برس

برس - brush

نحوه عملکرد دستگاه اسکرابر صنعتی به گونه ای است که کاربر در پشت دستگاه قرار می گیرد و به منظور شستشوی سطح زمین آن را به سمت جلو هدایت می نماید. برس نقش اصلی را در عملکرد اسکرابر و کیفیت شستشو دارد. حرکت دورانی برس سبب تمیز شدن سطح زمین می گردد و به طور هم زمان به حرکت رو به جلوی دستگاه کمک می کند. ماده پاک کننده، می تواند آب تمیز و یا محلولی از آب تمیز و مواد شوینده می باشد که بر روی برس پاشش شده و به وسیله تی لاستیکی تعبیه شده در قسمت عقب دستگاه و سیستم مکش موجود در مرکز آن جمع آوری می شود.


برس اسکرابر

نقش برس اسکرابر در شستشوی سطوح

میزان پاشش محلول توسط بخش کنترلی تنظیم می گردد. با توجه به ابعاد دستگاه و پهنای شستشوی آن ها، اسکرابر می تواند دارای یک و یا دو برس باشد که از نوع دیسکی هستند. برس های دیسکی با توجه به زبر یا نرم بودن به چهار دسته برس بسیار نرم، برس نرم، برس استاندارد و برس بسیار زبر تقسیم می شوند. برس استاندارد به گونه ای طراحی شده است که با اکثر سطوح سازگاری داشته و آلودگی های آن ها را به خوبی شستشو می دهد. اما در شرایط خاص می توان با توجه به نوع آلودگی و جنس سطح، یک نوع از سه برس دیگر را انتخاب نمود. سطوحی مانند موزاییک، سنگ، سرامیک، بتن، اپوکسی و لاستیک به راحتی با این برس ها قابل شستشو بوده و هیچ گونه آسیب و یا خط و خشی به آن ها وارد نمی گردد، بعلاوه این که آلودگی با کیفیت بالایی از سطح حذف می گردد. از ویژگی های یک برس خوب می توان به کیفیت بالا و طول عمر زیاد آن اشاره نمود.


برس کف شوی صنعتی

اهمیت کیفیت برس زمین شوی صنعتی

انسجام مویی های برس علاوه بر حفاظت از برس در برابر فرسایش سریع موجب ثبات بالای برس و حرکت آرام دستگاه می شود. فضا های خالی بین مویی های برس باعث می شود مویی ها در لبه ها و گوشه ها بر روی سطح پخش شده و عمل شستشو بهتر صورت پذیرد. از طرفی دیگر ساختار منظم برس باعث توزیع مناسب آب بر روی سطح و در نتیجه بالا بردن کیفیت شستشو و کاهش مصرف آب شود. این ساختار ویژه برس ها موجب صرفه جویی 40 درصدی در مصرف آب خواهد شد.


برس زمین شوی صنعتی

نکات ایمنی در هنگام استفاده از برس اسکرابر

در هنگام اتصال و یا جدا کردن برس باید توجه داشت که حتما دستگاه به طور کامل خاموش باشد و از لمس آن در هنگام چرخش باید پرهیز نمود. یکی دیگر از نکاتی که باید در مورد برس ها رعایت نمود این است که تا هنگامی که موتور چرخاننده برس روشن است، به هیچ عنوان نباید دسته در اسکرابر دستی و فرمان در اسکرابر سرنشین دار را رها نمود.


برس کفشوی صنعتی

پهنای برس ها

پهنای انواع برس کفشوی که متناسب با پهنای شستشوی دستگاه می باشد در زیر آمده است، و باید متناسب با دستگاه انتخاب گردد. قطر برس ها بر حسب سانتیمتر هستند:


استاندارد: 33-35-40-43-50-53

نرم: 33-35-40-43-53

بسیار نرم: 35

بسیار زبر: 35-40-43-53