برس بسیار زبر

دسته بندی : اسکرابر
برس بسیار زبر

اسکرابر ها کفشوی های مکانیزه ای هستند که با چرخش برس و با استفاده از آب و مواد شوینده سطح را شسته و با تی مخصوص خشک می نمایند. برس در اسکرابر ها نقشی اساسی را ایفا می کند. در صورتی که برس با سطح و آلودگی متناسب نباشد ممکن است کارایی لازم را نداشته باشد. در صورتی که برس بیش از حد نرم باشد ممکن است توانایی شستشو و از بین بردن آلودگی سطح را نداشته باشد و در صورتی که بیش از حد زبر باشد احتمال خط و خش و ایجاد خسارت به سطح بسیار بالا است. بنابراین انتخاب برس مناسب بسیار قابل اهمیت است. شبکه منسجم مویی های برس باعث می شود برس بر روی سطح ثبات بیشتری داشته و موجب بالاتر رفتن کیفیت شستشو شود. ساختار منظمی که در برس ها وجود دارد باعث توزیع مناسب آب بر کل سطح خواهد شد. ویژگی منحصر به فردی که در این برس ها وجود دارد موجب صرفه جویی 40 درصدی در مصرف آب خواهد شد.

کارایی برس بسیار زبر

برس ها دارای انواع مختلفی هستند و می توانند غلطکی و یا دیسکی باشند. در اسکرابر ها برس به صورت دیسکی است که دارای کارایی بسیار بالایی می باشد. برس های اسکرابر بر اساس زبری و نرمی به چهار دسته برس بسیار نرم، برس نرم، برس استاندارد و برس بسیار زبر تقسیم می شوند.برس بسیار نرم و برس نرم در موارد محدود برای سطوح حساس و بسیار گران مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از این نوع برس می توان از این مسئله اطمینان خاطر یافت که هیچ گونه خط و خش و آسیبی به سطح وارد نمی گردد. برس استاندارد در 95 درصد موارد به کار برده می شود و علاوه بر این که آلودگی را به خوبی شستشو می نماید، با انواع سطوح سازگار بوده و هیچ گونه آسیبی به آن ها وارد نمی نماید.در مواردی که آلودگی سخت بر روی سطحی سخت مانند بتن وجود داشته باشد، بهتر است از برس زبر استفاده گردد. این نوع برس از جنس سیم پلی اورتان می باشد و برای شستشوی سطوح بتن آغشته به روغن و جرم سخت و عمیق مورد استفاده قرار می گیرد. برس زبر معمولا برای سطوح خشن که ملات وآلودگی به آن ها چسبیده استفاده می شود.

پهنای برس بسیار زبر

برس بسیار زبر برای با توجه به کارایی محدودی که دارد در ابعاد مختلفی برای استفاده در دستگاه های اسکرابر طراحی و ساخته شده است. برس بسیار زبر در اندازه های 35-40-43-53 سانتیمتری وجود دارد. از این نوع برس به همراه دستگاه هایی که پهنای شستشوی آن ها با این ابعاد متناسب است می توان در مواقع لزوم استفاده نمود.