نازل شستشو

نازل شستشو  - nozzles

نازل های شستشو یکی از اجزای اصلی در دستگاه های واترجت می باشند که با اتصال به تفنگی دستگاه واترجت، نقش مهمی در دستیابی به اهداف نظافتی مورد نظر ایفا می نمایند. استفاده از نازل مناسب با نوع عملیات نظافتی با پاشش یا مکش ماسه، آب و مواد شوینده نقش مهمی در کیفیت و سرعت عملیات نظافت دارد. نازل های شستشو در عملیات های نظافتی متنوعی چون پاشش آب، پاشش مواد شوینده، پاشش ماسه و مکش به کار می روند.


نازل واترجت صنعتی


ویژگی های نازل های شستشو

نکته بسیار مهم در مورد نازل های شستشو میزان استحکام آنها در شرایط سخت کاری است. استحکام یک نازل با نوع طراحی، آلیاژ ها و مواد بکار رفته در ساخت نازل ها مرتبط می باشد. در هنگام انتخاب نازل شستشو توجه به میزان دبی و فشار عملیاتی دستگاه نقش مهمی در سرعت و کیفیت عملیات ایفا می نماید. تناسب شماره و نوع نازل با دستگاه واترجت مانع از ایجاد افت در سرعت و فشار عملیاتی شده و علاوه بر ارتقا کیفیت عملیات شستشو و نظافت مانع از استهلاک دستگاه می گردد. نازل های شستشو بر اساس نوع عملیات نظافتی می توانند دارای چندین خروجی باشند.


نازل کارواش صنعتی


انواع نازل های شستشو

به منظور تامین نیاز های نظافتی، نازل های شستشو در مدل های متنوع و متناسب با نوع عملیات نظافتی تولید می شوند. به عنوان نمونه نازل سند بلاست، لوله باز کن، دوار، تیغه ایی، چند حالته، نازل لجن کش و نازل پاشش مواد شوینده از جمله نازل های کاربردی در دستگاه های واترجت می باشند. این نازل ها به منظور تطابق با نوع عملیات نظافت دارای ویژگی ها و ساختار منحصر به فرد می باشند که موجب افزایش توان دستگاه در عملیات نظافت می گردد. به عنوان نمونه نازل سند بلاست امکان پاشش آب همراه با ماسه را به منظور افزایش سرعت عملیات لایه برداری برای کاربر فراهم می نماید. یا نازل لوله باز کن به واسطه طراحی منحصر به فرد خود امکان شستشو و حذف گل و لای رسوب کرده در داخل لوله را برای کاربر فراهم می نماید.


نازل دستگاه کارواش