اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا

اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا - fragrance for scent systems

اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا مایعی تغلیظ شده و بر پایه الکل است که به همراه دستگاه های خوشبو کننده هوا مورد استفاده قرار می گیرد. اسانس های روغنی و برپایه الکل باکیفیت ترین اسانس ها با ماندگاری بالا هستند. این ماده با رایحه های بسیار متنوع تولید شده که هر یک دارای ویژگی و کاربردهای مخصوص به خود هستند و افراد بر اساس نیاز و سلیقه خود می توانند از میان ده ها رایحه متنوع رایحه مناسب را انتخاب نمایند. رایحه ها بر مبنای گل ها، گیاهان، میوه ها، خوراکی ها، عطرها و ادکلن های مشهور ساخته شده اند و به دلیل آن که حی بویایی به طور مستقیم با مغز در ارتباط است، استشمام این عطرها، خاطرات را یادآوری نموده و احساسات را بر می انگیزد.


نحوه انتخاب اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا

با توجه به این که دستگاه های خوشبو کننده در محیط های گوناگون دارای کاربرد هستند، انواع اسانس خوشبو کننده هوا نیز برای فضاهای مختلف به کار رفته و عطر خوش را در هوا می پراکند. برای آن که بهترین رایحه برای یک محیط مشخص استفاده شود، ابتدا باید ویژگی های محیط مانند وسعت، ارتفاع سقف، میزان رفت و آمدها، وجود بوی نامطبوع و نوع فعالیت یا کاربری محیط بررسی گردد و پس از شناسایی موارد یاد شده، راه برای گزینش اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا متناسب با آن محیط هموار خواهد شد.


کاربرد اسانس خوشبو کننده هوا

اسانس های تولید شده به منظور از بین بردن بوی نامطبوع، جذب مشتری و رایحه درمانی به کار می روند و می تواند پاسخگوی هر هدف و نیازی باشد.

برای اماکنی هم چون باشگاه های ورزشی، فروشگاه های مواد پروتئینی و سرویس های بهداشتی بوی نامطبوع در محیط به وجود خواهد آمد و در این شرایط عطر افشان به همراه اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا بهترین کارایی را برای خنثی نمودن بوهای نامطبوع ارائه می دهد.

در مجتمع های تجاری، هتل ها، فروشگاه های زنجیره ای، رستوران ها، نمایشگاه خودرو، فروشگاه پوشاک و سایر محیط های مشابه منظور جذب مشتریان بیشتر و افزایش مدت زمان حضور و خرید آن ها، اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا به کار می رود.

اماکن مذهبی مانند زیارتگاه ها، مساجد، حسینیه ها و نمازخانه ها از جمله محیط های شلوغ و پر رفت و آمدی هستند که بهره مندی از اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا با رایحه های شیرین و غالب، به ایجاد فضای دلنشین و آرامش بخش کمک خواهد کرد.

اداره ها، شرکت ها و منازل از دیگر محیط هایی هستند که عطر افشان ها به همراه اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا یا عطری ملایم و سبک، فضایی دلپذیر و آرامش بخش فراهم می سازند و به ویژه در محیط های کاری استشمام رایحه مطبوع می تواند بر افزایش راندمان و کاهش خستگی ها و تنش ها اثر گذار باشد.


طیف اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا

رایحه ها در انواع سبک، خنک، شیرین، تند و تلخ تولید شده اند. رایحه های تند، شیرین و تلخ به طور معمول در روزهای سرد سال کاربرد دارند و اغلب به عنوان رایحه غالب برای از بین بردن بوی نامطبوع استفاده می شوند. هم چنین اسانس های سبک تر و خنک تر جهت خوشبو نمودن محیط های کوچک، فضاهای درمانی، تجاری و ... و در ماه های گرم سال به کار می روند.

رایحه های ادکلنی برگرفته از عطرها و ادکلن های محبوب و مشهور .

رایحه های خوراکی برگرفته از خوراکی های بسیار خوشبو مانند وانیل، شکلات، چای و ... .

رایحه های میوه ای برگرفته از بهترین و خوشبوترین میوه ها مانند مرکبات، هلو و ... .

رایحه های گل و گیاه برگرفته از گل ها و گیاهان بی نظیر مانند شکوفه گیلاس، ارکیده، آلوئه ورا و ... .