برس استاندارد

دسته بندی : اسکرابر
برس استاندارد

در اسکرابر ها برس نقشی اساسی را ایفا می کند و کیفیت شستشو و لکه بری تا حد زیادی به این جزء بستگی دارد. موتور موجود در این دستگاه باعث ایجاد حرکت دوانی در برس می شود. پاشش آب به برس و حرکت دوانی آن باعث می شود تا سطح تمیز گردد. در اسکرابر ها می توان در منبع آب تمیز از محلول مواد شوینده استفاده نمود تا کیفیت شستشو بالاتر رود. پس از مرحله برس زنی، تی آبگیر به همراه سیستم مکش آب اضافی را جمع آوری نموده و سطح را خشک می نماید. اسکرابر با توجه به ابعاد می تواند دارای یک و یا دو برس باشد. برس می تواند غلطکی یا دیسکی باشد که در اسکرابر ها اغلب از نوع دیسکی است. برس دیسکی در اسکرابر ها دارای چند نوع برس استاندارد، برس بسیار نرم، برس نرم و برس بسیار زبر است که با توجه به جنس و حساسیت سطح می توان یک نوع برس را انتخاب و استفاده نمود.

کارایی برس استاندارد

در 95 درصد موارد برای شستشوی کفپوش های مختلف از برس استاندارد استفاده می شود، زیرا نرمی و زبری آن به گونه ای است که علاوه بر این که آلودگی و لکه را به طور کامل از بین می برد، بلکه هیچ گونه آسیب و یا خراشی نیز به سطح وارد نمی کند. برس استاندارد برای شستشوی کفپوش های مختلف از قبیل موزاییک، لاستیک، اپوکسی، لمینت، سنگ، سرامیک، بتن، کارپت، VCT و زمین ورزشی به کار می رود. در صورتی که آلودگی سطح بسیار سخت باشد که با برس استاندارد بر طرف نشود، می توان از برس های دیگری که زبری آن ها بیشتر است استفاده نمود و در صورتی که سطح بسیار حساس باشد برس با زبری کمتری را می توان به کار گرفت.

پهنای برس استاندارد

به دلیل پر کاربرد بودن برس استاندارد، تمامی اسکرابر ها قابلیت استفاده از این نوع برس را دارند. به همین منظور برس استاندارد در تمامی اندازه ها وجود دارد. پهنای انواع برس استاندارد بر حسب سانتیمتر به صورت 33-35-40-43-50-53 می باشد که متناسب با پهنای شستشوی دستگاه باید یک اندازه انتخاب گردد.