جاروبرقی نیمه صنعتی خرید و قیمت جاروبرقی نیمه صنعتی

جاروبرقی نیمه صنعتی

جاروبرقی نیمه صنعتی - Semi Industrial Vacuum Cleaner

دستگاه جارو برقي صنعتي رده ای قدرتمند از مکنده ها است که در مقایسه با جاروهای خانگی و تجاری بسیار قوی تر، مستحکم تر و با کارایی بیشتر است و جهت نظافت صنعتی در محیط های صنعتی و نیمه صنعتی کاربرد دارد. در برخی اماکن نیاز است به منظور نظافت و جاروب سطوح هموار و ناهموار از تجهیزات تخصصی قدرتمند تری نسبت به جاروبرقی های متداول تجاری استفاده شود، اما به کارگیری دستگاه های جارو برقي صنعتي نیز در چنین اماکنی به دلیل هزینه های بالای مکنده صنعتی، صرفه و توجیه اقتصادی ندارد. از سوی دیگر ابعاد بزرگ و سطح صدای بالای دستگاه های رده صنعتی مانع از به کارگیری آن ها در محیط های وسیع اما تجاری می شود. به همین دلیل برای جاروب سطوحی که نیاز به مکنده های قوی تری نسبت به جاروبرقی های متداول و جاروبرقی های تجاری دارند، می توان از رده جارو برقی نیمه صنعتی استفاده نمود.  


جاروبرقی


طرز کار جارو برقي صنعتي

رده جارو برقي صنعتي با توان بالای مکش نسبت به رده های تجاری و خانگی، از جمله دستگاه های نظافتی قابل استفاده در مجموعه های کوچک صنعتی و کارگاه های تولیدی است. این دستگاه با بهره گیری از موتور کلکتوری و ایجاد خلا در مخزن دستگاه، موجب جمع آوری بهینه آلاینده ها از محیط میگردد.

اجزای دستگاه جارو برقي صنعتي

دستگاه های جارو برقي صنعتي از لحاظ عملکرد و مبنای کاری مشابه با سایر مدل ها از جمله جارو برقي صنعتي و تجاری می باشند. در جاروبرقی های نیمه صنعتی نیز همانند سایر مکنده ها، پمپ مکنده دستگاه با ایجاد فشار منفی در مخزن، موجب مکش ذرات به داخل دستگاه می گردد. تفاوت بین این رده از جاروبرقی ها با سایر رده های موجود به نوع اجزاء سازنده آن ها باز می گردد. در دستگاه های جارو برقي صنعتي از موتور کلکتوری تقویت شده، پمپ سانتریفیوژال تقویت شده و سیستم فیلتراسیون قدرتمند شامل فیلترهای طبقه بندی شده و سیستم نظافت فیلتر استفاده شده است. از لحاظ ساختاری نیز این رده از مکنده ها مجهز به مخزن قابل جدا شدن بوده و بدنه آنها از جنس فولاد است.


جاروبرقی ابراهیم


تفاوت جارو برقي صنعتي با جاروبرقی تجاری

هر دو رده جارو برقی تجاری و نیمه صنعتی دارای موتورهای کلکتوری و پمپ های سانتریفیوژال هستند، با این تفاوت که موتور ها و پمپ های بکار رفته در رده نیمه صنعتی از نوع تقویت شده می باشند. پس قدرت و سرعت مکش بالاتری فراهم می نمایند. از سوی دیگر برخلاف مدل های خانگی و تجاری که فیلترهای پاکتی یا کیسه ای طبقه بندی نشده دارند، در این رده از مکنده ها فیلترهای دارای سطح فیلتراسیون بزرگ کارتریجی و ستاره ای استفاده شده است که بر اساس کلاس کاری خود می توانند ذراتی به کوچکی 1 میکرون را فیلتر کنند. همچنین برخلاف مدل های تجاری و خانگی رده جارو برقي صنعتي مجهز به سیستم نظافت فیلتر هستند. در نهایت نوع بدنه این دو رده متفاوت بوده و به دلیل استفاده از فولاد در تولید رده نیمه صنعتی، این رده در مقایسه با جاروهای خانگی و تجاری دارای بدنه پلاستیکی مقاوم تر هستند. مهم ترین برتری خرید جارو برقي صنعتي نسبت به تجاری عبارتند از:  
  • قدرت و سرعت مکش بالاتر
  • قدرت فیلتراسیون بالاتر
  • بدنه مقاوم تر
  • مخزن بزرگتر
  • قابلیت مکش همزمان آلودگی های جامد و مایع


 جارو برقي صنعتي


تفاوت جارو برقي صنعتي با جارو برقي صنعتي

دستگاه های جارو برقي صنعتي و نیمه صنعتی از بسیاری جهات کاملا مشابه هستند، به طوری که در پاره ای موارد تشخیص این دو رده از هم تنها با استناد به ظاهر آن ها امکان پذیر نیست. تفاوت اصلی این دو رده در نوع پمپ و موتور آن ها و به تبع آن مدت زمان استفاده پیوسته از دستگاه است. در شرایطی که در مدل های نیمه صنعتی از موتورهای کلکتوری و پمپ های سانتریفیوژال استفاده می شود، دستگاه های رده صنعتی مجهز به موتورهای توربینی و پمپ های سایدچنل هستند. در نتیجه برخلاف جارو برقي صنعتي که بصورت دائم و پیوسته قابل استفاده است نمی توان از جارو برقي صنعتي بصورت پیوسته استفاده نمود و بعد از حداکثر 30 دقیقه دستگاه باید خاموش شود تا موتور آن خنک گردد. همچنین با توجه به نوع موتور این رده از جارو برقی ها، آن ها برخلاف اکثر دستگاه های جارو برقي صنعتي که دارای موتور الکتریکی سه فاز هستند، از موتورهای الکتریکی تک فاز بهره می برند که در قیمت جارو برقي صنعتي تاثیر دارد. به جز تفاوت های ذکر شده، مدل های جارو برقي صنعتي با دستگاه های صنعتی کوچک از لحاظ قدرت، سرعت مکش، قابلیت فیلتراسیون و ابعاد بسیار مشابه می باشند.


جاروبرقی سه موتوره


انواع جارو برقي صنعتي

جاروبرقی های نیمه صنعتی از لحاظ تعداد موتور می توانند متفاوت باشند. بر این اساس این رده از مکنده ها در سه رده به شرح زیر ارائه می شوند:  
  • جاروبرقی تک موتوره
  • جاروبرقی دو موتوره
  • جاروبرقی سه موتوره
  باید توجه نمود که با افزایش تعداد موتور در یک جاروبرقی قدرت مکش دستگاه ثابت باقی مانده و سرعت مکش آن افزایش می یابد. در نتیجه در مدل های دارای بیش از یک موتور، می توان سرعت مکش جارو برقي صنعتي را متناسب با میزان آلودگی موجود تنظیم نمود و برای افزایش سرعت عملیات در جایی که حجم آلودگی زیاد است موتورهای بیشتری را روشن نمود. با توجه به نوع و تعداد موتور، قیمت جارو برقي صنعتي در مدل های مختلف تفاوت داشته و شما میتوانید بسته به نیاز و بودجه خود،‌از بین دستگاه های موجود انتخاب بهینه برای ارتقا کیفیت نظافت، خرید جارو برقي صنعتي را انجام دهید.


جاروبرقی شرکت ابراهیم


محیط های استفاده جارو برقي صنعتي

همانطور که ذکر گردید این رده از جاروبرقی ها از لحاظ سرعت و قدرت مکش، ظرفیت مخزن و قدرت فیلتراسیون با دستگاه های جارو برقي صنعتي برابری می کنند. بنابراین در جایی که نیاز به انجام عملیات نظافتی به صورت پیوسته نیست خرید جارو برقي صنعتي بهترین گزینه استفاده از این رده جاروبرقی است. زیرا مزایایی در حد رده صنعتی ارائه نموده و در عین حال دارای قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی است. با توجه به اینکه تمام مدل های رده جارو برقي صنعتي دارای موتورهای تک فاز بوده و با برق شهری کار می کنند به راحتی می توان از این دستگاه ها در مراکز تجاری، مجتمع های خرید، مدارس، دانشگاه ها، آمفی تئاترها، سالن های همایش، خوابگاه ها و ... استفاده نمود و از قدرت و سرعت مکش بالا، قابلیت فیلتراسیون عالی، مخزن بزرگ و سهولت کاربری و حمل و جابجایی آن ها بهره برد.


جارو برقی ابراهیم


باید توجه نمود که کاربرد این رده از جاروبرقی ها محدود به محیط های دارای حجم آلودگی کم و نوع آلودگی متعارف نبوده و طراحی صنعتی آن ها امکان جمع آوری ذرات آلاینده خاص تا حجم های متوسط را برای آن ها فراهم می کند. اغلب مدل های جارو برقي صنعتي علاوه بر مکش مواد جامد و خشک توانایی جمع آوری و مکش مایعات را نیز دارار می باشند. بدنه و شاسی این دستگاه فولادی بوده که این امر موجب افزایش عمر مفید جارو برقي صنعتي شده و از هزینه های بالای تعمیر نگهداری جاروبرقی تا حدودی جلوگیری می کند. چرخ های این مدل جارو برقی نیمه صنعتی راحت و روان بوده و به همین دلیل به سادگی امکان جابجایی را برای کاربر فراهم می کند و از خستگی بیش از حد کاربر جلوگیری خواهد کرد. مخزن جاروبرقی رده نیمه صنعتی به سادگی جدا شده و امکان حمل آن و تخلیه در مکانی دیگر وجود دارد. این ویژگی ها رده جارو برقي صنعتي را برای استفاده در کارگاه ها و کارخانه ها نیز مناسب می سازد. به عبارت دیگر در هر محیطی می توان از این رده استفاده نمود فقط باید توجه نمود که از لحاظ مدت زمان استفاده پیوسته از دستگاه برخلاف جارو برقي صنعتي محدودیت وجود دارد. با توجه به مناسب بودن قیمت جارو برقي صنعتي خرید و استفاده از این دستگاه در محیط کارگاه های تولیدی و صنعتی کوچک میتواند کارایی بالایی داشته و از هزینه های نظافت مکانیزه این مجموعه ها بکاهد.  


مرتب سازی بر اساس :
برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره خرید محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱