1 2 3
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱

اسکرابر

اسکرابر صنعتی چیست ؟

اسکرابر یا زمین شوی صنعتی یک ابزار مکانیزه، حرفه ای و تخصصی جهت انجام شستشو و خشک کردن سطح زمین است که این دو عملیات را به طور هم زمان به انجام می‌رساند. اساس عملکرد دستگاه اسکرابر صنعتی یا دستگاه کفشوی بر پایه سامانه برس زنی، سامانه پاشش آب و مخازن جداگانه آب تمیز و آب کثیف استوار می باشد. برس ماشین کف شوی صنعتی با سرعت زیاد می چرخد و آلودگی های چسبیده به سطح زمین را جدا می‌کند. در همان زمان با حرکت دورانی برس، آب پاکیزه از مخزن آب تمیز بر روی سطح زمین پاشش می گردد.

از این دستگاه نظافت صنعتی به طور کلی برای شست و شو و نظافت محیط های مختلف صنعتی، تجاری و ... استفاده می‌شود. در واقع عملکرد قوی و مکانیزه اسکرابر باعث کاربرد گسترده آن در صنایع مختلف می‌شود. در ادامه به معرفی مهم‌ترین اجزای سازنده دستگاه اسکرابر می‌پردازیم.

اجزای اسکرابر صنعتی

اسکرابر صنعتی به طور کلی از اجزای متعددی تشکیل شده است. این اجزا بر اساس نوع دستگاه می‌تواند تا حدی متفاوت باشد. اما وجود برخی قسمت ها در همه انواع دستگاه اسکرابر ثابت و بدون تکرار است. این اجزا هم در اسکرابر دستی و هم در دستگاه های اسکرابر سرنشین دار به صورت ثابت وچود دارد. از مهم ترین بخش های سازنده دستگاه زمین شوی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود که عبارتند از:

 • برس های تمیز کننده که خود انواع مختلفی دارند.
 • موتور وکیوم که در واقع کار آن کمک به ایجاد خلا و مکش دستگاه می‌باشد.
 • مخزن آب تمیز که در کدام از انواع اسکرابر اندازه مخصوص خود را دارد.
 • مخزن آب کثیف که آب اضافه موجود در محیط به درون آن تخلیه می‌شود.
 • شلنگ های استفاده شده در دستگاه که کار آن ها انتقال آب در سیستم دستگاه و محیط است.
 • درپوش های اصلی مربوط به مخزن آب تمیز و آب کثیف که به پر و خالی کردن مخازن کمک می‌کند.
 • تی شست و شوی موجود در عقب دستگاه که کار آن جمع کردن آب کثیف است.
 • پدال گاز و کنترل سرعت و دنده عقب که مخصوص دستگاه های اسکرابر سرنشین دار یا خودرویی است.

اسکرابر یا زمین شوی صنعتی چیست

مکانیزم عملکرد زمین شوی صنعتی

هنگام شستشوی کف با دستگاه اسکرابر ، آب کثیف و آلودگی‌ها توسط تی لاستیکی دستگاه در قسمت عقب جمع‌آوری می‌شوند. سپس، این آب و آلودگی‌ها از طریق موتور مکنده و شیلنگ مکش به مخزن آب کثیف فرستاده می‌شوند. در نتیجه، سطح زمین تمیز، درخشان و خشک می‌شود.

مزیت وجود مخازن مجزای آب تمیز و کثیف در دستگاه اسکرابر این است که از ورود آب آلوده به چرخه شستشو جلوگیری می‌شود. این امر باعث می‌شود که آلودگی از نقطه‌ای به نقطه دیگر منتقل نشود و سطح زمین کاملاً تمیز شود.

در واقع می‌توان گفت از مزایای این دستگاه این است که با اینکه به طور همزمان عملیات پاشش آب، برس زنی و مکش آب کثیف را انجام می‌دهد. اما چون این عملیات از طریق شلنگ های با ورودی های جدا انجام می‌شود، آلودگی‌ها منتقل نمی‌شود.

اهمیت استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی

بهره گیری از ماشین زمین شوی صنعتی مزیت های فراوانی به همراه دارد که از جمله آن می توان به افزایش سرعت شستشو، کاهش هزینه های مربوط به نظافت، افزایش قابل توجه کیفیت شستشو، کاهش مصرف آب، سازگاری با محیط زیست به دلیل کاهش مصرف مواد شوینده و .... اشاره کرد. به علاوه این دستگاه های مکانیزه کف شوی صنعتی از کاربری آسان برخوردار هستند و عموم کاربران قادر به استفاده از آن خواهند بود؛ هم چنین ساختار و کارکرد ماشین زمینشوی صنعتی کاملاً ایمن بوده و در محیط هایی با حساسیت بالای ایمنی و بهداشتی با اطمینان مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع از مهمترین اهمیت های استفاده از اسکرابر صنعتی این است که این دستگاه قادر است به طور همزمان زمین و سطوح را نظافت کند و شست و شو دهد. همچنین این دستگاه به دلیل مکشی که دارد می‌تواند همزمان آب روی زمین را جمع کند. در واقع این دستگاه اسکرابر لایه های عمقی سطح را تمیر می‌کند و از پخش شدن آلودگی بر روی زمین جلوگیری می‌کند.

 اسکرابر صنعتی دستی در گالری ماشین

کاربرد اسکرابر صنعتی

همانطور که بالاتر اشاره شد زمین شوی صنعتی یک دستگاه نظافت است که کار اصلی آن جمع آوری انواع آلودگی از سطوح همزمان با شست و شو و نظافت است. این دستگاه در همه محیط ها، صنایع، کارخانجات و همه مراکزی که نیاز به نظافت عمقی دارد استفاده می‌شود. در واقع به دلیل تنوع بالایی که این دستگاه نظافت در تولید و ساخت دارد، می‌توان از آن در موارد بسیاری استفاده کرد. در ادامه به مهم‌ترین کاربرد های ادستگاه اسکرابر اشاره می‌کنیم که عبارتند از:

 • نظافت سالن ها و نمایشگاه ها
 • نظافت محل های کار و ادارات
 • تمیزی محیط های صنعتی
 • شستشوی کارخانجات صنعتی
 • و ...

نکات مهم خرید اسکرابر صنعتی

به منظور خرید اسکرابر صنعتی علاوه بر قیمت همواره باید چند نکته را در نظر گرفت. ویژگی های محیطی بر انتخاب این دستگاه تاثیر مستقیم دارند و تعیین می کنند چه نوع دستگاهی برای آن محیط مناسب است. مساحت تحت نظافت، برای خرید دستگاه اسکرابر صنعتی، علاوه بر قیمت، باید به عواملی مانند مساحت محیط، پهنای راهروها، دسترسی به برق، میزان رفت‌وآمد، شدت آلودگی و جنس کفپوش نیز توجه کرد.

مساحت محیط: مساحت محیطی که قرار است دستگاه اسکرابر در آن استفاده شود، یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب دستگاه است. برای محیط‌های کوچک، دستگاه‌های اسکرابر کوچک و جمع‌وجور مناسب هستند. برای محیط‌های بزرگ، دستگاه‌های اسکرابر بزرگ‌تر و قدرتمندتر سرنشین دار مورد نیاز است.

نوع کفپوش: جنس کفپوش نیز در انتخاب دستگاه اسکرابر تأثیرگذار است. برای کفپوش‌های صاف و صیقلی، دستگاه‌های اسکرابر با برس‌های نرم و اسفنجی مناسب هستند. برای کفپوش‌های خشن و ناهموار، دستگاه‌های اسکرابر با برس‌های زبر و محکم مورد نیاز است.

میزان رفت‌وآمد: میزان رفت‌وآمد در محیط نیز باید در انتخاب دستگاه زمین شوی در نظر گرفته شود. برای محیط‌های پرتردد، دستگاه‌های اسکرابر بدون کابل مناسب تر هستند.

نوع منبع تغذیه: دستگاه‌های اسکرابر به دو نوع باتری‌دار و برقی تقسیم می‌شوند. دستگاه‌های اسکرابر باتری‌دار برای محیط‌هایی که دسترسی به برق محدود است، مناسب هستند. دستگاه‌های اسکرابر برقی برای محیط‌هایی که دسترسی به برق آسان است، کاربردی اند.

نوع هدایت دستگاه: دستگاه های اسکرابر در دو نوع کلی تولید می‌شوند. این دو نوع در واقع اسکرابر های دستی و اسکرابر های سرنشین دار هستند. یکی از مهم ترین قدم ها در انتخاب دستگاه مناسب توجه به محیط و نیاز سنجی مناسب است.

در این خصوص باید گفت در مناطقی که محیط تحت نظافت کوچک است استفاده از دستگاه اسکرابر دستی به صرفه تر است. همچنین در مناطقی که وسعت نظافت گسترده است از انواع سرنشین دار این دستگاه ها استفاده می‌شود.

قیمت اسکرابر صنعتی

قیمت اسکرابر تاثیر پذیرفته از عوامل بسیاری است که باید در هنگام خرید اسکرابر به آن ها توجه نمود. ماشین تمیز کننده زمین دستگاهی است که به منظور شستشوی مؤثر و با کیفیت سطوح کف طراحی و تولید گردیده و در محیط های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار مکانیزه نسبت به شیوه های دستی از صرفه اقتصادی و کیفیت بالاتری برخوردار بوده و همین امر بیش از پیش بر محبوبیت اسکرابر یا کفشوی صنعتی در صنایع و مشاغل گوناگون افزوده است.

در هنگام خرید اسکرابر صنعتی و سایر تجهیزات نظافت صنعتی شاید در ابتدا قیمت اسکرابر صنعتی بالا به نظر برسد، اما با بررسی ویژگی ها و مزایای آن در خواهیم یافت که در طولانی مدت به میزان قابل توجهی از هزینه های فعالیت های نظافتی کاسته می شود.

در واقع یکی از مهم ترین موارد که در مبحث خرید و قیمت اسکرابر باید به آن توجه شود، برآورد هزینه تعمیرات و نگهداری در برابر هزینه خرید دستگاه است. در واقع با خرید دستگاه معتبر از شرکت های با خدمات پس از فروش می‌توان هزینه تعمیرات و نگهداری را تا حد بسیار زیادی کاهش داد.

عوامل موثر بر قیمت اسکرابر

قیمت اسکرابر صنعتی تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. نوع اسکرابر (دستی، سرنشین‌دار یا خودرویی)، برند، مدل، آپشن‌ها و کشور سازنده از جمله این عوامل هستند. به‌طور کلی، اسکرابرهای دستی ارزان‌تر از اسکرابرهای سرنشین‌دار و خودرویی هستند. برندهای معروف و شناخته‌شده نیز قیمت بالاتری نسبت به برندهای کمتر شناخته‌شده دارند. مدل‌های جدیدتر و پیشرفته‌تر اسکرابر نیز به دلیل امکانات بیشتر، قیمت بالاتری دارند. قیمت زمین شوی صنعتی برگرفته از فاکتور های متعددی است. در ادامه به موارد متعدد موثر بر قیمت اسکرابر صنعتی اشاره خواهیم کرد:
 • کشور سازنده
 • طراحی و  ساخت مکانیکی
 • استاندارد بودن دستگاه
 • نوع منبع تغذیه
 • برند سازنده

تاثیر سازنده دستگاه بر روی قیمت اسکرابر

یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین موارد در قیمت و کیفیت دستگاه اسکرابر، کشور سازنده آن است. در مدل های مشابه، قیمت اسکرابر صنعتی که توسط برند های مختلف ارئه می شود، متفاوت است. بدون تردید محصولات تولید شده در کشورهای صاحب نام و صاحب صنعت هم چون آلمان از طراحی دقیق مهندسی برخوردار هستند و نسبت به تجهیزات اسمبل شده کیفیت و کارایی مطلوب تری دارند.

کشور آلمان با در نظر گرفتن همه نیازها و شرایط کاری در محیط های صنعتی دستگاه هایی ارائه نموده است که هر چند قیمت کف شوی صنعتی در قیاس با دستگاه های مونتاژ بالاتر است، اما از مقاومت، طول عمر و کارایی بسیار بالایی بهره مند گردیده اند. بنابراین آلوده ترین سطوح کف را در سایت های صنعتی به خوبی شستشو می دهند در حالی که دوام و استحکام آن هم چنان حفظ خواهد شد. برای آن که خرید اسکرابر صنعتی یا خرید زمین شوی صنعتی با کاهش قیمت رو به رو باشد و در عین حال کیفیت بالایی نیز داشته باشد،

اثر طراحی و ساخت مکانیکی بر روی قیمت زمین شوی صنعتی

یکی از مهم ترین مواردی که در ساخت و طراحی اسکرابر باید به آن توجه شود، مسئله کاربری راحت و طراحی آرگونومیک دستگاه های اسکرابر است. سهولت کاربری و تعمیر و نگهداری می تواند بر قیمت کف شوی صنعتی و فروش اسکرابر تاثیر داشته باشد زیرا که برای کاربران استفاده آسان و خرابی کم یک اصل مهم به شمار می آید.

اسکرابرهای صنعتی ساخت کشور آلمان از طراحی ارگونومیک بهره مند گردیده اند و کاربران به راحتی هدایت و کنترل دستگاه را در دست می گیرند. پایه طراحی این دستگاه ها مکانیکی می باشد و قطعات پیچیده الکترونیکی که خرابی و استهلاک زیاد، هزینه های سنگین تعمیر و نگهداری و کارکرد پیچیده دارند، در ساخت آن ها به کار نرفته است. سیستم های مکانیکی ماشین تمیز کننده زمین سهولت کارکرد، خرابی کم و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری را در پی دارند و خرید کف شوی صنعتی را یک سرمایه گذاری بهینه خواهد نمود.

قیمت زمین شوی صنعتی

اثر استاندارد بودن دستگاه بر روی قیمت اسکرابر

تجهیزات مکانیزه نظافت جهت حفظ بهداشت و نظافت محیط های گوناگون به کار می روند و بر اساس نوع کاربرد دستگاه استانداردهای مختلفی به آن ها تعلق می گیرد. دستگاه کف شوی صنعتی از استاندارد بهداشتی برخوردار هستند که بر طبق آن همه اجزا و قطعاتی که نیاز به نظافت پیوسته دارند، به طور کامل و به آسانی در دسترس قرار می گیرند.

به این ترتیب با خرید دستگاه کف شوی توانایی بالایی در شستشوی بهداشتی سطوح کسب خواهید نمود. علاوه بر این برخی از دستگاه زمین شوی جهت استفاده در محیط هایی با حساسیت بهداشتی بالا نظیر بیمارستان ها و مراکز درمانی طراحی شده اند که از استاندارد ویژه ای با عنوان استاندارد یا آنتی باکتریال بهره مند گردیده اند. قیمت اسکرابر آنتی باکتریال نسبت به دیگر محصولات به دلیل داشتن توانایی حذف باکتری ها تا 99.9 درصد طی سه روز کاری، بیشتر می باشد. این ویژگی قیمت اسکرابر ابراهیم را تحت تاثیر قرار می دهد و بنابراین خرید زمین شوی صنعتی باید با توجه به ارزش دستگاه نسبت به قیمت کفشوی صنعتی انجام شود.

تاثیر نوع منبع تغذیه بر قیمت کف شوی صنعتی

نوع منبع تغذیه یکی از عوامل مهمی است که بر قیمت اسکرابر صنعتی تاثیر می‌گذارد. اسکرابرها به طور کلی از دو نوع منبع تغذیه برق و باتری استفاده میکنند. اسکرابر برقی
 • اسکرابرهای برقی به طور مستقیم به برق شهری وصل می‌شوند و نیازی به شارژ باتری ندارند.
 • از اسکرابرهای برقی می‌توان برای سطوح بزرگ و فضاهای وسیع استفاده کرد.
 • محدودیت اسکرابر های کابلی نیاز به پریز برق در محل نظافت است.
 • این نوع اسکرابرها معمولاً نسبت به زمین شو های باتری دار ارزان تر هستند.
اسکرابر باتری دار
 • اسکرابرهای شارژی از باتری برای تامین انرژی استفاده می‌کنند.
 • این نوع اسکرابرها برای مکان‌هایی که دسترسی به برق شهری دشوار یا ناممکن است مناسب هستند.
 • اسکرابرهای شارژی به طور مداوم قابل استفاده نیستند و نیاز به شارژ دارند.
 • اسکرابرهای باتری دار معمولاً قیمت بالاتری نسبت به اسکرابرهای برقی دارند.
 • قیمت باتری زمین شو ها به نوع و طول عمر آن‌ها بستگی دارد.

تاثیر برند سازنده بر قیمت دستگاه اسکرابر

برند سازنده اسکرابر یکی دیگر از عوامل مهمی است که بر قیمت دستگاه تاثیر می‌گذارد. به طور کلی، برندهای معروف و شناخته‌شده مانند Karcher، Nilfisk و Tennant قیمت بالاتری نسبت به برندهای کمتر شناخته‌شده دارند. دلایل متعددی برای بالا بودن قیمت های برند های مطرح سازنده اسکرابر وجود دارد که عبارت اند از:

 • کیفیت ساخت: برندهای معروف معمولاً از مواد اولیه مرغوب‌تر و با کیفیت‌تر در ساخت اسکرابرهای خود استفاده می‌کنند. این امر باعث افزایش طول عمر و کارایی دستگاه می‌شود.
 • خدمات پس از فروش: برندهای معروف معمولاً خدمات پس از فروش بهتری مانند گارانتی و تعمیرات ارائه می‌دهند.
 • نوآوری: برندهای معروف در زمینه نوآوری و تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری می‌کنند و به همین دلیل، در ساخت زمین شو های صنعتی از تکنولوژی‌های جدیدتر و پیشرفته‌تری استفاده می‌کنند.
 • شهرت: برندهای معروف به دلیل سابقه طولانی و کیفیت بالای محصولات خود، شهرت و اعتبار بیشتری دارند.

البته، این به معنای آن نیست که برندهای کمتر شناخته‌شده کیفیت پایینی دارند. برخی از این برندها نیز از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت در ساخت اسکرابرهای خود استفاده می‌کنند. این برند ها معمولاً اسکرابر های با کیفیت خود را با قیمت پایین‌تری نسبت به برندهای معروف ارائه میدهند.این امر می‌تواند به دلیل عدم نیاز این شرکت ها به پرداخت هزینه‌های مربوط به برندینگ و تبلیغات باشد.

انواع اسکرابر صنعتی

سودمندی یک دستگاه کف شور و کارایی ماشین شستشوی کف در یک محیط معین، نه تنها به پهنای شستشو و ظرفیت مخازن آن، بلکه به مشخصه هایی همچون نوع هدایت، منبع تغذیه بستگی دارد و با انتخاب یک دستگاه کفشوی درست و مناسب می توان به سطح بهداشت مورد نظر دست یافت. بر این اساس می توان این دستگاه ها را بر اساس پارامترهای زیر تقسیم بندی نمود. نوع طراحی و ظرفیت دستگاه، بر قیمت اسکرابر تاثیر می گذارند.

اسکرابر های صنعتی بر اساس معیار ها و مبناهای متفاوتی تقسیم بندی می‌شوند. هر کدام از این دستگاه ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. هر شخص با توجه به درخواست و نیاز خود می‌تواند از دستگاه های مختلفی استفاده نماید. در ادامه به معرفی انواع دستگاه های اسکرابر و کاربرد های هرکدام می‌پردازیم.

انواع اسکرابر صنعتی از نظر نوع هدایت

نوع هدایت ماشین ماشین کف شور غالباً بر ابعاد دستگاه ، پهنای شستشو و ظرفیت مخازن تاثیرگذار بوده و همچنین از لحاظ انرژی صرف شده توسط کاربر و بازده وی مهم می باشد. بر این اساس دستگاه زمین شور صنعتی به دو دسته اصلی تقسیم بندی می شوند

 • اسکرابر دستی
 • اسکرابر صنعتی سرنشین دار

این تقسیم بندی بر انتخاب دستگاه نظافتی صحیح و مناسب تأثیر بسیار مهمی دارد. در ادامه به معرفی هر کدام از این اسکرابر ها و ویژگی های منحصر به فرد هر کدام می‌پردازیم.

کفشوی صنعتی

اسکرابر دستی

دستگاه زمین شوی دستی یکی از انواع پر کاربرد دستگاه اسکرابر است. از این دستگاه برای نظافت محوطه های کوچک، سالن ها و سطوح مختلف استفاده می‌شود. در واقع از بین انواع دستگاه کفشوی، زمین شوی دستی از جمله پرکاربرد ترین انواع دستگاه های نظافت صنعتی است.

هدایت در این دستگاه به صورت دستی می‌باشد. در ادامه به توضیح جزئیات عملکرد در این دستگاه می‌پردازیم.

هدایت اسکرابر بصورت دستی در زمین شوی صنعتی دستی

در این نوع کف شوی صنعتی یا دستگاه شستشوی کف، کاربر در پشت دستگاه قرار گرفته و ضمن حرکت دستگاه زمین شوی صنعتی را در جهت مورد نظر هدایت می نماید. مدل های دستگاه کفشور دستی معمولاً به صورت منسجم و با ابعاد فشرده طراحی و تولید می شوند و در نتیجه برای کاربرد در محیط های با وسعت کم و متوسط و کاربرد در فضاهایی همانند راهرو مناسب می باشند.

طراحی فشرده این دستگاه کفشور صنعتی یا ماشین شستشوی کف، قابلیت مانور لازم را برای کاربرد دستگاه کفشوی در فضاهایی با تراکم بالای موانع محیطی همانند کلاس های درس و ... فراهم می نماید. از دستگاه اسكرابر صنعتی دستی علاوه بر فضاهای کوچک در محیط های دارای وسعت بالا به عنوان مکمل برای دستگاه اسکرابر خودرویی استفاده می شود.

کف شوی صنعتی مناسب محیط های اداری

اسکرابر خودرویی یا سرنشین دار

دستگاه زمین شوی صنعتی خودرویی یا ماشینی، یکی دیگر از انواع اسکرابر های صنعتی پرکاربرد هستند. از این دستگاه برای نظافت محیط های بزرگ و فضاهای وسیع تر استفاده می‌شود. در واقع وجود جایگاه مخصوص برای کاربر این امکان را به دستگاه می‌دهد که پهنای شستشوی وسیع تری داشته باشد.

در این دستگاه ها هدایت دستگاه به وسیله کاربر صورت می‌گیرد. نام دیگر این دستگاه های نظافتی، زمین شوی سرنشین دار است. نام دستگاه نشات گرفته از ویژگی آن است. در ادامه به بررسی روش هدایت دستگاه به وسیله راننده می‌پردازیم.

هدایت اسکرابر به وسیله راننده

اسکرابر سرنشین دار مدل کارآمدی از ماشین کف شوی صنعتی است که در آن فضایی برای نشستن کاربر و هدایت دستگاه همانند یک خودرو در نظر گرفته شده است. میزان انرژی مصرف شده توسط کاربر و خستگی وی هنگام کاربرد اسکرابر خودرویی به حداقل رسیده و بازدهی وی به نحو چشمگیری افزایش می یابد.

طراحی اسكرابر سرنشین دار امکان بهره گیری دستگاه از پهنای شستشوی وسیع تر و مخازنی بزرگ تر نسبت به مدل های دستی را فراهم می آورد. این رده از دستگاه زمین شوی صنعتی معمولاً برای فضاهای دارای وسعت بالا مورد استفاده قرار می گیرند. اگر شرایط یک محیط به گونه ای باشد که امکان بهره مندی از هر دو کف شوی صنعتی دستی و سرنشین دار وجود داشته باشد، به کارگیری دستگاه زمین شور سرنشین دار مقرون به صرفه تر و کارآمدتر خواهد بود.

زمین شوی صنعتی باتری دار سرنشین دار

انواع اسکرابر صنعتی از نظر منبع تغذیه

 • اسکرابر برقی
 • اسکرابر باتری دار
 • دستگاه کف شور دیزلی

خرید اسکرابر صنعتی و زمین شوی صنعتی با قیمت مناسب

اسکرابر برقی

دستگاه زمین شوی برقی یا اسکرابر کابلی یکی از انواع پرکاربرد کف شور های صنعتی است. این دستگاه مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. ویژگی بارز این دستگاه اتصال مستقیم آن به برق است. در ادامه به معرفی ویژگی‌های این دستگاه زمین شوی می‌پردازیم.

اسکرابر با منبع تغذیه جریان مستقیم برق

الکتریسیته یک منبع انرژی پاک و بدون آلودگی و قابل اطمینان می باشد که به دلیل سهولت دسترسی، هزینه مقرون به صرفه و عدم ایجاد هیچ گونه آلودگی غالباً به عنوان منبع تغذیه برای دستگاه کفشوی انتخاب می گردد. با توجه به این که دستگاه اسكرابر صنعتی به طور معمول در محیط های سرپوشیده مورد استفاده قرار می گیرند، مشکلی از لحاظ ایجاد دود و آلودگی به وجود نخواهد آمد. موتورهای الکتریکی تأمین کننده انرژی مورد نیاز دستگاه کفشوی صنعتی، از طریق باتری یا اتصال مستقیم به جریان برق شهری نیروی مورد نیاز ماشین شستشوی کف را تامین می نمایند.

اسکرابر با منبع تغذیه باتری

در دستگاه های باتری دار محدودیت کابل برق و لزوم دسترسی به پریز برق حذف شده است در مقابل این نوع دستگاه شستشوی کف به دلیل اتصال پیوسته به منبع برق مشکل اتمام شارژ باتری را نداشته و موتورهای الکتریکی قدرتمندتری در مقایسه با مدل های کف شوی صنعتی باتری دار مشابه داشته و امکان بهره گیری از سامانه های برس زنی و مکش قوی تر را فراهم می نمایند. با توجه به محیط و نوع کاربرد دستگاه های زمین شوی صنعتی دستی، امکان طراحی و تولید دستگاه کفشوی در هر دو ورژن کابلی و باتری دار وجود دارد. دستگاه های اسکرابر خودرویی به دلیل محدودیت در دسترسی به پریز برق در محیط های دارای وسعت بالا تنها به صورت مدل های باتری دار عرضه می شوند.

کفشور صنعتی برقی

اسکرابرهای عمل کننده با سوخت فسیلی

در برخی موارد دسترسی به منبع الکتریکی وجود ندارد و همچنین بهره گیری از دستگاه کفشوی با قدرت بالاتر به خاطر حجم آلودگی الزامی است، برای رفع این نیاز که بیشتر در محیط های صنعتی مشاهده می شود، از ماشین های زمین شوی مجهز به موتورهای عمل کننده با سوخت های فسیلی همانند بنزین، دیزل و LPG استفاده می شود.

به این دستگاه های زمین شوی، اصطلاحا اسکرابر های دیزلی یا فسیلی نیز می‌گویند.

کف شور صنعتی باطری دار سرنشین دار مجتمع های تجاری

مقایسه زمین شوی برقی و اسکرابر باتری دار

همانطور که بالاتر اشاره شد، هر دو این اسکرابر ها از انواع پرکاربرد دستگاه های نظافت صنعتی هستند. مهم ترین تفاوت این دو در منبع تغذیه است. در ادامه به مقایسه و بررسی شباهت ها و تفاوت های این دو دستگاه می‌پردازیم که عبارتند از:

 • از هر دو این دستگاه ها برای نظافت و شستشوی محیط های مختلف استفاده می‌شود.
 • هر دو مدل دستگاه های زمین شوی انواع مختلفی دارند که برای هر محل و استفاده ای تعیین کاربری می‌شوند.
 • اسکرابر برقی که به آن اسکرابر کابلی نیز می‌گویند به طور مستقیم از انرژی الکتریکی و جریان برق استفاده می‌کند. در حالیکه زمین شوی باتری دار از باتری به عنوان منبع تغذیه استفاده می‌کند.
 • زمین شوی کابلی معمولا طول و پهنای شستشوی کوچکتری دارد. دلیل این امر وابستگی این دستگاه نظافتی به جریان برق است.
 • معمولا هزینه تعمیرات و نگهداری دستگاه های کابلی کمتر است.

انواع اسکرابر صنعتی از نظر امکانات و مشخصه های ویژه

استفاده از ورژن های استاندارد دستگاه زمین شوی صنعتی شرکت ابراهیم در اغلب محیط ها به خوبی پاسخگوی نیاز نظافتی می باشد. اما اضافه شدن برخی امکانات و تجهیزات خاص به دستگاه کفشور صنعتی می تواند سودمندی این تجهیزات را هنگام کاربرد در محیط های ویژه افزایش دهد. این ویژگی ها، قابلیت ها و مشخصه ها، در تنوع قیمت کف شوی صنعتی موثر هستند که میتوانند در افزایش کیفیت عملکرد دستگاه نیز تاثیر گذار باشند. سه دسته مهم از ماشین کف شور دارای امکانات خاص عبارت اند از:

اسکرابر بیمارستانی

زمین شوی بیمارستانی یکی از انواع دستگاه های اسکرابر صنعتی است. از این دستگاه برای نظافت و شستشوی محیط بیمارستان استفاده می‌شود. دستگاه زمین شوی بیمارستانی دارای بدنه آنتی باکتریال و ضد میکروب است. این دستگاه بدنه سفید دارد و در انواع مختلف برای مصارف بیمارستانی استفاده می‌شود.

اسکرابر مناسب فضاهای درمانی

این رده از ماشین کف شوی صنعتی برای کاربرد در محیط های نیازمند، سطح بالای بهداشت طراحی و تولید شده اند. در تولید مخازن این دستگاه زمین شور از مواد آنتی باکتریال استفاده شده است و خاصیت ضد باکتری دستگاه یک ویژگی دائمی آن محسوب می شود. وجود افزودنی های آنتی باکتریال در ماده سازنده مخازن موجب از بین رفتن 99/9 % باکتری و میکروب ها ظرف مدت سه روز شده و از رشد و تکثیر عوامل بیماری زا جلو گیری می نماید.

همچنین موتورهای به کار رفته در مدل های دستگاه کفشوی بیمارستانی به دلیل اهمیت آرامش در محیط هایی مانند بیمارستان ها، درمانگاه ها، سرای سالمندان و ... دارای عملکرد با سطح صدای بسیار پایین می باشد.

کف شوی دستی بیمارستانی

اسکرابر مجهز به موتور جلوبرنده

در کف شوی صنعتی دستی در مدل های مختلف باتری دار یا برقی نیروی لازم برای حرکت رو به جلوی دستگاه کفشوی ، توسط چرخش برس و نیروی وارد شده از سمت کاربر تأمین می شود، اما تجهیز ماشین دستگاه کفشور صنعتی به موتور جلوبرنده قدرت حرکتی دستگاه را افزایش داده، موجب افزایش سهولت حرکت آن روی سطوح شیبدار و رمپ ها شده و خستگی کاربر را در هنگام کار با دستگاه کف شور کاهش می دهد. از طرف دیگر موتور جلو برنده سرعت حرکت دستگاه اسكرابر را ثابت نگه می دارد که در نتیجه سبب شستشوی یکنواخت و افزایش کیفیت تمیزی می شود. همچنین وجود موتور حرکتی در ماشین شستشوی کف، امکان تنظیم سرعت حرکت ماشین کف شوی صنعتی را فراهم نموده و کارایی دستگاه را افزایش می دهد.

کفشوهای بزرگ تر وزن بالاتری دارند و از همین رو جهت سهولت در حرکت رو به جلوی دستگاه سیستم جلوبرنده بر روی آن تعبیه گردیده است. بهره مندی از موتور جلوبرنده بر سرعت عمل، و سهولت کارکرد دستگاه می افزاید و به دلیل ثابت و یکنواخت ساختن حرکت ماشین تمیز کننده زمین سبب بهبود قابل توجه کیفیت شستشو می گردد. با توجه به مزیت های موتور جلوبرنده یعنی قدرت بالاتر، کارایی بهتر و هم چنین صرف انرژی کمتر توسط کاربر، وجود این سیستم بر قیمت زمین شوی صنعتی هنگام خرید و فروش اسکرابر صنعتی می افزاید.

 

زمین شوی صنعتی باتری دار

اسکرابر کم صدا

دستگاه های اسکرابر صنعتی کم صدا یا silent در مقایسه با مدل های مشابه استاندارد دارای عملکرد کم صداتری می باشند. در نتیجه امکان استفاده از این نوع دستگاه کفشوی در طول شبانه روز و ساعات کاری نیز وجود دارد. این دستگاه های زمین شوی صنعتی به ویژه برای کاربرد در محیط های آموزشی و اداری گزینه ای مطلوب به شمار می آیند.

 اسکرابر صنعتی سخت کار

به طور کلی تمامی دستگاه های اسکرابر صنعتی یا ماشین کف شور صنعتی موجود در بازار از لحاظ بخش های تشکیل دهنده و نحوه عملکرد مشابه می باشند اما ویژگی های خاص دستگاه های اسکرابر صنعتی یا ماشین کف شور تولید شده توسط کمپانی های معتبر و شناخته شده، این ماشین زمین شوی صنعتی را از سایر مدل های مشابه متمایز می نماید. ویژگی های متمایز کننده یک زمین شوی

صنعتی کارآمد عبارت اند از:

دستگاه اسکرابر صنعتی چیست

دارا بودن طراحی سخت کار صنعتی

دستگاه زمین شوی صنعتی برقی یا اسکرابر الکتریکی یا دیزلی یک ابزار نظافتی تخصصی است که به منظور استفاده روزانه و پیوسته در عملیات نظافت و شستشوی سطوح کف تولید شده است بنابراین طراحی اسکرابر صنعتی به شکل یک ابزار سخت کار و صنعتی دارای اهمیت بالایی می باشد.

در دستگاه کفشوی سخت کار تا حد امکان از مکانیزم های عملگر مکانیکی به جای سیستم های الکترونیکی پیچیده و ظریف استفاده شده است در نتیجه میزان خرابی و استهلاک در این دستگاه ها پایین بوده و ماشین شستشوی کف دارای طول عمر بالایی می باشد.

قیمت دستگاه کفشور صنعتی سخت کار نسبت به نمونه های معمولی و رایج تر آن بالاتر است، اما این تجهیزات می‌توانند در موقعیت ها و شرایط کاری سنگین، عملکرد بهتری از خود به جا بگذارند.

وجود مکانیزم های مکانیکی همچون اهرم های کنترل تی و برس نه تنها میزان خرابی و استهلاک ماشین زمین شوی را کاهش می دهد بلکه باعث افزایش سهولت کاربری می گردد به طوری که صفحه کنترل دستگاه کار کاملاً ساده و قابل فهم بوده و کاربری با کمترین میزان مهارت و تجربه نیز به سادگی و پس از یک آموزش مقدماتی می تواند از دستگاه زمین شوی صنعتی شرکت ابراهیم استفاده نماید.

اسکرابر

مزایای خرید اسکرابر صنعتی 

استفاده از دستگاه کف شوی صنعتی در عملیات شستشوی کف دارای مزایای متعدد است که مهم ترین آن ها عبارت اند از:

 • افزایش کیفیت شستشو
 • افزایش سرعت شستشو
 • خشک کردن سریع سطوح کف
 • افزایش طول عمر کفپوش
 • افزایش سطح بهداشت محیط
 • حفظ سلامت کاربر
 • تناسب قیمت کفشوی صنعتی با ویژگی های عملکرد دستگاه و کاهش هزینه ها
 • سرمایه گذاری و کاهش هزینه ها در بلند مدت

ارتقای کیفیت و کاهش زمان فرآیند شستشو

هنگام استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی برس های دستگاه زمین شوی صنعتی همانند دستگاه پولیشر با بهره مندی از فشار و سرعت چرخش بالا به خوبی هر گونه آلودگی را از سطح جدا می نمایند. از سوی دیگر الیاف برس در خلل و فرج و شیارها و درزها نفوذ کرده و آلودگی ها را به نحو موثر از آن ها خارج می نمایند.

همچنین وجود مخازن مجزا در دستگاه های اسکرابر صنعتی یا کفشور صنعتی از ترکیب شدن محلول شوینده و آلودگی جمع آوری شده جلوگیری کرده و مانع از انتقال آلودگی می شود. موارد ذکر شده در مجموع به افزایش کیفیت شستشوی کفپوش ها با دستگاه کفشور صنعتی کمک می نمایند.

استفاده از دستگاه کفشوی برقی صنعتی به عنوان یک ابزار مکانیزه به دلیل کیفیت بالای شستشو و عدم نیاز به صرف زمان زیاد در شستشوی سطوح کف، سرعت عملیات را به میزان قابل توجه در مقایسه با به کارگیری روش های سنتی افزایش می دهد.

دستگاه شستشوی زمین

حفظ کیفیت و بالا بردن طول عمر کفپوش

اسکرابر صنعتی یک دستگاه نظافت صنعتی مهم و پرکاربرد است که انواع آلودگی‌های موجود بر روی سطح را به طور موثر جدا و جمع‌آوری می‌کند. این امر باعث می‌شود که عوامل کدرکننده و از بین برنده جلا و زیبایی کفپوش حذف شوند. علاوه بر این، هنگام استفاده از دستگاه شستشوی کف، مواد شوینده به میزان کم و کنترل شده بر روی سطوح کف پاشش می‌شوند. این امر به حفظ کیفیت و سلامت کفپوش کمک می‌کند.

همچنین، جمع‌آوری کامل آب باقیمانده توسط دستگاه کفشور صنعتی از باقی ماندن آن در درزها و شیارها و نفوذ به لایه‌های زیرین و مشکلات متعاقب جلوگیری می‌کند. در نتیجه، استفاده از کفشوی صنعتی عمر کفپوش را افزایش می‌دهد.

زمینشور صنعتی

ارتقای سطح بهداشت محیط و سلامت افراد

استفاده از دستگاه شستشوی زمین، آلودگی را به طور موثر از محیط حذف می کند. همچنین، جمع آوری کامل آب باقی مانده و آلودگی از حفرات و درزها و شیارها، از انباشت آلودگی و رشد میکروب ها و باکتری ها جلوگیری می کند. سیستم برس زنی دستگاه کفشوی صنعتی، به نفوذ الیاف برس در میان درزها و بندهای سطوح کمک می کند تا آلودگی های قدیمی و به دام افتاده در این نواحی را جدا کند.

کاهش هزینه و سرمایه گذاری بلند مدت با دستگاه اسکرابر صنعتی

خرید دستگاه اسکرابر صنعتی می‌تواند به عنوان یک روش سرمایه گذاری بلند مدت تلقی شود. این دستگاه با افزایش کارایی و راندمان باعث صرفه جویی در زمان نظافت می‌شود. دستگاه زمین شوی صنعتی با توجه به مکانیزم پیشرفته‌ی خود با سرعت و دقت بالا سطوح را تمیز کرده و باعث صرفه جویی در استفاده از مواد شوینده و نیروی کاری خواهد شد. همین امر این دستگاه را به وسیله ای کاربردی برای نظافت، و روشی بهینه برای کاهش هزینه ها تبدیل کرده است.

در مقابل مزایای متعدد دستگاه اسکرابر صنعتی، شستشوی کف با این دستگاه به نسبت روش های دیگر نظافت گران تر است، همین امر موجب ایجاد بازار خرید کفشوی های صنعتی دست دوم شده است، چرا که این امکان را به افراد می‌دهد تا با هزینه کمتر، دستگاهی با کیفیت و کارآمد داشته باشند.

این موضوع باعث می‌شود که افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری محدودتری هستند یا نیاز فوری به یک دستگاه اسکرابر ندارند، به دنبال خرید دستگاه‌های دست دوم باشند. از همین رو با خرید دستگاه رمین شوی صنعتی می‌توان به طور مستقیم در این صنعت سرمایه گذاری کرد و نیاز به نظافت، در کمترین زمان و بالاترین کیفیت برطرف کرد.

علاوه بر این در صورت عدم نیاز به دستگاه کفشوی صنعتی ، می‌توان آن را به عنوان یک دستگاه کارکرده به فروش رساند. به این تریتب خرید دستگاه کفشوی صنعتی نو از برند های معتبر فرصتی ایده‌آل جهت سرمایه گذاری و مدیریت بهینه‌ی دارایی را فراهم می‌کند.   

خرید اسکرابر صنعتی

شرکت ابراهیم یکی از اولین و برترین تولید کنندگان و وارد کنندگان دستگاه های نظافت صنعتی از جمله اسکرابر در ایران است. این شرکت با بهترین و متنوع ترین برند های آلمانی همکاری دارد. همچنین دستگاه را در داخل نیز تولید می‌کند.

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان و خرید انواع دستگاه نظافت صنعتی با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات متداول درباره دستگاه اسکرابر