نازل زمین شوی

نازل زمین شوی - floor cleaner nozzle

نازل زمین شوی یکی از کاربردی ترین تجهیزات جانبی دستگاه های واترجت صنعتی می باشد که در مقایسه با نازل های معمولی به صورت کاملا موثر و کارآمد موجب افزایش چشمگیر در سرعت شستشوی سطوح کف می گردد. این نازل به منظور افزایش مقاومت نازل در تماس با آب و مواد شوینده و همچنین افزایش طول عمر آن از استیل ضد زنگ ساخته شده است. این نازل ها با هدف افزایش قدرت و سرعت شستشو و کاهش پاشش آب به نواحی اطراف طراحی شده اند.
نحوه عملکرد نازل زمین شوی

از آنجایی که سطح مقطع خروجی های آب در این نازل بسیار ریز است، آب پر فشار خروجی از پمپ دستگاه واترجت صنعتی در بر خورد با این خروجی ها متمرکز شده و در نتیجه با فشار بیشتری به سمت بیرون پاشش می گردد. اگر چه به طور کلی کاهش در سطح مقطع نازل های خروجی آب با کاهش در سطح مقطع شستشو، موجب کاهش سرعت عملیات می شود اما حرکت دورانی نازل های خروجی در نازل زمین شوی نقش به سزایی در افزایش سطح مقطع شستشو داشته و در نتیجه موجب افزایش سطح مقطع شستشو گردیده و در نهایت افزایش سرعت شستشو را در پی دارد.
به طور کلی نازل های زمین شوی شباهت بسیار زیادی به نازل های دورانی دارد، با این تفاوت که بر خلاف نازل های دورانی به منظور ممانعت از پاشش آب پر فشار به نواحی اطراف، مجهز به محافظ پاشش می باشند. استفاده از نازل های زمین شوی در عملیات های شستشو و نظافت سطوح کف موجب کاهش زمان لازم برای نظافت می شوند. از آنجایی که هدف از طراحی این نازل سهولت بیشتر کاربر می باشد، استفاده از آنها بسیار سهل و آسان است. نازل های زمین شوی به منظور افزایش مقاومت و ممانعت از آسیب های احتمالی در بر خورد با موانع از مواد بسیار مقاوم ساخته شده اند.