رابط ها و اتصالات

دسته بندی : واترجت صنعتی
رابط ها و اتصالات

واترجت ها یا شوینده های فشار قوی با استفاده از فشار بالای آب به برطرف نمودن آلودگی ها از سطوح میپردازند. در این تجهیزات به دلیل بالا بودن فشار آب نیاز به استفاده از تجهیزاتی برای حفظ این فشار تا زمان خروج از نازل دستگاه خواهیم داشت. بست ها، رابط ها و اتصالات بهینه و استاندارد میتواند فشار آب دستگاه را برای افزایش کیفیت نظافت حفظ نماید. این اتصالات و رابط ها از فلز برنج ساخته شده و توان تحمل فشار بالا را دارند. از این رو استفاده از آنها در دستگاه های نظافت مکانیزه کارایی دستگاه را حفظ نموده و از بروز اختلال در فرایند نظافت جلوگیری مینمایند.

اهمیت استفاده از رابط ها و اتصالات با کیفیت در واترجت های صنعتی

واترجت های صنعتی به دلیل بالا بودن فشار آب خروجی، باید با استفاده از اتصالات و رابط های مستحکم و استاندارد جریان آب را تا نازل هدایت نمایند. در ضمن به کار گیری قطعات و رابط های غیر استاندارد علاوه بر کاهش کارآیی دستگاه میتواند باعث بروز حوادث و خسارات برای کاربر و یا دستگاه نظافت صنعتی مورد استفاده در فرایند نظافت گردد.

ویژگی های رابط و اتصالات واترجت استاندارد

اتصالات و رابط های به کار گرفته شده در تجهیزات نظافت مکانیزه باید توان تحمل عبور جریان آب تا 3000 بار را داشته باشند تا بتوانند کیفیت نظافت مطلوب را ارائه دهند. جنس این قطعات از فلز برنج یا فولاد ضد زنگ بوده تا از بروز ترک، شل شدگی یا نشتی در آن ها جلوگیری شود. کیفیت ساخت این قطعات در حفظ ایمنی کاربر حین کار با دستگاه و حفظ فشار آب جهت شستشو و نظافت سطوح از اهمیت بالایی برخوردار است.

نکات ایمنی استفاده از اتصالات در دستگاه شوینده فشار قوی

در استفاده از بست ها، اتصالات و رابط های واترجت صنعتی باید موارد ایمنی و نکات نگهداری مناسب آنها را در نظر داشته باشید تا از بروز ایراد و نقص در دستگاه پیشگیری نمایید. توجه داشته باشید نظافت رابط ها و اتصالات به صورت دوره ای علاوه بر جلوگیری از باقیماندن املاح و آلودگی ها در این تجهیزات، حفظ فشار کاری مناسب و سلامت پمپ افزایش فشار آب دستگاه را تضمین خواهد نمود.