لنس دو سره

دسته بندی : واترجت صنعتی
لنس دو سره

لنس دو سره یکی از پر کاربرد ترین لنس ها در دستگاه های واترجت یا همان شوینده های فشار قوی می باشد. این لنس متشکل از دو سری یا نازل با درجات متفاوت می باشد که علاوه بر انجام عملیات های نظافتی امکان شستشو های سطحی را نیز برای کاربر فراهم می نماید.

ویژگی لنس دو سره

آب پر فشار خروجی از دستگاه های واترجت با عبور از شلنگ فشار قوی، لنس ها و نازل ها بر روی سطوح هدف پاشش می شود. استفاده از لنس دو سره در واترجت ها امکان انتخاب فشار عملیاتی مناسب را برای کاربر فراهم می نماید. لنس دو سره نیز همانند دیگر لنس های دستگاه های واترجت صنعتی به واسطه تماس مداوم و مستمر با آب و رطوبت، از مواد مقاوم در برابر خوردگی ساخته شده است. تجهیز این لنس به دو نازل متفاوت امکان انتخاب فشار کاری مناسب با عملیات نظافتی را برای کاربر فراهم می نماید. فشار آب خروجی از نازل ها توسط چرخش دسته یا اهرم تعبیه شده در بدنه لنس امکان پذیر بوده و همین امر موجب سهولت و تسریع در عملیات نظافت می گردد.

ویژگی نازل های لنس دو سره

نازل ها با تنظیم جهت پاشش آب نقش موثری در افزایش قدرت دستگاه و سرعت عملیات نظافت و شستشو ایفا می نمایند. نازل های به کار رفته در این لنس شماره های متفاوتی دارند، فشار آب خروجی از نازل با شماره بالاتر در مقایسه با نازل شماره پایین، بیشتر بوده و از این رو دبی آب خروجی از آن کمتر می باشد. از نازل شماره بالا معمولا برای انجام عملیات های نظافتی استفاده می شود در حالیکه نازل شماره پایین به واسطه فشار آب کم تر و دبی بالاتر معمولا برای شستشو های سطحی به کار می رود. از دیگر ویژگی های این لنس می توان به استفاده همزمان از دو نازل برای شستشو و نظافت سطوح اشاره نمود.