مقالات آموزشی

مقایسه بین اسکرابر باطری دار و کفشوی برقی

بکار گیری تجهیزات مکانیزه در محیط های تجاری و صنعتی میتواند فرایند نظافت را به میزان زیادی بهینه نموده و در افزایش کیفیت انجام آن تاثیر گذاری بسیار داشته باشد. از جمله تجهیزات مکانیزه قابل استفاده در مجموعه های تجاری و محیط های صنعتی، دستگاه اسکرابر باطری دار صنعتی است. این دستگاه با توان بالای شستشوی سطوح با وسعت بالا، سطح کیفیت مطلوب نظافت محوطه را فراهم می آورد. در این مقاله به معرفی انواع اسکرابر های باتری دار صنعتی، اهمیت و مزایای استفاده از آن خواهیم پرداخت.

نظافت و شستشو سطوح کف در مکان های عمومی و سایر مکان ها بسیار با اهمیت می باشد زیرا علاوه بر اینکه از انتشار آلودگی جلوگیری می کند با از بین بردن آلودگی ها ضامن سلامت افراد و همچنین مانع ایجاد آسیب و تخریب کف پوش ها می شود. نظافت به روش های سنتی با توجه به حجم زیاد سطوح و رفت و آمد های متوالی کارایی چندانی ندارد و در از بین بردن آلودگی ها نقشی نداشته و  نمیتواند بهداشت و نظافت محیط را در حد مطلوب حفظ کند.

هزینه زیاد تعمیر و تعویض کف پوش ها، صاحبان مکان های بزرگ و عمومی را بر آن داشت تا به سمت استفاده از تجهیزات نظافتی برای نظافت سطوح کف روی بیاورند. این امر علاوه بر تسهیل در روند نظافت، کیفیت آن را ارتقا می دهد و همچین باعث کاهش هزینه ها و صرفه جویی در منابع مالی می شود. استفاده از انواع دستگاه اسکرابر دستی و سرنشین دار مزایای مختلفی برای مجموعه های تجاری، صنعتی و اداری به همراه خواهد داشت.

تامین انرژی دستگاه اسکرابر صنعتی

کاربرد اسکرابر کابلی در نظافت محیطدستگاه اسکرابر بر اساس نوع تامین انرژی الکتریکی به دو دسته اسکرابر باطری دار و اسکرابر های کابلی تقسیم می شود. اسکرابر های کابلی با توجه به نوع ساختارشان باید به پریز برق متصل باشند در حالیکه اسکرابر باطری دار نیرو محرکه لازم را از انرژی ذخیره شده در باطری تعبیه شده در دستگاه تامین می نماید.

عملکرد دستگاه های اسکرابر

عملکرد دستگاه اسکرابر شامل دو مرحله می باشد. مرحله برس زنی و خشک نمودن سطوح. این دستگاه ها به منظور شستشوی سطوح ابتدا بر روی سطوح آب پاشیده و سپس عملیات برس زنی انجام می شود و در انتها آلودگی های باقی مانده بر روی سطوح با سیستم تی و مکنده، مکش می شود. این روش برخلاف روش های سنتی از دو مخزن جدای آب تمیز و آب کثیف بهره می برد و موجب افزایش کیفیت و افزایش بهداشت می شود. همچنین عملیات برس زنی به طور منظم و یکنواخت باعث از بین رفتن لکه های سطح شده و برخلاف روش های قدیمی نظافت که بستگی به نیروی کاربر داشت، در این روش نیرو به طور ثابت بر روی سطوح اعمال می شود.

در کنار دستگاه اسکرابر می توان از مواد شوینده نیز استفاده کرد تا علاوه بر افزایش کیفیت نظافت، سطوح را نیز ضد عفونی می کند. با توجه به عملکرد دستگاه اسکرابر و ساختار موتور الکتریکی آن تامین انرژی دستگاه از طریق برق و باطری صورت میگیرد.

مقایسه دستگاه اسکرابر دستی باطری دار و کابلی

تفاوت شعاع حرکتی اسکرابر باطری دار و اسکرابر برقی

دامنه حرکتی اسکرابر های برقی به واسطه محدودیت در متراژ کابل دستگاه و همچنین دسترسی به پریز برق محدود می باشد. وجود پریز برق در سالن ها در فواصل مناسب امری ضروری است. اما با توجه به عملکرد دستگاه اسکرابر باطری دار که مستقل از کابل بوده و از انرژی ذخیره شده در باتری استفاده می کند، هیچ محدودیتی در حرکت نخواهد داشت. البته با توجه به محدودیت ظرفیت باطری این مدل نیاز به شارژ شدن پس از هر بار استفاده دارد. از دستگاه اسکرابر باطری دار در محیط هایی که دسترسی به پریز برق مشکل است و کابل برای افراد در تردد مشکل ایجاد می کند، استفاده می شود.

برطرف شدن محدودیت حرکتی در اسکرابر باطری دار یکی از مزیت های کاربرد این دستگاه در فرایند نظافت مجموعه هایی با محوطه های وسیع است.

مزایای استفاده از اسکرابر باطری دار

ابعاد مناسب و کاربرد آسان اسکرابر باطری داراستفاده از باتری در داخل دستگاه باعث افزایش ابعاد این مدل دستگاه می شود. این مدل نسبت به نمونه های کابلی فضای بیشتری اشغال می کند. اسکرابر کابلی علاوه بر افزایش حجم، وزن آن نیز افزایش می یابد.

با توجه به اینکه اسکرابر های باطری دار برای تامین انرژی به طور مستقیم به برق اتصال ندارند، اما توان کاری آنها با اسکرابر های برقی تقریبا برابری دارد. با این حال به دلیل ولتاژ بالای برقی استفاده شده در اسکرابر های کابلی محدودیتی در تامین نیرو ندارند. از موتور های قدرتمند تری بهره می برند. توان بیشتری دارند و سرعت و قدرت مکش بالاتری دارند. ارتقا کیفیت نظافت در مدل های برقی بیشتر است.

افزایش ایمنی کاربرد دستگاه اسکرابر باطری دار در محیط از دیگر مزیت های استفاده از این دستگاه در محیط های پر تردد تجاری و خدماتی است.

انتخاب اسکرابر صنعتی مناسب

انتخاب و خرید دستگاه اسکرابر مناسب برای محیط به عوامل مختلفی وابسته است. در انتخاب یک دستگاه مکانیزه نظافت باید به مواردی همچون وسعت و گستردگی محیط توجه داشته باشید. همچنین در نظر گرفتن ابعاد و حجم آلودگی لازم برای نظافت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. توجه به منبع تغذیه در دستگاه اسکرابر باطری دار نیز اهمیت بالایی دارد. ظرفیت باتری نشان دهنده مدت کارکرد دستگاه است و هرچه دستگاه بتواند مدت طولانی تری کار کند، کارایی بالاتری خواهد داشت.

کارشناسان مجموعه ابراهیم به راحتی میتوانند به شما در راستای انتخاب و خرید انواع دستگاه اسکرابر باطری دار و برقی کمک نمایند. این امر از هدر رفت سرمایه جلوگیری کرده و کیفیت مطلوب فرایند نظافت مجموعه را تضمین خواهد نمود.

این مطلب را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا