تجهیزات نظافت شیشه

تجهیزات نظافت شیشه - glass cleaning equipment

نظافت و شستشوی شیشه همواره کاری دشوار بوده و انجام آن برای کاربران خوشایند نمی باشد. به دلیل دستی بودن کامل فرآیند نظافت سطوح صیقلی، شیشه و آینه می بایست از بهترین تجهیزات و مناسب ترین ابزار ها برای انجام فرآیند شستشوی شیشه استفاده کرد. برخی از مشکلات شستشوی شیشه عبارت اند از: باقی ماندن لکه و رده های آب پس از شستشو، دسترسی سخت، دشواری و خسته کردن کاربر، زمان بر بودن به دلیل عدم کیفیت مناسب و نیاز به تکرار مجدد نظافت که همگی موجب ساختن چهره سخت و دشواری از نظافت شیشه و سطوح صیقلی در ذهن کاربر خواهند شد.

با استفاده از ابزار و تجهیزات نظافتی مناسب می توان عملیات دشوار و هزینه بر شستشوی شیشه و نما را به فرآیندی ساده و لذت بخش تبدیل کرد. شیرینی پاکیزگی پس از شستشوی کامل می تواند تصویر دشواری که به دلیل این مشکلات در ذهن افراد ساخته شده است را بهبود می بخشد. این تجهیزات هم برای شتسشوی شیشه خانگی مناسب می باشد و هم امکان اضافه شدن به دیگر تجهیزات و کاربرد در استفاده های صنعتی را دارند. تجهیزات مناسب شامل بسته کاملی از ابزار های کاربردی می باشند که مزایای بسیاری خواهند داشت.


مزایای استفاده از ابزار نظافت شیشه تخصصی

بهره گیری از ابزار نظافت شیشه مزایای بسیاری را به همراه دارد. برخی از این مزایا بصورت مشترک در کاربرد همه تجهیزات تخصصی نظافت شیشه هستند و برخی دیگر به صورت تخصصی با بهره گیری از نوع خاصی محقق می شوند. برای مثال استفاده از پد نظافتی با کیفیت بالا باعث افزایش سرعت شستشو می گردد زیرا با یک حرکت و بدون نیاز به تکرار، شیشه به طور کامل از هر نوع آلودگی پاکیزه می گردد؛ همچنین با استفاده از دسته های نظافتی، امکان شستشوی سطوح مرتفع تر فراهم می گردد و بدون صرف انرژی زیاد می توان سطوحی پاکیزه داشت. مزیت دیگر این تجهیزات، ارگونومیک بودن آن ها می باشد و به همین دلیل استفاده از آن ها از خستگی دست و بازو جلوگیری می کند. کارایی بالا از دیگر مزیت های این ابزار ها می باشد؛ کیفیت شستشو ارتباط مستقیمی با کیفیت ابزار های نظافت شیشه دارد. پس در نتیجه می توان با استفاده از ابزار نظافت و شستشوی شیشه، بدون صرف انرژی زیاد و با حداقل هزینه ها به بالا رفتن و اثر گذاری کیفیت شستشو افزود. به طور کلی می توان گفت استفاده از تجهیزات مناسب برای شستشوی شیشه سبب شستشوی کامل و درخشش شیشه ها در بهینه ترین حالت می گردد.


انواع تجهیزات نظافت شیشه

این ابزار نظافت شیشه شامل کیت های نظافتی، تی شستشوی شیشه، تجهیزات نگهدارنده پد، پد های نظافتی و کاردک های اسکراب سطوح می باشند. کیت های نظافتی خود پک هایی می باشند که شامل پد نظافتی، نگه دارنده پد و دسته بلند می باشد که به طور تخصصی مناسب برای شستشوی شیشه است. هر کدام از این تجهیزات کاربرد خاصی دارند و می توان با توجه به نظافت مورد نظر و نوع همواری سطح و همچنین جنس سطوح تحت نظافت، به شروع فرآیند نظافتی پرداخت. در برخی از این تجهیزات نظافت شیشه، دسته بندی های تخصصی تر نیز اعمال گشته اند که با مشخصاتی مانند رنگ، سطوحی که می توان با این تجهیزات شستشو و نظافت نمود مشخص می گردد. همه انواع تجهیزات نظافت شیشه به منظور گسترش زمینه نظافتی و تخصصی تر سازی نظافت و دستیابی به بهترین نتیجه تولید و ارائه گشته اند.


اصول استفاده از ابزار نظافت شیشه

فرآیند شستشوی شیشه و سطوح صیقلی، بسیار تخصصی بوده و در صورت عدم رعایت برخی نکات نمی توان به بهترین نتیجه دست یافت. همچنین بهینگی نظافت در زمان کار با ابزار نظافت شیشه بسیار مهم می باشد. به همین دلیل نظافت و شستشوی شیشه نکات خاصی دارد که با رعایت آن ها فرآیند شستشوی شیشه با ابزار های نظافتی بهینه خواهد شد. در ادامه برخی از این نکات را ذکر کرده و به اختصار توضیح خواهیم داد.

  • بهترین زمان نظافت شیشه های بیرون هنگام ظهر می باشد؛ بیشترین گرما و آفتاب موجب تسریع خشک شدن شیشه می گردد.
  • به منظور افزایش طول عمر تجهیزات نظافت شیشه، پس از اتمام فرآیند شستشو آن ها را تمیز نموده و به صورت خشک نگهداری شوند.
  • از تجهیزات تخصصی به منظور خشک کردن و نظافت کامل بخش های زاویه دار درب و پنجره های شیشه ای و صیقلی استفاده شود.
  • مرطوب کردن تجهیزات به اندازه کافی، در نتیجه از باقی ماندن رد آب و کاهش کیفیت شستشو جلوگیری می شود.
  • استفاده از تجهیزات مناسب و تخصصی برای فرآیند های نظافتی مانند نظافت استیل، شستشوی شیشه، گردگیری، نظافت خشک و مرطوب و...