راهکارهای تخصصی نظافت صنعتی اماکن مذهبی

۲۴ اسفند ۱۳۹۸

نظافت اماکن مذهبی چون حرم مطهر ائمه مطهر، مساجد و حسینه ها به دلیل رفت و آمدهای گسترده ای که در آن جریان دارد، مسئله حیاتی است، این مراکز محیطی مناسب برای انتشار و رشد میکروب ها و قارچ ها و باکتری ها و عوامل بیماری زا و آلودگی ها می باشد و بهداشت آن ها دارای اهمیت بسزایی از بعد نظافتی و پاکسازی است.

انواع راهکارهای تخصصی نظافت

1.شست و شوی با واترجت
2.شست و شو با اسکرابر
3.نظافت با جاروبرقی صنعتی
4.شست و شو با بخارشوی
5.شست و شو با موکت شوی

1.شست و شوی با واترجت

واترجت با دارا بودن به فشار بالای پاشش آب و پمپ فشار قوی برای از بین بردن آلودگی های کف و دیوارها و سرویس های بهداشتی و وضوخانه های و اماکن مذهبی قابل استفاده است و بهره گیری از آن به کاهش نیروی خدماتی منجر می شود و از جمله دیگر مزیت های این دستگاه ایجاد نتایج بهتر پاکیزگی، کاهش مدت زمان شست و شو، ضدعفونی و کاهش زمان خشک شدن سطوح می باشد.

2.شست و شوی با اسکرابر

در چند سال اخیر استفاده از اسکرابر در مناطق هموار مراکز مذهبی رایج شده این دستگاه شامل یک مخزن آب و یک مخزن مواد شوینده می باشد که با پاشش آب فشار قوی و برس های مخصوص، سطوح کف را تمیز می کند و به تی کشی و مکش آب می پردازد، از دیگر قابلیت های فوق العاده اسکرابر شست و شو و خشک نمودن آنی سطح که از سر خوردگی و لغزش جلوگیری می کند و نیز دارا بودن به سیستم آب تمیز و آب کثیف که از انتقال آلودگی جلوگیری می کند و کیفیت شست وشو را بالا می برد. مزایای این دستگاه افزایش کیفیت، افزایش سرعت، خشک کردن سریع، صرفه جویی در آب و مواد شوینده است.

3.شست وشوی با جاروبرقی صنعتی

به کارگیری جاروبرقی صنعتی در مراکز مذهبی به دلیل مخزن بزرگ و قدرت مکش بالا دارای اهمیت بسیار بالایی است و استفاده از آن در نظافت کف حیاط و صحن و ضدعفونی سطوح به کار می آید. از مزیت های دیگر آن صرفه جویی در هزینه ها، بهبود کیفیت هوا، نظافت کاربردی و اصولی محسوب می گردد.

4.شست و شوی با بخارشوی

در محیط های اماکن مذهبی به دلیل تردد بالا و باکتری ها و ویروس هایی که بر روی سطوح دارند به راحتی میکروب هایی که بر روی ضریح و در و پرده ها و.. هست را انتقال می دهد و باعث از میان رفتن آلودگی در این گونه سطوح می شود، دستگاه بخارشوی با ایجاد بخار و دمای بالا قابلیت از میان برداشتن و ضدعفونی و حذف آلودگی های سرسخت و عمیق سطوح را دارا می باشند.

5.شست و شوی فرش و موکت شوی

نظافت فرش و موکت شوی در مراکز مذهبی دارای اهمیت بسزایی می باشد زیرا شست و شو نشدن فرش و موکت و گرد و غبار درون آن به تشدید پوسیدگی و پارگی فرش و موکت و در نهایت پوسیدگی و کاهش عمر آن ها و نیز به ایجاد بیماری هایی چون آلرژی و بیماری ریوی در افراد منجر می گردد و از دیگر خصوصیت های ویژه آن دارا بودن به مخازن آب تمیز و کثیف و سیستم مکش و سرعت عمل بالا و طراحی ارگانومیک در این دستگاه فرش و موکت شوی است.

مکان های قابل شست و شو

مکان های قابل شست و شو و پر اهمیت در مراکز مذهبی شامل:

1.شست و شوی صحن و حیاط
2.شست و شو مسجد و نمازخانه
3.شست و شو وضوخانه و سرویس بهداشتی
4.شست و شو ضریح و سطوح مختلف

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :