نازل سندبلاست

دسته بندی : واترجت صنعتی
نازل سندبلاست

نازل سند بلاست از جمله تجهیزات جانبی دستگاه واترجت بوده و در عملیات های سنگین نظافت ای چون، رنگ بری از روی تجهیزات صنعتی و سطوح فلزی مانند بدنه کشتی، حصار ها و قایق های کوچک، که به منظور تسریع در فرآیند از ترکیب آب و ماسه برای نظافت استفاده می نمایند، به کار می رود . در عملیات های سنگین نظافتی که نیاز به فشار بالا برای لایه برداری از روی سطوح می باشد معمولا از سند بلاست استفاده می نمایند.

مزایای استفاده از آب در روش سند بلاست

استفاده از دستگاه واترجت برای پاشش آب همراه با پاشش ماسه یا سیلیس روشی مقرون به صرفه و اقتصادی در نظافت بوده و علاوه بر اینکه کنترل و جمع آوری ماسه ها و سیلیس های استفاده شده را راحت تر می نماید، عملیات نظافت و لایه برداری را نیز تسهیل می نمایند. عدم حضور آب در عملیات سند بلاست موجب انتشار حجم قابل ملاحظه ایی گرد و خاک در فضای پیرامون می شود. ذرات و گرد و غبار منتشر شده در هوا علاوه بر کاهش کیفیت هوای پیرامون، با نفوذ به داخل سیستم تنفسی افراد موجب بیماری آنها می گردد. در حالیکه تلفیق ماسه با آب علاوه بر اینکه از انتشار گرد و خاک ممانعت می نماید، جمع آوری ماسه و سیلیس پراکنده شده را تسهیل می نماید. علاوه بر این استفاده از آب پر فشار همراه با پاشش پر فشار ذرات شن و ماسه، تاثیر بسزایی در ارتقا کیفیت نظافت و ایجاد سطوحی صاف و عاری از خلل و فرج دارد.

ویژگی های نازل سندبلاست

ذرات شن و ماسه ای با ابعاد 0.2 تا 2 میلی متر قابل پاشش با این نازل می باشند. حداقل و حداکثر فشار کاری قابل تحمل توسط این نازل 120 تا 250 بار بوده و حداقل و حداکثر سرعت پاشش آن 10 تا 19 لیتر در دقیقه می باشد. استفاده از طراحی مهندسی و ویژه در ساخت این نازل موجب افزایش عمر مفید آن می گردد.