برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱

پولیشر

پولیشر صنعتی چیست ؟

پولیشر صنعتی دستگاهی کارآمد است که به منظور جلا بخشیدن و درخشان نمودن سطوح کف و همچنین شستشوی عمیق سطح طراحی و ساخته شده است. این دستگاه جهت صیقلی کردن و جلا دادن سطوح به ویژه سطوح براق مانند سنگ، سرامیک و ... با مساحت های کوچک، متوسط و بزرگ ابزاری مناسب به شمار می آید، علاوه بر این دستگاه کف ساب از ساختار ایمن و مقاومی برخوردار است که امکان استفاده از آن در محیط های صنعتی و در شرایط سخت و دشوار فراهم می شود و برای شستشوی انواع سطوح سخت و خشن در این محیط ها کاملا مناسب و کارآمد خواهد بود.

معرفی قسمت های پولیشر صنعتی


عملکرد دستگاه پولیشر صنعتی چگونه است؟

دستگاه کف ساب دارای یک برس دوار، دسته کنترلی و مخزن آب تمیز بوده و در انواع محیط های تجاری و صنعتی با اهداف گوناگون قابل استفاده می باشد. مکانیزم عملکرد دستگاه کف ساب صنعتی ساده بوده و دارای یک دسته هدایتی با قابلیت تنظیم زاویه، دسته کنترلی برای قطع و وصل کردن پاشش آب و دسته دیگر جهت توقف حرکت دستگاه می باشد. برس پلیشر با سرعت زیادی می چرخد و سطح را سایش می دهد؛ کوچک بودن سطح مقطع در دستگاه باعث بیشتر شدن وزن و فشار اعمال شده از جانب موتور برس به سمت پایین می شود که در نتیجه آن قدرت سایندگی و پاک کنندگی دستگاه افزایش می یابد.

برای سهولت هدایت و کنترل دستگاه در قسمت عقب دستگاه کفساب دو چرخ بزرگ تعبیه شده است. همچنین برای افزایش طول عمر، بعضی از دستگاه کفساب صنعتی شرکت ابراهیم، دارای بدنه تمام استیل بوده که سبب افزایش مقاومت و طول عمر پلیشر می گردد که این امر موجب افزایش قیمت پولیشر صنعتی گشته است.


قیمت پولیشر صنعتی

ویژگی های دستگاه پولیشر صنعتی

با توجه به ساختار ساده دستگاه کف ساب صنعتی و کم بودن قطعات فنی در این دستگاه، ممکن است موجب بی توجهی و عدم بررسی های لازم در هنگام خرید گردد. این در حالی است که توجه به ویژگی ها در انتخاب دستگاه مناسب می تواند به میزان زیادی در نتیجه نهایی تاثیر گذار باشد.


کیفیت ساخت دستگاه

در ساختار کف ساب قطعات با کیفیتی بکار گرفته شده که این امر باعث گردیده این دستگاه به یک دستگاه مقاوم و مطلوب تبدیل شود. بدنه فلزی دستگاه پلیشر به گونه ای طراحی شده تا از آسیب جدی در صورت برخورد با جسم خارجی جلوگیری نماید. سرعت بالای چرخش و فشار وارد شده بر سطح عملکرد بهینه و کیفیت نظافت مطلوب را تضمین می نماید.

به طور کلی تنها منبع انرژی دستگاه کف ساب صنعتی برق می باشد، از این رو نوع، طول و مواد به کار گرفته شده در تولید کابل دستگاه کفساب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. مواد به کار گرفته شده کابل برق این دستگاه بسیار با کیفیت بوده و همچنین از طول مناسبی برخوردار است. از همین جهت نگرانی من باب مشکلاتی از نظیر دور بودن کابل برق وجود ندارد.


صدای تولیدی پایین

دستگاه پلیشر از سطح صدای پایینی برخوردار بوده که سبب حفظ آرامش محیط می شود و جهت کاربرد در محیط های حساس مناسب است.

هزینه تعمیر و نگهداری پایین

در ساختار دستگاه پلیشر صنعتی هیچ سیستم انتقال نیرویی مانند گیربکس و تسمه به کار نرفته است از همین رو هزینه های تعمیر و نگهداری آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

سهولت استفاده از پولیشر

طراحی دستگاه پولیشر صنعتی به گونه ای است که کاربر هنگام استفاده از آن به راحتی قادر به کنترل و هدایت دستگاه می باشد و خستگی کاربر به دلیل طراحی ارگونومیک به حداقل می رسد. سهولت کاربری دستگاه پلیشر به خاطر دسته قابل تنظیم دستگاه می باشد.


عوامل موثر بر قیمت پولیشر صنعتی

تنوع تجهیزات برای کسب نتیجه مطلوب

پولیش هر سطح تنها با استفاده از یک نوع برس امکان پذیر نمی باشد، به طور کلی برس دستگاه کفساب در انواع نرم، استاندارد و زبر تولید شده است. اصولاً از برس های زبر در سطوحی همانند بتون استفاده می گردد و از برس های نرم در سطوحی که بسیار خش پذیر هستند کاربرد دارند. برس های استاندارد به نوعی طراحی شده اند که بتوان برای نظافت اکثر سطوح از آن بهره گرفت. از طرف دیگر امکان نصب انواع پد پولیش بر روی دستگاه وجود دارد که با هدف شستشوی سطوح مورد استفاده قرار می گیرند. در زمان بکارگیری دستگاه پلیشر به منظور هرچه براق تر شدن سطح می توان از واکس سنگ استفاده نمود.


پهنای نظافت

پهنای شستشوی استاندارد این دستگاه 43 سانتی متر است. با این حال دستگاه هایی با پهنای شستشوی بالاتر یا پایین تر نیز وجود دارد. تناسب پهنای نظافت با مساحت محیط بسیار مورد اهمیت است. به کارگیری دستگاه کف ساب صنعتی بزرگ در محیط کوچک دشوار خواهد بود، به همین ترتیب به کارگیری دستگاه کوچک در محیط های بزرگ، حجم کار را افزایش خواهد داد.


مزایای استفاده از دستگاه پولیشر

کاربرد و استفاده از پلیشر تنها برای افزایش درخشندگی و جلا و ایجاد زیبایی ظاهری محدود نیست. از جمله مهمترین مزایای به کارگیری این دستگاه می توان به افزایش طول عمر سطح پولیش شده و کاهش جذب آلودگی، کاهش هزینه های نظافت و افزایش سرعت نظافت (به نسبت روش های دیگر) نیز اشاره نمود که در ادامه به آن ها پرداخته شده است.


افزایش سهولت نظافت سطوح پولیش شده

نظافت سطوح صیقلی و پولیش شده کاری بسیار آسان بوده و نظافت روزانه آن را آسان تر و بهینه تر خواهد نمود. کاربرد پلیشر برای برطرف کردن آلودگی و ایجاد درخشندگی در سطوح، مقاومت آن ها را در برابر لک شدن و جذب آلودگی بالا می برد.


مزایای خرید دستگاه پولیشر صنعتی

کاهش آسیب ناشی از تجمع آلودگی ها

استفاده از پولیشر صنعتی ناهمواری های نامحسوس سطح را از بین برده و با ایجاد یک لایه کاملا صاف از تجمع آلودگی ها و رطوبت در سطوح جلوگیری می نماید. کاهش میزان تجمع آلاینده ها در سطح احتمال بروز آسیب در آنها را کاهش داده و از بالا رفتن هزینه نگهداری سطوح می کاهد.


محافظت از سطوح در برابر بروز خوردگی و ترک

وجود رطوبت در قسمت های ناهموار سطح می تواند به مرور زمان باعث ایجاد فرسودگی و ترک خوردگی در سطح گردد. با استفاده پلیشر و از بین بردن این ناهمواری ها نفوذ رطوبت در لایه های سطوح پولیش شده به مراتب سخت تر و دشوار تر می گردد. به همین دلیل بروز ترک سطحی و انتقال رطوبت در کف پوش های پولیش شده، بسیار کمتر خواهد بود.


کاهش هزینه های نظافت

با کاربرد دستگاه کفساب صنعتی در سطوح و افزایش سهولت نظافت سطح پولیش شده، هزینه های لازم برای انجام فرایند نظافت به مراتب کاهش خواهد یافت. بدین ترتیب نیروی خدماتی نیاز به صرف زمان کمتری برای شستشو و نظافت این سطوح خواهد داشت و این امر موجب کاهش هزینه های نظافت می گردد.


پارامتر های تاثیر گذار بر قیمت پولیشر صنعتی

عواملی بسیاری بر قیمت کف ساب صنعتی تاثیر می گذارند، از مهمترین آن ها می توان به جنس بدنه، قدرت موتور برس، مجهز بودن به مخزن، تجهیزات جانبی، برند سازنده و… اشاره نمود. قیمت دستگاه پولیشر صنعتی و هر دستگاه نظافت صنعتی دیگری را در ابتدا نمی توان مد نظر قرار داد و باید در طولانی مدت تاثیر آن را مشاهده نمود زیرا کاهش مصرف مواد شوینده و آب، زمان و افزایش عمر سطوح از عواملی هستند که در صورت بهره گیری از دستگاه کف ساب صنعتی به ارمغان می آیند و تمامی این موارد تاثیر خود را در طولانی مدت نشان می دهند.کارواش اتوماتیک دستگاه اسکرابر صنعتی جاروبرقی صنعتی دستگاه سوییپر کارواش صنعتی