جلوگیری از خراب شدن دستگاه اسکرابر

۹ آذر ۱۳۹۹

اسکرابر یا کفشوی صنعتی یک دستگاه نظافتی است که در بسیاری از محیط ها برای شستن سطح از آن استفاده می شود. باید هایی برای نگهداری این دستگاه وجود دارد که به افزایش طول عمر آن و بازدهی کار منجر می گردد. بعنوان نمونه تخلیه مخازن، تعویض منظم برس و تی و شارژ باتری بایستی مورد توجه قرار گیرند. اما نباید هایی نیز وجود دارند که انجام دادن این امور باعث خرابی اسکرابر می شود. در این مقاله قصد داریم این موارد را بررسی کرده و شما را از آنها آگاه سازیم.

اهمیت نگهداری اسکرابر

شما بعنوان خریدار اسکرابر بایستی حداکثر بهره را از دستگاه خریداری شده ببرید. این دستگاه از سیستم برس زنی برای شستن کف و بخش تی و موتور مکش برای خشک کردن سطح استفاده می کند. خرید تجهیزات نظافتی کف یک سرمایه گذاری بوده و در صورت استفاده صحیح و اصولی از آنها می توانید تا چند سال بهره ببرید. البته نگهداری منظم از این دستگاه یک شرط مهم برای حفظ طول عمر آن است. امکان ندارد شما ماشین جدیدی بخرید و روغن آنرا عوض نکنید. بنابراین از دستگاه کفشوی نیز بایستی مراقبت انجام گیرد. به همان اندازه که نگهداری صحیح و برنامه ریزی شده این دستگاه شستشوی کف اهمیت دارد، جلوگیری از آسیب ها و خسارات احتمالی نیز مهم است. تجربه چندین ساله بخش فنی و تعمیرات شرکت ابراهیم این امکان را فراهم کرده تا بتوانیم نکات جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه کفشوی را به شما ارائه دهیم.

نگهداری دستگاه اسکرابر

نگهداری دستگاه اسکرابر

نکاتی برای جلوگیری از خرابی اسکرابر

در اینجا ۵ نکته مهم برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه اسکرابر صنعتی را بیان می کنیم.

حرکت ندادن تی بر روی اجسام خطرناک

تی مکش دستگاه اسکرابر بخش کلیدی دستگاه برای اطمینان از جمع آوری آلودگی و خشک کردن سطح می باشد. اگرچه لاستیک تی قیمت نسبتا پایینی در مقابل قیمت کل اسکرابر دارد اما خرابی یا آسیب تی حتی بر روی عملکرد دستگاه تاثیر می گذارد. عدم نصب صحیح تی بر روی دستگاه، باعث بر جای ماند رد آب و سایر آلودگی ها میشود. مهر و موم صحیح و نصب مناسب تی، به خوبی عملیات خشک کردن سطح را موجب می گردد. ضمن اینکه تی دستگاه نباید بر روی اجسام برنده، تیز و خطرناک کشیده شود. لاستیک تی با حرکت بر روی این اجسام دچار آسیب می شود. عبور از روی پیچ و مهره ها مثلا در باشگاه های بدنسازی نیز آسیب به لاستیک تی را در پی دارد. بنابراین قبل از شروع کار با دستگاه سعی کنید محیط را بررسی کلی کنید.

جلوگیری از خرابی اسکرابر با نظافت اولیه

جلوگیری از خرابی اسکرابر با نظافت اولیه

جلوگیری از خرابی اسکرابر با اجتناب از شستشوی سطوح کف بدون جاروب اولیه

نظافت اولیه سطوح کف قبل از شروع کار با دستگاه می تواند علاوه بر افزایش کیفیت شستشو، از آسیب دیدن و خرابی اسکرابر جلوگیری کند. کار کردن دستگاه در محیط های بسیار آلوده بدون نظافت اولیه، باعث مسدود شدن شلنگ های اسکرابر می شود. با نظافت اولیه محیط، آلودگی های بزرگ جمع آوری شده و خطر آسیب به دستگاه از بین می رود.

اجتناب از تخلیه غیراصولی مخزن آب کثیف

مهم تر از جلوگیری از آسیب اسکرابر در اثر افتادن ناگهانی آن از یک لبه، آسیب دیدگی تجهیزات در زمان تخلیه مخزن آب کثیف از یک لبه بارگیری می باشد. اینکار در نگاه اول آسان و جذاب به نظر می آید. اما تجربه کاری ما ثابت کرده که این کار خطرات و حوادثی را بوجود آورده است. گاهی اوقات صفحه نگهدارنده زیر دستگاه، سر می خورد و دستگاه از آن به پایین می افتد. اسکرابر ها دستگاه های سنگینی هستند، بنابراین در انجام امور نظافتی و سایر امور ریسک نکنید.

نگهداری از دستگاه در محیط خشک و بدون رطوبت

نگهداری اسکرابر صنعتی در پایان کار با آن در شرایط مطلوب برای جلوگیری از خرابی اسکرابر و آسیب دیدن بخش های داخلی اهمیت دارد. قبل از بردن دستگاه به بخش نگهداری، مخازن آب را تخلیه کنید. همچنین تی مکش و برس را بالا بیاورید. همچنین اسکرابر را در فضای سربسته و به دور از رطوبت نگهداری کنید. رطوبت به بخش های الکتریکی آسیب جدی وارد می کند. ضمن اینکه در فصول سرد باقی ماندن آب داخل مخازن می تواند موجب یخ زدگی بخش های اسکرابر شود.

تی اسکرابر

تی اسکرابر

اجتناب از ایجاد فوم اضافی در مخزن برای جلوگیری از خرابی اسکرابر

گاهی اوقات لازم است تا برای شستن سطوح کف از مواد شوینده استفاده کنید. در صورتیکه این مواد کف اضافی تولید کنند یا به نسبت صحیح استفاده نشوند، انباشت فوم در مخزن آب کثیف رخ می دهد. در نتیجه بعد از مکش آنها از روی سطح، فوم زیادی وارد مخزن آب کثیف می شود. بنابراین موتور مکش دچار آسیب می گردد. خرابی موتور مکش اسکرابر، تحمیل هزینه اضافی برای خریدار را به دنبال دارد. برای اطمینان از ایجاد کف، مواد شوینده مناسب را مورد استفاده قرار دهید و بعد از هر بار کار با دستگاه و اعمال مواد شوینده، مخازن را بطور صحیح شستشو دهید.

دیدگاه ها

نام :
ایمیل :
وب سایت :
متن پیام :