شستشوی خودرو با تجهیزات نظافت صنعتی

۱۵ مهر ۱۳۹۷

استفاده از خودروهای شخصی در سال های اخیر بیش از هر زمان دیگری رواج پیدا کرده و به عنصری جدایی ناپذیر از زندگی افراد تبدیل شده است. روزانه هزاران نفر جهت رفتن به محل کار، تحصیل و سایر امور خودروهای سواری خود را به کار می برند و ساعت های طولانی وسایل نقلیه در معابر مختلف عبور و مرور دارند. تردد مداوم خودرو در محیط های شهری و برون شهری با آلودگی شدن ماشین همراه بوده و می توان گفت شستشوی وسیله نقلیه به یکی از معضلات دارندگان خودرو تبدیل شده است زیرا همیشه فرصت کافی برای شستشوی آن ندارند و برای حل این مشکل به کارواش ها مراجعه می کنند. در کارواش ارائه خدمات با سرعت عمل بالا بسیار اهمیت داشته و مشتریان همواره تمایل دارند در محلی حضور داشته باشند که خودروی آن ها را در کوتاه ترین زمان ممکن و در عین حال با کیفیت مطلوب به انجام رسانند. دست یابی به این هدف دور از ذهن نبوده و به سادگی با بهره مندی از تجهیزات نظافت صنعتی مناسب امکان ارائه بهترین خدمات فراهم می گردد.عوامل مؤثر بر تشدید آلودگی

تردد خودرو در محیط هایی با گرد و خاک بیشتر سبب آلودگی بیشتر قسمت های مختلف یک خودرو می شود و مسیرهای پر گل و لای مانند مناطق کوهستانی که در آن ها امکان رفت و آمد خودرو وجود دارد، بر شدت آلودگی دامن می زنند. در فصل های بارش باران و برف لکه های عمیق تری بر روی بدنه خودرو بر جای می ماند و در صورت یخبندان نمک های پاشیده شده روی زمین جهت آب شدن یخ ها در بخش های زیرین، سپرها و … نمک باقی مانده که می تواند منجر به فرسایش خودرو شود. از همین رو در این فصول باید دقت بیشتری در شستشوی وسایل نقلیه به کار گرفته شود.


کاربرد تجهیزات نظافت صنعتی برای شستشوی اتومبیل

دستگاه های نظافت صنعتی تجهیزات انعطاف پذیر با قابلیت اطمینان بالا هستند که هر یک با ارائه کاربردهای فراوان و کارایی بی نظیر بسیاری از مشکلات و نیازهای نظافت و شستشو را از مرتفع می سازند. از جمله تجهیزات نظافت صنعتی پر کاربرد که در کارواش ها نیز مورد استفاده مؤثر قرار می گیرند، واترجت صنعتی و جاروبرقی صنعتی می باشند.


شستشوی بدنه با دستگاه واترجت صنعتی

با ساخت و تولید تجهیزات پیشرفته نظافتی افراد دیگر تمایلی به استفاده از ابزارهای دستی در کارواش ها ندارند زیرا امکان باقی ماندن ذرات آلودگی در میان  برس ها و اسفنج ها وجود دارد و می تواند عاملی برای ایجاد خط و خش بر روی رنگ خودرو باشد. واترجت صنعتی با بهره مندی از نیروی آب سبب شستشو و حذف آلاینده ها می گردد و با تنظیم فشار مناسب دیگری آسیبی برای بدنه و رنگ خودرو به وجود نخواهد آمد. این دستگاه نظافت صنعتی با پاشش جریان آب پرفشار با سطح مقطع کم تمامی بخش های یک خودرو را که دارای خلل و فرج و دسترسی دشوار هستند، به خوبی شستشو می دهد. واترجت گل و لای و سایر آلودگی های باقی مانده را از بدنه، سپرها، تایر، رینگ، گلگیر و … جدا می کنند و با کاهش مصرف آب، مواد شوینده و انرژی ابزاری بهینه و کارآمد به شمار می آید. یکی از ویژگی های منحصر به فرد دستگاه نظافت صنعتی یعنی واتر جت قابلیت نصب نازل فوم پاش است؛ این نازم ماده شوینده را با آب پرفشار ترکیب نموده و به صورت فوم بر روی خودرو پاشش شده که تمیزی فوق العاده به ارمغان می آورد.

 

کارایی جاروبرقی صنعتی در نظافت درون خودرو

آلودگی های انتقال یافته از محیط بیرون به داخل خودرو برای سرنشینان آن خوشانید نبوده از همین رو نظافت اتاقک خودرو ضرورت می یابد. جاروهای آب و خاک با مکش قدرتمند که در گروه جاروبرقی های تجاری قرار دارند، جهت به کارگیری در کارواش ها بسیار مناسب هستند و نقش مؤثری در تمیزی داخل خودرو ایفا می کنند. جاروهای آب و خاک به نوعی دستگاه های نظافت صنعتی به شمار می آیند که برای انطباق پذیری هر چه بیشتر آن ها انواع نازل ها طراحی و تولید شده است. به عنوان مثال نازل سرگرد برس دار برای نظافت داشبورد، صندلی ها، زیرپایی ها و … کاربرد داشته و جهت نظافت فضاهای باریک مانند فاصله میان صندلی ها می توان از نازل سرتخت بهره مند گردید که به این ترتیب گرد و خاک و زباله های به دام افتاده در نواحی دور از دسترس به آسانی جمع آوری می شود.

 

کسب و کار موفق با تجهیزات نظافت صنعتی

دستگاه های پیشرفته نظافت صنعتی هم چون واترجت صنعتی و جاروبرقی صنعتی به احیا و بهبود یک کسب و کار دامن زده و رضایت مشتریان را جلب می نمایند. کیفیت بالای شستشو، سرعت عمل، طراحی ارگونومیک، بهینه سازی مصرف آب و مواد شوینده و جلوگیری از خستگی کاربر از مهم ترین مزیت های کاربرد تجهیزات نظافت صنعتی هستند که در نهایت سبب می شود وسایل نقلیه به بهترین نحو نظافت و شستشو گردند.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :