پد و نگهدارنده پد

پد و نگهدارنده پد - pad and pad holder

دستگاه اسکرابر صنعتی برای عملکرد موثر و نتیجه بخش در فرآیند شستشو باید دارای تجهیزات متناسب با نوع عملکرد، حجم آلودگی و جنس سطح باشد. بنابراین انتخاب بین پد یا برس و تعیین جنس مد نظر اهمیت زیادی در کیفیت فرآیند نظافت دارد. پد به مانند برس در جایگاه تعبیه شده قرار گرفته و بوسیله آن می توان عملیات مد نظر را انجام داد. نگهدارنده پد، وظیفه نگهداری این ابزار نظافتی را بر روی دستگاه بر عهده دارد. پد ها برای دو نوع فرآیند کلی نظافت و شستشو و یا براق نمودن سطح و کفسابی کاربرد دارند. پد ها به دو صورت زبر و نرم با کد های رنگی مختلف قابل استفاده هستند. پد اسکرابر دارای ساختار دایره ای بوده و در زیر دستگاه قرار می گیرد.


پد و نگهدارنده پد


جنس پد اسکرابر

جنس پد اسکرابر صنعتی می تواند طبیعی یا از الیاف مصنوعی باشد. معمولا در پد های نرم تر از الیاف مصنوعی پلی استری و نایلونی و در پد هایی که زبری و سختی بیشتری دارند، از الیاف طبیعی استفاده می شود. انتخاب جنس پد باید با مد نظر قرار کردن جنس کفپوش صورت گیرد. انتخاب پد مناسب باعث افزایش طول عمر کفپوش و عملکرد صحیح دستگاه در فرآیند شستشو و یا براق نمودن سطح می شود. در مقابل استفاده از پد نا مناسب باعث آسیب به سطح شده و هزینه های تعمیر یا تعویض کفپوش را تحمیل می نماید.


پد و نگهدارنده پد


کد بندی رنگی پد اسکرابر

سختی و زبری پد ها با کد های رنگی معینی شناخته می شود. هرچه یک پد رنگ روشن تری داشته باشد، نرم تر بوده و برای عملیات های ساده تر مانند براق نمودن سطوح و جلادهی بکار می آید. مثلا پد سفید رنگ بسیار نرم بوده و به تبع برای عملیات پرداخت سطوح کاربرد دارد. در مقابل پد های با رنگ تیره تر دارای سختی بیشتر بوده و برای عملیات های سنگین مثل کفسابی به کار می آیند. به عنوان مثال پد با رنگ سیاه بسیار زبر بوده و جهت سایش عمیق آلودگی ها و حذف آلودگی های سرسخت از کفپوش های غیر حساس مورد استفاده قرار می گیرد.