پارامتر های مهم در راه اندازی کارواش اتوماتیک

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

با توجه به شرایط کنونی جامعه و افزایش چشمگیر در تولید خودرو ها، راه اندازی سیستم کارواش اتوماتیک می تواند یکی از پر سود ترین کسب و کار ها باشد. از آنجایی که انتخاب یک دستگاه مناسب و مقرون به صرفه از میان انواع برند های تولید کننده دستگاه کارواش اتوماتیک می تواند بسیار دشوار باشد، در نظر گرفتن پارامتر های زیر می تواند راهنمای مناسبی در گزینش یک دستگاه کاربردی و سودآور باشد.


</br/>

ابعاد و مساحت محیط

کارواش اتوماتیکبا توجه به اینکه نسل جدید دستگاه های کارواش یا همان کارواش دروازه ای در مقایسه با نمونه های قبلی دستگاه کارواش ابعاد کوچک تری دارند، نیازمند فضای کمتری برای نصب و راه اندازی می باشند. حداقل فضای لازم برای راه اندازی دستگاه کارواش اتوماتیک باید ۱۰ متر طول، ۳،۵ متر عرض و ۴،۳ متر ارتفاع داشته باشد. در نظر گرفتن حجم ترافیک مکان در نظر گرفته شده در طول شبانه روز نیز از جمله مواد قابل ملاحظه می باشد. زیرا در محیط هایی که با حجم انبوه ترافیک خودرو ها مواجه هستند، تعداد مشتریان بیشتر بوده و از این رو در نظر گفتن فضای لازم برای صف بستن خورد ها امری ضروری بوده و نقش مهمی در رضایتمندی مشتریان از خدمات ارائه شده ایفا می نماید. این در حالیست که حداقل فضای لازم برای نصب و راه اندازی مدل های تونلی معادل با ۱۶ متر می باشد. در این کارواش ها فضای لازم برای عملیات پیش شستشو برابر با ۵ متر و حداقل فضای لازم برای صف بستن خودرو ها معادل با ۱۰ متر می باشد.
</br/>

تخمین تعداد مشتریان

کارواش اتوماتیکتطابق تجهیزات کارواش اتوماتیک به کار گرفته شده با تعداد مشتریان نقش موثری در افزایش طول عمر دستگاه و افزایش بهره وری کسب و کار دارد. توجه به ظرفیت شستشوی دستگاه کارواش تمام اتوماتیک نقش موثری در رضایت مشتریان دارد. به عنوان نمونه ظرفیت شستشوی خودرو در یک دستگاه سه برسه بسته به برنامه شستشو، معادل با ۸ تا ۱۲ خودرو در ساعت می باشد، در حالیکه در دستگاه ۵ برسه ظرفیت شستشو معادل با ۱۶ خودرو در ساعت می باشد.
</br/>

</br/>

نوع خودرو ها

کارواش اتوماتیکتوجه به نوع خودرو ها در انتخاب دستگاه کارواش اتوماتیک مناسب موثر می باشد. به واسطه ارتفاع بلند خودرو های سنگینی چون تریلی، کامیون و اتوبوس ها، امکان شستشو و نظافت آنها با دستگاه هایی که برای شستشو و نظافت خودور های سواری به کار می روند غیر ممکن می باشد از این رو در هنگام انتخاب دستگاه کارواش اتوماتیک توجه به زمینه کاری دستگاه نقش مهمی در افزایش بهره وری ایفا می نماید.
</br/>

</br/>

</br/>

کارواش اتوماتیک برس دار یا کارواش بدون برس

کارواش اتوماتیکدر دنیای مدرن و پیشرفته امروزی با انواع متنوعی از دستگاه های کارواش اتوماتیک مواجه هستیم. در کل دستگاه های کارواش اتوماتیک بر اساس نوع عملکرد به دو دسته کارواش های برس دار و بدون برس تقسیم می شوند. مقایسه کیفیت شستشو در دستگاه های مجهز به برس و دستگاه های کارواش اتوماتیک که تنها با استفاده از پاشش پر فشار آب آلودگی های چسبیده به سطوح را بر طرف می سازد، نشان می دهد که کیفیت شستشو در دستگاه های برس دار بسیار بالاتر از دستگاه های بدون برس می باشد. بر خلاف باور عده ای از مشتریان که معتقد هستند تماس برس با بدنه خودرو ها می تواند بر روی بدنه خودرو آسیب وارد نماید، استفاده از الیاف بسیار نرم در ساختار برس هیچ گونه آسیبی به سطوح خودرو وارد نکرده بلکه نظافت موثر و با کیفیت تری را نیز ارائه می دهد.
</br/>

هزینه قابل سرمایه گذاری

کارواش اتوماتیکمسلما هدف از راه اندازی سیستم کارواش اتوماتیک سود آوری و کسب درآمد می باشد، با توجه به اینکه عمر مفید دستگاه کارواش اتوماتیک معادل با ۷ تا ۱۰ سال می باشد، بازگشت سرمایه صرف شده به منظور تهیه دستگاه باید کمتر از سه سال اتفاق بی افتد. از این رو صرف هزینه مناسب و قابل بازگشت در هنگام راه اندازی کسب و کار نقش مهمی در بقای ان دارد چرا که با صرف هزینه ای کمتر از خدمات در نظر گرفته شده دستگاه توان برآورده سازی نیاز های نظافتی را نداشته و علاوه بر این انتخاب دستگاهی با هزینه بالاتر مانع از بازگشت سرمایه در کمتر از سه سال شده و نهایتا هیچ سود آوری اتفاق نمی افتد. از این ور تناسب دستگاه و هزینه صرف شده برای ان با میزان خدمات در نظر گرفته شده نقش مهمی در سود آوری کسب و کار دارد.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :