مقالات آموزشی

نکاتی که پیش از خرید کارواش خودرو باید به آن توجه داشت

امروزه با رشد تکنولویی و سرعت گرفتن امور، استفاده از شیوه های دستی نظافت در بسیاری از موارد کاری پر هزینه و کم کارایی به حساب می آید. از این رو اکثر مجموعه های تجاری، صنعتی و اداری با استفاده از دستگاه های مکانیزه نظافت، به فرایند نظافت محیط و تجهیزات خود سرعت بخشیده اند. یکی از این فرایند ها، شستشوی خودرو است. نظافت خودرو با توجه به میزان آلودگی که در طول زور با آن مواجه است، برای جلوگیری از بروز پوسیدگی و خرابی در بدنه یا بخش های مختلف آن امری ضروری است. در این راستا، استفاده از کارواش مکانیزه خودرو راهی مناسب برای نظافت بهینه و سریع ماشین های سبک و سنگین می باشد. اما با توجه به تنوع طراحی و کارآیی این دستگاه مکانیزه نکاتی وجود دارد که قبل از خرید کارواش خودرو باید به آنها توجه نمود.

اهمیت خرید و استفاده از دستگاه کارواش خودرو

قبل از خرید کارواش اتوماتیک خودرو باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از این دستگاه در شستشوی خودرو، نه تنها سرعت نظافت را افزایش می دهد، بلکه در ارتقا کیفیت شستشو نیز تاثیر گذاری بالایی خواهد داشت. کارواش اتوماتیک خودرو با بهره گیری از سیستم های هوشمند و تکنولوژی های روز، آلودگی های سطح و بخش های مختلف خودرو را به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف خواهد نمود. این دستگاه با بهره گیری از برس ها، سنسور های هوشمند و سامانه های پاشش آب و دمش هوای گرم فرایند نظافت و شستشوی خودرو را با کیفیت بسیار بالا برای شما فراهم خواهد آورد.

بدین ترتیب با خرید و استفاده از دستگاه کارواش خودرو نه تنها در کاهش زمان شستشوی خودرو، بلکه در کاهش هزینه ها، مصرف آب و مواد شوینده و افزایش کیفیت نظافت خودرو نیز تاثیر گذار خواهید بود.

خرید کارواش اتوکاتیک دروازه ای برای شستشوی خودرو
خرید کارواش اتوکاتیک دروازه ای برای شستشوی خودرو

انواع مختلف دستگاه کارواش اتوماتیک

کارواش های مکانیزه خودرو با توجه به نیاز مشتریان، در انواع مختلفی طراحی و تولید شده اند. هر یک از این تجهیزات ویژگی ها و برتری های مختص به خود را برای کاربر به ارمغان خواهد آورد. از این رو شناخت انواع آنها پیش از خرید کارواش خودرو میتواند به مدیریت درست هزینه های نظافت و شستشوی خودرو کمک بسیاری نماید. خرید یک دستگاه کارواش اتوماتیک برای مجموعه میتواند با سرعت بخشیدن به فرایند شستشوی خودرو و نظافت تعداد زیادی خودرو در مدتی کوتاه، به افزایش درآمد مجموعه های خدماتی کمک کند.

این دستگاه نظافت مکانیزه در دو نوع ریلی و تونلی طراحی و تولید می شوند و مجموعه ها میتوانند با توجه به نیاز خود و شرایط محیطی از هر یک از این دو نوع برای بهبود فرایند شستشوی خودرو بهره گیرند.

مزایای خرید کارواش خودرو تونلی

اغلب مراکز شستشوی خودرو که از شیوه های دستی یا مکانیزه برای نظافت و شستشوی خودرو های سبک و سنگین استفاده میکنند، با مشکل پایین بودن سرعت این فرایند مواجهند. خرید کارواش خودرو تونلی راهکاری برای افزایش کیفیت و سرعت فرانید نظافت به صورت همزمان و کاهش هزینه های اضافی شستشوی خودرو در این مراکز خواهد بود.

برای استفاده از کارواش های تونلی نیاز به فضای نسبتا زیادی برای پیاده سازی آن نیاز خواهید داشت. پس اگر فضای مجموعه شما گسترده است، خرید کارواش خودرو تونلی شیوه مطلوبی برای افزایش کارایی و سرعت شستشوی خودرو خواهد بود. در این نوع کارواش، خودرو با طی یک مسیر مشخص مراحل شستشو را به ترتیب طی خواهد نمود. برای تنظیم و راه اندازی این دستگاه نظافت مکانیزه نیروی کار بسیار کمی نیاز است.

کیفیت ساخت قطعات و بخش های مختلف این دستگاه اطمینان کیفیت نظافت و پیشگیری از آسیب رسیدن به بدنه خودرو را تضمین می نماید.

خرید کارواش اتوماتیک ریلی و دروازه ای
خرید کارواش اتوماتیک ریلی و دروازه ای

ویژگی های کارواش اتوماتیک ریلی یا دروازه ای

این نوع از کارواش های اتومبیل به دلیل داشتن ابعاد کم و کارایی بالا از محبوبیت بالایی برخوردارند و در مجموعه های تفریحی، تجاری، اداری و حتی صنعتی قابل استفاده هستند. سهولت کاربری و استفاده از این نوع کارواش اتوماتیک خودرو و فضای کم مورد نیاز برای راه اندازی آن، از اصلی ترین دلیل محبوبیت به کارگیری آن در مجموعه های مختلف است.

در این نوع از کارواش های خودرو دستگاه که به شکل یه دروازه طراحی شده، با حرکت بر روی ریل، طول خودرو را طی نموده و مراحل شستشو و نظافت خودرو را انجام میدهد. اصلی ترین ویژگی این دستگاه پایین بودن فضای مورد نیاز کارواش خودرو برای راه اندازی است.

برای فعالیت دستگاه کارواش خودرو به یک کاربر نیاز است که با تنظیم برنامه شستشوی خودرو به سادگی و در مدت زمان کوتاه مراحل به ترتیب اجرا شده و نظافت آن انجام خواهد شد. خرید کارواش خودرو و به کارگیری آن در محیط مجموعه های رفاهی، تجاری و اداری میتواند به جذب رضایت مشتریان و مراجعین منجر شود.

نکاتی برای بهره وری بیشتر از خرید کارواش خودرو

تجهیزات اتوماتیک با استفاده از تکنولوژی های به روز، فرایند نظافت در مجموعه های مختلف را بهبود می بخشد. با این حال نکاتی هستند که با استفاده از آن میتوانید فرایند را با کیفیت بیشتر و هزینه پایین تر به انجام برسانید.

در استفاده از تجهیزات کارواش اتوماتیک و فرایند شستشوی خودرو، بهره گیری از واکس زنی بعد از شستشوی خودرو باعث کاهش احتمال جذب آلودگی بدنه خودرو را به همراه خواهد داشت. همچنین استفاده از سامانه های جمع آوری و تصفیه آب مصرف شده در فرایند شستشوی خودرو، با برگرداند آب مصرفی به چرخه شستشو کاهش مصرف آب و هزینه های شستشو را به دنبال خواهد داشت.

در استفاده از کارواش های دروازه ای یا تونلی خرید دو یا چند دستگاه کارواش خودرو میتواند به افزایش سرعت خدمات رسانی به مشتریان و افزایش درآمد مجموعه کمک نماید.

مجموعه ابراهیم با معرفی انواع شیوه های نظافت و ارائه تجهیزات مکانیزه کارآمد به شما در راستای کسب کیفیت بالای نظافت مجموعه همراه خواهد بود. دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت ابراهیم میتواند در انتخاب و خرید انواع این تجهیزات و دستگاه های کارواش خودرو به شما کمک نماید.

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا