تنظیف

تنظیف - Cleaning napkins

از رایج ترین شیوه های نظافتی، بکارگیری روش های دستی می باشد. این روش ها معایب و مشکلاتی دارند که گاهی اوقات موجب می شوند که فرآیند نظافت بسیار دشوار باشد. استفاده از شیوه های سنتی و دستی به شرط بکارگیری تجهیزات مناسب، بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد. برخی از مشکلات روش های دستی نظافت عبارت اند از: برجای ماندن رد آلودگی پس از نظافت، عدم وجود تجهیزات خاص برای پاک کردن شیشه و سطوح صیقلی، سرعت کم نظافت به دلیل کیفیت پایین ابزار های دستی نظافت، خستگی کاربر در اثر نظافت به شیوه دستی و... . به همین دلیل بهتر است به منظور نظافت با بکارگیری تجهیزات دستی از ابزار های مناسب و تخصصی کمک گرفته شود. تنظیف های استاندارد از کاربردی ترین تجهیزاتی می باشند که می توان به منظور نظافت هر بخشی از آن ها کمک گرفت.


تنظیف و انواع آن

با توجه به موارد استفاده از تنظیف های تخصصی، می توان این تجهیزات نظافتی را به دسته های متفاوتی تقسیم بندی کرد. مهم ترین تقسیم بندی تنظیم ها بر اساس رنگ و جنس آن ها می باشد. به طور کلی این دستمال های نظافتی به دو دسته قابل شستشو با آب و خشک تقسیم می شوند. همانگونه که از اسم آن ها پیداست، پارچه های نظافتی قابل شستشو با آب، می توانند با مرطوب شدن به نظافت و شستشو بپردازند ولی رده دستمال های خشک، می بایست فقط به صورت خشک فرآیند نظافت را انجام دهند. یک دسته بندی مهم تر پارچه تنظیف ها رنگ بندی آن ها می باشد:

  • رنگ آبی: مناسب برای نظافت در محیط هایی با ویژگی های نرمال مانند میز، صندلی، شیشه و...
  • رنگ سبز: مناسب برای استفاده در اماکن مرتبط با صنایع غذایی مانند رستوران، کافی شاپ و...
  • رنگ زرد: مناسب برای شستشوی سطوح سرویس بهداشتی
  • رنگ قرمز: مناس برای استفاده در اماکنی با اهمیت سطح بهداشت بسیار بالا مانند سنگ توالت و...

مزایای بهره گیری از تنظیف استاندارد

استفاده از شیوه های نظافت دستی در صورتی که استاندارد باشند بسیار بصرفه بوده و مزایای زیادی به همراه خواهد داشت. برخی از این ویژگی ها خود مربوط به تنظیف بوده و بعضی دیگر برای محیط و کاربر در اثر نظافت با چنین تنظیف هایی بوجود خواهد آمد. در ادامه برخی از ویژگی های مثبت بهره گیری از دستمال تنظیف های نظافتی را بررسی و بیان خواهیم کرد. تخصصی بودن این دستمال تنظیف ها موجب بهبود فرآیند نظافت می شوند. برخی از این دستمال ها برای گردگیری بوده و بعضی از آن ها مناسب برای شستشو می باشد. همچنین می توان با استفاده از پارچه تنظیف هایی با مدل خاص که دارای قدرت جذب بسیار بالا می باشند، به خشک کردن سطوح پرداخت. مهم ترین مزیت بهره گیری از چنین تجهیزاتی، کیفیت بسیار بالا می باشد که موجب بهبود سرعت عملیات نظافت، سهولت کاربری از طریق کاهش مدت زمان و عدم نیاز به تکرار مجدد نظافت و در نهایت موجب رضایت خواهد شد.