دریافت بیشینه بازدهی از دستگاه سوییپر

۹ بهمن ۱۳۹۷

تمرکز تولیدکنندگان ماشین آلات مکانیزه نظافتی همواره بر ارائه بهترین راهکارهای نظافتی برای مشتریان می باشد. رشد صنایع، گسترش ساخت و سازها، افزایش آلاینده های محیطی و بالا رفتن میزان مشغله ها سازندگان را بر آن داشته تا تجهیزاتی کامل و پیشرفته برای رفع نیازهای نظافتی محیط های بزرگ صنعتی، تجاری و … طراحی نموده و به بازارهای جهانی عرضه نمایند. سوییپر محصولی کارآمد و تخصصی برای نظافت سطح زمین می باشد که به دلیل دارا بودن ویژگی های منحصر به فرد فراوان جایگزین شیوه های سنتی گردیده است.سوییپر چگونه بهترین کارایی را ارائه می دهد؟

دستگاه سوییپر صنعتی همانند هر دستگاه مکانیزه دیگری به رسیدگی و مراقبت نیاز دارد تا کاربر بتواند نهایت بازدهی را از این ماشین نظافتی مکانیزه دریافت نماید. این امر به هیچ عنوان دور از ذهن نبوده و با رعایت نکاتی ساده و بسیار کاربردی میزان خرابی ها به حداقل کاهش یافته و سال های سال عمر مفید پیدا می کند.

 

 

 

 

راهنمای استفاده از دستگاه سوییپر

دستگاه سوییپر در یک مجموعه تجاری یا صنعتی به طور گسترده کاربرد داشته و ارائه عملکردی بهینه به حفظ و نگهداری درست و اصولی آن وابسته است. اگر سوییپر برای نخستین بار در یک مجموعه مورد استفاده قرار گیرد و یا کاربر تا پیش از این با چنین دستگاهی کار نکرده باشد، قبل از شروع به کار با سوییپر باید به چند نکته توجه شود. به کارگیری ماشین آلات مکانیزه نظافتی به معنی کوتاهی نیروهای انسانی نیست بلکه این تجهیزات با هدف آسان تر شدن فرآیند نظافت در محیط های کاری می شود و استفاده از آن ها مزیت هایی برای کاربران و صاحبان مشاغل به ارمغان می آورد که هیچ یک از شیوه های سنتی قادر به ارائه آن نخواهند بود. در ادامه راهنمای کاربردی در ارتباط با استفاده از سوییپر بیان می گردد.

 

 

1- مطالعه دفترچه راهنما (manual)

برخی بر این باورند مطالعه دفترچه راهنما ضرورتی ندارد و نحوه کار با دستگاه واضح و آشکار است. اما واقعیت چنین نیست؛ دفترچه های راهنما از سوی کمپانی سازنده ارائه می شوند و حاوی اطلاعات جزئی و دقیق در زمینه چگونگی کار با دستگاه، چگونگی حفظ و نگهداری آن، کارایی کلیدها و … هستند که هر یک از موارد درج شده در این دفترچه کمک می کند کاربر به سوی استفاده و دقیق و درست از دستگاه گام بردارد. هرچند دستگاه سوییپر صنعتی از طراحی ارگونومیک برخوردار است و تا حد امکان ساده سازی گردیده اما از اهمیت مطالعه دفترچه راهنما نمی کاهد.

 

2- تمرین با دستگاه

اگر کاربر بخواهد برای اولین بار به کار با سوییپر بپردازد، بهتر است ابتدا به صورت تمرینی با دستگاه کار کند. به آن معنا که برای شروع به سراغ محیط های شلوغ و متراکم نروند و از یک محیط باز و وسیع بدون موانع حرکتی آغاز به کار کنند. به این ترتیب پس از آشنایی با بخش های مختلف دستگاه و یافتن خطاهای انسانی و رفع آن ها کاربر می تواند دستگاه را به سمت فضاهای بسته و شلوغ هدایت نماید.

 

3- دریافت مشاوره

شرکت ارائه دهنده تجهیزات نظافت صنعتی دارای کارشناسان حرفه ای و باتجربه می باشد که بهترین دستگاه را متناسب با شرایط متقاضیان پیشنهاد می نمایند. کارشناسان دانش کاملی درباره مشخصات دستگاه و نحوه استفاده درست از آن دارند و همواره این اطلاعات مفید را در اختیار مشتریان قرار می دهند. بنابراین به منظور کاهش خرابی های دستگاه و افزایش کارایی آن توجه به توصیه های کارشناسان یک امر ضروری تلقی می شود.

 

4- حذف موانع حرکتی

پیش از نظافت یک محیط به وسیله دستگاه سوییپر لازم است هر گونه مانع حرکتی از مسیر کنار گذاشته شود. سوییپر صنعتی آلودگی های پخش شده بر روی سطح زمین مانند گرد و خاک، شن و ماسه، برگ، تکه های کاغذ و مقوا و سایر زباله های خشک را جمع آوری می کند و نباید به موانع محیطی و حرکت اصابت کند.

 

5- حذف رطوبت

اغلب سوییپرهای صنعتی به منظور جمع آوری زباله های خشک طراحی شده اند و تردد بر روی سطح خیس و کاملاً مرطوب با احتمال آسیب رسیدن به دستگاه همراه است. کاربران باید از خشک بودن سطح مورد نظر اطمینان حاصل نمایند.

 

6- تخلیه مخزن

مخزن هر دستگاه سوییپر ظرفیت مشخصی دارد و پس از پر شدن باید بلافاصله تخلیه شود. اگر مخزن بیش از ظرفیت پر شود از کارایی دستگاه کاسته شده و نمی تواند همانند قبل آلودگی ها را جمع آوری کند. اگر پس از هر بار استفاده و یا در فواصل زمانی مشخص و مناسب مخزن سوییپر تخلیه شود، نه تنها عملکرد بهینه دستگاه حفظ می گردد بلکه کار اپراتور چندین برابر آسان تر خواهد شد.

 

7- کنترل عملکرد

رسیدگی های به موقع و نگهداری اصولی از سوییپر سبب افزایش طول عمر دستگاه می گردد. بروز عیب و نقص در دستگاه کارایی آن را تحت تاثیر قرار می دهد و هر چه سریع تر نسبت به رفع نواقص اقدام شود از بروز آمدن خرابی های بزرگ تر جلوگیری به عمل می آید. کاربر می تواند هنگام استفاده از دستگاه همواره اطراف خود را کنترل نماید تا ببیند آلاینده ها به اندازه ای که لازم است جمع آوری می شوند یا خیر. در صورت مشاهده جزئی ترین مشکل در عملکرد بهتر است تعمیر و رسیدگی به سوییپر انجام شود که می تواند عاملی بازدارنده برای به بار آمدن هزینه های بالای تعمیر و نگهداری باشد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :