فیلتر پلی استر ستاره ای مکنده

دسته بندی : جاروبرقی صنعتی
فیلتر پلی استر ستاره ای مکنده

فیلتر یکی از مهم ترین اجزای دستگاه های جاروبرقی می باشد که حفاظت های اصلی و ضروری را از واحد مکنده جاروبرقی به انجام می رساند و با وجود فیلتر موتور و پمپ مکنده از آسیب های ناشی از مکش مواد دور می ماند. یکی از انواع فیلترهای بسیار کارآمدی که بر روی اغلب دستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی، صنعتی و حتی مکنده های کارهای سخت نصب می گردد، فیلتر پلی استر ستاره ای می باشد. این رده از فیلترها به دلیل برخورداری از ساختار منحصر به فرد جهت استفاده در شرایط سخت کاری مناسب هستند. فیلتر پلی استری دارای الیاف پارچه ای است و از همین رو در هنگام تماس با مایعات دچار آسیب نمی شود. فیلتر پلی استر ستاره ای قطر بالاتری نسبت به دیگر فیلترها دارد و بنابراین در برابر برخورد مواد ساینده و خشن مقاومت بیشتر و در نتیجه طول عمر بالاتری خواهد داشت. ساختار ستاره ای فیلترهای پلی استری با افزایش مساحت فیلتر همراه می باشد که این ویژگی سبب می گردد کارایی فیلتر بهبود یافته و حفاظت بیشتری از بخش مکنده جاروبرقی به عمل آید. با نصب فیلتر پلی استر ستاره ای که از بازدهی بالایی برخوردار هستند، امکان مکش انواع مواد جامد و مایع با ایمنی امکان پذیر می شود.

فیلتر پلی استر ستاره ای به گونه ای طراحی شده است که نظافت آسانی داشته و با دمش و یا به لرزش درآوردن آن در جهت عمودی با شیوه های مختلف، ذرات و غبارات باقی مانده از سطح آن جدا می گردد. فیلتر ستاره ای درون یک محفظه استیل قرار می گیرد که وظیفه محافظت از فیلتر را بر عهده دارد. فیلتر پلی استر ستاره ای در مدل های متنوعی به بازار عرضه شده است که با نصب آن ها بر روی مکنده ها می توان با اطمینان مواد گوناگون را جمع آوری نمود. فیلترهای ستاره ای کلاس La کلاس M ، آنتی استاتیک، عایق حرارت و نئومکس مهم ترین گونه های مختلف فیلتر پلی استری هستند که بر روی انواع دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی نصب می گردند. فیلتر پلی استر ستاره ای کلاس L رده ای از فیلترها است که دارای توانایی فیلتراسیون مواد و ذراتی به کوچکی سه میکرون می باشد و فیلتر ستاره ای کلاس M قابلیت فیلتراسیون ذرات یک میکرونی را دارد. فیلتر اولیه جاروبرقی نقشی حیاتی برای مکنده ایفا نموده زیرا که آلاینده ها و ناخالصی ها را به دام می اندازد و از ورود دوباره ذرات به محیط جلوگیری می کند، علاوه بر آن سبب حفظ سلامتی کاربر نیز می گردد. فیلتر پلی استر ستاره ای کلاس L به عنوان فیلتر اصلی بر روی دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی نصب شده و انتخاب آن به موادی که باید جمع آوری شوند بستگی دارد.

به منظور انطباق پذیری فیلتر پلی استر ستاره ای کلاس L و M با مدل های مختلف جاروهای صنعتی و نیمه صنعتی این رده از فیلتر مکنده در اندازه های گوناگونی ساخته و به بازار ارائه شده اند و به این ترتیب نصب این فیلتر بر روی تعداد بسیار زیادی از مکنده ها امکان پذیر خواهد بود. فیلتر پلی استر ستاره ای در مساحت های 2، 3، 5 و 12 متر مربعی عرضه گردیده که با توجه به نوع مکنده صنعتی یا نیمه صنعتی بر روی دستگاه تعبیه می شود. یکی دیگر از شاخصه های فیلترها میزان فشار هوای وارد بر آن می باشد که نسبت سرعت مکش جاروبرقی به سطح مقطع فیلتر است. فیلتر پلی استر ستاره ای از اثر بخشی بالا برخوردار بوده و فشار هوای وارد شده بر آن مقدار مناسبی را در بر دارد. نظافت به موقع فیلتر جهت بهبود عملکرد و افزایش طول عمر آن اهمیت به سزایی دارد، از همین رو فیلتر پلی استر ستاره ای متناسب با ساختار مکنده به دو روش دستی یا خودکار تمیز می شود. نظافت دستی فیلتر به گونه ای است که کاربر تکاننده فیلتر را به حرکت در آورده که در نتیجه آن فیلتر ستاره ای در جهت عمودی دچار لرزش شده و ذرات به جا مانده در منافذ آن جدا می شوند. در روش اتوماتیک کمپرسور هوا با دمش پر قدرت بر سطح فیلتر در جهت معکوس و یا با به حرکت در آوردن جک پنوماتیکی که سبب لرزش فیلتر می شود، فیلتر ستاره ای را تمیز می گرداند.