ضدعفونی کننده ها

ضدعفونی کننده ها - Disinfectants

ضدعفونی کننده هامواد شوینده صنعتی ضد عفونی کننده به دلیل خاصیت اسیدی نظافت سریع و موثر انواع آلودگی ها در سرویس های بهداشتی را فراهم می آورد. از این مواد برای ضدعفونی نمودن انواع سطوح و تجهیزات، در محیط های بهداشتی و درمانی استفاده می گردد. این دسته از شوینده های صنعتی میتواند به سطوح سنگی، برنج، وان ها و لوله های لعابی آسیب وارد کنند، پس در هنگام استفاده از آنها حتما به نوع سطح مورد نظافت توجه داشته باشید.

استفاده از ضدعفونی کننده ها برای از بین بردن جرم ها، قارچ ها، ویروس ها، باکتری ها و آلودگی های بیماری زا موثر است. برخی از این مواد شوینده با داشتن خاصیت اسیدی و خورندگی، میتوانند سخت ترین جرم ها را به راحتی از سطوح مختلف جدا نمایند. از این رو نظافت سطوح و تجهیزات در محیط های صنعتی با استفاده از این ضد عفونی کننده ها و شوینده ها میتواند تاثیر گذاری بالایی در نظافت آنها داشته باشد.

استفاده از مواد شوینده و ضدعفونی کننده در تجهیزات نظافت مکانیزه همچون اسکرابر ها، واترجت های صنعتی و برخی دیگر از دستگاه های نظافت صنعتی، در محیط های درمانی و مراکز بهداشتی، میتواند از انتشار آلودگی های عفونی در این فضا ها جلوگیری نماید. استفاده از انواع مختلف ضد عفونی کننده های مناسب به طور مرتب در نظافت سطوح محل کار شما در جلوگیری از شیوع و انتشار بیماری هایی مانند سرماخوردگی، آنفلوانزا و حتی ویروس کرونا COVID-19 از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجا که انواع مختلفی از مواد ضدعفونی کننده در بازار وجود دارد، داشتن آگاهی نسبت به نحوه کار آنها و سازگاری آنها با سطوح مختلف و تجهیزات نظافت مکانیزه مهم است، تا بتوانید آگاهانه در مورد انتخاب بهترین روش ضد عفونی و محافظت از کارمندان و مراجعین در مرکز خود تصمیم بگیرید.
هنگام انتخاب ماده ضد عفونی کننده چه مواردی را باید در نظر گرفت

برای خرید و تهیه مواد شوینده ضدعفونی کننده چهار نکته اصلی را باید در نظر بگیرید تا با بررسی این چهار نکته انتخاب مناسبی داشته باشید. پاسخ به این سوالات چارچوبی برای کمک به تعیین بهترین محصول یا محصولات ضد عفونی کننده برای استفاده در سازمان شما فراهم می کند.


میزان اثربخشی ماده شوینده ضدعفونی کننده

آیا یک ماده ضد عفونی کننده میکروب ها و عوامل بیماری زا را که بیشترین نگرانی را در مرکز شما به وجود می آورند، از بین می برد؟ برخی از مواد ضدعفونی کننده از نظر EPA در برابر برخی باکتری ها موثر تر هستند و برخی تاثیرگذاری کمتری دارند. به خاطر داشته باشید که عوامل بیماری زا می توانند دارای چندین گونه باشند و مواد ضد عفونی کننده برای گونه های خاصی دارای اثر بخشی هستند. بسته به نوع صنعت و نوع تاسیسات خود از نظر کاربری های گوناگون همچون مراقبت های بهداشتی، آموزشی، مراکز تجاری و خدماتی یا صنایع نیازهای مختلفی خواهید داشت.


مدت زمان لازم برای اثربخشی

چگونه یک محصول ضد عفونی کننده به سرعت یک عامل بیماری زای خاص را از بین می برد؟ فرمول های ضدعفونی کننده برای از بین بردن عوامل بیماری زای خاص در مدت زمان مشخصی ثبت می شوند و برای تاثیر گذاری بهینه و کارآمد آنها باید سطح را مرطوب کنند. مدت زمان اثر بخشی در ضدعفونی کننده ها بین سی ثانیه تا پنج دقیقه متغیر می باشد. برای آگاهی از مدت زمان اثر بخشی یک ماده ضد عفونی کننده حتما برچسب روی بسته بندی را مطالعه نمایید. ضدعفونی کننده های حاوی الکل به خوبی میتوانند در مدت زمان کوتاهی بعد از تماس با سطح اثر لازم را اعمال نموده و سرعت خشک شدن و تبخیر آنها بالا تر است. با این حال همه دستورالعمل های لازم برای استفاده و کاربرد این مواد ضد عفونی کننده را بخوانید و بر اساس آنها نظافت را انجام دهید.
ایمنی کار با مواد ضدعفونی کننده

قبل از استفاده از مواد ضدعفونی کننده باید از ایمنی کاربرد آن در محیطی که در تماس با افراد هست اطمینان حاصل نمایید. همانطور میدانید برخی از مواد ضد عفونی کننده سمی هستند، برخی دیگر خورنده هستند و برخی دیگر بوی نامطلوبی دارند. بررسی سمی و میزان اشتعال پذیری این محصولات و همچنین رعایت توصیه های کاربرد آنها در تجهیزات نظافت صنعتی و بکار گیری تجهیزات حفاظت شخصی در حین استفاده از ضدعفونی کننده ها از اهمیت بالایی برخوردار است. قبل از بکارگیری این مواد شوینده ضد عفونی کننده از عدم آسیب رسانی آن به سطح مورد نظر و تجهیزات نظافت مورد استفاده اطمینان حاصل نمایید.


توجه به سهولت استفاده

برخی از مواد شوینده و ضدعفونی کننده ها قبل از مصرف باید به میزان مشخصی با آب و یا سایر رقیق کننده ها ترکیب شوند. اینکه چه میزان و چه مدت باید بر سطوح اعمال شوند و نحوه کاربرد آنها تعیین کننده میزان سهولت استفاده این مواد شوینده است.


داشتن آگاهی و اطلاعات در مورد انواع مختلف ضد عفونی کننده ها میتواند برای اطمینان از کسب بهترین نتیجه و تصمیم گیری در خصوص انتخاب مواد شوینده ضدعفونی کننده برای نظافت تأسیسات اهمیت دارد. داشتن محصولات مناسب همراه با برنامه ای منظم برای جلوگیری از انتشار بیماری ها و عفونت ها باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود و آرامش خاطر بیشتر شما، کارمندان و بازدیدکنندگان شما را به همراه خواهد داشت.

مرتب سازی بر اساس :
برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره خرید محصولات با ما در ارتباط باشید ۸۷۱۸۴-۰۲۱

دسترسی سریع به محصولات