1 2 3
برای اطلاع از قیمت ها و آخرین محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱

سوییپر

دستگاه سوییپر

سوییپر صنعتی به منظور نظافت و جمع آوری آلودگی های سطح زمین به ویژه در محیط های وسیع طراحی و ساخته شده است. تمامی این دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی دارای یک برس مرکزی استوانه ای شکل و دو برس دیسکی جانبی می باشند که یکی از برس های جانبی به صورت اختیاری نصب می گردد و جهت حرکت برس های کناری به سمت داخل بوده که سبب انتقال مواد به بخش میانی دستگاه می شود. هدایت دستگاه سوییپر مانند هدایت یک خودرو توسط کاربر است و در مسیر حرکت خود همه آلودگی ها را با استفاده از برس ها جمع آوری می کند. دستگاه های جاروب صنعتی عملکردی دو گانه دارند، یعنی هم به صورت مکانیکی و هم به صورت مکشی عملیات نظافت را انجام می دهند؛ عملکرد سامانه مکانیکی بر اساس حرکت برس ها است که آلودگی ها را جمع آوری کرده و به درون مخزن جاروب می ریزند و سامانه مکشی دستگاه که بر روی برس های جانبی تعبیه گشته، گرد و خاک را مکش کرده و از ورود ذرات به هوا و انتشار آن ها جلوگیری به عمل می آورد.

سوییپر صنعتی چیست


سویپر صنعتی به عنوان یک ابزار نظافت مکانیزه، دستگاهی کارآمد با کارکردی فوق العاده و اثر بخش است که در انواع محیط های تجاری، صنعتی، صنعتی سخت و ... قابل به کار گیری می باشد. این وسیله نظافت صنعتی انواع آلودگی های سبک و سخت را مانند خاک، گل و لای، سنگ ریزه، شن و ماسه، سیمان و بسیاری دیگر از مواد جامد، را جمع آوری و از محیط حذف می کند. جاروب صنعتی در ابعاد و مدل های متنوعی تولید شده است و به همین دلیل محدودیتی برای استفاده از این دستگاه مکانیزه نظافتی وجود ندارد. انواع مختلف دستگاه های سویپر صنعتی امروزه جایگزین روش های دستی و سنتی گردیده و بهره مندی از آن ها مزایای بسیار زیادی به همراه دارد.


عوامل تاثیر گذار در قیمت سوییپر صنعتی

با توجه به اینکه سویپر صنعتی در انواع مختلف طراحی و تولید می شوند، از ویژگی ها و قابلیت های مختلفی برخوردارند که به طور مستقیم در قیمت سوییپر صنعتی تاثیر گذار می باشند. این ویژگی ها میتواند خرید سویپر صنعتی مناسب برای محیط های مختلف تحت تاثیر گذاشته و نتیجه کیفیت متفاوتی در اختیار شما قرار دهد. 


تقسیم بندی دستگاه سوییپر صنعتی

با توجه به کاربرد های مختلف دستگاه سوییپر در محیط های گوناگون و همچنین امکانات مختلف در آن ها، سویپر ها از چند نظر قابل تقسیم بندی هستند.


1- تقسیم بندی از نظر نوع هدایت

دستگاه های مکنده صنعتی از نظر نوع هدایت به دو دسته سویپر دستی و سویپر سرنشین دار تقسیم می شوند.


سوییپر دستی

سویپر دستی دارای ابعاد کوچک تری نسبت به سوییپر صنعتی سرنشین دار می باشد، بنابراین برای محیط هایی با وسعت کم همانند معابر و راهرو های باریک مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع جاروب صنعتی کاربر در پشت دستگاه ایستاده و آن را به مسیر مورد نظر هدایت می نماید.


دستگاه سوییپر دستی مناسب نظافت محوطه های کوچک

سوییپر سرنشین دار

سوییپر سرنشین دار یا خودرویی دارای ابعاد بزرگ تری نسبت به نوع دستی می باشد، به همین دلیل در محیط های وسیع و معابر مورد استفاده قرار می گیرد. پهنای نظافت، ظرفیت مخزن و بازده این نوع سویپر صنعتی نسبت به مدل دستی بسیار بیشتر می باشد. جاروی خیابانی خودرویی همانند خودرو دارای صندلی می باشد و کاربر در پشت آن نشسته و با فرمان آن را هدایت می نماید. به همین دلیل علاوه بر سرعت بالای نظافت، هیچ گونه خستگی برای نیرو های خدماتی نخواهد داشت.


 کاربرد سوییپر صنعتی در نظافت پارکینگ

2- تقسیم بندی دستگاه سوییپر از نظر نوع سیستم محرک

دستگاه های سوییپر صنعتی یا جاروب خیابانی از نظر نوع سیستم حرکتی به دو دسته اصلی مدل های مکانیکی و موتور دار تقسیم بندی می شوند. مدل های دارای موتور حرکتی، یا باتری دار هستند و یا از نوع بنزینی یا دیزلی می باشند.


سوییپر مکانیکی

این نوع جاروب صنعتی دارای هیچ موتور حرکتی نمی باشد و برای عملکرد به باتری یا بنزین نیاز ندارد. در این نوع سویپر صنعتی عملکرد هیچ یک از اجزای وابسته به موتور نمی باشد. برخی انواع سوییپر دستی از این دسته می باشند. هنگامی که کاربر جاروب صنعتی را جهت حرکت هل می دهد، این حرکت موجب عملکرد بخش های مختلف خواهد شد. مزیت مهم این دستگاه ها این است که به دلیل این که از هیچ منبع انرژی استفاده نمی کنند باعث ایجاد آلودگی در محیط نخواهند شد. قیمت سوییپر صنعتی مکانیکی به دلیل ساختار ساده از سایر مدل ها پایین تر است و میتواند برای نظافت محیط هایی با وسعت کم مناسب و مقرون به صرفه باشد.


جمع آوری آلودگی ها با دستگاه سوییپر مکانیکی

سوییپر باتری دار

این نوع سویپر صنعتی دارای موتور الکتریکی بوده و انرژی آن از طریق باتری تامین می شود. این نوع جاروب صنعتی به دلیل استفاده نکردن از سوخت های فسیلی هیچ گونه آلودگی برای محیط زیست نخواهد داشت، بنابراین خرید سوییپر صنعتی باتری دار و استفاده از آن در فرایند نظافت، امکان استفاده از دستگاه در محیط های سرپوشیده و فضا های بسته را فراهم می کند. از این نوع جاروب ها هم به صورت دستی و هم به صورت سرنشین دار وجود دارد. قیمت سوییپر صنعتی باتری دار به دلیل قابلیت هایی نظیر تکنولوژی به کار رفته در آن، کاربری متنوع و نوع باتری به کار رفته در آن در بازه های مختلفی دسته بندی می شود.


دستگاه سوییپر صنعتی سرنشین دار

سوییپر بنزینی یا دیزلی

دستگاه مکنده صنعتی که از سوخت فسیلی به صورت بنزینی، دیزلی یا دوگانه سوز، استفاده می کند از متداول ترین نوع سویپر صنعتی جهت نظافت و جاروب می باشد. این نوع سوییپر هم به صورت دستی و هم به صورت سرنشین دار وجود دارد. انواع سرنشین دار آن برای جمع آوری سریع و با کیفیت گرد و خاک و آلودگی های خشک در محیط های وسیع صنعتی و یا خیابانی مورد استفاده قرار می گیرد. تامین سوخت این نوع جاروب بسیار آسان می باشد و همین باعث شده است یکی از پرکاربرد ترین ابزار نظافتی در محیط های وسیع شود. تنوع قیمت سوییپر صنعتی دیزلی با توجه به کاربرد گسترده آن در صنایع و قابلیت های عملکرد دستگاه، بالاتر از سایر مدل های سویپر صنعتی می باشد.


دستگاه سوییپر مکانیزه

3-تقسیم بندی جاروی خیابانی از نظر نوع سیستم تخلیه مخزن

سویپر صنعتی دارای یک مخزن جهت جمع آوری ضایعات و گرد و خاک می باشند که باید پس از استفاده تخلیه شود. تخلیه این مخزن به دو روش دستی و مکانیزه قابل انجام است که جاروب ها بسته به نوع تخلیه به دو دسته تقسیم می شوند.


سوییپر با تخلیه دستی

سوییپرهای کوچک یا متوسط که حجم مخزن آن ها نسبتا کم تر است دارای یک اهرم می باشند که کاربر با فشار دادن آن می تواند مخزن را از بدنه اصلی جدا کرده و به صورت دستی تخلیه نماید.


سوییپر با تخلیه مکانیزه

این نوع سیستم تخلیه برای دستگاه های مکنده یا سویپر صنعتی با مخزن بزرگ نصب می شود که تخلیه آن ها به صورت دستی دشوار می باشد. این نوع سویپر دارای یک جک هیدرولیک می باشند. مخزن سویپر صنعتی توسط جک تا ارتفاع مشخص بالا رفته و مستقیما داخل سطل زباله قابل تخلیه می باشد. میزان ارتفاع تخلیه مخزن یکی از فاکتور های مهم در انتخاب یک جاروب صنعتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


دستگاه سوییپر صنعتی مخصوص نظافت محوطه

خرید بهترین سوییپر صنعتی

سوییپر ها در دسته بندی کاربردی به دو مدل سوییپر صنعتی سرنشین دار و دستی تقسیم می شوند. برای خرید بهترین سوییپر معیار اول کاربرد مد نظر و مساحت محیط است. کارایی عملی دستگاه باید با مساحت محیط آلوده تناسب داشته باشد. قیمت سوییپر عامل دیگری است که باید در حین خرید سوییپر صنعتی مد نظر قرار گیرد. البته باید توجه داشت که قیمت سوییپر بایستی متناسب با کیفیت و ارزش ذاتی آن باشد و لزوما قیمت بالا عیب محسوب نمی شود. طول عمر بالای سوییپر صنعتی با کیفیت می تواند شما را سالها از خرید سوییپر صنعتی بی نیاز کند. معمولا قیمت سوییپر صنعتی تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند برند سازنده، کیفیت ساخت دستگاه، دستی یا خودرویی بودن سوییپر، تعداد برس های نظافتی، ظرفیت مخزن، تکنولوژی بکار رفته در نحوه تخلیه مخزن و ... می باشد. 
سوالات متداول درباره دستگاه سوییپر صنعتی


محصولات صنعتی اسکرابر جاروبرقی صنعتی دستگاه کارواش صنعتی ماده شوینده صنعتی