سوییپر

سوییپر صنعتی یا جاروی شهری به منظور نظافت و جمع آوری آلودگی های سطح زمین به ویژه در محیط های وسیع طراحی و ساخته شده است. تمامی این دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی دارای یک برس مرکزی استوانه ای شکل و دو برس دیسکی جانبی می باشند و یکی از برس های جانبی به صورت اختیاری نصب می گردد و جهت حرکت برس های کناری به سمت داخل بوده که سبب انتقال مواد به بخش میانی دستگاه می شود. هدایت سوییپر شهری همانند یک خودرو توسط سرنشین است و در مسیر حرکت خود همه آلودگی ها را با استفاده از برس ها جمع آوری می کند. دستگاه های جاروب صنعتی عملکردی دو گانه دارند به این معنا که هم به صورت مکانیکی و هم به صورت مکشی عملیات نظافت را انجام می دهند؛ عملکرد سامانه مکانیکی بر اساس حرکت برس ها است که آلودگی ها را جمع آوری کرده و به درون مخزن جاروب می ریزند و سامانه مکشی دستگاه که بر روی برس های جانبی تعبیه گشته، گرد و خاک را مکش کرده و از ورود ذرات به هوا و انتشار آن ها جلوگیری به عمل می آورد.


سوییپر


سوییپر صنعتی به عنوان یک جاروب شهری یا جاروب خیابانی دستگاهی کارآمد با کارکردی فوق العاده و اثر بخش است که در انواع محیط های تجاری، صنعتی، صنعتی سخت و ... قابل به کار گیری می باشد. این وسیله نظافت صنعتی انواع آلودگی های سبک و سخت را مانند خاک، گل و لای، سنگ ریزه، شن و ماسه، سیمان و بسیاری دیگر از مواد جامد را جمع آوری و از محیط حذف می کند. سوییپر صنعتی در ابعاد و مدل های متنوعی تولید شده است و به همین دلیل محدودیتی برای استفاده از این دستگاه مکانیزه نظافتی وجود ندارد. انواع مختلف دستگاه های سویپر صنعتی امروزه جایگزین روش های دستی و سنتی گردیده و بهره مندی از آن ها مزایای بسیار زیادی به همراه دارد به صورتی که با استفاده از شیوه های قدیمی این مزیت ها به دست نخواهد آمد.


تقسیم بندی دستگاه سوییپر صنعتی

با توجه به کاربرد های مختلف دستگاه سوییپر شهری در محیط های گوناگون و همچنین امکانات مختلف در آن ها از چند نظر قابل تقسیم بندی هستند.


1-تقسیم بندی از نظر نوع هدایت

دستگاه های مکنده شهری از نظر نوع هدایت به دو دسته سوییپر دستی و سوییپر سرنشین دار تقسیم می شوند.


سوییپر دستی

سوییپر دستی دارای ابعاد کوچک تری نسبت به سوییپر سرنشین دار می باشد، بنابراین برای محیط هایی با وسعت کم و یا معابر و راهرو های باریک مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع سوییپر صنعتی کاربر در پشت دستگاه ایستاده و آن را به مسیر مورد نظر هدایت می نماید.


سوییپر دستیسوییپر سرنشین دار

سوییپر سرنشین دار یا خودرویی دارای ابعاد بزرگ تری نسبت به نوع دستی می باشد، به همین دلیل در محیط های وسیع و معابر و خیابان های شهری مورد استفاده قرار می گیرد. پهنای نظافت، ظرفیت مخزن و بازده این نوع سویپر صنعتی نسبت به مدل دستی بسیار بیشتر می باشد. جاروی خیابانی خودرویی همانند خودرو دارای صندلی می باشد و کاربر در پشت آن نشسته و با فرمان آن را هدایت می نماید. به همین دلیل علاوه بر سرعت بالای نظافت، هیچ گونه خستگی برای نیرو های خدماتی نخواهد داشت.


سوییپر صنعتی


2-تقسیم بندی جاروی شهری از نظر نوع سیستم محرک

دستگاه های سوییپر صنعتی یا جاروب خیابانی از نظر نوع سیستم حرکتی به دو دسته اصلی مدل های مکانیکی و موتور دار تقسیم بندی می شوند. مدل های دارای موتور حرکتی یا باتری دار هستند و یا از نوع بنزینی یا دیزلی می باشند.


سوییپر مکانیکی

این نوع جاروب صنعتی دارای هیچ موتور حرکتی نمی باشد و برای عملکرد به باتری یا بنزین نیاز ندارند.در این نوع عملکرد هیچ یک از اجزای وابسته به موتور نمی باشد. برخی انواع سوییپر دستی از این دسته می باشند. هنگامی که کاربر سوییپر را جهت حرکت هل می دهد، این حرکت موجب عملکرد بخش های مختلف خواهد شد. مزیت مهم این دستگاه ها این است که به دلیل این که از هیچ منبع انرژی استفاده نمی کنند باعث ایجاد آلودگی در محیط نخواهند شد.


سوییپر باتری دار


سوییپر باتری دار

این نوع سویپر صنعتی دارای موتور الکتریکی بوده و انرژی آن از طریق باتری تامین می شود. این نوع سوییپر صنعتی به دلیل استفاده نکردن از سوخت های فسیلی هیچ گونه آلودگی برای محیط زیست نخواهد داشت، بنابراین گزینه بسیار مناسبی برای فضاهای بسته می باشد. از این نوع سوییپر ها هم به صورت دستی و هم به صورت سرنشین دار وجود دارد. 


سوییپر


سوییپر بنزینی یا دیزلی

دستگاه مکنده شهری یا جاروی شهری با سوخت فسیلی به صورت بنزینی، دیزلی یا دوگانه سوز متداول ترین نوع سوییپر جهت نظافت و جاروب می باشد. این نوع ترولی هم به صورت دستی و هم به صورت سرنشین دار وجود دارد. انواع سرنشین دار آن برای جمع آوری سریع و با کیفیت گرد و خاک و آلودگی های خشک در محیط های وسیع صنعتی و یا خیابانی مورد استفاده قرار می گیرد. تامین سوخت این نوع جاروب شهری بسیار آسان می باشد و همین باعث شده است یکی از پرکاربرد ترین ابزار نظافتی در محیط های وسیع شود. 


سوییپر شهری


3-تقسیم بندی جاروی خیابانی از نظر نوع سیستم تخلیه مخزن

سوییپر صنعتی یا جاروی شهری دارای یک مخزن جهت جمع آوری ضایعات و گرد و خاک می باشند که باید پس از استفاده تخلیه شود. تخلیه این مخزن به دو روش دستی و مکانیزه قابل انجام است که سوییپر ها بسته به نوع تخلیه به دو دسته تقسیم می شوند.


سوییپر با تخلیه دستی

سوییپر های کوچک یا متوسط که حجم مخزن آن ها نسبتا کم تر است دارای یک اهرم می باشند که کاربر با فشار دادن آن می تواند مخزن را از بدنه اصلی جدا کرده و به صورت دستی تخلیه نماید. 


سوییپر با تخلیه مکانیزه

این نوع سیستم تخلیه برای دستگاه های مکنده شهری یا سویپر صنعتی با مخزن بزرگ نصب می شود که تخلیه آن ها به صورت دستی دشوار می باشد. این نوع سوییپر دارای یک جک هیدرولیک می باشد. مخزن سوییپر صنعتی توسط جک تا ارتفاع مشخص بالا رفته و مستقیما داخل سطل زباله قابل تخلیه می باشد. میزان ارتفاع تخلیه مخزن یکی از فاکتور های مهم در انتخاب یک سوییپر است که باید مورد توجه قرار گیرد.
سوالات متداول درباره دستگاه سوییپر صنعتی


دستگاه سوییپر یا جاروی شهری یک ماشین مکانیزه نظافت صنعتی است که آلودگی ها و زباله های سطح زمین را در مناطق وسیع و بزرگ جمع آوری می کند و در هر دو فضای باز و سرپوشیده کاربرد دارد.

عملکرد این دستگاه به صورتی است که کاربران با یک آموزش ساده و بدون هیچ محدودیتی آن را به کار گیرند. سوییپر صنعتی که با نام های جاروی شهری یا جاروی خیابانی نیز شناخته می شود،‌ یک ماشین مکانیزه برای جمع آوری گرد و خاک و زباله های سطح زمین در محیط های وسیع می باشد.

تفاوت این دو دستگاه در محیط کاری آن ها است به این معنا که سوییپر باتری دار غالباً در محیط های سرپوشیده و سوییپر بنزینی در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند و این به شرایط محیطی بستگی دارد که کدام دستگاه انتخاب گردد.

این دستگاه قادر است آلودگی های خشک پراکنده شده بر روی سطح زمین را همچون خاک، سنگ ریزه، برگ، قوطی های کوچک، خرده زباله های صنعتی و ... در حجم وسیع جمع آوری کند.

مخزن برخی از انواع جاروب های محوطه به صورت دستی تخلیه شده و برخی از مدل های نیز با استفاده از جک هیدرولیکی تخلیه می شوند. دستگاه هایی که دارای ظرفیت بیشتر و اندازه بزرگ تر هستند، سیستم تخلیه هیدرولیکی دارند.

این وسیله نظافتی دارای یک برس استوانه ای شکل در بخش مرکزی و دو برس دیسکی جانبی می باشد که تمامی آلودگی های موجود در مسیر حرکت دستگاه را جمع آوری می کنند. برس های جانبی آلودگی را به سمت مرکز انتقال داده و در نهایت همه مواد به سمت مخزن خاکروبه سرازیر می شوند.

دستگاه های سوییپر صنعتی بسته به مدل دستگاه می توانند بر روی سطوح شیب دار 10 تا 20 درصد حرکت کنند.

این دستگاه مانند سایر تجهیزات مکانیزه نظافتی بخش هایی دارد که قابل دسترسی است و اپراتور به راحتی می تواند آن ها را بررسی و نظافت نماید. در صورت بروز هر گونه خرابی، می توانند به خدمات پس از فروش شرکت مراجعه نمایند.

مرتب سازی بر اساس :
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱