برس سوییپر

برس سوییپر - sweeper brush

برس سوییپر از اجزای اصلی همه دستگاه های سوییپر صنعتی می باشد که وظیفه اصلی جمع آوری آلودگی های سطح زمین را بر عهده دارد. دستگاه سوییپر که با عنوان های جاروی شهری یا جاروی خیابانی نیز شناخته می شود از ماشین آلات مکانیزه نظافت صنعتی است که برای جمع آوری گرد و خاک و زباله های پراکنده شده در خیابان ها، محوطه های وسیع، محیط های صنعتی و ... کاربرد دارد. برای دستگاه های سوییپر صنعتی دو نوع برس طراحی شده است که یک برس استوانه ای در مرکز دستگاه و دو برس دیسکی شکل در کناره های آن قرار دارد. برس استوانه ای الیاف V شکل دارد و خلاف جهت حرکت عقربه های می چرخد. حرکت خلاف جهت عقربه های ساعت سبب می شود آلودگی ها از بالا وارد مخزن دستگاه شوند و بنابراین از ظرفیت مخزن دستگاه حداکثر استفاده به عمل خواهد آمد.


برس سوییپر


ویژگی های برس سوییپر

برس هر جاروی شهری متناسب با ویژگی های همان دستگاه طراحی شده و نصب می گردد و بنابراین در اندازه ها و با جنس های متنوع تولید شده اند. الیاف برس سوییپر به طور مستقیم با سطح زمین تماس دارد و بنابراین در صورت عدم رسیدگی به آن با گذشت مدت زمان فرسوده خواهد شد. برس ها در گروه قطعات مصرفی سوییپر شهری قرار می گیرند و بنابراین به سادگی قابل تعویض و حتی قابل رسیدگی می باشد. برس هایی که در کناره های دستگاه جای گرفته اند، آلایند های نواحی غیر قابل دسترس برای برس مرکزی را جمع آوری نموده، به سمت برس مرکزی هدایت می کند و در نهایت به مخزن سوییپر فرو می ریزد. حرکت برس های دیسکی دورانی شکل است و مخالف یکدیگر به سمت داخل دستگاه می چرخد.


برس سوییپر صنعتی


تنظیم فشار و زاویه برس

فشار نامناسب برس می تواند به فرسایش و استهلاک زود هنگام این قطعه بیانجامد و از همین رو کاربران باید پیش از شروع به کار با دستگاه برس ها را بررسی نموده و از میزان فشاری که برس به سطح زمین وارد می کند و زاویه ای که با آن می سازد، اطمینان حاصل یابد.