باتری

باتری - battery

دستگاه های اسکرابر سرنشین دار و برخی از انواع اسکرابرهای دستی نیروی محرکه خود را از باتری دریافت می کنند. باتری های به کار رفته در این کفشورها از نوع ژل هستند و بر خلاف باتری های اسیدی که باید به طور مداوم به آن ها رسیدگی شوند و سطح آب در باتری بررسی گردد، نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند. در میان انواع باتری های صنعتی تولید شده و عرضه شده به بازارهای جهانی باتری ژل به عنوان یک باتری صنعتی بهینه مطرح می شود، زیرا هزینه تعمیر و نگهداری آن پایین بوده، توانایی شارژدهی بالایی دارد و از طول عمر مفید بالایی برخوردار است.

باتری های ژل در ظرفیت های متنوعی طراحی و ساخته شده اند و برای هر یک از دستگاه های اسکرابر باتری ژل با ولتاژ و ظرفیت متناسب با کف شوی نصب می گردد. باتری اسکرابر یا باتری های آن به سادگی قابل تعویض هستند و برای خارج نمودن آن ها از دستگاه و نصب دوباره دسترسی آسان وجود دارد. بسته به نوع دستگاه تعداد 1، 2 و یا 4 باتری بر روی اسکرابر تعبیه می شود.


بی نیاز از تعمیر و نگه داری

باتری اسکرابر از نوع ژل از این نظر بی نیاز از تعمیر و نگه داری هستند که از دریچه های باز یک طرفه استفاده می کنند که به گازهای داخلی امکان ترکیب دوباره در آب را می دهد، بنابراین هر گونه نیاز برای چک کردن آب مقطر و یا سطح آب، از بین می رود. هر چند بهتر است نصب باتری همواره در محیط های دارای تهویه مناسب انجام پذیرد، اما نصب این نوع از باتری در محیط هایی که تهویه هوای محدود دارند، بی خطر است چرا که دود و بخار ندارد.


مزایای باتری اسکرابر ژل

  • برای دستگاه های صنعتی و قدرتمند بسیار مناسب هستند.
  • نیازی به چک کردن و تعمیر و نگه داری ندارند.
  • ضد نشت هستند.
  • ضد خوردگی می باشند و از همین رو جهت به کارگیری با تجهیزات حساس الکتریکی مناسب هستند.
  • در برابر لرزش مقاومت دارند.
  • به دلیل نداشتن خطر سوختگی با اسید سولفوریک، ایمن می باشند.