شلنگ وکیوم اسکرابر

دسته بندی : اسکرابر
شلنگ وکیوم اسکرابر

انجام عملیات شستشو زمین به شیوه ای صحیح و دقیق، با استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی تنها زمانی انجام می پذیرد که تمامی اجزا دستگاه بدون هیچ گونه نقص عمل کنند. هرگونه صدمه به اجزا می تواند به یک شستشو بی کیفیت بینجامد. یکی از مهم ترین مراحل شستشو کف، مکش آب آلوده حاصل از شستشو و انتقال آن به مخزن آب کثیف می باشد. شلنگ وکیوم اسکرابر از جمله اجزا مصرفی دستگاه بوده که وظیفه این انتقال را برعهده دارد.

اهمیت عملکرد صحیح شلنگ وکیوم کف شوی صنعتی

سیستم مکش دستگاه اسکرابر متشکل از موتور مکنده، لاستیک تی و شلنگ وکیوم است. لاستیک تی که عموما در پشت دستگاه تعبیه شده متشکل از دو نوار بوده که هوای به دام افتاده در فضای خالی بین این دو نوار و خلا به وجود آمده در مخزن آب کثیف موجب انتقال آب به داخل مخزن می گردد که این انتقال از طریق شلنگ وکیوم صورت می پذیرد. حال اگر این بخش مهم از دستگاه اسکرابر دچار آسیب، پارگی، زدگی گردد، عملکرد کل دستگاه با مشکل روبه رو خواهد شد و آب آلوده پس از شستشو بر روی زمین باقی خواهد ماند. در نتیجه لازم است تا بخش های مختلف دستگاه به صورت منظم و دوره ای مورد بررسی قرار گیرند تا در صور ایجاد مشکل تعویض به موقع صورت پذیرد.

انتخاب صحیح شلنگ وکیوم

شلنگ مکش از یک سمت به لاستیک تی و سوی دیگر به موتور مکنده متصل است. در صورتی که قطعه انتخابی از کیفیت و ویژگی مناسبی برخوردار نباشد انتقال هوا و آلودگی ها به داخل مخزن به درستی صورت نمی گیرد در نتیجه آب آلوده بر روی زمین باقی خواهد ماند. این قطعه در طول های متفاوتی طراحی شده و توجه به تناسب مدل دستگاه با شلنگ مکش انتخابی و انتخاب طول مناسب برای شلنگ به هنگام خرید از اهمیت زیادی برخوردار است.