودگی های جامد و مایع

 جاروبرقی نیمه صنعتی برقی نیمه صنعتی

تفاوت و شباهت جاروبرقی نیمه صنعتی برقی صنعتی و نیمه صنعتی

دستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی برقی صنعتی و نیمه صنعتی از بسیاری جهات کاملا مشابه هستند، به طوری که در پاره ای موارد تشخیص این دو رده از هم تنها با استناد به ظاهر آن ها امکان پذیر نمیست. تفاوت اصلی این دو رده در نوع پمپ و موتور آن ها و به تبع آن مدت زمان استفاده پیوسته از دستگاه است. در شرایطی که در مدل های نیمه صنعتی از موتورهای کلکتوری و پمپ های سانتریفیوژال استفاده می شود، دستگاه های رده صنعتی مجهز به موتورهای توربینی و پمپ های سایدچنل هستند. در نتیجه برخلاف جاروبرقی نیمه صنعتی برقی صنعتی که بصورت دائم و پیوسته قابل استفاده است نمی توان از مدل های نیمه صنعتی بصورت پیوسته استفاده نمود و بعد از حداکثر 30 دقیقه دستگاه باید خاموش شود تا موتور آن خنک گردد. همچنین با توجه به نوع موتور این رده از جاروبرقی نیمه صنعتی برقی ها، آن ها برخلاف اکثر دستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی برقی صنعتی که دارای موتور الکتریکی سه فاز هستند، از موتورهای الکتریکی تک فاز بهره می برند. به جز تفاوت های ذکر شده، مدل های نیمه صنعتی با دستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی برقی صنعتی کوچک از لحاظ قدرت، سرعت مکش، قابلیت فیلتراسیون و ابعاد بسیار مشابه می باشند.


 جاروبرقی نیمه صنعتی برقی سه موتوره

انواع جاروبرقی نیمه صنعتی برقی نیمه صنعتی

جاروبرقی نیمه صنعتی برقی های نیمه صنعتی از لحاظ تعداد موتور می توانند متفاوت باشند. بر این اساس این رده از مکنده ها در سه رده به شرح زیر ارائه می شوند:


  • جاروبرقی نیمه صنعتی برقی تک موتوره
  • جاروبرقی نیمه صنعتی برقی دو موتوره
  • جاروبرقی نیمه صنعتی برقی سه موتوره

باید توجه نمود که با افزایش تعداد موتور در یک جاروبرقی نیمه صنعتی برقی قدرت مکش دستگاه ثابت باقی مانده و سرعت مکش آن افزایش می یابد. در نتیجه در مدل های دارای بیش از یک موتور، می توان سرعت مکش را متناسب با میزان آلودگی موجود تنظیم نمود و برای افزایش سرعت عملیات در جایی که حجم آلودگی زیاد است موتورهای بیشتری را روشن نمود.


 جاروبرقی نیمه صنعتی برقی شرکت ابراهیم

کاربرد جاروبرقی نیمه صنعتی برقی نیمه صنعتی

همانطور که ذکر گردید این رده از جاروبرقی نیمه صنعتی برقی ها از لحاظ سرعت و قدرت مکش، ظرفیت مخزن و قدرت فیلتراسیون با دستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی برقی صنعتی برابری می کنند. بنابراین در جایی که نیاز به انجام عملیات نظافتی به صورت پیوسته نیست بهترین گزینه استفاده از این رده جاروبرقی نیمه صنعتی برقی است. زیرا مزایایی در حد رده صنعتی ارائه نموده و در عین حال دارای قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی است. با توجه به اینکه تمام مدل های رده نیمه صنعتی دارای موتورهای تک فاز بوده و با برق شهری کار می کنند به راحتی می توان از این دستگاه ها در مراکز تجاری، مجتمع های خرید، مدارس، دانشگاه ها، آمفی تئاترها، سالن های همایش، خوابگاه ها و ... استفاده نمود و از قدرت و سرعت مکش بالا، قابلیت فیلتراسیون عالی، مخزن بزرگ و سهولت کاربری و حمل و جابجایی آن ها بهره برد.


 جاروبرقی نیمه صنعتی  برقی ابراهیم

باید توجه نمود که کاربرد این رده از جاروبرقی نیمه صنعتی برقی ها محدود به محیط های دارای حجم آلودگی کم و نوع آلودگی متعارف نبوده و طراحی صنعتی آن ها امکان جمع آوری ذرات آلاینده خاص تا حجم های متوسط را برای آن ها فراهم می کند. اغلب مدل های جاروبرقی نیمه صنعتی برقی نیمه صنعتی علاوه بر مکش مواد جامد و خشک توانایی جمع آوری و مکش مایعات را نیز دارار می باشند. بدنه و شاسی این دستگاه فولادی بوده که این امر موجب افزایش عمر مفید جاروبرقی نیمه صنعتی برقی نیمه صنعتی شده و از هزینه های بالای تعمیر نگهداری جاروبرقی نیمه صنعتی برقی تا حدودی جلوگیری می کند. چرخ های این مدل راحت و روان بوده و به همین دلیل به سادگی امکان جابجایی را برای کاربر فراهم می کند و از خستگی بیش از حد کاربر جلوگیری خواهد کرد. مخزن جاروبرقی نیمه صنعتی برقی رده نیمه صنعتی به سادگی جدا شده و امکان حمل آن و تخلیه در مکانی دیگر وجود دارد. این ویژگی ها این رده از جاروبرقی نیمه صنعتی برقی ها را برای استفاده در کارگاه ها و کارخانه ها نیز مناسب می سازد. به عبارت دیگر در هر محیطی می توان از این رده استفاده نمود فقط باید توجه نمود که از لحاظ مدت زمان استفاده پیوسته از دستگاه برخلاف جاروبرقی نیمه صنعتی برقی صنعتی محدودیت وجود دارد.


مرتب سازی بر اساس :
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱