تجهیزات مواد شوینده صنعتی

مواد شوینده صنعتی دارای تنوع بسیار زیادی هستند که هر یک ویژگی ها و کارایی مخصوص به خود را دارند. این شوینده ها با توجه به ماهیت ماده، جنس و ساختار سطحی که باید تمیز شوند، به شیوه های مختلف مصرف می شوند. اصلی ترین وظیفه یک ماده شوینده رفع آلودگی بدون آسیب رساندن به سطح پایه می باشد. بر همین اساس انتخاب ماده ای متناسب و سازگار با جنس سطح و نوع آلودگی و توجه به شیوه استفاده از آن ماده، در کیفیت نظافت کسب شده یک اصل مهم است.


نکات استفاده و نگهداری مواد شوینده

در هنگام استفاده از مواد شوینده شیمیایی مختلف توجه به برخی نکات میتواند کیفیت نظافت و محافظت از سطوح را به همراه داشته باشد. با در نظر گرفتن این نکات میتوانید کیفیت نظافت را افزایش داده و همچنین از بهینه بودن فرایند و کارایی مطلوب تجهیزات نظافت صنعتی به کار گرفته شده اطمینان حاصل نمایید.


آشنایی با طریقه مصرف مواد شوینده

قبل از به کار گیری مواد شوینده شیمیایی طریقه مصرف آن را از روی برچسب های درج شده بر آن ها مطالعه نمایید. بدین ترتیب شما میدانید هر محصول را در چه زمینه ای و به چه میزان استفاده نمایید. با دانستن شیوه مصرف این مواد شوینده صنعتی میتوانید کیفیت نظافت بسیار مطلوب کسب کرده و همچنین از بروز آسیب احتمالی در تجهیزات نظافتی و یا سطوح مورد نظافت جلوگیری به عمل آورید.


توجه به حجم و نوع آلودگی در انتخاب مواد شوینده صنعتی

مواد شوینده صنعتی میتوانند از نوع غلیایی و یا اسیدی باشند. توجه به نوع این مواد شوینده قبل از به کار گیری آنها تاثیر بسزایی در کیفیت نظافت و حذف آلودگی ها دارد. بعضی از سطوح به دلیل حساسیت آنها نیاز به مصرف مواد شوینده خورنده ندارند و مصرف این مواد میتواند باعث بروز آسیب در آنها شود. از این رو توجه به حجم و نوع آلودگی برای انتخاب مواد شوینده صنعتی مناسب نکته مهم و با اهمیتی می باشد.


نگهداری صحیح مواد شوینده

طریقه نگهداشت و انبار این تجهیزات و مواد شوینده صنعتی از دیگر نکات حائز اهمیت در نگهداری انواع مواد شوینده میباشد. بهتر است در محیط های صنعتی مواد شوینده در محلی مناسب، دور از تابش نور آفتاب نگهداری شوند. به دلیل حساسیت و اشتعال پذیری اغلب این مواد شوینده صنعتی توصیه اکید میشود که آنها را به دور از گرما و حرارت نگهداری نمایید. در محیط های خدماتی و مراقبتی که ممکن است کودکان و سالمندان در آن حضور داشته باشند، بهتر است مواد شوینده را در محیطی دور از دسترس آنان قرار داده تا از بروز حوادث و مشکلات سلامتی در آنان پیشگیری نمایید.


توجه به محیط مورد استفاده مواد شوینده

اغلب مواد شوینده صنعتی که در نظافت سطوح مورد استفاده قرار میگیرند دارای ویژگی های شیمیایی مختلفی هستند که میتواند برای سلامت افراد که در محیط حضور دارند خطر آفرین باشد. از این رو در هنگام تهیه ایم مواد شوینده باید به محیطی که میخواهیم از آنها استفاده نماییم توجه داشته باشیم. در انتخاب مواد شوینده صنعتی برای نظافت محیط های نگهداری سالمندان، کودکان و یا مراکز بهداشت و درمان بهتر است از مواد شوینده مناسب این محیط استفاده نمایید تا احتمال بروز مشکلات سلامت در این دسته افراد را کاهش دهید.


استفاده از تجهیزات مراقبتی به هنگام نظافت

کاربرد تجهیزات ایمنی و مراقبتی همچون دستکش، ماسک و عینک مخصوص به هنگام نظافت سطوح به ویژه در مواردی که از مواد شوینده صنعتی شیمیایی استفاده می شود، میتواند از بروز آسیب و مشکلاتی از قبیل خوردگی، سوختگی و یا مشکلات تنفسی در نیروی خدماتی پیشگیری نماید. رعایت این مواد و نکات ایمنی کاهش آسیب های جسمانی در کاربران را به همراه داشته و از افزایش هزینه های درمانی سلامت کارکنان جلوگیری مینماید.


روش های مصرف مواد شوینده صنعتی

روش های به کارگیری مواد شوینده صنعتی به صورت دستی، مکانیزه و یا با استفاده از تی و اسپری می باشد. هر یک از این شیوه های کاربرد ماده شوینده با استفاده از تجهیزات مربوطه و نکات استفاده از آنها میتواند کسب نتیجه مطلوب را برای کاربران و نیرو های خدماتی به همراه داشته باشد. در روش دستی می توان ماده شوینده را بر روی سطح اسپری نمود و سپس با استفاده از تنظیف و یا پدهای مناسب به شستشوی سطح مورد نظر پرداخت. این روش بیشتر برای تمیز نمودن سطوح ناهموار مورد استفاده قرار می گیرد. برای شستشوی سطح زمین به وسیله ماده شوینده می توان از ابزارهایی مانند تی، دستگاه اسکرابر و دستگاه پولیشر بهره گرفت و این بستگی به نوع ماده دارد که کدام ابزار مناسب تر و بهتر است.

دستگاه واترجت صنعتی از دیگر روش هایی است که می توان از یک ماده شوینده خاص برای هرچه تمیزتر شدن سطح یا قطعه آلوده بهره مند گردید. هنگام استفاده از مواد شوینده به همراه واترجت صنعتی باید به ساختار دستگاه و توصیه های کارخانه های سازنده ماده شوینده و واترجت در ارتباط با نوع ماده شوینده قابل استفاده به همراه دستگاه توجه نمود تا صدمه ای به پمپ آن وارد نشود.


خطرات ناشی از استفاده نادرست مواد شوینده

استفاده از مواد شوینده به صورت نامناسب به این معنی است که در میزان مصرف، میزان غلظت، نوع و شیوه استفاده و یا مواردی از این قبیل نکات لازم را در نظر نگیرید. با در نظر نگرفتن چنین نکاتی میتوانید به سلامت خود، تجهیزاتی که برای نظافت به کار میگیرید و همچنین سطوحی که مورد نظافت قرار میگیرند آسیب وارد نمایید. استفاده نادرست از مواد شوینده صنعتی نه تنها تمیزی و نظافت به همراه نخواهد داشت، بلکه میتواند هزینه های تعمیرات و نگهداری تجهیزات نظافت، سطوح مورد نظر را افزایش داده و مهم تر از آن هزینه های درمانی را بر دوش شما تحمیل نماید.

همچنین استفاده نادرست از مواد شوینده صنعتی را میتوان به انتخاب ماده شوینده نامناسب نیز تلقی نمود. انتخاب ماده شوینده صنعتی نامناسب و کاربرد آن در تجهیزات نظافت صنعتی و یا شیوه های نظافت قدیمی آسیب های جدی به این تجهیزات وارد نماید. پس بهتر است قبل از تهیه و خرید این محصولات شوینده صنعتی به دستگاه و تجهیزاتی که میخواهید با استفاده از آن به نظافت بپردازید توجه لازم را داشته باشید.

تجهیزاتی یافت نشد . !!

برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱