نازل لجن کش

دسته بندی : واترجت صنعتی
نازل لجن کش

استخر ها، چاه ها و دیگر محیط هایی که دارای حجمی از آب هستند، همواره با آلودگی های مختلفی روبرو هستند. کف این محیط ها نیز به مرور زمان به آلودگی هایی دچار می شوند. این آلودگی ها به صورت لجن و گل و لای تشکیل شده و باقی می مانند. یکی از راه کار های نظافت و رفع آن ها، استفاده از دستگاه واترجت صنعتی می باشد. این دستگاه ها با استفاده از یک پمپ فشار قوی، آب را با فشار بالا به سطح می پاشند و کیفیت خوبی در از بین بردن آلودگی ها سطحی و عمیق سطح زمین و دستگاه ها از خود نشان می دهند. برای مکش لجن توسط واتر جت ها، کاربر می بایست نازل مخصوص کشیدن لجن را تهیه و به دستگاه متصل نماید. این نازل که در دو مدل ساده و استیل طراحی شده است، وظیفه منتقل کردن لجن ها به بیرون را بر عهده دارد.

مشخصه ها و کاربرد های نازل لجن کش

نازل لجن کش، در از بین بردن حجم بالایی از آب بطور مثال تخلیه چاه ها، شستشو و نظافت استخر ها یا لای روبی کردن کاربردی است. نازل لجن کش به دستگاه واتر جت متصل شده و کاربر با قرار دادن آن درون آب و فشار دادن تفنگی عملیات را آغاز می نماید. نمونه های استیل این تجهیز، در مقابل آب مقاوم بوده و زنگ نمی زند. این نوع از نازل لجن کش، از ورودی آب با قطر بزرگتری بهره می برد. انتهای این نازل در دو شکل مخروطی و مستطیلی قابل ارائه می باشد.

نازل های لجن کش برای واتر جت هایی قابل استفاده است که دارای دبی آب 10 تا 20 لیتر بر دقیقه می باشند. همچنین برای این کار، حداقل و حداکثر فشار کاری این شوینده فشار قوی، می بایست بین 120 تا 250 بار باشد. ماکزیمم ارتفاع مکش لجن توسط این نازل نیز ، 3 متر است.